• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

Temperatura na procesorze i karcie graficznej - jaka?

Pytanie

Witam

Zakładam ten temat, bo ostatnimi czasy występowały mi w grach dziwne błędy (zacinanie się, wywalanie czarnego ekranu i freez z koniecznością twardego resetu etc). Po sprawdzeniu temperatur karty graficznej złapałem się za głowę - w stresie 105 stopni C. Wiadomo - karta do gruntownego czyszczenia, jeśli nie do naprawy. Ale bardziej martwi mnie procesor. Posiadam Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz (nie kręcony, fabryczne chłodzenie). Temperatura spoczynkowa to zwykle około 50 stopni, natomiast przy testowaniu Orthosem potrafi skoczyć nawet do 80 stopni.

Teraz moje pytanie: jakie są bezpieczne temperatury dla procesora? Czy takie skoki + taka temperatura są normą, czy nie? Bo nie wiem, czy tylko przeczyszczać kartę, czy po prostu cały komp zawieźć do serwisu, żeby mi coś z tym zrobili.

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

>/ciach/

Na grafie możesz gotować wodę ale to już wiesz:)

Co do Twojego C2D to nie są to jakieś specjalnie wysokie temperatury. W spoczynku mogłyby być trochę niższe tak ok 43-44 *C, ale przy obciążeniu 80 *C to nie nowość. Na pewno przeczyszczenie radiatora nie zaszkodzi.
Możesz też zastanowić się nad zmianą pasty termoprzewodzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2011 o 12:11, Phobos_s napisał:

Na grafie możesz gotować wodę ale to już wiesz:)


A nawet jajka usmażyć :) No niestety, czas na wymianę musiał nadejść, prędzej czy póxniej.

Dnia 26.07.2011 o 12:11, Phobos_s napisał:

Co do Twojego C2D to nie są to jakieś specjalnie wysokie temperatury. W spoczynku mogłyby
być trochę niższe tak ok 43-44 *C, ale przy obciążeniu 80 *C to nie nowość. Na pewno
przeczyszczenie radiatora nie zaszkodzi.
Możesz też zastanowić się nad zmianą pasty termoprzewodzącej.


Hmmm, a znasz może jakąś stronę z poradnikiem krok po kroku, jak to zrobić? Bo szukałem po necie, ale albo znajdywałem jakieś ogólnikowe poradniki (które totalnemu noobowi niewiele mówią), albo poradniki zaawansowane, których autorzy przyjmują, że mam już chociaż orientacyjną wiedzę (a nie mam).

Jakbyś znał taki poradnik krok po kroku - byłbym zobowiązany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

moim zdaniem po dłuższym korzystaniu z karty graficznej pójdzie do wymiany ponieważ powyżej 80stopni i karta sie pali, twoje skoki temperatury wskazują ,że z kompem dzieje się coś niedobrego najlepiej powinieneś go oddać do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2011 o 12:28, Tenebrael napisał:

Jakbyś znał taki poradnik krok po kroku - byłbym zobowiązany :)


Poczytaj tutaj:
http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229
i tutaj:
http://forum.dobreprogramy.pl/nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-cpu-polecane-pasty-t72248.html

Ogólnie jest po proste i nieskomplikowane :)
Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować