Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe z aspołecznymi graczami społecznościowymi

23 postów w tym temacie

prawdziwa ''social game'' to z pewnością Erepublik, dużo można mówić o złych decyzjach adminów w rozwijaniu gry, ale mechanika wymusza kontaktowanie (kierowanie państwem) i organizację graczy, polecam się przyjrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem nie leży bezpośrednio w "sieciowej aspołeczności" użytkowników "fejsa". Jak sam zauważyłeś - użytkownicy rozmawiają, ze sobą komentują zdjęcia, publikują statusy, komentują statusy itp. Istota problemu może leżeć gdzie indziej, a mianowicie w nieznajomości zasad rządzących grami sieciowymi w ogóle. Raczej wszyscy zgodzimy się, że mimo ciągle rosnącej popularności, gracze - zwłaszcza hard-core''owi - są relatywnie wąską grupą społeczną, choć już nie niszą, natomiast użytkownicy portali społecznościowych, w znakomitej większości, nawet jeśli grają to zdeklarowanymi graczami ciężko ich nazwać. Kolejnym, ważnym czynnikiem wydaje się być smutny fakt, że gierki społecznościowe, dużo częściej niż zabawę samą w sobie, stanowią najzwyklejsze w świecie narzędzie(ładny eufemizm?:) ) służące zabijaniu nadmiaru wolnego czasu, lub klasyczną "zapchaj dziurę" między kolejnymi postami, wpisami itp. Coś w stylu "Zanim Kaśka opiszę tego gościa z dyski, to ja se marchewę podleje". Gry społecznościowe nie mają, ani też nie mają mieć nic wspólnego z granie w naszym(graczy) rozumieniu. Mam nadzieję, że "cywka" to jednak zmieni, choćby w nikłym stopniu. Ja zaraz się zarejestruje, zgłoszę, czy co to tam się robi? Chętni do wspólnej gry pisać! Może, choć nam uda się pograć zanim projekt upadnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny proceder występuje też w zwykłych MMO. Ot sporo graczy sobie gra samotnie, robiąc kolejne questy i czasami kupując coś od innych graczy - na tym wspólna rozgrywka często się kończy. Zabawne są też jednoosobowe gildie/sojusze :P.

Osobiście w społecznościówki nie gram, bo jestem "aspołeczny" i konto na Facebooku mam tylko po to by je mieć ;). Szkoda czasu, ot co.

Fajny artykuł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować