Zaloguj się, aby obserwować  
Alexei_Kaumanavardze

APEL DO WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW FORUM

45 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2005 o 11:25, Fran napisał:

Alex-->Nie martw się, nie jesteś > jedynym, któremu czytanie netowych wypowiedzi bliźnich robi sieczke ortograficzną z mózgu a zmusić do respektowania zasad
pisowni nie sposób; oni mają papiery. ;(

THX za zrozumienie. Naprawde sam się niźle zdziwiłem czytając moje byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na wykładzie z kultury języka wykładowca zrobił taką zabawę w formie dyktanda, ale w tym dyktandzie chodziło o to aby popełnić jak największą liczbę błędów no i... wygrałem :D co nieco pomogło mi czytanie forum ;) ale to jedyna zaleta tych baboli co tutaj ludzie piszą. narobiłem w tym dyktandzie kilka razy więcej błędów niż przez wszystkie dyktanda razem wzięte które to pisałem w ciągu mojego całego życia.
ogólnie na błędy popełniane przez użytkowników na tym forum to już nie reaguję, gdyż się już do tego przyzwyczaiłem, mnie osobiście bardziej niż ortografy wnerwia pisanie typu "boshe" "qra" itp. zazwyczaj jeżeli w postach często pojawiają się wyrazy pisane w ten sposób w co trzecim wyrazie to przestaję czytać. sam od kiedy siędzę na tym forum to zaczynam się zastanawiać jak się piszę najprostsze nawet wyrazy, a kiedyś nie miałem takich wątpliowści. mimo wszystko fajnie by było aby forumowicze bardziej uważali na to co piszą, ale zdaję sobie sprawę, że takie apele to jest raczej rzucanie grochem o ścianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 11:25, Fran napisał:

Alex-->Nie martw się, nie jesteś jedynym, któremu czytanie netowych wypowiedzi bliźnich robi sieczke ortograficzną z mózgu a zmusić do respektowania zasad pisowni nie sposób; oni mają papiery. ;(



Y - Twoje teksty czyta się z prawdziwą przyjemnością, choć Ty też masz przecież papiery ;) ....czyli jednak można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 19:08, hanmeg napisał:

Y - Twoje teksty czyta się z prawdziwą przyjemnością, choć Ty też masz przecież papiery ;) ....czyli jednak >można :)


Nie opowiadaj, robie czasami takie błedy że żadne papiery tego nie usprawiedliwią a kiedys pisałam prawie dobrze. Jak to powiada mój tata; mniej kompa, więcej lektury a przestaniesz się cofać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poperam tę inicjatywę, lecz uważam, że nie powinniśmy z tym zbytnio przesadzać (miło jest widzieć poprawną wypowiedź, lecz nie można komuś zabraniać pisać z powodu dużej liczby błedów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 00:23, Fran napisał:

więcej lektury a przestaniesz się cofać. ;)


tylko ta część jest poprawna ;]
ja też mam papiery a już od dłuższego czasu (nieomal) nie widać że jestem dysortografem ;]
... przeżyłem maturę, przeżyję i forum ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luudzie ! :P Alexei ma rację. Piszmy jak należy, a papiery to mogą być, ale to nie znaczy, że nie jesteście wolni "...bo ja mam papiery na dys i mi można naskoczyć..." - takich ludzi znam :/ Co Wam przeszkadza ksywa twórcy tego tematu ? Druga część xywy ? Od kiedy ? Od wczoraj gdy ktoś tam napisał, że można ją podzielić ? Nieważne od kiedy. To jego sprawa jak się nazywa, a to, że nie można zmienić ksywy to nie jego wina, a to, że niektórym się nie podoba to ich sprawa - jemu pasuje :) ( tylko jak się weźmie styl postów "komentarz" to wchodzi na tekst ;P ) I tak ten apel zapewne da tyle co i nic, albo i mniej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 18:21, KHRoN napisał:

tylko ta część jest poprawna ;]


Co mnie tak wszyscy do książek odsyłają? ;(((

BTW poprawnej polszczyzny jest jedna rzecz, która napawa mnie prawdziwym wstrętem ;
Mi sie to nie podoba.
Widzicie, ten zaimek na początku? Ochyda ! Uprzejmie proszę o karczowanie tej bujnie pleniącej się a niepoprawnej formy. Koszmarny zaimek ma dwie postacie mi/mnie; prawidłowe jego użycie wygląda następująco ;
- w pozycji tzw. silnej czyli na poczatku zdania musi zawsze mieć formę mnie
Mnie sie to wcale a wcale nie podoba.
- w pozycji słabej czyli gdziekolwiek indziej w zdaniu poprawna jest forma mi
Nie podoba mi sie to wcale a wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2005 o 17:32, Fran napisał:

BTW poprawnej polszczyzny jest jedna
rzecz, która napawa mnie prawdziwym wstrętem ;
Mi sie to nie podoba.
Widzicie, ten zaimek na początku? Ochyda !
Uprzejmie proszę o karczowanie tej bujnie pleniącej się a niepoprawnej formy. Koszmarny zaimek ma dwie postacie mi/mnie;
prawidłowe jego użycie wygląda następująco ;
- w pozycji tzw. silnej czyli na poczatku zdania musi zawsze mieć formę mnie

Mnie sie to wcale a wcale nie podoba.
- w pozycji słabej czyli gdziekolwiek indziej w zdaniu poprawna jest forma
mi
Nie podoba mi sie to wcale a wcale.


Czyżbym wyczuwał sarkazm? Czy na serio Cię to wkurza? Mi tam pasuje jak jest :D
Najbardziej są wkurzające takie byki których sam nie jestem pewien. Np. nie wiem już sam jak siępisze: na pewno, można by, itd. Serio nie wiem, a wcześniej nie miałem z tym żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 17:54, Budo napisał:

Czyżbym wyczuwał sarkazm? Czy na serio Cię to wkurza? Mi tam pasuje jak jest :D


Nie mam ochoty za każdym razem jak zobacze tego potworka rzucac sie z mostu, bo by juz dawno stosownych w Krakowie zabrakło ale to jest po prostu ochyda, bez dwóch zdań. :D
Ci pasuje? czy Tobie pasuje? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 16:46, Alexei Kaumanavardze napisał:

Jestem wzrokowcem i poźniej , w szkole,
piszę dokładnie tak jak ludzie na forum.


Oj stary... Takie rzeczy powinno się praktykować czytając ksiązki a nie forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:04, ProChaoS napisał:

Kazdy tam robi wieksze czy mniejsze bledy. Ja nigdy na forach nie pisza ą, ę, ż, ź itp. A dlatego bo pisze nie patrzac na
klawiature.


a co to za problem czasem wcisnąć Alt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba inicjatywa.

Skoro na forum nie ma automatycznego sprawdzacza błędów, to osoby z prawdziwą Dys-ortografią (które o tym wiedzą) mogłyby używać np. MS Word''a czy jakiegokolwiek innego edytora textu z automatycznym słownikiem. Przecież przeklejenie napisanego tekstu to sekunda (może 2). A faktycznie znacznie ułatwiłoby to Zrozumienie niektórych postów.

Z mojej strony ja widzę to tak, że w obecnych czasach Internet zwiększa swoją rolę dydaktyczną coraz bardziej. Wiele młodych ludzi woli, zamiast wziąć książkę (gazetę czy nawet komiks) do ręki, zasiąść wygodnie przed ekranem i poczytać/popisać posty. A wiadomo, że pamięć wzrokowa jest najczęściej całkiem dobrze u nas rozwinięta. Dlatego im więcej czytamy niepoprawnie napisanych wyrazów, tym szybciej "cofamy się" w rozwoju.

I nie chodzi mi o błędy typu Wziąć - Wziąść, bo język jest żywy i takich zmian nie unikniemy. Ale mam na myśli takie rażące błędy typu: "Nielepiej niepodpadać rodzicą??"

Zatem jestem całkowicie za tym, aby starać się pisać poprawnie. Myślmy nie tylko o sobie ale i o innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:00, SirMike napisał:

> Jestem wzrokowcem i poźniej , w szkole,
> piszę dokładnie tak jak ludzie na forum.

Oj stary... Takie rzeczy powinno
się praktykować czytając ksiązki a nie forum :D


Tyż prawda, książki to świetny sposób na poprawę ortografii. Niestety teraz jak sa studia na głowie to z czasem średnio, a książki które się czyta nie mają wiele wspólnego z polskim językiem :P Ale wiecie co, jetem pewien że każdy bardziej się pilnuje pisząc w tym temacie niż w innych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 17:32, Fran napisał:

Mi sie to nie podoba.

Idą tatuś z synkiem. Synek szturcha tatusia
- Tato, tato, ta pani ci się ukłoniła.
- Nie mówi się ci, tylko tobie - poucza tatuś
- Mi ?!!!
- Nie mówi się mi, tylko mnie.
- A mówiłem że ci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Aha, swoją drogą skoro zawitał tu moderator to prosiłbym o aktywną kontrolę samych tematów. Sorki ale jak ktoś zakłada topic: "Gdzie mogę znaleźdź?" to aż oczy bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przykro mi, ale nie mam zezwolenia na edycję postów/tematów w celu poprawiania błędów w pisowni...
Jeśli pragniesz aby coś się zmieniło, napisz do Administratorów Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:17, RobeN napisał:

Przykro mi, ale nie mam zezwolenia na edycję postów/tematów w celu poprawiania błędów w pisowni...


Roben, ale my nie wymagamy abyście poprawiali posty, bo musielibyście rzucić szkoły/prace/rodzine i siedzieć na forum 24 na dobe o przykrych skutkach dla psychiki nawet nie wspomnę.
Poprawiajcie natomiast tematy aby ludzie na dzień dobry nie donosili wrażenia że trafili do raju dla dys.. Do tego chyba zgody Komitetu Centralnego nie potrzeba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować