Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spada sprzedaż PS3. Sony słabnie

25 postów w tym temacie

Nie wydaje mi się to specjalnie zaskakujące - rynek zaczyna się nasycać (Po co komu kilka identycznych konsol?) więc ludzie kupują mniej sprzętu, a więcej gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 16:37, mronoth napisał:

granie na konsolach umiera


To się uśmiałem. To, że w Polsce większość ciągle jeszcze tkwi w pc to nie znaczy, że na świecie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba dodać, że Sony bankrutuje :P

Powolutku trzeba myśleć już o nowych konsolkach.

@up
przecież tam była ironia (u mnie też, żeby nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przyczyną spadku sprzedaży PS3 jest przede wszystkim afera z PSN''em. Po niej mnóstwo ludzi przestało ufać Sony. A co do stwierdzenia, że granie na konsolach umiera to jest ono niezbyt trafione :P 25 lat temu nikt nie traktował komputerów jako platformę do grania. Baa, nikt nawet nie śmiał o tym myśleć. Wtedy do grania były tylko automaty i konsole. Kiedyś ktoś powiedział, że granie na PC umiera. To również kompletna bzdura. Konsole i komputery jako platformy do grania nigdy nie umrą i zawsze będą istnieć. Ale jednak trzeba pamiętać, że era gier video zaczęła się od automatów i konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba bijący po oczach trolling, a raczej jego próbę. Tak poza tym to fajnie, że PS2 ciągle tak dobrze się sprzedaje mimo, iż konsolka ma już 11 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 17:01, paulen23 napisał:

Chyba bijący po oczach trolling, a raczej jego próbę.

za to tekst o ''tkwieniu w pecetach'' jak w jakimś neolicie jest tylko inteligentną dogłębną analizą rynkowych trendów? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat właściciel platformy nie zarabia na konsolach jako takich lecz na grach na nie (słynny 10-cio dolarowy tantiem) więc zamiast martwić się malejącą sprzedażą konsol powinni się cieszyć z większej sprzedaży gier.

A poza tym to zgadzam się że już czas najwyższy na nową generację.

EDIT: Tytuł niusa to zwykła prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to było do przewidzenia patrząc na ostatnie problemy Sony z hakerami. Cała ta awaria PSN to przecież wielkie straty finansowe. Sprzedażą konsol to bym się nie martwił, w okresie przedświątecznym na pewno znowu wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 17:20, dark_master napisał:

> Chyba bijący po oczach trolling, a raczej jego próbę.
za to tekst o ''tkwieniu w pecetach'' jak w jakimś neolicie jest tylko inteligentną
dogłębną analizą rynkowych trendów? ;>


No co ja Ci poradzę ze na świecie ogólnie gra się głównie na konsolach, a nie na pc. Stąd tekst o tkwieniu w pc dlatego, iż kiedyś było troszkę inaczej, a teraz jest jak jest. W Polsce nadal się gra głównie na pc, a na zachodzie już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Jak dla mnie MS zrobić dobry ruch z liftingiem Xksa w tym momencie, do tego spadły ostatnio trochę ceny Xksa i ludzie kupują. Niedawno z tego co pamiętam była informacja z MS, że sprzedaż rośnie. PS został na chwilę w tyle, ale dopiero wyniki za cały rok pokażą co i jak. Szczególnie kluczowy ostatni kwartał i okres świąteczny, tutaj ważna jest przede wszystkim także baza hitów na koniec roku. Także nie wszystko stracone ;-) choć MS potyczkę chwilowo wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2011 o 17:45, paulen23 napisał:

No co ja Ci poradzę ze na świecie ogólnie gra się głównie na konsolach, a nie na pc.
Stąd tekst o tkwieniu w pc dlatego, iż kiedyś było troszkę inaczej, a teraz jest jak
jest. W Polsce nadal się gra głównie na pc, a na zachodzie już nie.


No i co z tego? Aaaaa... bo wszystko co zachodnie to super, pro i nowoczesne, a nasze domowe trendyto syf i malaria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 17:45, paulen23 napisał:

No co ja Ci poradzę ze na świecie ogólnie gra się głównie na konsolach, a nie na pc.


Świat = Japonia, USA i kilka państw tzw. Europy Zachodniej?
Dla Twojej informacji - na Zachodzie rodzi się trend grania przeważnie na facebooku oraz tabletach pokroju iPad, więc jako owieczka podążająca za trendami winieneś szybko zmienić przyzwyczajenia, miast tkwić w otchłaniach konsolowego zaścianka.

Spoiler

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv tyle, że Ty możesz mieć rację - Sony ma co raz większe problemy finansowe (i nie ma to tylko związku z atakiem hackerów)

Pralkosuszarka a żebyś wiedział. Dość mieliśmy w czasach PRLu wpajania jakie wszystko, co "wschodnie" jest cudowne a "zachodnie" ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 19:53, TobiAlex napisał:

Pralkosuszarka a żebyś wiedział. Dość mieliśmy w czasach PRLu wpajania jakie wszystko,
co "wschodnie" jest cudowne a "zachodnie" ble.


Innymi słowy - jeśli "A" szerzy propagandę, na to się nie godzisz, ale jeżeli propagandę szerzy "B", nagle wszystko jest OK? Nie ma znaczenia, kto płaci - tak czy owak jesteś urabiany niczym plastelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować