Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Ubisoft obstaje przy DRM-ie? "Bo działa"

79 postów w tym temacie

"Zauważyliśmy wyraźny spadek w piraceniu naszych tytułów, wymagających stałego połączenia z internetem. Z tego punktu widzenia ów wymóg jest sukcesem"

Yyyyyy... ?

The_Settlers_7-Raz******
Assassins.Creed.Brotherhood-SKI****
Silent.Hunter.5.Battle.of.the.Atlantic.PROPER.READNFO-ViT*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brotherhood nie mial tych zabezpieczen z ciaglym polaczeniem, ale pewnie chodzilo im o to, ze dluzej gre crackowali wiec mniej piratow sciagnelo, poza tym ich tlumaczenie jest bez sensu, bo co im po samym fakcie mniejszej ilosci piratow skoro sprzedaz mogli miec nizsza, niech podadza dane sprzedazy np. ac1, ac2 i ac2:b, do tego dodatkowy koszt zabezpieczen i serwerow ktore atakowano przez okolo miesiac az do zlamania ac2 itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mronoth, przypomniała mi się sytuacja z GTAIV i Rockstar:

"Nie po to wydaliśmy 300 000$ na zabezpieczenia, żeby piraci mogli sobie pograć w dniu premiery".

300 000$ za 3 dniowe opóźnienie pojawienia się pirackiej wersji na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa... tak. Przykład mój z życia kupiłem nieświadomy AC2 i SH 5 za jednym zamachem, pewnego wieczoru chciałem zagrać w SH5. Zepsuł mi się router a był piątek, w sobote nie miałem czasu podjechać do sklepu i przez weekend nie dość że nie mogłem pograć w gry MP - co oczywiste, ale #$^% nie mogłem sobie zagrać w gry które takiej opcji nawet nie mają... Później człowiek się czuje jak frajej bo zapłacił niemałą kasę i ma większy problem niż ludzie którzy nawet paru złotych na płytę DVD nie muszą płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sukces? Hmm, osobiście mi takowe zabezpieczania nie przeszkadzają i, odpukać, nie miałem z nimi jeszcze żadnego problemu, ale to, że zmniejszyła się ilość piracenia ich gier na pewno nie jest zasługą tego zabezpieczenia. Skoro jest dość duża liczba graczy nie kupująca gier Ubi ze względu na zabezpieczenia to i zapewne i zapewne część pirat... tfu złodziei też ma w dupie Ubi za takową a nie inną politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Um, jak oni mierzą piracenie danego tytułu? Przecież na samych torrentach jest mnóstwo kopii danej gry, chociażby w różnych wersjach językowych, wydaniach różnych grup crackerskich i kopii tychże poprzednich. A przecież torrenty to nie jedyna metoda piracenia.

Ergo albo ktoś monitoruje dosłownie cały internet, albo jego badania są o kant pupy, że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 01:27, Mercuror napisał:

Um, jak oni mierzą piracenie danego tytułu? Przecież na samych torrentach jest mnóstwo
kopii danej gry, chociażby w różnych wersjach językowych, wydaniach różnych grup crackerskich
i kopii tychże poprzednich. A przecież torrenty to nie jedyna metoda piracenia.

Ergo albo ktoś monitoruje dosłownie cały internet, albo jego badania są o kant pupy,
że tak powiem.

Może na torrentach zanotowali spadek piratów,a każdy kto zna się chociaż trochę na piractwie omija je szerokim łukiem, po prostu boi się o własną dupę. Na serwisach hostingowych nie musi martwić się o szybkość transferu ani czy pieski nie śledzą co ściąga. Ściąganie z hostingów + wszystkie piraty na zaszyfrowanej partycji i "organy ścigania mogą go pocałować w pompkę. A osobiście grania w AC2 bez cracka sobie nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z piractwem się nie walczy... bo to po prostu zmniejszy ilość fanów i prawdopodobnie klientów...
...ale co ja tam wiem, jestem tylko graczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od momentu moich bojów z AC2 nie kupię żadnej gry ( nie tylko UBI ) która przy grze singleplayer wymaga stałego połączenia z internetem.... BASTA !

A UBI niech lepiej pojdzie po rozum do głowy zanim obudzą się z ręką w nocniku i powiedzą np.... " niestety z dniem dzisiejszym ze względu na skale piractwa jesteśmy zmuszeni zaprzestać produkcji tytułów na PC.....z przyroscią......."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drivera już zamówiłem w gramie, ale już wiem, że będę miał niezłe problemy z tą grą, bo mój net lubi się rozłączać. Dzięki Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisodt i piraci są siebie warci. I jedni, i drudzy dążą jedynie do wzięcia jak najwięcej, mając kompletnie gdzieś interesy czy zadowolenie drugiej strony. Prawnie może są to dwie rzeczy, ale moralnie - moim zdaniem nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować