Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Ubisoft obstaje przy DRM-ie? "Bo działa"

79 postów w tym temacie

AC2 to gra sama w sobie świetna i bawiłem się przy niej ostatnie kilka dni.
Nie mniej obsługa techniczna jak i cała otoczka techniczna robi fatalne wrażenie.

Poprzez zakup samej gry, niekompletnej bez CD Keya po upierdliwy DRM [na dziś dzień i tak poprawiony minimalnie bo już nie wymaga serwera online a jedynie połączenia z netem przy starcie gry]

Prosić o brakujący klucz musiałem się kilka dni, w końcu wymienili mi cała grę na taką z instrukcja w środku.
A zaskoczenie przy odpaleniu produktu było ogromne, 15 min łączenia z serwerem do pobrania aktualizacji ważącej kilkanaście MB.
Potem za każdym razem szukanie nowych upów, i start gry od 3 do 5-7min [na necie 50mb/s... aż sprawdziłem grę na laptopie i tam identyko na necie mobilnym 3mb/s]

Dopiero zmodyfikowanie laucnhera pozwoliło mi w spokoju skończyć grę i zaimportować potem mój pełen zapis do launchera oryginalnego bez modyfikacji [co ciekawe zapisy są 100% kompatybilne]
Dlatego mówiac absolutnie szczerze - granie w AC2 bez pomocy obejścia launchera jest wyjątkowo nieprzyjemne dla usera.


=================================================================


Wracając na temat właściwy, imho ten ich DRM wcale nie działa.
Jak pamiętam po premierze AC2 było złamane w kilka dni, pojawiały się jakieś offline serwery itp obejścia, potem pojawił się zloty środek w postaci ominięcia launchera gdy ubi zniosło wymóg serwera offline, więc jak dla mnie ani w AC ani w nowym SC ten DRM absolutnie nie działa bo piraci grają zawsze w najlepsze [pół biedy, że dzięki ich trikom i uczciwi ludzie mogą skorzystać, bo grają wtedy po prostu komfortowo bez piany na ustach, że coś się sypie albo zapisy znikają]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 11:31, paulen23 napisał:

> Nie rozumiem tej nagonki na DRM. Skoro powaznie podchodzicie do grania (a PC gracze
raczej
> powazniej podchodza do rozgrywki i hobby-grania niz czesto casualowi gracze na konsoli)


Czyli rozumiem, że jak obecnie gram w AC na x360 to jestem casualem, a jakbym zapuścił
tę samą grę na PC to już byłbym hardkorem tak? Proszę wytłumacz mi bo jestem bardzo ciekawy.
Może ta sama gra na pc nauczy Cię myślenia, a już na konsoli nie? Czym się różni granie
w te same pozycji na konsoli i na pc?


Zaznaczyłem iż statystycznie gracze konsolowi są większymi casualami (tzn. podchodzą do swoich zakupionych AAA gier na konsole bardziej casualowo) niż gracze komputerowi, którzy kupują gry. Pomijam kwestie gier przeglądarkowych, którymi odbiorcami są casuale PC-towi.

Nie bój się. :) Ty akurat poważnie podchodzisz do grania na X360 tak samo jak ja na swojej PS3. :) Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 12:53, golic napisał:

> > Nie rozumiem tej nagonki na DRM. Skoro powaznie podchodzicie do grania (a PC
gracze
> raczej
> > powazniej podchodza do rozgrywki i hobby-grania niz czesto casualowi gracze
na konsoli)
>
>
> Czyli rozumiem, że jak obecnie gram w AC na x360 to jestem casualem, a jakbym zapuścił

> tę samą grę na PC to już byłbym hardkorem tak? Proszę wytłumacz mi bo jestem bardzo
ciekawy.
> Może ta sama gra na pc nauczy Cię myślenia, a już na konsoli nie? Czym się różni
granie
> w te same pozycji na konsoli i na pc?
>

Zaznaczyłem iż statystycznie gracze konsolowi są większymi casualami (tzn. podchodzą
do swoich zakupionych AAA gier na konsole bardziej casualowo) niż gracze komputerowi,
którzy kupują gry. Pomijam kwestie gier przeglądarkowych, którymi odbiorcami są casuale
PC-towi.

Nie bój się. :) Ty akurat poważnie podchodzisz do grania na X360 tak samo jak ja na swojej
PS3. :) Peace.


No nie wiem czy tak statystycznie. Owszem jeśli niektórzy grają tylko w gry pokroju sonica, a pctowiec np. w civ to tak. Ale obecnie 90% gier to tytuły multiplatformowe, które tak naprawdę prawie się nie różnią na poszczególnych platformach tak więc i tak uważam, że nie ma różnicy czy ktoś w daną grę zagra na pc czy konsoli bo i tu i tu ta gra jest po prostu taka sama :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 12:50, Pietro87 napisał:

Wracając na temat właściwy, imho ten ich DRM wcale nie działa.
Jak pamiętam po premierze AC2 było złamane w kilka dni, pojawiały się jakieś offline
serwery itp obejścia, potem pojawił się zloty środek w postaci ominięcia launchera gdy
ubi zniosło wymóg serwera offline, więc jak dla mnie ani w AC ani w nowym SC ten DRM
absolutnie nie działa bo piraci grają zawsze w najlepsze [pół biedy, że dzięki ich trikom
i uczciwi ludzie mogą skorzystać, bo grają wtedy po prostu komfortowo bez piany na ustach,
że coś się sypie albo zapisy znikają]

to zle pamietasz, szybko byly obejscia do ac2 zeby tylko gre uruchomic, mozna bylo tylko biegac po ograniczonym terenie bo gra sie wysypywala przy zakonczeniu jakiegokolwiek questa, zanim crackerzy wszystkie triggery obeszli to minal ponad miesiac, i dopiero wtedy gre mozna bylo sensownie pograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 08:05, Karharot napisał:

> A osobiście grania w AC2 bez cracka sobie nie wyobrażam.
Przykro mi to stwierdzić ale korzystanie z cracka jest nielegalne, odpocznij sobie trochę
od forum i wykorzystaj ten czas na przemyślenie swojego postępowania, moja rada jest
taka żebyś po prostu ignorował premiery gier których zabezpieczenia uważasz za niedopuszczalne.
Ban za piractwo.


Za piractwo uznajesz ściągnięcie pliku zdejmującego upierdliwe zabezpieczenia z legalnie zakupionej gry? Bez przesady. Wasza "antypiracka" krucjata na gramie zaczyna przybierać coraz bardziej absurdalne formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, oni się jeszcze na DRM przejadą, tak czuję. Karzą użytkowników, którzy kupują gry w sklepach zabezpieczeniami, bo piraci poczekają sobie miesiąc-dwa i dostaną grę bez uciążliwości.

Ciekawym, jak mogli zauważyć spadek w "piraceniu swoich tytułów"? Mają szpiegów na forach z warezami i torrentach? Idą po prostu w zaparte, niszcząc w ten sposób szacunek do siebie i możliwość normalnego grania.

Jeśli o mnie chodzi, to nie kupię ani nie zagram w żadną ich oryginalną grę z DRM. Resztę można sobie dostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:41, Witka1995 napisał:

Gry sprzedają się kilka dni po premierze najlepiej, więc nawet te kilka dni opóźnienia
wersji pirackiej jest sukcesem wielcy znawcy.


Jaką masz pewność, ze pirat zamiast poczekać pojdzie do sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:46, Zgreed66 napisał:

> Gry sprzedają się kilka dni po premierze najlepiej, więc nawet te kilka dni opóźnienia
> wersji pirackiej jest sukcesem wielcy znawcy.
Jaką masz pewność, ze pirat zamiast poczekać pojdzie do sklepu?

Pirat ma to do siebie, że nie pójdzie do sklepu, nawet jakby gra była po 2 złote i z dodawanym samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:49, Dared00 napisał:

Pirat ma to do siebie, że nie pójdzie do sklepu, nawet jakby gra była po 2 złote i z
dodawanym samochodem.


Własnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra gra i tak się sprzeda, a że większość to odgrzewane kotlety.....

Czy mamy następcę Baldurs Gate''a? Nie. Jakby wyszedł to by bez problemu z 10 mln typa kupiło.

Portal był sukcesem? Był.

Ale, że teraz gry są jak społeczeństwo to i taki poziom w nich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 15:07, Verbatim napisał:

Czy mamy następcę Baldurs Gate''a? Nie. Jakby wyszedł to by bez problemu z 10 mln typa kupiło.

Wątpię. Albo zostałby spłycony dla konsolowców, albo zostałby bez zmian i nie odniósłby aż takiego sukcesu.

Dnia 29.07.2011 o 15:07, Verbatim napisał:

Portal był sukcesem? Był.

Bo był w Orange Box.

Dnia 29.07.2011 o 15:07, Verbatim napisał:

Ale, że teraz gry są jak społeczeństwo to i taki poziom w nich jest.

Taaa... wszystko wina społeczeństwa. Oczywiście. Dalej wychodzą świetne nowatorskie gry, tylko nie chce się wam ruszyć i ich poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2011 o 15:10, Dared00 napisał:

tylko nie chce się wam ruszyć i ich poszukać.


Nie mówię, że w nie nie gram. Ja potrafię docenić grę. A że ostatnio zainteresował mnie tylko Witcher i Mass Effect to o czymś świadczy, gier wybitnych prawie nie ma. W sumie jest kilka na PS3 ale nie grałem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mniej piracone. To ten pan chyba się z własnym

Spoiler

wackiem

na główki pozamieniał. Gry jak były tak sa piracone i to na sporą skale, jak i Ubi tak i innych firm i nie ma zabezpieczenia które by to ukróciło.
I zasadniczo to głupie, że uczciwy gracz musi się wkur... denerwować podczas uruchamiania gry a piraci bezproblemowo ją uruchamiają
Spoiler

<miałem tak z ACII, ja odpaliłem po męczarniach a znajomy pirata po minucie od zainstalowania :|>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze brakuje tego, aby wprowadzić coś takiego na konsolach, bo przecież tam to dopiero jest rynek wtórny ;) Do tego każdy konsolowiec jest prawdopodobnie podpięty do netu, więc czemu nie? ;)

W sumie ciekawy jestem, czy mając oryginał mógłbym na nim użyć craka? Co na to prawo? Bo jeśli za crack uważamy modyfikację pliku otrzymanego razem z grą, to większość z nas crackowała Wiedźmina 2 zastępując plik exe z wersji pudełkowej, tym z gog i łamała prawo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. to co wyprawia Ubisoft sprawi, iż w końcu upadną. nie dość, że ich gry mają takie debilne zabezpieczenia to jeszcze żądają za gry wysoko zawyżonych cen (zresztą inni też ale to wie każdy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działać pewnie i działa. Ale ja też mam wolną wolę, obstawać przy swoim też potrafie i żadnej z tych gier jeszcze nawet nie tknąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować