Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation Vita będzie miała mniej RAMu i procesor od Samsunga

26 postów w tym temacie

W sumie szkoda. RAM to dzisiaj nie jest najdrozszy element, Tak dla przypomnienia PSP Slim ma chyba 64 MB Ram wiec jest szansa ze za jakies 2 lata PSV Slim bedzie mial te 512 ... a same gry beda sie np szybciej ladowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej ramu nie wyjdzie grom na plus :-( Mniej ramu oznacza mniej detali i uboższą grafikę. 512 to dwa razy więcej niż 256, więc spora różnica. Jeśli mają ograniczać ram to lepiej żeby nie wydawali tej konsoli wcale. Szkoda bo strasznie liczyłem na nową jakość handheld''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi. Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że dorzucenie tych 512 mb RAM-u nie podniosłoby jakoś znacząco kosztów produkcji. Pamięci są przecież bardzo tanie, nawet w sprzedaży detalicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. To jest dobry sposób na zarabianie kasy. Czysty marketing, po jakimś czasie wyjdzie konsolka wzbogacona o te dodatkowe ramy a cena oczywiście będzie wyższa xD Kto będzie chciał mieć mocniejszą konsolę? xD Wszystko mają przemyślane i będzie taki sam scenariusz jak z psp slim, to jasne, że wyjdzie bratnia konsola z mocniejszymi bebechami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungiem zaskoczenia nie ma wkoncu psvita to smartfon inaczej upakowany . Samsung jest jednym z wiekszych producentow arm''ow .
Zreszta ja tam sie nie dziwie :P . Finalne wersje konsol zawsze sa spor oslabsze od prototypow ,pierwszych devkitow :] . Pienaidz jest wazniejszy niz bebechy :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dani Sánchez-Crespo zaznaczył jednak, że twórcy nie powinni na tym ucierpieć, bo mniejsza ilość pamięci sprawia zazwyczaj, że muszą być bardziej staranni, co wychodzi grom na plus."
marketingowy belkot, na ps3 i xbox360 tez jest za duzo ramu, niech zmniejsza o polowe w nastepnej generacji, wyjdzie im to na dobre, levele sie jeszcze bardziej rozrosna, lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalne nieporozumienie. Głupie telefonu komórkowe mają 1 GB ramu, a konsola do gier, która wchodzi w 2012 ma mieć jedynie 256MB?

Ram jest tani! Po cholerę świrują tak obrzynając konsolę? co oni chcą z PSP zrobić DSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psv ma się ukazać podobno jeszcze w tym roku... Hmmm więc skoro procek ma być od samsunga nie będzie to jakaś nowa super hiper technologia ośmiordzeniowa jak zapowiadano. Samsung raczej nie wsadził by mocniejszego procesora obcej firmie zamiast swoim telefonom... W skrócie, KICHA, PSV będzie takim gorszym smartfonem bez dzwonienia za to z dotykową do niczego nie potrzebną "dupą" i przyciskami dedykowanymi graniu. Aaa i cena pewnie w granicach 2000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony lepiej by wyszlo produkujac smartfony i oferujac swoje gry (np z PSP) na Android Market. Na PSV wyjdzie kilka gier pokroju Uncharted, Killzone, GoD of War i to wszystko. Producenci third-party nie będa zainteresowani ta platforma (PSP juz to pokazalo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iphone 3GS ma 256MB Ramu, a Iphone 4 już 512MB, więc 256MB w urządzeniu tylko do gier, które musi kilka lat na rynku przeżyć, to raczej porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może niewielka ilość RAM-u nie przesądza jeszcze o możliwościach konsolki, jednak te 256 MB przy standardowych 512 MB w nowych smartfonach wygląda naprawdę słabo... Szykuje się kolejna konsolka, która już na starcie nie będzie demonem wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 13:04, thiefi napisał:

Ram jest tani! Po cholerę świrują tak obrzynając konsolę? co oni chcą z PSP zrobić DSa?


Zalezy jaki ram. Są tansze i drozsze. Kolejna sprawa to taka, ze to konsolka przenosna, a nie wielka kobyła, czy Smartfon którego sie zasyfi setką zbednych aplikacji ;f Mało wcinający OS i pewnie nawet różnicy nie poczujesz. Ba Ram to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:42, Krzycho napisał:

Ojojoj porty z PS3 będą się dłużej wczytywać.


PS3 256 MB RAM, i na dodatek napęd optyczny. Mówię bo nie wiem czemu miały by się dłużej wczytywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:06, Zgreed66 napisał:

> Ram jest tani! Po cholerę świrują tak obrzynając konsolę? co oni chcą z PSP zrobić
DSa?

Zalezy jaki ram. Są tansze i drozsze. Kolejna sprawa to taka, ze to konsolka przenosna,
a nie wielka kobyła, czy Smartfon którego sie zasyfi setką zbednych aplikacji ;f Mało
wcinający OS i pewnie nawet różnicy nie poczujesz. Ba Ram to nie wszystko.

Dokładnie, taki XDR DRAM jest drogą a zarazem wydajną pamięcią a jest spore prawdopodobieństwo iż w PSV jej użyją.
@1096, ale tam jest zwykłe ddr bądź ddr2 zatem gdy by wsadzili do PSVita XDR DRAM to ten ram z twojego HTC nie miał by startu :). Chyba, że wsadzą taki sam rodzaj pamięci to wtedy ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:37, 1096 napisał:

Mój HTC wildfire S (średnia półka) ma 512MB RAM''u, a PSP VITA nie... Czemu??


Ponieważ jak napisał Zgreed66 handheld to nie smartphone na którym mamy Linuxa (Android), gadżety i inne pierdoły które startują wraz z systemem plus multitask, więc on naturalnie wymaga więcej pamięci, niż urządzenie które się włącza, odpala grę i po wszystkim. Znaczy konsole nie wymaga takich nakładów pamięci operacyjnej jak smartphone/tablet. Plus jak pisałem wcześniej PS 3 ma 256 MB i jakoś to nikomu nie przeszkadza, czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować