Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs Patrician IV - wygraj egzemplarz gry!

173 postów w tym temacie

Myślę, że ta gra powinna trafić w moje ręce gdyż jestem fanem firmy CD Projekt. Kupuje same oryginalne gry od kąt zrezygnowałem z ich piracenia ( a więc można ) czyli gdzieś od przełomu 2003/2004 roku. Mam w swojej kolekcji 40 tytułów z czego 16 to gry, których dystrybucją w Polsce zajmuje się firma CDP. Cieszę się gdy CDP powiększa swój plan wydawniczy, bo według mnie to Ta firma powinna zajmować się dystrybucją wszystkich lepszych gier (z grami Take Two) włącznie. Czego Wam życzę. To dla CDP a dla Gram.pl powiem tak lubię czytać wasze artykuły, a poza tym nigdy nic nie wygrałem( nie licząc 10 zł w Laysach z 9 lat temu i kilku Big Milk''ów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? A dlaczego nie? Praktyki mi się zaczynają niedługo i całymi dniami będę programował, a poza tym na wrzesień 3 egzaminy mi zostały. Ile mogę sprzątać pokój/dom, muszę mieć w co grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinniście mnie nagrodzić, ponieważ mam ochotę pograć w tę grę.

Nie, żadnych monologów o wpływie takich gier na życie zawodowe. Nic o tym, że jak nie dostanę to umrę, będę musiał oddać nerkę itp. Prosto z mostu, bez koloryzacji jak u Garniera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej siostry brata* matki męża syn nigdy nie grał w takie gry, dlatego chciałby spróbować. Jakbym wygrał grę to bym mu ją podarował.

*moja siostra ma tylko jednego brata : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinniście nagrodzić własnie mnie albowiem lubię gry handlowe :3
Nie będę mówił że uwielbiam bo to będzie a)nie prawda b)zbyt mainstreamowe :D

ALE za to muszę przyznać że namiętnie gram w, niedocenioną przez graczy, The Guild 2, które mi, swoją drogą bardzo się podoba! <3

Wracając jednak do Gry Patrician IV. Pamiętam że zauważyłem ją w malutkiej recenzji w jednej z CD-Action i pomyślałem sobie ''Hej. Podobne do The Guild 2! Ciekawe kiedy wychodzi... A. Daleko.'' No i ta gra uciekła mi gdzieś w tył głowy. Odmęty mej pamięci.

I wchodzę teraz, po pierwszej w nocy by jak zawsze, wieczorkiem spojrzeć sobie na gram.pl i co widzę? Na samym początku tenże konkurs! Postanowiłem nie przepuścić okazji wygrania interesującej mnie gry (i w gruncie rzeczy niecodziennej) i spróbować napisać! A co?

Przechodząc do meritum. Chciałbym otrzymać tę grę bo dzięki temu zapewnicie młodemu chłopaczkowi prezent na 18 (którą ma za niedługo bo we wrześniu).
Gry nie sprzedam bo wygranych rzeczy nigdy nie sprzedałem!
Nawet jeżeli to była głupotka typu naklejka (!).

No i najważniejsze, dzięki wam młodzi ludzie jak ja będą motywowanie do zagłębiania się w ekonomię i może dzięki temu nie będzie już więcej kryzysów jakby my, gracze, wzięlibyśmy się do roboty? ;)

Pozdrawiam i Pomyślnych wichrów życzę wszelakim handlarzom!


P.S.
A tym bardziej jestem wdzięczny każdemu kto przeczytał moje długie lecz mym zdaniem niezgorsze uzasadnienie :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja, to pytanie wydaje się być łatwe ale jednak jest one trudne. Co by tu wymyślić, napisać, czy może prawdę czy bardziej napisać tu jakąś kosmiczną fantazjowaną historykę?. A więc gier z takich gatunków jak Patrician IV jest bardzo niewiele a szkoda bo są to mało doceniane gry które są naprawę dobre i tak się właśnie stało, że gry z tego gatunku są mi dość bliskie i cienie je sobie a ostatnio grę typu Patrician miał na swoim dysku już dość dawno temu więc myślę, że wygrana w tym konkursie odświeżyła by mi pamięć i przypomniał bym sobie stare dobre czas jak to się zagrywało w gry tego typu. Poza tym chętnie bym spojrzał w jakim kierunku te gry ekonomiczne się rozwijają no ale tego się raczej nie dowiem a przynajmniej teraz jeśli Patrician nie trafił by do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ogólnie trafiliście z tym konkursem czasowo gdyż wczoraj rozmawiałem z znajomym o systemach handlu w grach i co wyszło z tej rozmowy? Wymieniliśmy gry (łącznie wyszły 4 serie/tytuły jakie faktycznie znaliśmy i potrafiliśmy sobie przypomnieć nazwy), które miały chociaż odrobinkę systemu handlu i czuć straszny niedobór tych tytułów na rynku. A dlaczego ja? Ponieważ chce w końcu zagrać w grę, która da mi trochę do myślenia co zamienia się w radość z zabawy a tego już nie doświadczam jak w latach 2000-2005 (w których faktycznie wiele grałem), gdzie gry robiono dla ludzi, fanów, własnej satysfakcji i coś tam zarobić. A jako, że jestem sympatykiem historii średniowiecznej i renesansowej. Uczucie handlowania i planowania inwestowania w ciemno tracąc wszystko lub potężnie się wzbogacić jest czymś co by mnie uradowało i dało zrelaksować się od tej szarej codzienności w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ogólnie trafiliście z tym konkursem czasowo gdyż wczoraj rozmawiałem z znajomym o systemach handlu w grach i co wyszło z tej rozmowy? Wymieniliśmy gry (łącznie wyszły 4 serie/tytuły jakie faktycznie znaliśmy i potrafiliśmy sobie przypomnieć nazwy), które miały chociaż odrobinkę systemu handlu i czuć straszny niedobór tych tytułów na rynku. A dlaczego ja? Ponieważ chce w końcu zagrać w grę, która da mi trochę do myślenia co zamienia się w radość z zabawy a tego już nie doświadczam jak w latach 2000-2005 (w których faktycznie wiele grałem), gdzie gry robiono dla ludzi, fanów, własnej satysfakcji i coś tam zarobić. A jako, że jestem sympatykiem historii średniowiecznej i renesansowej. Uczucie handlowania i planowania inwestowania w ciemno tracąc wszystko lub potężnie się wzbogacić jest czymś co by mnie uradowało i dało zrelaksować się od tej szarej codzienności w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Jestem zagorzałym fanem gier komputerowych w szczególności cRPG, ale może gdybym dostał tę grę w swoje ręce zmieniłbym kierunek widzenia i polubił strategie ekonomiczne, nie zapominając rzecz jasna o rolplejach. Ważne, żeby gra wymagała ode mnie myślenia, a nie bezmyślnego parcia do przodu. Uważam, że tan egzemplarz powinien trafić właśnie do mnie, między innymi z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki grom ekonomiczną mogę trochę poćwiczyć moje umiejętności.
Ten gatunek gier należy do moich ulubionych a ta produkcje według mnie zapowiada się świetnie.
Dzięki tej grze oderwe się od CoD`a oraz BF`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do konkursowego pytania chciałbym powiedzieć, iż nigdy nie miałem kontaktu z takim rodzajem gier. Ciągłe granie w cRPG-i czy FPS-y może stać się po pewnym czasie nudne i na pewno możliwość zagrania w ciekawą, jak widzę grę ekonomiczną mogło by być fajną odskocznią, od tych najbardziej popularnych obecnie na rynku typów gier. Być może Patrician IV spowodowałby, że znalazłbym kolejną grę, która wciągnęła by mnie na długie, długie godziny, tak jak kiedyś Heroes III, w którego zresztą nadal z chęcią pogrywam. Podsumowując chciałbym zagrać w tę grę, gdyż byłaby to dla mnie szansa na zapoznanie się ze strategią ekonomiczną, co brzmi naprawdę ciekawie:). Cieszę się, że pojawiają się takie konkursy, bo nawet jeśli się w nich nic nie wygrywa, to można usłyszeć o jakimś ciekawym tytule. Tam było właśnie w moim przypadku z Patricianem IV. Kto wie, może nawet będzie mi dane zagrać w tę grę:). Jednak decyzja ta należy do Sądu Najwyższego Gram.pl. :D Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja? Hmm cóż, nigdy nic nie udało mi się jeszcze wygrać na niniejszej stronie (nie no taki żarcik... a może nie?). No dobra, tak na poważnie, nie miałem jescze nigdy do czynienia z grami handlowymi/ekonomicznymi? Więc jeśli wygram swój egzemplarz Patriciana, prawdopodobnie odkryje w sobie wielki talent ekonomiczny. w przeciągu kilku lat osiągne grube miliony, ba nawet miliardy. (a teraz najlepsza część) po kilku latach przypomne sobie, że to właśnie tej stronie zawdzięczam swój majątek i w podzience zainwestuje w nią ogromne pieniądze, co uczyni ją największą i najlepszą stroną poświęconą grom i sprzetu dla graczy na całym świecie. Hmm CO ja gadam w całej galaktyce, ponieważ za kilka lat napewno zostaną odkryte obce formy życia na innych planetach, które swe życie podporządkowują jedynie intraktywnym formom rozrywki. I w ten sposób przekazanie jednej kopii niniejszej gry na mój użytek sprawi, iż strona gram.pl wreszcie osiągnie swój okres świetności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja?
Odpowiedzieć na te pytanie nie jest tak łatwo jak się wielu wydaje. Przedstawię Wam krótki poradnik.
1 krok Przemyśleć sposób przeprowadzenia odpowiedzi.
Mój sposób przekazania odpowiedzi jest w formie poradniku.
2 krok Zebranie myśli w całość i umieścić w odpowiedzi.
Uważam, że nagroda powinna wpaść w moje ręce, dlatego że uwielbiam gry tego tupu. Grałem w poprzednie części tej znakomitej (jak dla mnie) serii gier strategicznych. Czytając zapowiedzi "Patrycji" (tak nazywam tę grę :))
nie uważałem, że w nią zagram, gdyż najzwyczajniej mi się nie podobała kontynuacja tej zacnej serii. Zawsze jednak można się do gry przekonać.
3 krok Zakończenie tekstu.
Pozdrawiam i życzę słonecznych wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff.. nie będą tutaj słodzić na temat tego jak bardzo interesuję się marketingiem, że jestem handlowcem albo, że studiuję historię. No cóż , ale dlaczego ja ? Hmm... premiery takich typu gier są niezwykle rzadkie. Pod stosem FPS''ów, RPG''ów etc. ciężko znaleźć jakieś naprawdę cenne tytuły. Chciałbym wygrać tą grę, ponieważ zżera mnie ciekawość, ale chyba nie tylko mnie... Dobra, a teraz tak na poważnie. Nie mam kasy z powodu tylu ciekawych tytułów, które ostatnio wyszyły, że na tą grę mnie już po prostu nie stać. No bo jak nie oprzeć się pokusie kupna nowego Wiedźmina 2, Fable''a 3, Crysisa 2, F.E.A.R''a 3 albo chociażby nowej książki Krzysztofa Gonciarza. Nie mówiąc już o przyszłych już niebawem wychodzących grach jak CoD MW 3, Battlefielda 3, Dead Island albo Saints Row 3. Mam już pewne oklepane tytuły, na które muszę przeznaczyć kasę, a zafundowanie mi takiej gierki może poskutkować dodaniem jej to tej listy "oklepanych". I kto wie, czy jeżeli będzie wychodziła następna część, nie będę miał już tam gdzieś głęboko w portfelu zarezerwowanej kasy dla Patrycjuszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff.. nie będą tutaj słodzić na temat tego jak bardzo interesuję się marketingiem, że jestem handlowcem albo, że studiuję historię. No cóż , ale dlaczego ja ? Hmm... premiery takich typu gier są niezwykle rzadkie. Pod stosem FPS''ów, RPG''ów etc. ciężko znaleźć jakieś naprawdę cenne tytuły. Chciałbym wygrać tą grę, ponieważ zżera mnie ciekawość, ale chyba nie tylko mnie... Dobra, a teraz tak na poważnie. Nie mam kasy z powodu tylu ciekawych tytułów, które ostatnio wyszyły, że na tą grę mnie już po prostu nie stać. No bo jak nie oprzeć się pokusie kupna nowego Wiedźmina 2, Fable''a 3, Crysisa 2, F.E.A.R''a 3 albo chociażby nowej książki Krzysztofa Gonciarza. Nie mówiąc już o przyszłych już niebawem wychodzących grach jak CoD MW 3, Battlefielda 3, Dead Island albo Saints Row 3. Mam już pewne oklepane tytuły, na które muszę przeznaczyć kasę, a zafundowanie mi takiej gierki może poskutkować dodaniem jej to tej listy "oklepanych". I kto wie, czy jeżeli będzie wychodziła następna część, nie będę miał już tam gdzieś głęboko w portfelu zarezerwowanej kasy dla Patrycjuszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam jest Leonard z Łomży, przywódca gildii kupieckiej z kraju nad Wisłą. W poszukiwaniu kolejnych okazji na zdobycie doświadczenia natrafiłem na zacny serwis gram.pl, w którym to właśnie dajecie możliwość rozwoju i poszerzenia horyzontów. Wysuwam więc prośbę o uczynienie mnie szczęśliwcem, który dzięki mądrości zawartej w Patrician IV będzie mógł uczynić kupców gildii najwybitniejszymi w Świecie a mnie, jako jej głowę, najznamienitszym handlowcem o jakim słyszano. Niech Przenajświętsza Fortuna zawsze będzie z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem fanem poprzednich części, najbardziej tej oznaczonej numerkiem III do której z sentymentu z wielką chęcia powracam, ażeby zanurzyć się ponownie w czasach XIV-wiecznej Europie Północnej w handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że moje komentarze powyżej nie zostały zamieszczone, a to z powodów problemów z netem. Za double komentarz przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować