Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chcecie mieć OverWolf w swoim życiu

89 postów w tym temacie

Jak będę miał dostęp do mojego komputera i swoich gier to chętnie sobie zerknę co to jest. Ale jeżeli twórcy planują więcej programów, które będą z tym działały- jestem na tak ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu szanowny Pan autor się tak z tym sadzi. Ktoś słusznie zauważył, że istnieje np. X-Fire, który pozwala komunikować się głosowo czy via chat, ma wbudowaną przeglądarkę www, prowadzi statyski tego w co ludzi grają, pozwala na szybkie uploadowanie screenów z gier, czy dołączenie do severa gry na którym gra akurat znajomy w grę X, Y, Z jednym kliknięciem (choć nie wszystkie gry potrafi rozpoznać, działa wszędzie). Co ważne X-Fire jest na rynku od 10 lat i oczywiście nie jest jedynym tego typu narzędziem.
Także pianie peonów na temat nowego odkrycia szanownego autora jest trochę jak odrywanie ameryki w 2011r.

Owszem, narzędzie jest fajne ale istnieje kilka podobnych, więc o przełomie nie ma mowy, a temat jest raczej odgrzewanym kotletem niż odkryciem nowej jakości w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prostsze rozwiązanie :P nie używam skype, facebooka i twitera :P A nawet gdybym używał to nie po to odpalam gierkę żeby korzystać z wyżej wymienionych tylko żeby grać. A do kontaktowania się ze znajomymi polecam fantastyczną aplikacje, zwie się: real life :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co to komu? Jest XF, jest Steam, jest Jabber. A gdy gram nie potrzebuję by mi ktoś przeszkadzał w tym co akurat robię. Gdy idleuje to mogę spokojnie z alt-taba korzystać. Innymi słowy niepotrzebne mnożenie bytów i sztuczna pompa wokół czegoś stosunkowo bezużytecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi fejsa tylko do lodówki wsadzić i się powieszę :P Dzięki program nie dla mnie, wolę alt+tab kiedy potrzebuję niż co chwilę powiadomienia oglądać. Ale pewnie maniakalnym facebookowym nolife''om programik się spodoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam ani z FB, ani twittera, msn, gg. Ze skypa okazjonalnie i na pewno nie po to żeby się z kimś komunikować w grze. Od tego mam Mumble (ew ventrillo lub tsa). W zupełności wystarcza mi xfire/steam. FB podczas gry w TF2? Super, to na pewno każdemu jest potrzebne. Twitter do wowa? "AH! Illidan 20%!". Jakoś te bajery nie są mi w żadnym wypadku potrzebne do cieszenia się z gier.
Nie mniej jednak jeśli komuś to okaże się przydatne to miło, że znalazł coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:45, Graffis napisał:

A po co to komu? Jest XF, jest Steam, jest Jabber. A gdy gram nie potrzebuję by mi ktoś
przeszkadzał w tym co akurat robię. Gdy idleuje to mogę spokojnie z alt-taba korzystać.
Innymi słowy niepotrzebne mnożenie bytów i sztuczna pompa wokół czegoś stosunkowo bezużytecznego.


Wciąż mówicie o Xfire, Steamie, Jabberze - problem w tym, że nie każdy ma na tyle mocny komputer, by bawić się w alt-tabowanie/grę w oknie (co o dziwo w wielu przypadkach naprawdę porządnie daje po klatkach). Poza tym, jak fajnie wymieniłeś: jest Xfire, Steam i Jabber. Trzy różne programy, między którymi muszę przełączać się "Bo jeden znajomy chce czegoś tu, a drugi tutaj".

Kocham wygodę, którą dał mi Xbox Live i jestem wdzięczny za to, że ktoś przeniósł ją PC. To wszystko, czego potrzebuję w jednolitym interfejsie, dzięki któremu nie muszę ani minimalizować gry, ani bawić się w uruchamianie programu w oknie. To po prostu jest, dokładnie tak jak Xbox Guide i PlayStation Cross Menu Bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:56, ww3pl napisał:

Trzy różne programy, między którymi muszę przełączać się "Bo jeden znajomy chce czegoś
tu, a drugi tutaj".


To teraz będzie miał pan czwarty :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem - OverWolf nie jest komunikatorem samym w sobie, ale stanowi swojego rodzaju łącznik między całą resztą. Jest jednym, wielkim hubem dla aplikacji, które posiadasz na komputerze.

xFire pozwala na komunikację w ramach sieci xFire, raptr w sieci raptr, a OverWolf zbiera wszystkie Twoje ''zwyczajne'' komunikatory do kupy, dzięki czemu wspomniane programy stają się zwyczajnie zbędne.

W newsie sytuacja jest opisana dosyć dokładnie i szkoda, że nie każdy pofatygował się, by tekst przeczytać, przez co jedyna rzecz, na którą ludzie zawieszają oko to integracja z Facebookiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę archaiczny i powiem że wolę w dalszym ciągu robić alt+tab. Takie udogodnienia są na pewno bardzo fajne, ale jak wspomniałem jestem staromodny. Wolę robić to metodą dłuższą acz zawsze skutkującą. I do tego nie potrzebuje kompatybilności, bo wszystkie programy włączam osobno, tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawdę jestem już stary, skoro tylko używam GG*.
Także nie dziwcie się, że dla mnie jest to kolejny zbędny bajer.

Dołączam do obozu "zostaję przy alt-tab".


* Pomijam pseudo-konto na Facebook''u, który został założony dla punktów z programie "Kompania Graczy Cenega".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:56, ww3pl napisał:

Wciąż mówicie o Xfire, Steamie, Jabberze - problem w tym, że nie każdy ma na tyle mocny
komputer, by bawić się w alt-tabowanie/grę w oknie (co o dziwo w wielu przypadkach naprawdę
porządnie daje po klatkach).

Z pewnością taki sprzęt dźwignie Skype''a i grę... jasne, coś co krztusi się na Jabberze...

Dnia 30.07.2011 o 20:56, ww3pl napisał:

Trzy różne programy, między którymi muszę przełączać się "Bo jeden znajomy chce czegoś
tu, a drugi tutaj".

Prosta zasada - jak jest to coś ważnego to poczeka. W czasie, gdy gram interesują mnie komunikaty związane z grą, a wymienionych programów używam wtedy jako sposobu porozumiewania się z osobami z jakiś powodów jeszcze nie zalogowanymi w grze. Poza tym te srodki komunikacji w kontekście gier wykorzystuję również jako sposób wezwania do EVE kogoś kto gra akurat w co innego (i odwrotnie jako sposób na wyciągnięcie mnie ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takie odpowiedzi lubię - ktoś mówi, że taka wygoda nie jest mu potrzebna i nie jest mu zbyt pomocna i sprawa załatwiona ;-)

Co do Jabbera - możliwe, że wyraziłem się niejasno. Próbowałem powiedzieć, że sprzęt krztusi się przy alt-tabowaniu samej gry na cokolwiek, co, przynajmniej u mnie, zawsze jest kosmicznym problemem. Talk about Source-Engine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, pograłem 5min w Borderlands z tym czymś włączonym, usunąłem. Albo to problem dotyczący jednej gry, albo blokowanie klawiatury na ok. 10s co minutę to norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W idealnym świecie wszyscy używali by Xfire i nie było by problemu...

Pomysł na stworzenie takiego programu który zintegruje inne i umożliwi nam ich obsługę w grze jest bardzo dobry pod warunkiem, że baza gier i aplikacji współpracujących z owym programem będzie duża, z tego co widać jest to na razie w głębokim lesie.

Nie powiem dla nałogowych graczy MMO, RPG czy wszelakich gier typu Football Menager w które to gry gra się po kilka godzin bez przerwy aplikacja ta jest bardzo fajna jednak dla kogoś kto gra w "seriach" po kilkadziesiąt minut nie jest to żadna rewelacja.

Autor wytyka programom typu Xfire że używa ich wąskie grono ludzi, tyle że jest ich na pewno więcej niż ludzi używających do komunikacji głosowej Skypa, czy piszących podczas grania na FB. Dla mnie dużo prościej jest przekonać znajomych (tych grających) by zainstalowali sobie XFire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować