Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Premiera konsolowego Wiedźmina 2 przesunięta na pierwszy kwartał 2012 – spór sądowy odbija się czkawką?

56 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 11:39, Kafar napisał:

Jasne jasne ;) ile ja takich głupich tłumaczeń już czytałem ;P (dlatego pewnie W2 na
PC jest tak "dopracowany":).


No ba:) a nie był? Przecież to była kwintesencja pracy arcymistrza cechu twórców gier. Swoją drogą, przecież to normalne, że w związku z procesem muszą poczekać aż sąd ustali kto ma wydać Wiedźmina na konsole.

Hype na Wiedźmina robi swoje niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dopracowany. Gdybyś nie jechał na piracie i zainstalował patch 1.3 to byś wiedział że:

~ wydajność wzrosła jakieś 20% gdzie nawet wersja 1.0 śmigała u mnie 60 klatek/s (skok wydajności widzę zwłaszcza w wypadku ubersampling który wcześniej był na granicy płynności - 25 klatek a teraz śmiga koło 30).
~ pozbyli się chyba wszystkich znaczących błędów
~ dostaliśmy kilka DLC z patchami
~ poprawili animacje postaci tu i ówdzie
~ przechodząc grę 2 ani razu nie oglądałem pulpitu gdzie w wypadku wersji 1.0 stało się tak 2x.
itp...

Wiedźmin to jedna z najlepszych gier RPG jakie posiadam. Jest jeszcze koncepcja taka że grę uruchamiasz na jakimś trupie sprzed kilku lat co może negatywnie wpływać na grę :P Patrzyłeś czy Twój PC spełnia wymagania ?

Co do sprawy sądowej to sam nie wiem. Z jednej strony Namko nie wypłaciło banieczki CD Projekt Red co spowodowało że CDPR zaczął prowadzić rozmowy z THQ.
Z drugiej strony wątpię żeby CDPR zrobił taki błąd by złamać warunki umowy. Więc wierzę że byli nią jakoś zabezpieczeni. Tak samo jak w wypadku DRM.
Ciesze się że Wiedźmin 2 sobie radzi ;-) I mam nadzieje że THQ będzie dystrybutorem. Nie mogę się doczekać dodatków do Wiedźmina 2 i samego Wiedźmina 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmpf, jedyną pozytywną informacją w tym newsie są zapowiedziane dodatki - liczę, że będą też na PC, bo konsoli nie mam i mieć nie zamierzam.

Dlaczego Namco może sobie rościć pretensje do tego, kto jest wydawcą gry na innym kontynencie, albo, że DRM został zdjęty? To przecież sprawa tylko i wyłącznie firmy, która robi grę, nie wydawcy, który tylko udostępnia manufaktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dariuszp "gra mi chodzi lepiej, więc jest dobrze".
Nie jest dobrze, bo mniejszości ludzi gra chodzi znośnie, a większości bez znaczącej różnicy pomiędzy minimalnymi a maksymalnymi detalami.
W Wieśku 2 jest tyle "Suwaczków", że po ustawieniu wszystkiego na minimum powinien mi śmigać jak Prince of Persia ''89, a i tak potrafi się zakrztusić.
Obiecali zero loadingów - w drugim akcie loadingi są za każdym razem, gdy zbliżasz się do miasta albo od niego oddalasz.
Obsługa PODSTAWOWYCH rozdzielczości wprowadzona 2 miesiące po premierze. "Gra robiona z myślą o PCtach" z tego taka jak z Assassin''s Creeda.
Totalna klapa z midnight launchem.
Fatalna komunikacja ze społecznością.
EDIT: A najbardziej denerwujący błąd, czyli blokowanie się postaci podczas walki, dalej występuje.
^
To dla mnie zbyt wiele wad, żeby nazwać grę "dopracowaną". Dziękuję, tyle z mojej strony. Proces z Namco to kolejny dowód nieprofesjonalności CDP - usunęło DRM, żeby fanom się podobało, OK, tylko czemu nie poinformowali o takich planach wydawcy wcześniej? A pewnie dlatego, że zrobili to jako desperacki ruch PRowy próbując odzyskać zaufanie graczy.
Każdy jednak, który nie jest zaślepiony pseudo-patriotyzmem widzi, że, jakkolwiek ogólnie dobrą grą Wiedźmin 2 jest, twórcy potraktowali zarówno klientów, jak i współpracowników jak śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 11:47, dariuszp napisał:

Jest dopracowany. Gdybyś nie jechał na piracie i zainstalował patch 1.3

Właśnie. Jest dopracowany dopiero po patchu 1.3, 2 i pół miesiąca po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 11:58, Dared00 napisał:

Właśnie. Jest dopracowany dopiero po patchu 1.3, 2 i pół miesiąca po premierze.


GTA IV czy Gothic 3 nie były dopracowane w stopniu zbliżonym do Wieśka 2 nawet po roku od premiery. Podobnie pierwszy Wiedźmin, o którym można powiedzieć, że dopracowali go dopiero po wydaniu edycji rozszerzonej. Więc pod tym względem jest dużo lepiej w W2. Trzeba przyznać, że chłopaki z CDP Red dosyć szybko go łatają.

EDIT:

WinerFresh

Dnia 01.08.2011 o 11:58, Dared00 napisał:

A na PS3 to mają zamiar kiedyś wydać?


Mają, po wydaniu wersji na xbox'a 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dariuszp

Niech to że gra ci się podoba nie przyćmiewa twojego osądu... Gra fajna ale fakt faktem babole ma, sam mam swoją listę tego co mi się nie podobało i co chcę by naprawili ale dzisiaj 1 sierpnia a forum jak miało być w lipcu tak nadal nie ma... Rzeczy które powinny być od razu są dodawane w patchach?! C''mooon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 11:58, Dared00 napisał:

Właśnie. Jest dopracowany dopiero po patchu 1.3, 2 i pół miesiąca po premierze.


RPG ZAWSZE są zabugowane, ze względu na swoją złożonośc. Poza tym KAŻDA gra jest poprawiona dopiero kilka miesięcy po premierze. Pokaż mi grę która była perfekcyjna od początku...

A tak BTW:

"Przedstawiciele CD Projektu zapowiedzieli również, że na zbliżających się targach gamescom zostanie pokazany film prezentujący „znaczące DLC”, które będzie częścią „nadchodzącego, nieujawnionego jeszcze patcha” dla PC-towej wersji Wiedźmina 2: Zabójcy Królów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:19, Koski napisał:

RPG ZAWSZE są zabugowane, ze względu na swoją złożonośc. Poza tym KAŻDA gra jest poprawiona
dopiero kilka miesięcy po premierze. Pokaż mi grę która była perfekcyjna od początku...

Perfekcyjnych gier nie ma. W przypadu TW2 cala para poszla w fefnascie zakonczen zamiast w dopracowanie bugfesta i sklecenie dwa razy dluzszej gry. A jesli na konsoli zrobia Hard na poziomie Normal z PC, to sie pochlastam i wroce do Demons Souls. Nie dosc, ze TW2 ma niemal identyczny system walki (nie zeby to bylo cos zlego), ale jest masakrycznie prosty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:28, Dzibrill napisał:

TW2 ma niemal identyczny system walki (nie zeby to bylo cos zlego), ale jest masakrycznie
prosty...


Tak odnośnie tego to mam pytanie. Nie wydaje wam się że gra po patchu 1.3 stała się trudniejsza, łącznie z aktem 2 i 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:30, nerka99 napisał:

Deus Ex 1

byly patche wiec nie byla perfekcyjna, masa bugow tez byla, np. ja mialem taki, ze 99% tekstur sie nie wyswietlala, gra oryginalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dojdzie do tego, że Wiesiek 2 nie wyjdzie na konsole bo znów mają z czymś problemy. Niech CD-Projekt przyzna się, że nie może wydać na konsole bo nie może sobie z tym poradzić :) Następnym razem wybierajcie lepszych wydawców a nie azjatyckich. Same złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autora, piszącego:
Premiera konsolowego Wiedźmina 2 przesunięta na pierwszy kwartał 2012 – spór sądowy odbija się czkawką?

Pisanie takich negatywnych artykułów w czasie gdy akcje spółki spadają świadczy o braku polotu i wyobraźni. Trzeba było napisać - upadłość nam nie grozi ;)
Podziwiam gościa który tak beztrosko błysnął elokwencją a akcje CD Projekt RED SA poleciały w dół o 5% za to należą się brawa. Pewnie gdy piszę ten komentarz autor tego tekstu już nie pracuje, bo jeśli ja byłbym jego pracodawcą już szukałby pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, już po patchu 1.2 dało się w Wiedźmina 2 komfortowo grać.
Niestety największą wadą tej gry jest to, że jest za krótki do tego stopnia, że po skończeniu człowiek czuje duży niedosyt.

Może niech w tym czasie dorobią trochę questów (marzyłby mi się dodatkowy rozdział, w Wieśku 1 było ich 6, tutaj mamy tylko 3).

@Tepest
A tobie odbiło czy jak? Media mają nie wyrażać opinii bo jakiejś firmie spada wartość akcji? Może niech sobie ta firma odpowie dlaczego ich akcje spadają?
Zwolniłbyś z pracy, bo ktoś coś niezależnie napisał? Człowieku, lecz się, bo widzę że ty wolisz propagandę "słusznej ich prawdy" zamiast wolne media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować