Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Żywa gotówka w Diablo III - Blizzard zaopiekuje się handlem przedmiotami

75 postów w tym temacie

D2JSP, be gone! Pomysł mi się podoba, ale pewnie sam z niego nie skorzystam, bo trzeba będzie płacić abonament, za dostęp do żywogotówkowej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:03, ara8 napisał:

Nawet nie ma co czekać na diablo szkoda czasu bedzie cos jak z DK forever


Nie wiem co Diablo 3 ma wspólne z DNF i jak można oceniać grę w która jeszcze nie wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus jeszcze kilka ciekawostek:

1) The game requires a constant internet connection. It cannot be played offline.
2) Mods are “expressly prohibited.”

no i opisane w newsie:

3) Items in the auction house are bought and sold for real-life money.


http://www.rockpapershotgun.com/2011/08/01/diablo-iii-no-mods-online-only-cash-trades/#more-68121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej sie pograzaja, najpierw cukierkowy warcraftowy wyglad (slaba grafika z lenistwa), a im blizej premiery tym wiecej kwiatkow wychodzi na swiatlo dzienne, chyba sobie odpuszcze ta czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli same zalety brak hackowania skoro postacie umieszczone będą na serwerach no i raczej mało kto by grał w diablo w pojedynkę no może modów szkoda a to co wymieniłeś jako 3 punkt będzie drugim domem aukcyjnym. Będzie też taki za normalną walutę z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, potwierdzam słowa "mistrzukraka". "Diablo 3''s Auction House will feature two currencies, the first one will be in-game gold and the 2nd one will be real life money." - tako pisze MMO Champion. :D Warto by to nawet umieścić w newsie, bo nie każdy czyta komentarze ihmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ciągłym dostępem do internetu (ta rzecz przekreśla u mnie zakup danego tytułu) ale co do aukcji to jestem jak najbardziej za.

1. tylko idiota myślał by że ten proceder nie istniał. Mój kolega potrafił z takiego grania wyciągnąć kilka setek miesięcznie. Większość przedmiotów szła przez allegro.
2. jak wiadomo, proceder był mało bezpieczny. Oszustwa były na porządku dziennym.
3. ustanowienie nad nim jakiejś kontroli jest jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:14, Kapistran napisał:

Plus jeszcze kilka ciekawostek:

1) The game requires a constant internet connection. It cannot be played offline.


Wiedziałem. Już Starcraft 2 mocno zachęcał użytkownika do zalogowania się przy każdej możliwej okazji.

Dnia 01.08.2011 o 12:14, Kapistran napisał:

2) Mods are “expressly prohibited.”


Niespodzianki nie ma. Starcraft 2 w założeniu miał być podatny na modyfikowanie, Diablo 3 - wręcz przeciwnie ze względu na charakter gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co z tego jak diablo 3 będzie również na konsole co oznacza że mapki będą ograniczone do bólu, jak widać to na niektórych gameplayach. System sterowania i używania skilli również przez to mocno ucierpi, nie zdziwił bym się gdyby w diablo 3 nie istniały skille typu najedź na kogoś kursorem i użyj skilla. Jeżeli diablo 3 nie zaoferuje otwartego losowego świata tak jak w diablo 2 to ja podziekuje za taki wybrakowany produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te aukcje to jeszcze ujda, ale warto wspomniec takze o calkowitym zakazie modów w D3

juz nawet nie bedzie tak jak w D2 ze mody beda poprostu oficjalnie nie wspierane, teraz beda calkowicie zdelegalizowane w D3! Ich uzywanie bedzie wbrew ToS i moze spowodowac zablokowanie konta!
poprostu super, fck >_<

http://www.pcgamer.com/2011/08/01/diablo-3-mods-expressly-prohibited-by-blizzard/


malo tego, do grania w D3 trzeba bedzie miec internet non-stop, nawet dla gry offline/singleplayer, czyli mamy powtórke DRM od Ubisoftu.
Osobiscie nie kupuje gier od Ubi z tego powodu wiec bedac konsekwentnym podziekuje i Blizzardowi, a szkoda bo serie D lubilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(nie moge juz zedytowac)
cytujac tresc artykulu na rockpapershotgun:

> 1) The game requires a constant internet connection. It cannot be played offline.
> 2) Mods are “expressly prohibited.”
> 3) Items in the auction house are bought and sold for real-life money.

moje tlumaczenie:
1) utrudnione granie, nawet legalnie
2) mniej zabawy (mody w kazdej grze zawsze dodaja wiele godzin wiecej do zabawy)
3) wiecej kasy wyciagnac od ludzi ...

przykre ale czy to obraz tego jak sie stacza Blizz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem, Blizzard będzie pobierał procent od wystawienia aukcji, sprzedaży przedmiotu i wypłaty gotówki. Kolejna po płatnej możliwości tworzenia drużyn międzyserwerowych w WoW''ie, sugerująca pewien kierunek działań firmy.

Można się oczywiście zachwycać tym, że nasze uber dropy będzie teraz można bez problemu opchnąć. Niestety mam wrażenie, że bez kupowania za $$ trzeba się będzie liczyć z koniecznością wyposażania postaci w to co nam wypadnie, bo nikt nie będzie sprzedawał dobrych itemów za walutę w grze. Obrońcy takiego systemu mogą mówić "nie podoba ci się, nie kupuj/nie sprzedawaj", ale coś takiego będzie miało fatalny wpływ na ekonomię ingame, co ludzie grający bez ciśnienia na bycie epax odczują dość mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:14, Kapistran napisał:

1) The game requires a constant internet connection. It cannot be played offline.
2) Mods are “expressly prohibited.”
3) Items in the auction house are bought and sold for real-life money.


1) Kto dzisiaj nie ma internetu? Rozumiem, czasem jego brak, sytuacje losowe, ale bądź co bądź diablo zawsze było nastawione na sieczkę na bnecie, single był i jest bardzo dużym dodatkiem do rozgrywki wieloosobowej. Ciekawi mnie jedynie co się stanie gdy nagle podczas gry braknie nam tego połączenia.
2) Brak modów jednak jest dużym minusem, szkoda bo te jednak były by ciekawą odskocznią od multi gdy już szybko ogra się podstawową kampanię.
3) No a to mnie wcale nie dziwi i nie przekreśla u mnie zakupu tej gry. Co z tego, że blizz chce troche zarobić? Wszyscy wiemy, że taki handel istniał, istnieje i będzie istnieć, tego nie da się zmienić. A blizzard jedynie ułatwi nam takie transakcje samemu zgarniając jakiś procent i bardzo dobrze, przynajmniej znajdzie się jakiś support dla poszkodowanych bądź nawet nie będzie możliwości oszustwa w takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zbytnio komentarzy w stylu "jestem wściekły, że wydawca robi rzeczy, które uważam za złe, mimo iż nie mają one żadnego wpływu na to jak będę grał" bo tak to wygląda. Wprowadzony system tylko zabezpiecza nas i daje szansę na to, że gdy skończymy grać, to sprzedany gold i przedmioty chociaż w połowie (albo znacznie) pokryją koszta jakie ponieśliśmy na zakup gry.
W ekstremalnych przypadkach gra da zarobić przy okazji dając fun z codziennego, normalnego, zdrowego grania.

W Diablo 2 kwitnął handel od premiery i jakoś nie było takiego jazgotu. A nagle deweloper legalizuje coś (i robi dobrze, bo w końcu po ludzku to zostanie rozwiązane) i mamy "aaa nie gram w to/nie kupię tego badziewia".

Tak więc...don''t go mental :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Blizzard tłumaczy, że proceder i tak by istniał, a firma może w ten sposób zabezpieczyć klientów." Wtf? Halo Blizzard obudż. Już w Diablo istniał system trade, czyli wyrzucamy przedmiot a koleś go podnosi. W drugiej części bodajże zrobili lepszy trade. A teraz w trzeciej odsłonie chcą wprowadzić serwis aukcyjny i jeszcze za to brać kasę ?! Przecież to chore. I ten tekst w cudzysłowiu to jakaś bzdura, Blizzard sam sobie zaprzecza w tych słowach. Jak aukcja ma mnie zabezpieczyć ? Specjalnie to wymyślili, żeby doić dodatkową kasę za nic. Równie dobrze mogę wewnątrz gry robić trade`a. I aukcja to większe ryzyko złodziejstwa niż miało by to być między graczem a graczem. Jeśli będzie to system przez www, to wystarczy się włamać i siema. Dla mnie to poroniony pomysł, żeby tylko zarobić.

W tym momencie chyba daruje sobie takie gówno jakim są gry Blizzarda. Naprawdę już szkoda na nich czasu. Po Wowie już całkiem stracili zmysł tworzenia gry dla pasji. Teraz wszystkie gry sa nastawione na trzepanie kasy za coś co powinno być za darmo. Żal.us

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Precedens ten "zalegalizuje" tylko (oczywiście z podatkiem od transakcji idącym do kieszeni blizzarda) to co od lat się dzieje, znaczy to, że wszędzie ceny pójdą w górę, a piractwo sprzedaży przedmiotów i postaci rozwinie się w nową skalę. Niestety wszelkie "systemy pomocowe i wspierające" mają to do siebie, że są bardzo podatne na negatywne skutki "równi pochyłej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować