Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Żywa gotówka w Diablo III - Blizzard zaopiekuje się handlem przedmiotami

75 postów w tym temacie

Ceny wcale nie pójdą w górę, ponieważ będziemy mieli do czynienia z otwartym rynkiem, a biorąc pod uwagę ilość "chętnych" na sprzedaż czegokolwiek za gold/kasę, ceny będą stale spadać. Podaż na 100% przewyższy popyt, a ekstremalnie rzadkie dropy będą wyjątkami, potwierdzającymi regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak itemy byłyby sprzedawane na serwisach typu allegro(i pewnie i tak będą), więc w sumie lepiej, żeby Blizzard miał to pod kontrolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:05, vegost napisał:

"Blizzard tłumaczy, że proceder i tak by istniał, a firma może w ten sposób zabezpieczyć
klientów." Wtf? Halo Blizzard obudż. Już w Diablo istniał system trade, czyli wyrzucamy
przedmiot a koleś go podnosi. W drugiej części bodajże zrobili lepszy trade. A teraz
w trzeciej odsłonie chcą wprowadzić serwis aukcyjny i jeszcze za to brać kasę ?! Przecież
to chore. I ten tekst w cudzysłowiu to jakaś bzdura, Blizzard sam sobie zaprzecza w tych
słowach. Jak aukcja ma mnie zabezpieczyć ? Specjalnie to wymyślili, żeby doić dodatkową
kasę za nic. Równie dobrze mogę wewnątrz gry robić trade`a. I aukcja to większe ryzyko
złodziejstwa niż miało by to być między graczem a graczem. Jeśli będzie to system przez
www, to wystarczy się włamać i siema. Dla mnie to poroniony pomysł, żeby tylko zarobić.


Nie wiem czy nie zrozumiałeś tej informacji, ale płacić za auction house będziesz tylko w przypadku operowania realną gotówką i myślę że będzie to duże zabezpieczenie przed oszustwem. Jeśli aukcje będą wyglądały tak jak w wowie, wystawiasz przedmiot za jakąś kase i ktoś go wygra dając te 10$ i dostaje item odrazu na mail to niby jak zostanie oszukany? A jak umówisz się z kimś na "gębę", przelewając mu na konto to 10$ to nie masz pewności, że ten ktoś Ci da przedmiot w grze więc Twoje rozumowanie jest mylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WTF to przesądza całkowicie moją decyzję - nie kupię tej gry... Wygląda to tak że płacisz za grę i masz mikrotransakcje... Jestem totalnie na NIE jeśli chodzi o kupowanie takich pierdół za prawdziwą kasę... Kto sprzeda mega wypaśny przedmiot za walutę z gry jeśli będzie mógł zarobić pare baksów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat moze kontrowersyjny, ale moim zdaniem to i tak genialny pomysł, hadnel przedmiotami na zewnętrznych aukcjach zawsze istniał i to na taką skale że nic na to nie można poradzić, tak przynajmniej blizzard będzie sprawował pieczę nad tym co się w grze dzieje, i zapewne zredukuje scamowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:15, Gremo napisał:

Kto sprzeda mega wypaśny przedmiot za walutę z gry jeśli
będzie mógł zarobić pare baksów?


nikt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:15, Gremo napisał:

WTF to przesądza całkowicie moją decyzję - nie kupię tej gry... Wygląda to tak że płacisz
za grę i masz mikrotransakcje

Nie wiem czy można to aż tak nazwać. W końcu będziesz mógł kupić jedynie itemki które równie dobrze przy odrobinie szczęścia sam znajdziesz a nie jakieś specjalne które są tylko dostępne kupując u wuja Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vegost, o czym Ty mówisz ? Nadal możesz się normalnie wymieniać z kolegami przedmiotami itp.

Chodzi o sytuację gdy takiej wymianie towarzyszyła wymiana realnej gotówki. Chcą to ukrócić więc zamiast wystawiać przedmiot na allegro paru polakom czy na ebay amerykanom, wystawisz go w grze na aukcji. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórym brakuje zdolności do czytania ze zrozumieniem. Ktoś tu chyba niczego ze szkoły nie wyniósł...

A sam system jest ok. Handel przedmiotami za prawdziwą gotówke tak czy siak istnieje, więc lepiej mimo wszystko żeby Blizzard miał na to oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:18, dariuszp napisał:

Chodzi o sytuację gdy takiej wymianie towarzyszyła wymiana realnej gotówki. Chcą to ukrócić
więc zamiast wystawiać przedmiot na allegro paru polakom czy na ebay amerykanom, wystawisz
go w grze na aukcji. Proste.


Nie chcą tego ukrócić, tylko na tym zarobić. I jeżeli komuś wydaje się, że nie będzie miało to wpływu na grę, jest naiwny. Jak już Gremo napisał, najlepszych itemów nie da się kupić inaczej, niż za gotówkę. Tylko frajer sprzedawał by za golda coś, za co może wziąć kilkanaście $. Do tego idę o zakład, że ninja looting w tej grze będzie rekordowy. Podobnie jak hackowanie i włamy na konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak po zobaczeniu Gameplaya na PVP się zniechęciłem na Diablo III co chwile można używać tego samego skilla bo niema przerw czasaowych z korzystania ze skilla wystarczy że mamy dużo many i napieprzamy ciągle ten sam skill, i jeszcze te czerwone kule na PVP nawalasz w kolesia on ucieka i se regeneruje życie tą czerwoną kulą bo akurat stał obok to jest bezsensu. A po za tym ja bardziej się napaliłem na Blade & Soul, czekam na tą grę i mam nadzieje że nie będzie czegoś takiego jak w Diablo III i inne idiotyczne formy płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:06, sirdoom napisał:

D2JSP, be gone! Pomysł mi się podoba, ale pewnie sam z niego nie skorzystam, bo trzeba
będzie płacić abonament, za dostęp do żywogotówkowej aukcji.

Witaj...
Ale mogłeś się już wstrzymać z nazwą tej strony xD. To podchodzi chyba pod reklamę. Każdy bardziej zaawansowany gracz wie, że strona którą podałeś jest największą stroną z ...... wiadomo czym i nie tylko do Diablo ][. Co do samej strony, to ona nie odejdzie. Będzie żyć, dzięki chociażby Diablo ][, w przypadku Diablo ]I[ coś czuję, że nie będzie tak źle. Ceny po prostu nie będą tam tak kosmiczne i nastąpi chyba "Denominacja" FG w przypadku Diabełka ]I[. ]:->
Co do samego pomysłu zaproponowanego przez Zamieć.. powiedziałbym, że 50/50. Nie jest tak źle. Prawdziwi gracze będą to mieli głęboko w poważaniu. Nie będą się uciekać do takich rzeczy. Będą sami szukać, dropić itp, itd by gra miała lepszego samku. A jeśli chodzi o trade taki jaki był w Diablo ][ hmmmmm to całkowicie może zmienić postać rzeczy... jeśli chodzi o wymiany np. item vs runy. runa vs inna runa.... Już słyszę te komenty w grze jak wyjdzie. Dzieci, które nie będą umiały grać i się w normalny sposób dorobić [nooby] obkupią się w ten sposób i będą cwaniaczyć na BNie. Uchowaj mnie przed takimi dziećmi :X.

Pozdrawiam.

@mronoth
Sam się pogrążasz. Gra miała premierę pierwszego gameplay'a bodaj ze 3 lata temu. Na tamte czasy to nie było jeszcze tak straszne. Silnika graficznego już nie zmienią. Nie ma szans. co do cukierkowatej grafiki z WoW, idzie to przełknąć... poza tym jest jeszcze takie coś jak grywalność, anie tylko grafika =.=. Nie jest wcale tak najgorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to ja chyba poczekam na Torchlight 2 ;-)
W Diablo 2 fajne było to, że można było handlować przedmiotami za przedmioty albo runy. Tu? Zobaczymy, ale zaczynam sceptycznie do tego podchodzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:30, Krondar napisał:

Hmm... to ja chyba poczekam na Torchlight 2 ;-)
W Diablo 2 fajne było to, że można było handlować przedmiotami za przedmioty albo runy.
Tu? Zobaczymy, ale zaczynam sceptycznie do tego podchodzić..

Kolejny który nie pojął sztuki czytania ze zrozumieniem. To drogie nauki teraz są, że mało kto może sobie na coś takiego pozwolić. Przecież będziesz mógł dalej wymieniać się przedmiotami itp, tylko pojawi się dom aukcyjny podobny do tego który mamy w World of Warcraft i tam będziesz mógł brać itemki za gold bądź realną gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:27, Crask napisał:

> Chodzi o sytuację gdy takiej wymianie towarzyszyła wymiana realnej gotówki. Chcą
to ukrócić
> więc zamiast wystawiać przedmiot na allegro paru polakom czy na ebay amerykanom,
wystawisz
> go w grze na aukcji. Proste.

Nie chcą tego ukrócić, tylko na tym zarobić. I jeżeli komuś wydaje się, że nie będzie
miało to wpływu na grę, jest naiwny. Jak już Gremo napisał, najlepszych itemów nie da
się kupić inaczej, niż za gotówkę. Tylko frajer sprzedawał by za golda coś, za co może
wziąć kilkanaście $. Do tego idę o zakład, że ninja looting w tej grze będzie rekordowy.
Podobnie jak hackowanie i włamy na konta.


Dude! Palnąłeś głupotę z tym ninja looting. Tak się składa, że każdy dostaje swój loot i nikt inny go nie widzi. Była o tym mowa już laaata temu i nawet to pokazali w gameplay.

A sam system nie będzie miał wpływu na grę (przynajmniej dla mnie). Ponieważ...jaki ma niby sens granie w Diablo 3 dla samych itemów i posiadania tych najlepszych ? Dla mnie...żaden. Bo co mi to da ? Szybsze zabijanie bossa przy podejściu, którego przestanę liczyć, bo będę już miał dość tej gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozłoży to ekonomię w grze :/ Tak na chłopski rozum - wypada Wam jakiś uber-przedmiot (ale akurat nie do postaci, którą gracie), to sprzedacie go za "real money" czy "virtual money" ?

Blizzardowi się nie dziwię, to firma, chce zarabiać - korporacje mają to do siebie, że są "chciwe" :) Jest okazja żeby zarobić na prowizjach, no to zarabiają. Dziwię się ludziom, którzy są w stanie płacić prawdziwymi pieniędzmi za wirtualne przedmioty (które i tak są w grze - trzeba mieć po prostu szczęście co do "lootu"). Takie coś IMO jest wrzodem tej branży i niczym nie różni się od płacenia za osławioną zbroję dla konia. Może tym,że Bethesda po fali krytyki się z tych kretyńskich pomysłów wycofała, a Blizz brnie w to bagno przy aplauzie swojej wiernej armii fanbojów gotowych usprawiedliwić każdą, nawet najbardziej idiotyczną decyzję, jeśli tylko jest decyzją tego akurat dewelopera.

Karanie za mody - łącznie z banem na konto ? Wymóg stałego podłączenia do sieci nawet podczas grania w singla ? Toż to nawet Ubikacja nie ma tak zamordystycznego DRM we wszystkich swoich grach, nie mówiąc już o Valve.Przykro patrzeć jak dolary przysłaniają Blizzowi to co kiedyś było dla tej firmy ważne, jak sprzedają swoją renomę, byleby się nachapać i zrobić dobrze swoim akcjonariuszom (jasne to jest ważne - ale chyba są jakieś granice ?).

Normalnie jak mi jeszcze raz ktoś napisze, że Blizzard to firma "przyjazna i szanująca graczy", to go w głos wyśmieję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:41, Thanathos napisał:

> > Chodzi o sytuację gdy takiej wymianie towarzyszyła wymiana realnej gotówki.
Chcą
> to ukrócić
> > więc zamiast wystawiać przedmiot na allegro paru polakom czy na ebay amerykanom,

> wystawisz
> > go w grze na aukcji. Proste.
>
> Nie chcą tego ukrócić, tylko na tym zarobić. I jeżeli komuś wydaje się, że nie będzie

> miało to wpływu na grę, jest naiwny. Jak już Gremo napisał, najlepszych itemów nie
da
> się kupić inaczej, niż za gotówkę. Tylko frajer sprzedawał by za golda coś, za co
może
> wziąć kilkanaście $. Do tego idę o zakład, że ninja looting w tej grze będzie rekordowy.

> Podobnie jak hackowanie i włamy na konta.

Dude! Palnąłeś głupotę z tym ninja looting. Tak się składa, że każdy dostaje swój loot
i nikt inny go nie widzi. Była o tym mowa już laaata temu i nawet to pokazali w gameplay.

A sam system nie będzie miał wpływu na grę (przynajmniej dla mnie). Ponieważ...jaki ma
niby sens granie w Diablo 3 dla samych itemów i posiadania tych najlepszych ? Dla mnie...żaden.
Bo co mi to da ? Szybsze zabijanie bossa przy podejściu, którego przestanę liczyć, bo
będę już miał dość tej gry ?


Co do ninja lootingu faktycznie, babol z mojej strony. Posypuję sobie głowę popiołem.

I zgadzam się, że dla graczy bez ciśnienia na sprzęt, będzie to mało istotna zmiana. Sam planuję grać z grupą znajomych, więc nie muszę się martwić, że bez najlepszego sprzętu nie będę miał z kim grać. Problem w tym, że jeżeli droprate będzie odpowiednio niski (nie wiem czy są już jakieś konkrety na ten temat) to auction house będzie dla wybranych, a gra zacznie przypominać freemium mmorpg, gdzie linia pomiędzy graczami grającymi za darmo i inwestującymi gotówkę będzie szeroka. Tyle że tutaj trzeba jeszcze będzie kupić samą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 12:57, Wuj3kSamoZuo napisał:

1) Kto dzisiaj nie ma internetu? Rozumiem, czasem jego brak, sytuacje losowe, ale bądź
co bądź diablo zawsze było nastawione na sieczkę na bnecie, single był i jest bardzo
dużym dodatkiem do rozgrywki wieloosobowej. Ciekawi mnie jedynie co się stanie gdy nagle
podczas gry braknie nam tego połączenia.

Pewnie automatycznie gra wróci do ekranu logowania lub dalszy progress po utracie połączenia nie zostanie zapisany na serwerze (stawiam jednak na to pierwsze). Logowanie pewnie będzie takie samo jak w WoW i SC2 - to po prostu nowy battle.net, więc raczej nie zmienią tego. Tutaj chodzi też przede wszystkim o zabezpieczenie gry przed oszustami - nie będzie już danych postaci zapisywanych na dysku tylko będą na serwerach, więc gracz nie będzie mógł lokalnie zmodyfikować postać czy użyć innych modów.

Dnia 01.08.2011 o 12:57, Wuj3kSamoZuo napisał:

2) Brak modów jednak jest dużym minusem, szkoda bo te jednak były by ciekawą odskocznią
od multi gdy już szybko ogra się podstawową kampanię.

Patrz wyżej.

Dnia 01.08.2011 o 12:57, Wuj3kSamoZuo napisał:

3) No a to mnie wcale nie dziwi i nie przekreśla u mnie zakupu tej gry. Co z tego, że
blizz chce troche zarobić? Wszyscy wiemy, że taki handel istniał, istnieje i będzie istnieć,
tego nie da się zmienić. A blizzard jedynie ułatwi nam takie transakcje samemu zgarniając
jakiś procent i bardzo dobrze, przynajmniej znajdzie się jakiś support dla poszkodowanych
bądź nawet nie będzie możliwości oszustwa w takich przypadkach.

To prawda, przynajmniej trochę to ukróci takie nieoficjalne procedery.

Co do samego domu aukcyjnego - pytanie ile na tym zamierza zarabiać sam Blizzard, czy będzie pochłaniał duży % ceny transakcji. Sam nie skorzystam, bo nie zamierzam płacić gotówką za wirtualne przedmioty a jak będzie można je zdobyć normalnie to po co kupować od innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:54, Crask napisał:


Co do ninja lootingu faktycznie, babol z mojej strony. Posypuję sobie głowę popiołem.

I zgadzam się, że dla graczy bez ciśnienia na sprzęt, będzie to mało istotna zmiana.
Sam planuję grać z grupą znajomych, więc nie muszę się martwić, że bez najlepszego sprzętu
nie będę miał z kim grać. Problem w tym, że jeżeli droprate będzie odpowiednio niski
(nie wiem czy są już jakieś konkrety na ten temat) to auction house będzie dla wybranych,
a gra zacznie przypominać freemium mmorpg, gdzie linia pomiędzy graczami grającymi za
darmo i inwestującymi gotówkę będzie szeroka. Tyle że tutaj trzeba jeszcze będzie kupić
samą grę.


Zgadzam się. Ale mimo wszystko, nikt nas nie zmusza do spędzania cennego czasu przy tej grze, która i tak de facto po przejściu, będzie polegała na farmieniu bossów dla itemów tudzież zainteresowani pvp, będą ostrzej je farmić lub po prostu kupią gear i w sumie do tego wszystkiego zbiega się diablo 3. Innymi słowy...strasznie ograniczony gameplay i wieje nudą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować