Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Żywa gotówka w Diablo III - Blizzard zaopiekuje się handlem przedmiotami

75 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 13:29, Braveheart napisał:

Sam się pogrążasz. Gra miała premierę pierwszego gameplay''a bodaj ze 3 lata temu. Na
tamte czasy to nie było jeszcze tak straszne. Silnika graficznego już nie zmienią. Nie
ma szans. co do cukierkowatej grafiki z WoW, idzie to przełknąć... poza tym jest jeszcze
takie coś jak grywalność, anie tylko grafika =.=. Nie jest wcale tak najgorzej..

taa, trzeba byc naprawde fanboyem blizzarda zeby lubiec jak cie w pupe laduja, nie chodzi mi o to ze grafika jest najwazniejsza bo nie jest, ale patrzac na to jak wyglada d3 mozna dojsc do wniosku ze totalnie olali wyglad i poszli po najmniejszej linii oporu, wszystko tak kanciate jak to mozliwe, tekstury beznadziejne, juz titan quest wyglada lepiej a wyszedl kilka lat wczesniej, no ale taki gigant jak blizzard nie jest w stanie wydac wiecej pieniedzy na grafike bo by zbankrutowali :P, ostanio nawet carmack o tym mowil hehe, rozumiem ze cieszylbys sie jakby battlefield3 wyszedl z grafika na poziomime half-life1?

btw nie bardzo rozumiem jak oni zamierzaja zabronic aukcji poza swoim systemem skoro dopuszczaja wymiane przedmiotow inna niz za pomoca realnej gotowki, no to przeciez tak jak kiedys opchna na aukcji np. na allegro przedmiot a w grze umowia sie na wymiane za np. 1 jednostke waluty gry, gracze obejda wtedy placenie blizzardowi kasy, chyba ze ja czegos tu nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:48, Lordpilot napisał:

Moim zdaniem rozłoży to ekonomię w grze :/ Tak na chłopski rozum - wypada Wam jakiś uber-przedmiot
(ale akurat nie do postaci, którą gracie), to sprzedacie go za "real money" czy "virtual
money" ?


W diablo 2 było tak samo wypada uber-przedmiot nie dla naszej postaci wchodzimy na serwis aukcyjny dajmy na to allegro i sprzedajemy za real money.

Dnia 01.08.2011 o 13:48, Lordpilot napisał:

Blizzardowi się nie dziwię, to firma, chce zarabiać - korporacje mają to do siebie, że
są "chciwe" :) Jest okazja żeby zarobić na prowizjach, no to zarabiają. Dziwię się ludziom,
którzy są w stanie płacić prawdziwymi pieniędzmi za wirtualne przedmioty (które i tak
są w grze - trzeba mieć po prostu szczęście co do "lootu"). Takie coś IMO jest wrzodem
tej branży i niczym nie różni się od płacenia za osławioną zbroję dla konia. Może tym,że
Bethesda po fali krytyki się z tych kretyńskich pomysłów wycofała, a Blizz brnie w to
bagno przy aplauzie swojej wiernej armii fanbojów gotowych usprawiedliwić każdą, nawet
najbardziej idiotyczną decyzję, jeśli tylko jest decyzją tego akurat dewelopera.

Karanie za mody - łącznie z banem na konto ? Wymóg stałego podłączenia do sieci nawet
podczas grania w singla ? Toż to nawet Ubikacja nie ma tak zamordystycznego DRM we wszystkich
swoich grach, nie mówiąc już o Valve.Przykro patrzeć jak dolary przysłaniają Blizzowi
to co kiedyś było dla tej firmy ważne, jak sprzedają swoją renomę, byleby się nachapać
i zrobić dobrze swoim akcjonariuszom (jasne to jest ważne - ale chyba są jakieś granice
?).

A skąd wiesz że nie będzie trybu gościa jak w starcraft 2.

Dnia 01.08.2011 o 13:48, Lordpilot napisał:

Normalnie jak mi jeszcze raz ktoś napisze, że Blizzard to firma "przyjazna i szanująca
graczy", to go w głos wyśmieję....


Blizzard to firma przyjazna i szanująca graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mądry pomysł :p. Fajnie wymyślili, chociaż trochę mnie to będzie wkurzać, bo ogólnie jak ktoś grał w gry to, żeby coś kupić za prawdziwe pieniądze, to zawsze był problem. A tu szukać przedmiotów na serwisach aukcyjnych, a tu czekać aż ktoś inny kto się na tym zna i ma ten przedmiot to go wystawi itp. A teraz dosłownie KAŻDY będzie mógł to zrobić i aukcji za pieniądze będzie 10x więcej niż zwykle :/ czyli dla graczy takich jak ja, co nie przepadają za takim kupowaniem przedmiotów, gra będzie gorsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, bo handel "ajtemami" był, jest i będzie. Dobrze, że Blizz będzie trzymał od części trzeciej pieczę nad tym. Często brakuje przedmiotów setowych itd, a często też nie chce się tyle siedzieć w grze na określonych obszarach "dropu", żeby go wylosować.

Dla mnie bomba, byleby nie skończyło się tak, że rządzić na serwerach będą osoby z kupionym, wypasionym sprzętem. Mógłby Blizz zrobić coś w rodzaju dodatkowego zabezpieczenia, np. dla postaci rankingowych, grających pvp lub zawodowców, gdzie postać mogłaby używać jedynie przedmiotów zdobytych w grze, tzw. soulbound.
Jak w WOW.

Wydaje mi się, że taka restrykcja jest wręcz konieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:09, ZubenPL napisał:


> W diablo 2 było tak samo wypada uber-przedmiot nie dla naszej postaci wchodzimy na serwis

Dnia 01.08.2011 o 14:09, ZubenPL napisał:

aukcyjny dajmy na to allegro i sprzedajemy za real money.


Ale wówczas Blizzard przynajmniej próbował z tym walczyć (z dość marnym skutkiem), a teraz daje na takie coś zielone światło i jeszcze czerpie z tego korzyści. Na takiej samej zasadzie - zalegalizujmy narkotyki, kradzieże i rozboje, bo policja sobie w tych sferach średnio radzi...

Dnia 01.08.2011 o 14:09, ZubenPL napisał:


>> A skąd wiesz że nie będzie trybu gościa jak w starcraft 2.

Będzie wymóg stałego podpięcia do sieci, nawet podczas gry w singla. Co mi w takim układzie po trybie gościa (który w S2 i tak przeważnie nie dzialał - vide podczas awarii, kiedy nie mogłem się zalogować) ?

Dnia 01.08.2011 o 14:09, ZubenPL napisał:



> Blizzard to firma przyjazna i szanująca graczy

Dnia 01.08.2011 o 14:09, ZubenPL napisał:



Poczekaj musze się obrócić, żeby nie opluć monitora - HAHAHAHAHAHA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając życie złoty pewnie się nie pojawi. Handel na polskich serwisach aukcyjnych będzie się dalej rozwijał.

Blizzard jeszcze na tym zarobi, bo pewnie wpadną na pomysł opodatkowania każdej transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:11, Thanathos napisał:

Ceny wcale nie pójdą w górę, ponieważ będziemy mieli do czynienia z otwartym rynkiem,
a biorąc pod uwagę ilość "chętnych" na sprzedaż czegokolwiek za gold/kasę, ceny będą
stale spadać. Podaż na 100% przewyższy popyt, a ekstremalnie rzadkie dropy będą wyjątkami,
potwierdzającymi regułę.


Być może cena będzie zależna od serwera (świata), na którym się będzie grało. Zgodnie z zasadą "im więcej sprzedających, tym niższa cena", tak jak w WOW. Jednak można mówić tutaj o dwóch rodzajach płatności:

-za goldy w grze
-za prawdziwą kasę

W sumie artykuł nie wyczerpuje tematu, raczej rodzi więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:15, Gremo napisał:

WTF to przesądza całkowicie moją decyzję - nie kupię tej gry... Wygląda to tak że płacisz
za grę i masz mikrotransakcje... Jestem totalnie na NIE jeśli chodzi o kupowanie takich
pierdół za prawdziwą kasę... Kto sprzeda mega wypaśny przedmiot za walutę z gry jeśli
będzie mógł zarobić pare baksów?


Będzie przecież dokładnie tak samo, jak było w Diablo i Diablo 2 z tym, że nie będzie możliwości oszukiwania graczy, ponieważ Blizz zatroszczy się o nadzór nad transakcjami.

Z Twojego punktu widzenia nie zmieni się kompletnie nic, więc w czym rzecz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:28, Naimad-PL napisał:

Ja i tak po zobaczeniu Gameplaya na PVP się zniechęciłem na Diablo III co chwile można
używać tego samego skilla bo niema przerw czasaowych z korzystania ze skilla wystarczy
że mamy dużo many i napieprzamy ciągle ten sam skill


Niezbyt dobrze obserwujesz gameplay w takim razie. Oczywiście, że są umiejętności typu "instant", ale przeważająca większość mają cooldown. Filmiki z Diablo 3 nie pokazują nawet części tego, co zobaczymy w grze, z reguły są to proste, początkowe umiejętności.

Nabrałeś się pewnie na to, że na filmikach grający umiejętnie wypełnia cooldown jakiegoś czaru innymi, tak więc masz wrażenie "naparzania" non stop.

Czerwone kule występują w zależności od poziomu trudności, oprócz tego są normalne mikstury, więc spodziewam się, że na najwyższym poziomie trudności orbów nie będzie wcale lub będą dawały znikomą ilość życia.

Nie ma co panikować. Blizz, jeśli coś się nie sprawdza, usuwa z gry w kolejnych aktualizacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:34, Wuj3kSamoZuo napisał:

Kolejny który nie pojął sztuki czytania ze zrozumieniem. To drogie nauki teraz są, że
mało kto może sobie na coś takiego pozwolić.


A tu kolejny, który nie mógł powstrzymać się od złośliwości. Nie można komentować bez tej ironicznej szpilki? Nie musi być z sensem, wystarczy żeby ugryźć.

Dnia 01.08.2011 o 13:34, Wuj3kSamoZuo napisał:

Przecież będziesz mógł dalej wymieniać się
przedmiotami itp, tylko pojawi się dom aukcyjny podobny do tego który mamy w World of
Warcraft i tam będziesz mógł brać itemki za gold bądź realną gotówkę.


Nie zanegowałem tego co piszesz, o ile nie zauważyłeś. Jedynie wyraziłem drobną obawę że zaczynam do tej wymiany sceptycznie podchodzić. Bo mam wrażenie że ludzie mając tak prostą drogę do sprzedaży (i to legalnej), po prostu będą traktować darmowy market po macoszemu. Ot i wsio o co mi chodziło. Jeśli masz ochotę wpakować kolejną szpilkę - to się nie krępuj.
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:58, Lordpilot napisał:

teraz daje na takie coś zielone światło i jeszcze czerpie z tego korzyści. Na takiej
samej zasadzie - zalegalizujmy narkotyki, kradzieże i rozboje, bo policja sobie w tych
sferach średnio radzi...

Ciekawe spostrzeżenie jednak niezbyt trafne bo jak widzisz w całym handlu miałeś 3 strony: kupujących, sprzedających oraz blizzard który kiedyś negował takie transakcje. I w tym przypadku 2 strony są szczęśliwe, kupujący bo ma nowy przedmiot oraz sprzedający bo zarobił a blizzard nic z tego nie miał. A przy kradzieży tylko złodziej sie obłowi, policja dostanie za nieudolność a okradziony zostanie z niczym. Więc przy zalegalizowaniu rozbojów dalej okradziony będzie okradzionym a przy legalizacji handlu przy użyciu realnej gotówki wszystkie strony będą coś z tego miały.

A co do Twojej wypowiedzi Krondar to przeczytaj swój post na który Ci odpowiedziałem i przemysł to jeszcze raz. Napisałeś go tak jakbyś tęsknił za zwykłą wymianą itemów gdy ta będzie dalej możliwa. Z tamtej wypowiedzi mozna tak wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jako wielki fan serii Diablo jestem coraz bardziej sceptyczny co do 3 części
I nie chodzi tu o dom aukcyjny, który mi nie przeszkadza, nie o stałe podpięcie do Neta - i tak cały czas się grało na BNecie, nie o brak modów - bo i tak nie używałem. Tylko o zatracenie klimatu jaki był w poprzednich częściach. Oglądając najnowszy gameplay ( http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1ZXY7DRJa00 )
grafika jest straszna oraz bardziej "Torchlightowa" - który znudził mnie po 30 min.

A i zapomniałbym - Brak drzewka umiejętności - tu imho przegięli i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2011 o 16:12, mao_tse_tung napisał:

A i zapomniałbym - Brak drzewka umiejętności - tu imho przegięli i to bardzo


Blizz nie lubi się powtarzać, zaproponowali teraz zupełnie coś innego, ale baaardzo interesującego. Tutaj już można wpływać nie tylko na działanie skilli, ale ich wygląd. I będzie masa możliwych konfiguracji.

To może być lepsze, niż drzewka :). Ja jestem bardzo z tego zadowolony i nie mogę się doczekać. Ale minus jest- ciężko będzie zrobić ten najlepszy build postaci, będzie na prawdę cała masa możliwości. W sumie to żadna wada :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo nie jest to az tak kontrowersyjne jak sie niektorym wydaje.
Dom aukcyjny za prawdziwe pieniadze moze niesc za soba tylko jeden problem - wszystkie przydatne przedmioty beda sie pojawiac tylko tam, a za gold z gry bedzie mozna kupic tylko jakis crap. A ze Blizzard na tym troche zarobi, to chyba lepiej niz te pieniadze mialyby trafic do eBay''a lub innego Allegro.
Stale polaczenie z internetem? - jezeli grasz w multi to i tak musisz miec polaczenie z internetem, a kto bedzie gral w Diablo w singla oprocz jednorazowego przejscia kampani ?!
O mody mozna sie spierac ja osobiscie i tak ich nie uzywalem w D2, wiec dla mnie to nie wada.

Ogolnie widze straszny placz nie wiadomo o co. Ze Starcraftem II bylo to samo, a wyszlo OK - jest podstawka - beda 2 dodatki, czyli 1 wiecej niz zazwyczaj. Ceny kolejnych odslon tez beda na poziomie dodatkow (niestety nie w Polsce, ale to po czesci wina naszego wydawcy) Dla mnie Blizzard to wciaz firma, ktora daze najwiekszym zaufaniem. A do grona placzkow dolacze dopiero jak zaczna wydawac DLC w stylu czapek za 5 dolcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:12, mao_tse_tung napisał:

A i zapomniałbym - Brak drzewka umiejętności - tu imho przegięli i to bardzo

IMO skille teraz będą zajebiście wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:58, Lordpilot napisał:

Ale wówczas Blizzard przynajmniej próbował z tym walczyć (z dość marnym skutkiem), a
teraz daje na takie coś zielone światło i jeszcze czerpie z tego korzyści.


This.
I niestety nie jest tak jak ktoś napisał, że dzięki temu będą tylko dwie strony szczęśliwe, bo pozostają jeszcze gracze (tacy jak ja np.), którzy nie mając możliwości, finansowej tudzież technicznej, korzystania z tego typu aukcji pozostają w tyle... a dzieci bogatych rodziców z kartami kredytowymi będą pływać w epikach i niszczyć tak balans gry, zabawę z pokonywania przeciwników jak i samą ekonomię.

Jeszcze apropo ekonomii, niech mi ktoś wyjaśni, jaki w tym momencie będzie sens wystawiać cokolwiek wartościowego na aukcjach za walutę z gry, czyli za złoto ?
Złoto z miejsca staje się bezwartościowe, bo to co ewentualnie będzie potrzebne do np. ulepszenia przedmiotu lub wyjęcia / włożenia runy lub innego gema każdy sobie zapewne wyfarmuje, bo raczej nie będą to nie wiadomo jakie koszta (chyba że się mylę, ale skoro w WoWie złoto stało się bezwartościowe, to myślę w takim Diablo tym bardziej).


PS. Jeszcze mam takie pytanko do ogółu, bo ja nie bardzo się w tym orientuję.
Poprawcie mnie jeśli piszę od rzeczy, ale ponoć ma to wyglądać tak: znajduję super epic, postanawiam go sprzedać na AH za powiedzmy 200$. ;-) Aby go wystawić nie muszę podawać żadnych danych dotyczących konta bankowego ani nic z tych rzeczy, ponieważ kilka pierwszych aukcji w każdym tygodniu jest "fee-free". A więc wystawiam taki przedmiot, ktoś go kupuje i teraz ja przy sprzedaży mam dwie opcje:
1. Zostawić tą kasę na tzw. e-balance, czyli moim prywatnym blizzardowskim pseudo koncie, z którego mogę potem sam zakupić jakiś przedmiot z gry lub np. pre-paida do WoWa itd. Ale jeśli to zrobię, to już nie będę w stanie zobaczyć tej gotówki na żywo, bo będzie tylko "na zakupy u wujka Blizzarda".
2. Wyrazić chęć otrzymania tej kasy "do ręki". I tu zaczynają się schody, bo to co Blizzard wyjaśnia z tymi całymi third party service accounts itd. jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Do samego handlu na takich aukcjach przez real money jak rozumiem nie będzie potrzeba podawania żadnych danych konta bankowego lub karty kredytowej ani nic z tych rzeczy. Natomiast w przypadku chęci otrzymania tak zarobionych pieniędzy osobiście co trzeba będzie podać i w jaki sposób ? Że niby dodaje się do swojego konta na BN swoje konto bankowe ? I przypuszczam że karta kredytowa będzie tu niezbędna ?

Jak ktoś orientuje się w tych Blizzardowskich zapiskach i niebieskich wywodach, to poproszę o klaryfikację. ;-)

Dnia 01.08.2011 o 14:58, Lordpilot napisał:

Będzie wymóg stałego podpięcia do sieci, nawet podczas gry w singla. Co mi w takim układzie
po trybie gościa (który w S2 i tak przeważnie nie dzialał - vide podczas awarii, kiedy
nie mogłem się zalogować) ?


To niestety też będzie porażką. Czasem Tepsa coś odwali i brakuje połączenia, nie mieszkamy w stanach. Wtedy nawet w Singla sobie nie pogram.
A tryb gościa w SC2, to jedno wielkie nieporozumienie. Ma niby działać przez 30 dni, a i tak przy następnym logowaniu znajomy musiał podawać dane mojego konta BN aby zagrać. What in the world...

Dnia 01.08.2011 o 14:58, Lordpilot napisał:

> Blizzard to firma przyjazna i szanująca graczy
>


Poczekaj musze się obrócić, żeby nie opluć monitora - HAHAHAHAHAHA !!!


Przyznam szczerze, że kiedyś też tak uważałem. Szczególnie po tylu latach gry w WoWa, gdzie naprawdę starali się sprawiać pozytywne wrażenie.
Ale niestety WoW tak zakręcił im w głowach kasą (a może to wina ich połączenia z Activision), że zapomnieli nawet jak się robi dobre fabuły w grach singleplayer (patrz amerykańsko naciągany SC2) i teraz tylko wszędzie węszą jak to zarobić jeszcze więcej (prowizje ze sprzedaży przedmiotów z gry za kasę z RL, O_O... Quo vadis Blizzard?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2011 o 16:36, palpatine napisał:

To może być lepsze, niż drzewka :). Ja jestem bardzo z tego zadowolony i nie mogę się
doczekać. Ale minus jest- ciężko będzie zrobić ten najlepszy build postaci, będzie na
prawdę cała masa możliwości. W sumie to żadna wada :P.



Poczytuję to na plus również, eliminuje to pewien monotonny bieg do zrobienia skutecznego, jedynego-najmojszego power buildu dla danej klasy i jej zastosowania [tzn typowy power build na maga DPS i drugi power build dla maga defensora itp itd, tu może to w ogóle nie mieć racji bytu, zrobimy sobie taką postać która w 100% pasuje do umiejętności kierującego i jego stylu gry]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, żeby gra online popierała i pomagała w handlu przedmiotami za prawdziwą walutę. Pomysł szalony, ale może okazać się hitem i każdy nowy MMO będzie takowy dom aukcyjny posiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:50, Hartus napisał:

Pierwszy raz widzę, żeby gra online popierała i pomagała w handlu przedmiotami za prawdziwą
walutę. Pomysł szalony, ale może okazać się hitem i każdy nowy MMO będzie takowy dom
aukcyjny posiadał.


Nawet sobie nie żartuj, o zgrozo...
A gdzie elementarne zasady fair play i sprawiedliwej rozgrywki bez ingerencji z zewnątrz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować