Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Żywa gotówka w Diablo III - Blizzard zaopiekuje się handlem przedmiotami

75 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 19:58, Dann napisał:

Nawet sobie nie żartuj, o zgrozo...
A gdzie elementarne zasady fair play i sprawiedliwej rozgrywki bez ingerencji z zewnątrz
?


Odeszły wraz pojawieniem sie gierek f2p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 20:06, Zgreed66 napisał:

> Nawet sobie nie żartuj, o zgrozo...
> A gdzie elementarne zasady fair play i sprawiedliwej rozgrywki bez ingerencji z
zewnątrz
> ?

Odeszły wraz pojawieniem sie gierek f2p ;)


Jakoś w WoWie Blizzard przyjął sobie za cel ograniczanie tego typu procederów, a już tym bardziej sam ich nie rozpowszechnia. Wie, że to zniszczyłoby grę od środka i sprawiłoby, że ludzie szybko przestawaliby grać.
Natomiast w Diablo 3 mało tego, że chcą mieć absolutnie wszystko pod kontrolą (brak singleplayer), to jeszcze miast z tym walczyć, oni planują na tym zarabiać... tu przypomniały mi się słowa pewnej piosenki, a właściwie wiersza:
Że coś im w bankach nie sztymuje, że gdzieś zwęszyli kasy pełne lub upatrzyły tłuste szuje cło jakieś grubsze na bawełnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 20:25, Dann napisał:

/ciach/

WoW to wow, tam gospodarka jest wazna, ale i tak farm golda chińczykow istnieje - ale sam system setow jest ubity z tego co wiem, przez bindy. Bliz tez sie rozdrobnił od tego czasu. W gry f2p ludzie potrafia grać graja mimo, ze ci ktorzy kupuja premy i inne uber przedmioty są imba, czy nawet bezposrednio walute i w grze przedmioty za nią. Z drugiej stony dalej cała armia ludzi ktorzy młucą w te gry i nie widzi im sie bulić za takie pierdoły real kasą, wiec beda grać normalnie. Jak ci z bliza napomkneli to teraz to wykorzystają i pewnie licza, ze ta przewazajaca czesc graczy dalej bedzie grać normalnie - w koncu ludzie co inwestuja prawdziwa kase to margines graczy. Najlepsze przedmioty beda sprzedawane za prawdziwa kase, a tych gorszych i tak sie nie bedzie oplacało puszczac za zielone. D3 to jednak H&S w ktorym gospodarka raczej nie jest tak wazna, nie? W koncu i tak sie głownie solo gra w cos takiego, ewentualnie w małym party. A ten margines zawsze bedzie marginesem - przynajmniej beda mogli w miare kontrolować to zjawisko i potem jakieś dzialania ku temu podjac (chyba). Wydaje mi sie, ze jeszcze tak na głowe nie upadli, aby sobie ustrzelić sobie kurę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 20:46, Zgreed66 napisał:

> /ciach/
WoW to wow, tam gospodarka jest wazna, ale i tak farm golda chińczykow istnieje - ale
sam system setow jest ubity z tego co wiem, przez bindy. Bliz tez sie rozdrobnił od tego
czasu.


Właśnie dlatego Blizzard wymyślił w WoWie coś takiego jak itemy BoP i BoE. Dzięki temu WoW tak długo utrzymuje się przy życiu, a samych itemów craftowalnych jest za mało, żeby rozwalić nimi ekonomię gry.
Na samym początku uznawałem to za głupi pomysł, teraz uważam że był po prostu niezbędny. Byłoby super jakby w Diablo 3 zrobili to samo, ale nie... w końcu na czym by wtedy zarabiali ? :-(

Dnia 01.08.2011 o 20:46, Zgreed66 napisał:

W gry f2p ludzie potrafia grać graja mimo, ze ci ktorzy kupuja premy i inne uber
przedmioty są imba, czy nawet bezposrednio walute i w grze przedmioty za nią. Z drugiej
stony dalej cała armia ludzi ktorzy młucą w te gry i nie widzi im sie bulić za takie
pierdoły real kasą, wiec beda grać normalnie. Jak ci z bliza napomkneli to teraz to wykorzystają
i pewnie licza, ze ta przewazajaca czesc graczy dalej bedzie grać normalnie - w koncu
ludzie co inwestuja prawdziwa kase to margines graczy.


Margines nie margines, statystyk nie znam więc się nie wypowiadam. Natomiast w Diablo 3 gdzie sam producent nakłania do takich działań, ułatwia je i zabezpiecza już ja widzę ten margines.

Dnia 01.08.2011 o 20:46, Zgreed66 napisał:

Najlepsze przedmioty beda sprzedawane
za prawdziwa kase, a tych gorszych i tak sie nie bedzie oplacało puszczac za zielone.
D3 to jednak H&S w ktorym gospodarka raczej nie jest tak wazna, nie? W koncu i tak sie
głownie solo gra w cos takiego, ewentualnie w małym party.


H&S czy nie H&S, w późniejszych etapach gry (na hellu) itemy z pewnością będą miały kolosalne znaczenie. Jak wszędzie zaczną biegać szpanerzy w błyszczących dresach, a epickie przedmioty stracą swoją epickość z powodu łatwości, z jaką będzie je można nabyć, to ja takiemu Diablo mówię NIE.

Dnia 01.08.2011 o 20:46, Zgreed66 napisał:

A ten margines zawsze bedzie
marginesem - przynajmniej beda mogli w miare kontrolować to zjawisko i potem jakieś dzialania
ku temu podjac (chyba). Wydaje mi sie, ze jeszcze tak na głowe nie upadli, aby sobie
ustrzelić sobie kurę ;)


Zobaczymy jak będzie. Ja tymczasem na chwilę obecną skreślam Diablo 3 z mojej listy zakupów. ;-) Oby nie na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwość nabywania przedmiotów z dolarowego AH nie będzie taka znowu oczywista, bo każdy wstawiony tam przedmiot będzie musiał najpierw wypaść w grze. Pod tym względem sytuacja nie różni się niczym od D2 - a właściwie różni, bo tam niektórzy oszuści potrafili kopiować przedmioty. Kwestie, które mnie zastanawiają, a których nie da się wyraźnie oszacować, dopóki cały system nie wystartuje, to m.in.:

1) Jeśli ktoś wystawi rzadki przedmiot na AH za gold, co powstrzyma kogoś innego, by go kupić i zaraz potem wystawić za dolary - pole do popisu dla farmerów złota będzie tutaj ogromne. Tym samym ilość przedmiotów dostępnych na gold AH może być bardzo mała, wręcz marginalna. Co efektywnie zabije rynek dla tych, którym nie uśmiecha się płacenie za przedmioty prawdziwą gotówką.

2) Ile osób będzie naprawdę chętnych by płacić za cały "set" bardzo rzadkich przedmiotów? Przypuszczam, że taka "wyprawka" mogłaby nieźle wyczyścić portfel. Także chętnych może nie będzie aż tak wielu. Z drugiej strony jeśli farmerzy będą utrzymywać ceny na odpowiednio niskim poziomie (a w tym to oni są naprawdę dobrzy), wówczas cały czas będzie popyt na ich "usługi".

3) Nawet jeśli Blizzard planuje dużą ilość tzw. gold sink features, to co powstrzyma ludzi przed sprzedawaniem złota za prawdziwe pieniądze? Tym samym dojdzie do dalszej trywializacji jednej waluty względem drugiej.

Summa summarum, póki co nadal zamierzam kupić D3, jednak już chyba nie w dniu premiery. Wolałbym poczekać, zobaczyć jak rozwija się sytuacja i wtedy zdecyduję. Bo może być tak, że system będzie mimo wszystko służył pewnemu marginesowi graczy, a może być i tak jak się obawiam, że cała ekonomia gry kompletnie siądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:29, Braveheart napisał:

poza tym jest jeszcze takie coś jak grywalność, anie tylko grafika =.=. Nie jest wcale tak najgorzej..


Owszem, ale przez cukierkową grafikę w Diablo III może ucierpieć właśnie grywalność (zwłaszcza jeżeli miało się w pamięci poprzednie części Diablo, które były raczej mroczne).

Co do newsa, to pomysł nie jest taki zły. W przeciwieństwie do konieczności ciągłego połączenia z siecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:12, Dann napisał:

Na samym początku uznawałem to za głupi pomysł, teraz uważam że był po prostu niezbędny.
Byłoby super jakby w Diablo 3 zrobili to samo, ale nie... w końcu na czym by wtedy zarabiali
? :-(


:)
Grałem z rok temu w jedno MMO f2p. Dopiero całkiem nie dawno taki system wprowadzili, ale to za pozno.
Ale musze przyznać, ze gospodarka jednak zaczela wtedy lepiej pracowac i itemy zyskały na wartosci.

Dnia 01.08.2011 o 21:12, Dann napisał:

Margines nie margines, statystyk nie znam więc się nie wypowiadam. Natomiast w Diablo
3 gdzie sam producent nakłania do takich działań, ułatwia je i zabezpiecza już ja widzę
ten margines.


Nakłania to moze złe słowo. Dałbyś za jakiegoś sworda ileś dolców? ;p Gracze maja rozna mentalność.
Nie bedzie tego ścigać, ale chce mieć wieksza kontrole nad tym zjawiskiem. Co tez moze wiele mowić ;)
Potem mozna zawsze wprowadzić pewne rzeczy ktore to ograniczą.
H&S jest o tyle dziwnym gatunkiem w ktorym sie czesto seta zmienia, wyobrazasz sobie co chwila kupowac nowe itemy za dolce? Bez przesady ;p takich hardcore''ów nie moze być za duzo xD

Dnia 01.08.2011 o 21:12, Dann napisał:

H&S czy nie H&S, w późniejszych etapach gry (na hellu) itemy z pewnością będą miały kolosalne
znaczenie. Jak wszędzie zaczną biegać szpanerzy w błyszczących dresach, a epickie przedmioty
stracą swoją epickość z powodu łatwości, z jaką będzie je można nabyć, to ja takiemu
Diablo mówię NIE.


IMO, nie. Zeby te błyszczące dresy i inne epickie przedmioty były, to trzeba je najpierw wydropić/przecraftować.
Czyli zawsze bedzie ich jakaś ograniczona ilość. Nie przeszkadza to normalnym graczom normalnie harować i farmić kolejnego bosa w nadziei, ze wydropi jakiegoś epica. Jak juz padnie to sobie go zakladam, albo sprzedaje, bo juz mam/ potrzebuje inny. Jest to o tyle smieszna sytuacja, ze moze sie jakoś ustabilizować przelicznik gold~zielone na poziomie samej gry.

Dnia 01.08.2011 o 21:12, Dann napisał:

Zobaczymy jak będzie. Ja tymczasem na chwilę obecną skreślam Diablo 3 z mojej listy zakupów.
;-) Oby nie na zawsze.


Ja mam tak samo. Dla mnie tez jest to złe, ale jak to mowia... nie ma tego zlego co na dobre nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:28, GanD napisał:

Łatwość nabywania przedmiotów z dolarowego AH nie będzie taka znowu oczywista, bo każdy
wstawiony tam przedmiot będzie musiał najpierw wypaść w grze. Pod tym względem sytuacja
nie różni się niczym od D2 ...


Jasna sprawa, ale IMO na dłuższą metę nic to nie zmienia, co najwyżej jeszcze bardziej ograniczy ilość przedmiotów na gold AH. Bo w WoWie widząc jakiś item na AH za 60k złota ktoś powie: OMG, ja wysiadam.
Tutaj każdy będzie chciał zarobić RM, a zarazem nie stracić w momencie kiedy item się nie sprzeda, dlatego zakładam, że aukcje na RM AH rozwalą wszystko.
Mogę się mylić...

Dnia 01.08.2011 o 21:28, GanD napisał:

1) Jeśli ktoś wystawi rzadki przedmiot na AH za gold, co powstrzyma kogoś innego, by
go kupić i zaraz potem wystawić za dolary - pole do popisu dla farmerów złota będzie
tutaj ogromne. Tym samym ilość przedmiotów dostępnych na gold AH może być bardzo mała,
wręcz marginalna. Co efektywnie zabije rynek dla tych, którym nie uśmiecha się płacenie
za przedmioty prawdziwą gotówką.


Chyba że złoto w D3 będzie naprawdę mocną walutą... w co wątpię. ;-)

Dnia 01.08.2011 o 21:28, GanD napisał:

2) Ile osób będzie naprawdę chętnych by płacić za cały "set" bardzo rzadkich przedmiotów?
Przypuszczam, że taka "wyprawka" mogłaby nieźle wyczyścić portfel. Także chętnych może
nie będzie aż tak wielu. Z drugiej strony jeśli farmerzy będą utrzymywać ceny na odpowiednio
niskim poziomie (a w tym to oni są naprawdę dobrzy), wówczas cały czas będzie popyt na
ich "usługi".


Gdyby Blizzard nie widział w tym zysku, na pewno by się tym nie zainteresował. :-) A co ich obchodzi kto będzie grał w ich grę ? Ważne aby dawać ludziom to czego chcą. Tak ja to widzę w każdym razie.

Dnia 01.08.2011 o 21:28, GanD napisał:

3) Nawet jeśli Blizzard planuje dużą ilość tzw. gold sink features, to co powstrzyma
ludzi przed sprzedawaniem złota za prawdziwe pieniądze? Tym samym dojdzie do dalszej
trywializacji jednej waluty względem drugiej.


Ano racja. Im złoto będzie bardziej przydatne, tym więcej będzie można go sprzedać na AH za $$$.
Tak źle, tak nie dobrze. :-)
Farma na całego, tym razem dla zysku.

Dnia 01.08.2011 o 21:28, GanD napisał:

Summa summarum, póki co nadal zamierzam kupić D3, jednak już chyba nie w dniu premiery.
Wolałbym poczekać, zobaczyć jak rozwija się sytuacja i wtedy zdecyduję. Bo może być tak,
że system będzie mimo wszystko służył pewnemu marginesowi graczy, a może być i tak jak
się obawiam, że cała ekonomia gry kompletnie siądzie.


Też mam taką nadzieję, ale ATM gry kupować jednak nie planuję... piszę jednak, bo jeszcze do wczoraj byłem gotów zamawiać pre-ordera, jak tylko się pojawi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jak będę chciał pograć w singla to mam mieć net włączony? kiepsko :/
Diablo w multi dla mnie nie istnieje po prostu, brak zainteresowania. Do tego formuła zaczyna przypominać f2p, to może odbić się kiepsko na samej ekonomii gry. Po co gold, skoro mogę kupić uber zbroję za $?

Może źle pamiętam, ale czy przypadkiem w diablo gold nie wypadał jak szalony i po jakimś czasie mogliśmy go praktycznie na tony mieć?

W skrócie można powiedzieć: "do diabła" z tą grą, przynajmniej do czasu zdjęcia obowiązku przebywania online cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:39, Zgreed66 napisał:

H&S jest o tyle dziwnym gatunkiem w ktorym sie czesto seta zmienia, wyobrazasz sobie
co chwila kupowac nowe itemy za dolce? Bez przesady ;p takich hardcore''ów nie moze być
za duzo xD


Blizzard sam napisał, że nie będą zbyt często wprowadzać nowych, potężniejszych itemów, coby nie było sytuacji, że ktoś wyda 100$ na swój set, a jutro wyjdzie lepszy. To są ich słowa, także spokojna twoja rozczochrana, zadbali również i o to. ;-)

Dnia 01.08.2011 o 21:39, Zgreed66 napisał:

IMO, nie. Zeby te błyszczące dresy i inne epickie przedmioty były, to trzeba je najpierw
wydropić/przecraftować.
Czyli zawsze bedzie ich jakaś ograniczona ilość. Nie przeszkadza to normalnym graczom
normalnie harować i farmić kolejnego bosa w nadziei, ze wydropi jakiegoś epica. Jak juz
padnie to sobie go zakladam, albo sprzedaje, bo juz mam/ potrzebuje inny.


A jak już wyfarmują, to wystawią na AH... zgadnij na jakim AH: gold czy RM ? ;-) Ja stawiam na to drugie.
Ograniczona ilość przez samą mechanikę gry, ale już nie przez Blizzarda. W D2 w pewnym momencie znajomy miał tyle Enigm (taka super uber zbroja z teleportem ;-)), że jedną czy dwie nawet oddał mi za darmo... wtedy jeszcze byłem młody i głupi więc wziąłem. ;-P
Wierz mi na słowo... dla "chińczyków" wydropowanie itemu to tylko kwestia czasu. lol
W D3 może być jeszcze gorzej, bo wszystko to będzie lądowało na RM AH za niewygórowaną cenę. ;-)
Ale to tylko moje spekulacje, nothing solid.

Dnia 01.08.2011 o 21:39, Zgreed66 napisał:

Ja mam tak samo. Dla mnie tez jest to złe, ale jak to mowia... nie ma tego zlego co na
dobre nie wyjdzie.


Ja znam inną wersję tego powiedzenia: nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło. :-D
Wiem, jestem optymista od urodzenia. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy o co wy tyle krzyku robicie. Zniszczy ekonomię? A przepraszam jak było w D2? Za co tam można było kupić najlepsze itemy?
a) za kasę.
b) za wysokopoziomowe runy z szansą dropa równą 6 w totka.
A jak zdobywało się takie runy?
a)dropiąc (jaaaaaaaaaasneeee).
b) za kasę.

Jedyne co zrobił Blizzard to zalegalizował wreszcie coś z czym walczyć się nie dało, jeżeli opłaty będą niskie (a pewnie będą) to ludzie będą woleli robić to na serwerach bo łatwiej, szybciej i przede wszystkim bezpieczniej niż przez allegro/fora internetowe.
World of Warcraft miał zupełnie inny system dropów, zupełnie inny system handlu tak więc i ekonomia tam była inna.

Jedyne co mnie faktycznie to boli to zakaz modowania bo muszę przyznać, że dla mnie D2 Median baaaardzo przedłużył życie tej grze.

@Mronoth misiu poziomkowy podaj ty mi chociaż jedną grę Blizzarda w której grafika nie leżała błagając o dobicie. O ile w Warcrafcie i Warcrafcie 2 nikt słowem nie wspominał bo to były czasy gdzie na grafikę się nie narzekało, tak już SC czy Diablo były 100 lat za murzynami. Warcraft 3 też dupy nie urywał a przy WoWie była to pierwsza z wymienianych wad. Więc o ile może się komuś nie podobać styl w jaki poszli tak narzekanie, że grafika jest za stara w przypadku Blizzarda zakrawa na kpinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 22:07, Dann napisał:

Blizzard sam napisał, że nie będą zbyt często wprowadzać nowych, potężniejszych itemów,
coby nie było sytuacji, że ktoś wyda 100$ na swój set, a jutro wyjdzie lepszy. To są
ich słowa, także spokojna twoja rozczochrana, zadbali również i o to. ;-)


Raczej chodziło mi to, ze wydropisz itemy i po tygodniu no-life''u twoj set wyglada calkiem inaczej ;)

Dnia 01.08.2011 o 22:07, Dann napisał:

A jak już wyfarmują, to wystawią na AH... zgadnij na jakim AH: gold czy RM ? ;-) Ja stawiam
na to drugie.

Ja, nie. IMO gold tez jakąś wartość ma. W koncu nie wszyscy kupuja itemy za kase i patrz wyzej, czesto zmieniasz set na drodze do najbardziej imba seta. Jakoś nie wydaje mi sie, ze nagle cały serwer wyrzucał tylko i wylacznie real money na kazdy item, wiec raczej tylko by sie oplacalo tylko nieliczne party kupować, czyli te imba, ktore znowu trzeba w pocie czoła nafarmić. Więc na 100% się wyklaruje jakiś przelicznik gold~sałata.

Dnia 01.08.2011 o 22:07, Dann napisał:

Wierz mi na słowo... dla "chińczyków" wydropowanie itemu to tylko kwestia czasu. lol
W D3 może być jeszcze gorzej, bo wszystko to będzie lądowało na RM AH za niewygórowaną
cenę. ;-)


Problem jest taki, ze te chinczyki i tak wyrobiłyby tego golda/itemy i pusciły na lewo.
Wiec jakis przelicznik gold (bo te przedmioty mają jakąś wartość w grze) a dolce (bo sprzedaja je lewo- na ebay np) Wiec nie wazne czy to wyladowaloby na ah z rm, czy goldem i tak byłoby po ptokach, tylko byś tego nie widzał. Mało tego, jestem w 100% przekonany, ze interesy na lewo i tak beda ;) i bedziesz mógł gdzies tam sobie kupić taniej golda za kapuche i potem seta ;p

Dnia 01.08.2011 o 22:07, Dann napisał:

Ale to tylko moje spekulacje, nothing solid.

U mnie to samo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 22:39, Zgreed66 napisał:

Raczej chodziło mi to, ze wydropisz itemy i po tygodniu no-life''u twoj set wyglada calkiem
inaczej ;)


Nie wiadomo, jak to będzie z mechaniką w tej grze, jak będą wyglądały sety czy skille, ale w pewnym momencie i tak skrystalizują się, że tak powiem, jakieś schematy itemów, tzw. BISy na każdą okazję itd. A wtedy będzie się działo, oj będzie. ;-)
Tym bardziej, że real money są dodatkowym czynnikiem motywującym. Ja daję tej grze tak z... no, miesiąc może dwa. ;-) Nie no, to oczywiście żart.

Dnia 01.08.2011 o 22:39, Zgreed66 napisał:

Ja, nie. IMO gold tez jakąś wartość ma.


Jeśli gold będzie miał naprawdę jakąś tam wartość, to możesz być pewny że i na RM AH też się pojawi... i to w dużej ilości. Także na jedno wyjdzie.

Dnia 01.08.2011 o 22:39, Zgreed66 napisał:

W koncu nie wszyscy kupuja itemy za kase i patrz
wyzej, czesto zmieniasz set na drodze do najbardziej imba seta. Jakoś nie wydaje mi sie,
ze nagle cały serwer wyrzucał tylko i wylacznie real money na kazdy item, wiec raczej
tylko by sie oplacalo tylko nieliczne party kupować, czyli te imba, ktore znowu trzeba
w pocie czoła nafarmić. Więc na 100% się wyklaruje jakiś przelicznik gold~sałata.


To co piszesz zapewne będzie miało rację bytu, ale obawiam się że nie w high end gamie. Oczywiście mogę się mylić.

Dnia 01.08.2011 o 22:39, Zgreed66 napisał:

Problem jest taki, ze te chinczyki i tak wyrobiłyby tego golda/itemy i pusciły na lewo.
Wiec jakis przelicznik gold (bo te przedmioty mają jakąś wartość w grze) a dolce (bo
sprzedaja je lewo- na ebay np) Wiec nie wazne czy to wyladowaloby na ah z rm, czy goldem
i tak byłoby po ptokach, tylko byś tego nie widzał. Mało tego, jestem w 100% przekonany,
ze interesy na lewo i tak beda ;) i bedziesz mógł gdzies tam sobie kupić taniej golda
za kapuche i potem seta ;p


Oczywiście, tłumaczenie Blizzarda że to i tak już było. Niech sobie do rzyci wsadzą takie tłumaczenie. Robią wszystko, aby jak najwięcej rzeczy w swoich grach kontrolować, ograniczają piractwo, sprzedaż na rynku wtórnym, nawet modding, ale z ingerowaniem w świat gry poprzez zakupy RM już im się walczyć odechciało. Po prostu sami zwęszyli na tym kasę i tyle. Bastards. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 22:09, Geeko napisał:

Yyy o co wy tyle krzyku robicie. Zniszczy ekonomię? A przepraszam jak było w D2? Za co
tam można było kupić najlepsze itemy?
a) za kasę.

Tak realną.. w serwisach, gdzie ludzie i twórcy takich serwisów mieli/mają po kilkanaście kont z różnymi botami śmigającymi praktycznie 24/h bo czasem przeca trzeba zrobić przerwę i opróżnić bota. Dzięki temu mieli spory drop...

Dnia 01.08.2011 o 22:09, Geeko napisał:

b) za wysokopoziomowe runy z szansą dropa równą 6 w totka.

Nie do końca się z tym zgodzę. Swego czasu było tak. Z nowymi patchami było to regulowane. Poza tym trzeba wiedzieć, gdzie latać po runy :-). Z pierwszym 1.13 tak często dropione były runy, że Blizzard wydał zaraz 1.13c odrobinę zmniejszając, ale tylko odrobinkę. Runy często były dropione.

Dnia 01.08.2011 o 22:09, Geeko napisał:

A jak zdobywało się takie runy?
a)dropiąc (jaaaaaaaaaasneeee).
b) za kasę.

Gubisz się chyba trochę we własnych zdaniach. Przecież zanim można by je było kupić za kasę i na forach gdzie funkcjonuje waluta Forum Gold [a każdy gracz w diablo zna powszechną najbardziej stronę do trade''u, której nazwy tutaj nie będę wymieniał.] te runy musiał ktoś wydropić ewentualnie skleić z dwóch mniejszych... Blizzard po prostu rozwiąże chyba odwieczny problem z tym co jednocześnie zniszczyło klimat gry, ale gdzie bez tego był by spokój i trochę trudniej o zdobycie przedmiotu. Trade''y w grach są od zawsze... np runa vs runa.. item vs item. Ktoś gdzieś kiedyś ustalił wartość danego przedmiotu i runy i się zaczęła cała machina......

Dnia 01.08.2011 o 22:09, Geeko napisał:

Jedyne co zrobił Blizzard to zalegalizował wreszcie coś z czym walczyć się nie dało,
jeżeli opłaty będą niskie (a pewnie będą) to ludzie będą woleli robić to na serwerach
bo łatwiej, szybciej i przede wszystkim bezpieczniej niż przez allegro/fora internetowe.
World of Warcraft miał zupełnie inny system dropów, zupełnie inny system handlu tak więc
Jedyne co mnie faktycznie to boli to zakaz modowania bo muszę przyznać, że dla mnie D2
Median baaaardzo przedłużył życie tej grze.

Taaaaa. Wielkie modowanie.... rajt. Jeden w sumie prawdziwy MOD powstał - MEDIAN. <--- który na którym nie można grac po BN. [dla mnie to rybka] O innych nigdy nie było głośno, [nikt się za nie nie zabierał] a teraz ludzie się martwią, narzekają, stękają, że nie będzie opcji modowania bo przecież wiadomo. Nowa gra <--- jak to nie można ohh gosh. Jak oni mogli tak postąpić. Fanów i graczy Diablo ][ tyle na gramie co kot na płakał. Widać to chociażby po tym jak temat o Diablo ][ już praktycznie obumarły jest.. Swego czasu tętnił życiem a teraz ?. Raz na miesiąc ktoś posta tam napisze to dobrze jest. Teraz nagle wielkich "oczekiwatorów" się znalazło zapewne zagrali w życiu raz. Może trochę pograli po BN i zakończyli na tym karierę z tą grą. Teraz stękają marudzą przez pryzmat dobrze wspomnianych chwil [wtedy] i przegranych godzin. Czekają bo przecież to Diablo!!!!! WoooW powrót legendy.. po tylu latach oczekiwań i niepewności ...... ><. Prawda jest taka, że najwięcej będzie ludzi ownić, co ta grę znają jak własną kieszeń [m.in ja] Ci, którzy kiedyś tam pogrywali załapią nowego ''bakcyla'' oraz kolejna grupa ludzi to Ci, którzy zagrają czystej ciekawości bo sobie smaka narobili :-)

Dnia 01.08.2011 o 22:09, Geeko napisał:

@Mronoth misiu poziomkowy podaj ty mi chociaż jedną grę Blizzarda w której grafika nie
leżała błagając o dobicie. O ile w Warcrafcie i Warcrafcie 2 nikt słowem nie wspominał
bo to były czasy gdzie na grafikę się nie narzekało, tak już SC czy Diablo były 100 lat
za murzynami. Warcraft 3 też dupy nie urywał a przy WoWie była to pierwsza z wymienianych
wad. Więc o ile może się komuś nie podobać styl w jaki poszli tak narzekanie, że grafika
jest za stara w przypadku Blizzarda zakrawa na kpinę.

Tu się zgadzam. W Diabełek ][ jak na tamte czasy był do tyłu [choć dla mnie stwierdzenie 100 lat za murzynami trochę za mocno powiedziane].. Ale to miało jakiś urok i do dzisiaj ma. SC1 <--- grafika tak prosta i piękna, ze chodziła na najsłabszych kompach jakie wtedy świat PC widział :D i co.. ludzie do dziś ją kochają ;-)
>/.../ @Mronoth misiu poziomkowy podaj ty mi chociaż jedną grę Blizzarda w której grafika nie leżała błagając o >dobicie.
Mronoth Ci nie odpisze... został zbanowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Tak realną.. w serwisach, gdzie ludzie i twórcy takich serwisów mieli/mają po kilkanaście
kont z różnymi botami śmigającymi praktycznie 24/h bo czasem przeca trzeba zrobić przerwę
i opróżnić bota. Dzięki temu mieli spory drop...

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Nie do końca się z tym zgodzę. Swego czasu było tak. Z nowymi patchami było to regulowane.
Poza tym trzeba wiedzieć, gdzie latać po runy :-). Z pierwszym 1.13 tak często dropione
były runy, że Blizzard wydał zaraz 1.13c odrobinę zmniejszając, ale tylko odrobinkę.
Runy często były dropione.


Ok może się to pozmieniało, ja grałem na BN przed tym patchem.

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Gubisz się chyba trochę we własnych zdaniach. Przecież zanim można by je było kupić za
kasę i na forach gdzie funkcjonuje waluta Forum Gold [a każdy gracz w diablo zna powszechną
najbardziej stronę do trade''u, której nazwy tutaj nie będę wymieniał.] te runy musiał
ktoś wydropić ewentualnie skleić z dwóch mniejszych...

Sam na to odpowiadziałeś na samym początku xD.
>Blizzard po prostu rozwiąże chyba

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

odwieczny problem z tym co jednocześnie zniszczyło klimat gry, ale gdzie bez tego był
by spokój i trochę trudniej o zdobycie przedmiotu. Trade''y w grach są od zawsze...
np runa vs runa.. item vs item. Ktoś gdzieś kiedyś ustalił wartość danego przedmiotu
i runy i się zaczęła cała machina......


Czekaj czekaj bo nie jestem pewien czy my się właściwie nie zgadzamy w tym punkcie xD? Bo wydaje mi się, że ja napisałem z grubsza to samo :D.

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Taaaaa. Wielkie modowanie.... rajt. Jeden w sumie prawdziwy MOD powstał - MEDIAN. <---
który na którym nie można grac po BN. [dla mnie to rybka] O innych nigdy nie było głośno,
[nikt się za nie nie zabierał] a teraz ludzie się martwią, narzekają, stękają, że nie
będzie opcji modowania bo przecież wiadomo.

Dlatego nie robię tu wielkiego hejtowania złej, łakomej na kasę firmy Blizzard :P. Doskonale zdaję sobie sprawę, że mody do D2 można policzyć na palcach rąk a jak Blizzard wyda D3 to przez dobrych klilka lat o modach nawet nie pomyślę, tak gra będzie dobra :D. Swoją drogą ja słyszałem jeszcze o modzie Valhalla ale nigdy nie chciało mi się babrać w instalację. MNedian w tej kategorii jest bardziej user friendly.

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Nowa gra <--- jak to nie można ohh gosh.
Jak oni mogli tak postąpić. Fanów i graczy Diablo ][ tyle na gramie co kot na płakał.
Widać to chociażby po tym jak temat o Diablo ][ już praktycznie obumarły jest.. Swego
czasu tętnił życiem a teraz ?. Raz na miesiąc ktoś posta tam napisze to dobrze jest.
Teraz nagle wielkich "oczekiwatorów" się znalazło zapewne zagrali w życiu raz. Może trochę
pograli po BN i zakończyli na tym karierę z tą grą. Teraz stękają marudzą przez pryzmat
dobrze wspomnianych chwil [wtedy] i przegranych godzin. Czekają bo przecież to Diablo!!!!!
WoooW powrót legendy.. po tylu latach oczekiwań i niepewności ...... ><. Prawda
jest taka, że najwięcej będzie ludzi ownić, co ta grę znają jak własną kieszeń [m.in
ja] Ci, którzy kiedyś tam pogrywali załapią nowego ''bakcyla'' oraz kolejna grupa ludzi
to Ci, którzy zagrają czystej ciekawości bo sobie smaka narobili :-)


I właśnie IMO ci ludzie najgłośniej się drą jaki to Blizzard zły przy każdym newsie w stylu obowiązkowego netu albo brak modów.

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Tu się zgadzam. W Diabełek ][ jak na tamte czasy był do tyłu [choć dla mnie stwierdzenie
100 lat za murzynami trochę za mocno powiedziane].. Ale to miało jakiś urok i do dzisiaj
ma. SC1 <--- grafika tak prosta i piękna, ze chodziła na najsłabszych kompach jakie
wtedy świat PC widział :D i co.. ludzie do dziś ją kochają ;-)


I to zawsze było u Blizzarda w zasadzie fajne :). Nie dość, że w zamian za grafikę dawali tony grywalności to jeszcze ich gry dało się odpalić praktycznie na wszystkim. Do dziś zresztą wspominam códowną instalację Diablo, podajesz ścieżkę, klikasz install i... odpala się gra :D.

Dnia 02.08.2011 o 22:59, Braveheart napisał:

Mronoth Ci nie odpisze... został zbanowany.

Wiem, widziałem w innym newsie o D3. Ale dzielnie się bronił 2 nowymi kontami nie xD. Mam nadzieję, że już nie wróci a bana powinien dostać dawno temu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować