Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor_Cegla

Czasgry.gram.pl - sprawdź, na ile Ci wystarczy nowy tytuł!

237 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 13:51, gogiell napisał:

Świetny patent, imho przydała by się jednak opcja, by móc dodać własny komentarz do czasu
potrzebnego na przejście gry.


dokładnie to samo przyszło mi na myśl, gdyż w wielu przypadkach moje wyniki są o kilka(naście) procent wyższe (dłuższe), ale za każdym razem w każdej grze jest jakiś szczegół, który wydłuża czas gry, albo nad którym chcesz spędzić więcej czasu, a nie zawsze pamięta się, ile minut oglądało się piękny widoki albo powtarzało dany quest, bo był tego wart.
Nie mogę się doczekać jak trafi to na główną stronę gram.pl i wyników będzie więcej niż tylko od tych, którzy czytują forum albo mają gram.pl na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:19, Kwasu93 napisał:

Ktoś może dla szpanu podawać fałszywe czasy? Np. ktoś wstawi tam jakiś czas na przejście
danej gry, a jakiś inny ktoś wstawi czas trochę lepszy żeby mieć satysfakcję...


Najeżdżasz na jego czas i klikasz na "zgłoś czas" - przewidzieliśmy to. Natomiast oczywiście liczymy na dojrzałość i uczciwość ludzi, którzy to robią.

Dnia 01.08.2011 o 13:19, Kwasu93 napisał:

A tak ogólnie to nie ma Grand Theft Auto San Andreas. Chciałem wstawić czas z mojej setki,
ale akurat tej części GTA nie ma w spisie.


Dzięki, okazało się, że mieliśmy ukrytą kartę :) Już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł kapitalny, tylko jak to weryfikować, jeden powie, że grał w grę 2 tygodnie i będzie to prawda ale grał po godzinie dziennie, drugi powie, że zajęło mu to jedno popołudnie i też będzie to prawda(od 12 do 12).
Programy typu xfire mierzą zdaje się czas w grze ale nie każdy ich używa.
Ewentualnie można by jeszcze dać na jakim poziomie trudności się przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:23, Nikodem95 napisał:

Ciekawy pomysł :)

EDIT: M<ożna jeszcze dodać multi.


Ale... co do multi? Ile grasz? A co, jesli ciągle grasz? Chcesz update''ować ten czas codziennie? Ja gram w BFBC2 od marca 2010 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:18, darkwind21 napisał:

Pomysł kapitalny, tylko jak to weryfikować, jeden powie, że grał w grę 2 tygodnie i będzie
to prawda ale grał po godzinie dziennie, drugi powie, że zajęło mu to jedno popołudnie
i też będzie to prawda(od 12 do 12).
Programy typu xfire mierzą zdaje się czas w grze ale nie każdy ich używa.
Ewentualnie można by jeszcze dać na jakim poziomie trudności się przeszło.


Nijak.

Umówmy się: jak ktoś będzie chciał nas oszukać, to i tak to zrobi. Takie życie. Ja wiem, że gram.pl ma bardzo dojrzałą społeczność, więc jestem spokojny o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:22, woko27 napisał:

1. Przydałaby się opcja przy dodawaniu własnego czasu "Zdobycie wszystkich achievów/trophies".


To jest dla nas ukończenie na 100 procent. Wolicie, żeby to zmienić?

Dnia 01.08.2011 o 13:22, woko27 napisał:

2. Przy wyborze stron da się aktualnie wybrać tą, na której danej jesteśmy co trochę
myli.


OK, zapisane, do zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbierając jeszcze kilka uwag:

1) Zrobimy Top 10, na pewno. Czyli najpopularniejsze gry.
2) Zrobimy "Ostatnio uaktualnione gry".
3) Będziemy po premierze gier publikowali na głównej gram.pl zestawienia (powiedzmy tydzień po premierze), ile naszym użytkownikom zajęło przechodzenie tych gier.
4) WSZYSTKIE czasy zawsze będą orientacyjne. Wiadomo, jak ja gram, to wychodzę co jakiś czas do toalety, albo do sklepu, albo do lodówki po piwo - to jest raczej pomyślane o orientacyjnej dokładności, nie o precyzyjnym pomiarze a''la Xfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się faktycznie coś o multi dodać, bo np jak mogę dodać grę gdzie spędziłem 100x tyle czasu na multi, niż na singlu?

Weźmy tu na przykład CoD:BO i BFBC2 (proszę bez fanboy''owskiego wojowania) - przejście tych gier zajęło mi porównywalną ilość czasu, ale BFBC2 przeszedłem wiele razy na singla i na multi siedziałem o wiele więcej - podanie podobnych wyników nie będzie tu sprawiedliwe, a wpisanie 500h mylące.

Co do multi, to polecam edytowalną opcję w stylu "nie próbowałem, spróbowałem i szybko skończyłem, trochę pograłem, gram długo i regularnie, gram okazyjnie i często wracam". Część "single player" mi się podoba tak jak jest teraz, choć nie do końca sprawdza się w grach, do których się często wraca - np serie Sims, Civilzation, Heroes, czy ogólnie wyścigi - tam przydałoby się coś w stylu "spędziłem tyle i tyle godzin (lub gram tyle dni czy miesięcy) i nadal wracam do gry/gram regularnie" plus powiedzmy czas na przejście głównej kampanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz. Dodałem już kilka moich czasów.
Pytanko: czy będzie można kilkukrotnie dodać czas do jednej gry (przechodziłem kilka razy i za każdym razem mam inny czas np.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:35, Abi_Dalzim napisał:

Fajna rzecz. Dodałem już kilka moich czasów.
Pytanko: czy będzie można kilkukrotnie dodać czas do jednej gry (przechodziłem kilka
razy i za każdym razem mam inny czas np.)?


Nie planowaliśmy tego, wolimy zostawić 1 czas, ponieważ inaczej jedna osoba z łatwością mogłaby ewentualnie manipulować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:30, Ven0m napisał:

Przydałoby się faktycznie coś o multi dodać, bo np jak mogę dodać grę gdzie spędziłem
100x tyle czasu na multi, niż na singlu?

Weźmy tu na przykład CoD:BO i BFBC2 (proszę bez fanboy''owskiego wojowania) - przejście
tych gier zajęło mi porównywalną ilość czasu, ale BFBC2 przeszedłem wiele razy na singla
i na multi siedziałem o wiele więcej - podanie podobnych wyników nie będzie tu sprawiedliwe,
a wpisanie 500h mylące.

Co do multi, to polecam edytowalną opcję w stylu "nie próbowałem, spróbowałem i szybko
skończyłem, trochę pograłem, gram długo i regularnie, gram okazyjnie i często wracam".
Część "single player" mi się podoba tak jak jest teraz, choć nie do końca sprawdza się
w grach, do których się często wraca - np serie Sims, Civilzation, Heroes, czy ogólnie
wyścigi - tam przydałoby się coś w stylu "spędziłem tyle i tyle godzin (lub gram tyle
dni czy miesięcy) i nadal wracam do gry/gram regularnie" plus powiedzmy czas na przejście
głównej kampanii


OK, wypowiedzcie się, proszę, na temat określenia "długofalowości" multiplayera. Np:

"Bardzo dobry, gra na miesiące". "Multi na parę dni". "Słabe multi".

Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:59, wiktorcegla napisał:


OK, wypowiedzcie się, proszę, na temat określenia "długofalowości" multiplayera. Np:

"Bardzo dobry, gra na miesiące". "Multi na parę dni". "Słabe multi".

Co Wy na to?


Jak dla mnie bomba. Dodałbym tylko opcję "nie grałem" (ew w domyśle takowa) i coś pomiędzy miesiące i parę dni... Choć z drugiej strony to parę dni jest znacznie mocniejsze od "Słabe multi"; sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jesteście genialni.
Właśnie coś tam sobie robiłem i wpadł mi do głowy identyczny pomysł. Wchodzę na Facebooka - ryp, gram.pl mnie prześcignął ^^

EDIT: Dodałbym jeszcze w grach gdzie jest to możliwe oficjalną informacje od developera/wydawcy na ile starczy gra, bo często przed jest ona podawana (bodajże przy Dragon Age: Origins było obiecane 100h). Wtedy możnaby sprawdzić, czy te informacje były prawdziwe, czy twórcy nas oszukali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 15:47, wiktorcegla napisał:

Kolejna sprawa: chcielibyście, żeby te czasy dodawały się do Waszych gramsajtów?


Chcemy, ale do specjalnej zakładki, którą można by było dodać lub nie.

Co do czasów, akurat w przypadku gry James Bond 007: Bloodstone na potrzeby recenzji zapisałem sobie czas, w jakim przeszedłem grę i sobie go dodałem. Gdzieś jeszcze mam notatki z Quantum of Solace. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:19, wiktorcegla napisał:

To jest dla nas ukończenie na 100 procent. Wolicie, żeby to zmienić?


Nie, a po co? Wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować