Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Norwescy sprzedawcy wycofują brutalne gry ze swojej oferty

30 postów w tym temacie

Wniosek? Grając w FPSy każdy może zostać Johnem Rambo... Cisnąc w farmville zyskasz rolnicze wykształcenie...

Facet się wk**ił i tyle... ale wiadomo, media muszą z czegoś drzeć łacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 15:27, Alehor napisał:

Facet się wk**ił i tyle... ale wiadomo, media muszą z czegoś drzeć łacha

Wiele osób zapłaciło bardzo wysoką cenę za te jego nerwy. A może lepiej by zrobił, gdyby sobie w łeb strzelił? Wilk syty, owca cała.

Norwedzy powinni też wycofać brutalne filmy, brutalne komiksy, brutalne książki... czyli wylać dziecko z kąpielą. Krok bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wkurzają mnie takie działania. W taki World of WarCraft gra 12 (słownie: dwanaście) milionów ludzi na całym świecie. Że znalazł się jeden, przepraszam za wyrażenie, debil, który przeprowadził zamachy, a później ganiał z pistoletem NIE oznacza, że każdy kto gra w WoWa albo jakąkolwiek inną grę automatycznie jest psychopatą, terrorystą, mordercą. W sumie do więzienia mógłbym iść za gwałt. Co prawda nigdy się tego nie dopuściłem, ale podobnie jak miliardy mężczyzn mam narzędzia, a nie jeden przecież zgwałcił. I to samo tyczy się gier. Daaaawno mnie tak szlag nie trafił po przeczytaniu newsa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kraj po Australii, który narzuca swoje idiotyczne poglądy na rynek gier. Ja stoję przy stanowisku, że to nie gra jest winna tylko jak zwykle upośledzony człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijanin zabił niewinnych ludzi, a ci niegodziwcy dalej ośmielają się odprawiać msze ? Skandal ! Producenci gier, Papież i policja powinni przeprosić cały świat !!! I to samo niech zrobi producent pożywienia jakie spożywał Breivik. Niech producenci filmowi przeproszą wszystkich i usuną się w cień, za to że wypuścili predatora, czy inne bluźniercze filmy z przemocą ! Powinni się wstydzić, że się urodzili !!! Wszyscy którzy korzystali z usług wyżej wymienionych postacie powinni się poddać terapi i obowiązkowo spędzać 4 godziny dziennie grając w gry rolnicze, albo lepiej nie, bo jeszcze zaczną się kradzieże ciągników i rano zastaniemu zorane polne drogi :D

Hahahahaha Weźcie jeszcze wycofajcie z bibliotek np. książke Romeo i Julia, bo niedługo to ludzie zaczną siebie masowo podtruwać i dźgać i stosować inne sposoby na samobójstwo !!! Właśnie tak musimy zrobić zrównajmy z ziemią wszystko co człowiek zrobił, bo każda rzecz może zawierać złoooooooooo !!!

To wszystko to joke, napisałem to tylko w celu pokazania, jaka paranoja i hipokryzja jest stosowana, by zgnębić przemysł gier i różne inne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez jednego debila, inni debile zakazują gier, a prędzej powinni zakazać filmów, które dość bardziej sugestywnie i zdecydowanie bardziej realistycznie ukazują sceny śmierci, zabójstw etc. Równie dobrze można się przyczepić do książek i komiksów, ale zdecydowanie dzienników telewizyjnych i papierowych, które na bieżąco pokazują co się dzieje na świecie negatywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:47, Eff3ctiv3 napisał:

Kolejny kraj po Australii, który narzuca swoje idiotyczne poglądy na rynek gier. Ja
stoję przy stanowisku, że to nie gra jest winna tylko jak zwykle upośledzony człowiek.


Tak, tyle tylko, że znacznie łatwiej jest zrobić z gry kozła ofiarnego, niż doszukiwać się prawdziwych powodów takiego, a nie innego zachowania danej jednostki.

Jakiś czas temu zajrzałem (powodowany masochistyczną ciekawością) na stronę internetową mojego dawnego liceum (z litości przemilczę numer i patrona). Znalazłem tam artykuł, czy może raczej "pseudoartykuł", napisany przez (pożal się Boże) szkolną panią psychologopedagogocośtam. Otóż w artykule owym pojawiła się teza, jakoby problemy młodzieży spowodowane były szkodliwym wpływem gier. Niezależnie od tego, o jaki problem chodziło, na pewno miały z tym coś wspólnego gry. Agresja, lenistwo, dysleksja, ADHD... Za wszystkim tym stał wynalazek Szatana, jakim niewątpliwie jest gra wideo. Co ciekawe, nawet słowem owa "specyalystka" nie zająknęła się o braku zainteresowania ze strony rodziców, o próbach zwrócenia na siebie uwagi przez zbuntowanych nastolatków... Nie. Jeśli problem jest, to znaczy, że dzieciak gra. Albo grał. Ewentualnie będzie grać.

Tekst ów był na tyle śmieszny (czy może raczej żałosny), że postanowiłem poświęcić chwilę mojego czasu i napisać mail do mojej szanownej ex-szkoły, odnoszący się do tego artykułu. Nie będę się tu wdawał w szczegóły, całość sprowadzała się do jednego pytania: jak to jest, że gracz z wieloletnim doświadczeniem (bo grać zacząłem w wieku około 6 latek) nie tylko nie okazuje się być psychopatą, ale bez problemów kończy szkołę, zostaje laureatem ogólnopolskiej olimpiady (na czym zyskuje prestiż szkoły - na marginesie dodam, że nawet głupiego "dziękuję" za to nie usłyszałem...), dostaje się na całkiem niezłe studia, potem wyjeżdża studiować zagranicą... Niestety, chyba pytanie to było zbyt niewygodne, bo jakoś nigdy nie doczekałem się odpowiedzi..

Cały problem sprowadza się do jednej rzeczy - powiedzieć, że winny jest sam człowiek (lub jego najbliżsi), bo po prostu jest świrem, naruszałoby wszystkie możliwe reguły public relations. Dlatego prościej i wygodniej jest stwierdzić "winna jest gra" i zakazać jej sprzedaży.

A świr nadal będzie świrem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:18, Wojman napisał:

Ewidentnie wkurzają mnie takie działania. W taki World of WarCraft gra 12 (słownie: dwanaście)
milionów ludzi na całym świecie. Że znalazł się jeden, przepraszam za wyrażenie, debil,
który przeprowadził zamachy, a później ganiał z pistoletem NIE oznacza, że każdy kto
gra w WoWa albo jakąkolwiek inną grę automatycznie jest psychopatą, terrorystą, mordercą.


Ehhh szkoda gadać. Ludzie zawsze sobie cos dopowiedzą. Jest takie powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od ... wiesz pewnie dalej. Nie bede pisał, bo przy temacie Norwegii moge dostać ostrzeżenie :P ;). Wrzucanie wszystkiego i wszystkich do jednego worka jest niestety bardzo często napędzane przez media. A idioci to podłapują. Pamiętam jak na zajęciach z histori sztuki bodajże omawialiśmy początki filmu. To też było dzieło szatana prowadzące do morderstw i zachowań destrukcyjnych. I jak cos się gdzieś stało to też zwalano na kino. Potem na telewizję. Teraz doszedł net i gry. Tylko świry wciąż maja się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ponoć gdzieś tam napisali (chyba na onecie siostra wyczytała, więc to zapewne bzdury bo onet to jak fakt), że gość był miłośnikiem WoWa.
W tym momencie zacząłem się śmiać do swoich myśli, że pewnie liczył na dobry loot albo że się szybko zrespawnują.
Przepraszam za to strasznie. :-( Nad swoimi myślami nie zawsze panujemy, natomiast nad czynami już powinniśmy. Ten facet chyba też nad nimi panował i to raczej nie gry komputerowe skłoniły go do obrania takiej a nie innej filozofii życia. Postawa takiego zła sięga jednak nieco głębiej.
Ehh, brakuje mi słów, taka tragedia... i to ma być ten Wasz cywilizowany świat ? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować