Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powieść towarzysząca grze Battlefield 3 to fakt

18 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 18:43, ErykG napisał:

Ciekawe czy w sklepie gram.pl będzie można ta książkę zamówić?


Co za różnica gdzie? Na allegro kupa tego będzie. Ogólnie dobry pomysł - z Dragon Age to się sprawdziło, pozwoliło bardziej osobiście podejść do bohaterów w grze. Mnie gra niestety ominie - pad konsoli nie nadaje się do strzelanek, nie przekonacie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pad się świetnie nadaje do strzelanek. Ja gram już prawie 2 lata na PS3, praktycznie w same strzelanki (w multi BC2 mam prawie 500h) i nie wyobrażam sobie, żeby dalej grać na myszce i klawiaturze. Widać jesteś noobem i nie umiesz grać na padzie i proszę Cię nie mów mi, że pad nie nadaje się do strzelanki, bo grałem z takimi typami w multi BC2, że Ty nawet na swojej myszce i klawiaturce w życiu niebyłbyś lepszy od nich. Gościu zdejmuje ze snajperki praktycznie nie używając celownika i to nie jest auto-aim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:36, Bitek15 napisał:

Właśnie pad się świetnie nadaje do strzelanek. Ja gram już prawie 2 lata na PS3, praktycznie
w same strzelanki (w multi BC2 mam prawie 500h) i nie wyobrażam sobie, żeby dalej grać
na myszce i klawiaturze. Widać jesteś noobem i nie umiesz grać na padzie i proszę Cię
nie mów mi, że pad nie nadaje się do strzelanki, bo grałem z takimi typami w multi BC2,
że Ty nawet na swojej myszce i klawiaturce w życiu niebyłbyś lepszy od nich. Gościu zdejmuje
ze snajperki praktycznie nie używając celownika i to nie jest auto-aim.


A wiesz czemu M$ nie wprowadził łączonego multika dla PC-tów i konsol? :D

ŻADEN pad NIGDY nie dorówna myszce i klawiaturze. I co, że na konsolach są wymiatacze? Ich pecetowe odpowiedniki zgromiłyby ich bez patrzenia. Co do auto-aima to w większości strzelanek na multi jest on włączony i rzadko da się go wyłączyć dla całego serwera (miałem X360 przez ponad pół roku i sporo pograłem). Prawie zawsze jest ten delikatny aimik, który spowalnia celownik przy postaci przeciwnika.

A co do tego, że pad nie nadaje się do strzelanek, to się zgodzę, ale to MOJE zdanie. Są inni gracze, którym to się podoba albo po prostu nie mają wyboru (bo konsole są tanie, a porządny komputer to minimum 7k złotych!!!!), ale ja do nich nie należę. Jeden lubi to, drugi co innego. Ale nie próbuj tu udowadniać, że pad>mysz bo Cię wyśmieją.

@ontop
Chętnie przeczytam, z tego co słyszałem to zatrudnili jakiegoś profesjonalnego pisarza, może być ciekawie. Oczywiście najpierw muszą mi to dołączyć do pre-ordera lub wcisnąć do 4-paku Tyskich, inaczej (bez znakomitych recenzji) nie ruszam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:36, Bitek15 napisał:

Właśnie pad się świetnie nadaje do strzelanek. Ja gram już prawie 2 lata na PS3, praktycznie
w same strzelanki (w multi BC2 mam prawie 500h) i nie wyobrażam sobie, żeby dalej grać
na myszce i klawiaturze. Widać jesteś noobem i nie umiesz grać na padzie i proszę Cię
nie mów mi, że pad nie nadaje się do strzelanki, bo grałem z takimi typami w multi BC2,


Dokładnie, jestem "noobem" i nie mogę rywalizować z bandą gówniarzy, którzy życia poza graniem nie widzą. Jednak z pilotowanie czołgów i rozwalaniem ich w Battlefieldzie świetnie sobie radzę. Od trochę myślenia, i refleks nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:36, Bitek15 napisał:

nawet na swojej myszce i klawiaturce w życiu niebyłbyś lepszy od nich.


Najwieksza bzdura jaka slyszalem od bardzo dawna. Przecietny skillowo gracz na klawiaturze i myszce zgnoi kazdego kto gra na padzie. I zeby nie bylo - nie twierdze ze pad nie nadaje sie do strzelanek , bo gdyby tak bylo to nie wychodzilyby FPSy na konsole. Pod pada trzeba po prostu robic strzelanki wolniejsze, w ktorych sie szybko ginie. I taki jest BF i CoD.
Bylo juz kilka projektow miedzyplatformowych FPSow online - zaden nie doszedl do skutku. Powod - po testach tworcy dochodzili do wniosku ze gracze konsolowi nie maja szans z PCtowymi. I tyle w temacie. A dla lepszego zobrazowania podam przejaskrawiony przyklad jakim jest Quake.

http://www.youtube.com/watch?v=NaarQ_zP-Ps - Quake na konsole
http://www.youtube.com/watch?v=2iY210xDMN4 - a tu z PC

Na oko obaj gracze wygladaja na mocno przecietnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:05, Stingerji napisał:

Na oko obaj gracze wygladaja na mocno przecietnych.

Szczegolnie ten drugi... jak juz dajesz nupa na konsoli to daj i nupa na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy będzie przełożone na PL? Nawet jeśli nie to pewnie kupię :) Ciekawe, czy to będzie coś w stylu powieści do Assassin''s Creed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:09, Zgreed66 napisał:

> Na oko obaj gracze wygladaja na mocno przecietnych.
Szczegolnie ten drugi... jak juz dajesz nupa na konsoli to daj i nupa na PC.


W takim razie nie jestem w stanie znalezc nienooba na konsolli, bo wszysrtkie fimiki tak sie prezentuja.
A ten koles na PC sam twierdzi ze jest "new to Quake".

Ale w takim razie moge inaczej:
http://www.youtube.com/watch?v=q76UNcuKSVY - to juz jest wysoki poziom, ale to nie ma znaczenia. Obejrzyjcie to w calosci i odpowiedzcie czy ktokolwiek na swiecie jest w stanie powtorzyc to na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 22:13, Stingerji napisał:

W takim razie nie jestem w stanie znalezc nienooba na konsolli, bo wszysrtkie fimiki
tak sie prezentuja.
A ten koles na PC sam twierdzi ze jest "new to Quake".


Co z tego, ze jest new to quake? Posługiwać się myszka potrafi i oto tu chodzi.
Wez sobie zobacz na tego nizej, co dałes i zobacz jak on sie porusza i przewiduje gdzie koleś pobiegnie/zrobi, czy odleci. Wie w ogole gdzie strzelać.

Dnia 01.08.2011 o 22:13, Stingerji napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=q76UNcuKSVY - to juz jest wysoki poziom, ale to nie ma
znaczenia. Obejrzyjcie to w calosci i odpowiedzcie czy ktokolwiek na swiecie jest w stanie
powtorzyc to na padzie.


Ja nawet na myszce takich akcji nie wyrobie, wiec mi tu nie wyskakuj z pro ;)
Tylko chodzi o pewna średnią. Pokazujesz kolesia na konsoli ktory ewidentnie ma problemy z grą i kolesia na PC, ktory spokojnie ogarnia myszke w stopniu przynajmniej dobrym... łapiesz o co mi chodzi?
Fajnie, ze ten pro potrafi strzelić celnie praktycznie przy pełnym obrocie, ale ilu graczy to zrobi ;)
We wiekszosci przypadkow pad spokojnie wystarczy w normalnej grze.
Casual tez nie bedzie sie poslugiwać myszka jak koles na PC we wczesniejszym filmiku.
Ech, nie ma to jak oceniać przez pryzmat promila, jak nawet nie mniej dobrych graczy, bo na pc nie ma nupow ^^ i nie ogarow xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie w naszym ojczystym języku to na pewno kupię. Assassin''s Creed Renesans przeczytany - zakup udany(ot, taki rym), książka wyjaśnia mnóstwo kwestii nieobecnych w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 22:46, Zgreed66 napisał:

Ja nawet na myszce takich akcji nie wyrobie, wiec mi tu nie wyskakuj z pro ;)


Wyskakuje bo najwyrazniej Ty nie rozumiesz mojego punktu. Chodzi mi o to, ze jak dobry by gracz nie byl to nie przeskoczy fizycznych mozliwosci pada.

Dnia 01.08.2011 o 22:46, Zgreed66 napisał:

Fajnie, ze ten pro potrafi strzelić celnie praktycznie przy pełnym obrocie, ale ilu graczy
to zrobi ;)

Jezeli chodzi o graczy Quake''a - to bardzo wielu - na pewno nie taka czesto jak koles na filmiku, ale jednak. A Ty mi powiedz ilu jest w stanie zrobic to na padzie.

Dnia 01.08.2011 o 22:46, Zgreed66 napisał:

We wiekszosci przypadkow pad spokojnie wystarczy w normalnej grze.

Oczywiscie nigdy nie twierdzilem ze nie - ale w grach projektowanych z mysla o padach.

Dnia 01.08.2011 o 22:46, Zgreed66 napisał:

Casual tez nie bedzie sie poslugiwać myszka jak koles na PC we wczesniejszym filmiku.
Ech, nie ma to jak oceniać przez pryzmat promila, jak nawet nie mniej dobrych graczy,
bo na pc nie ma nupow ^^ i nie ogarow xD


Oczywiscie, ze sa - a od kiedy umasowiono sieciowe FPSy jest ich cale zatrzesienie. Ja nie oceniam przez promil ja tylko pokazuje, czego w zadnym wypadku nie zrobisz w FPSie na padzie.
Moglbym zrobic caly wywod na ten temat dlaczego teraz we wszystkich FPSach biega sie wolno i ginie szybko, ale po co.
A jezeli tak mocno sie upierasz to w takim razie pokaz mi filmik na ktorym jakis pr0 gra na padzie i wymiata. Ocenimy jak to wyglada na tle gry na klawie i myszce. Ja juz widzialem takie filmiki z CoD i o ile cala masa komentujacych lapala podniete to ja nie widzielm w tym nic nadzwyczajnego - a tym bardziej nic czego przecietny gracz PCtowy nie umialby powtorzyc po tygodniu zapoznania sie z gra. Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 23:21, Stingerji napisał:

/ciach/


Ty wszystko przerabiasz do myszka vs pad. A nie o to chodzi. Róznice miedzy graczami na padach sa takie same jak na PC. Sa lepsi, są gorsi. I wszystko sie rozbija o tych pr0, ktorzy stanowią zaledwie ułamek graczy. Bo coś im nie pozwala wyczyniać akcji na złamanie karku -> patrz na 3 filmik. Na padzie tego nie zrobisz, czy to złe? Dla tego wymiatacza pewnie, tak. Dla całej reszty przecietnych graczy, to ma znaczenie? Własnie o to tu sie rozchodzi. O tą drobną różnice która odroznia progamera od stada innych graczy. Tej całej armi do zabawy starczy pad i będą wśród nich ponad przecietni którzy będą odstawać od całej reszty i beda sobie mogli spokojnie sie snajperkami bawić.

"A jezeli tak mocno sie upierasz to w takim razie pokaz mi filmik na ktorym jakis pr0 gra na padzie i wymiata"
Ja się nie upieram jak to na padzie mozna wymiatać. Tylko mi chodzi o roznice miedzy graczami.
Ty wybierasz sobie pierwszego lepszego goscia na konsoli, a jakiegos goscia z PC i nawet nie bierzesz pod uwagę jak ich skill wyglada na ogólnym tle innych graczy. Bierzesz lamke na konsoli i sie dziwisz, ze nawet nie potrafi wycelować. A z drugiej stony pokazujesz jakiegoś Pr0 co nawet bedzie wiedział, gdzie jego przeciwnik bedzie biegać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:04, Zgreed66 napisał:

> /ciach/

Ty wszystko przerabiasz do myszka vs pad. A nie o to chodzi. Róznice miedzy graczami
na padach sa takie same jak na PC. Sa lepsi, są gorsi. I wszystko sie rozbija o tych
pr0, ktorzy stanowią zaledwie ułamek graczy. Bo coś im nie pozwala wyczyniać akcji na
złamanie karku -> patrz na 3 filmik. Na padzie tego nie zrobisz, czy to złe? Dla tego
wymiatacza pewnie, tak. Dla całej reszty przecietnych graczy, to ma znaczenie? Własnie
o to tu sie rozchodzi. O tą drobną różnice która odroznia progamera od stada innych graczy.
Tej całej armi do zabawy starczy pad i będą wśród nich ponad przecietni którzy będą odstawać
od całej reszty i beda sobie mogli spokojnie sie snajperkami bawić.

"A jezeli tak mocno sie upierasz to w takim razie pokaz mi filmik na ktorym jakis pr0
gra na padzie i wymiata"
Ja się nie upieram jak to na padzie mozna wymiatać. Tylko mi chodzi o roznice miedzy
graczami.

Ty wybierasz sobie pierwszego lepszego goscia na konsoli, a jakiegos goscia z PC i nawet
nie bierzesz pod uwagę jak ich skill wyglada na ogólnym tle innych graczy. Bierzesz
lamke na konsoli i sie dziwisz, ze nawet nie potrafi wycelować. A z drugiej stony pokazujesz
jakiegoś Pr0 co nawet bedzie wiedział, gdzie jego przeciwnik bedzie biegać...



Mam wrazenie ze wcale nie mamy przeciwnych zdan tylko rozmawiamy o czyms innym :D
Ja nigdy nie twierdzilem ze nie ma wymiataczy na padzie. Widzialem filmiki na ktorych gosc robil bardzo dobre staty grajac na padzie w wersje PC CoD4 i gral naprawde dobrze. (byl zapewne skillowo lepszy od 1/2 ludzi grajacych na klawie i myszce) Ale wlasnie - gral w CoDa, a specyfika i mechanika tej gry mu na to pozwalala. Inna sprawa - grajac na klawiaturze i myszcze robil za kazdym razem lepsze staty.

Ale zeby byla jasnosc o co mi chodzi. Wezmy dla przykladu zwykle sporty. Agata Wróbel (granie na padzie) jest silniejsza od wiekszosci meszczyzn na Ziemi, ale co z tego skoro taki Szyman Kolecki (klawiatura + myszka) podnosi 2 razy wiecej :P A przeciez oboje sa wymiataczmi w swoich kategoriach. Druga sprawa - to że Wróbel jest taka silna nie znaczy, ze ogol kobiet moze sie rownac z mezczyznami pod wzgledem sily fizycznej - nie pozwalaja im na to uwarunkowania genetyczne. Czyli nie dlatego ze nie maja talentu ale dlatego ze natura stworzyla je tak a nie inaczej (aluzja do pada :D)
Wiec moje motto: najlepszy gracz na padzie nie moze sie rownac najlepszemu graczowi klawa+myszka w dana gre. Odnosi sie to zapewne to wszystkich odpowiadajacych sobie kategorii skilowych na obie "platformy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 17:28, Stingerji napisał:

Wiec moje motto: najlepszy gracz na padzie nie moze sie rownac najlepszemu graczowi klawa+myszka
w dana gre.


Tu sie zgadzam ;) poprostu nie ma sensu porownywanie jakichs pierwszych z brzegu graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować