Zaloguj się, aby obserwować  
darkwind21

Borderlands 2

959 postów w tym temacie

Dzięki za odpowiedzi na pytania. :-)

Muszę przyznać, że im dalej w las tym więcej grzybów, czyli gra jest coraz fajniejsza. Tak samo jak w "jedynce".
Golden keye warto jak rozumiem oszczędzać na dalszy etap rozgrywki i najwyższe levele? Mam teraz 30 kluczy i od czasu do czasu ratuję się skrzynką w Sanctuary, jeśli nic na dany level ciekawe mi nie wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja je używam, gdy mam ochotę. Nigdy nie miałem powyżej 10 kluczy, a skoro Ty masz ich ~30 to nie wahaj się przed otwieraniem skrzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spieszy mi się ani trochę, kupiłem świeżutkiego kompa i mam do nadrobienia zaległości growe z ostatnich 8 lat (w tym B1) :P Na spokojnie poczekam więc na full edycję B2 z wszystkimi DLC itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 14:11, HumanGhost napisał:

Golden keye warto jak rozumiem oszczędzać na dalszy etap rozgrywki i najwyższe levele?


Nie zawsze. Ja przyjąłem zasadę, że zużywam kilka kluczy przechodząc na kolejny Playthrough. Kończąc P1 i zaczynając P2 szybko okazuje się, że sprzęt, którym bez problemu pokonaliśmy Warriora, nie daje rady podstawowym przeciwnikom na TVHM. Wtedy w ruch idą klucze. Podobnie dzieje się po TVHM, kiedy potrzebny jest nowy sprzęt na UVHM. A że broń możemy przekazywać "potomnym", to mam w tej chwili niezłą kolekcję sprzętu na większość poziomów.

Ale trzymanie wszystkich kluczy na level cap raczej nie jest dobrym pomysłem (jak dla mnie). Lepiej zużyć część po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 15:12, Ring5 napisał:

Lepiej zużyć część po drodze.


Tak też właśnie robię. Kluczy nie brakuje, więc problemu z tym nie ma.
Trochę szkoda, że nie ma specjalizacji w danej broni dla poszczególnych klas jak w "jedynce". Ale biorąc pod uwagę, że w "dwójce" amunicja idzie jak woda na pustyni to może i lepiej. Biegam z różnymi spluwami, więc większa szansa, że jej nie zabraknie jak juz do danego bossa dobiegnę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 19:03, HumanGhost napisał:

Trochę szkoda, że nie ma specjalizacji w danej broni dla poszczególnych klas jak w "jedynce".


Nie Ty jeden na to narzekasz :( Dla mnie również system z jedynki bije na głowę Badass Ranks. Korzystanie z jednego rodzaju broni dawało w jedynce naprawdę wymierne korzyści (kilkadziesiąt procent do obrażeń to nie w kij dmuchał), tu możemy sobie co najwyżej pomarzyć. Z B2 spędziłem 270 godzin i nie mam nawet 10% bonusu do obrażeń. To po prostu śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja B2 nabyłem na pierwszym wiosnobraniu i przegrałem prawie 80 godzin. Do tego czasu udało mi się uzbierać ~8% do obrażeń, więc zastanawiam się czy te procenty będzie z dnia na dzień gorzej się wbijało czy to Ty masz pecha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 19:27, SiDi napisał:

zastanawiam się czy te procenty będzie z dnia na dzień gorzej się wbijało czy to Ty masz pecha :D


Po pierwsze, im więcej Badass Ranks zdobyliśmy, tym dłużej trwa wbijanie kolejnych (bo o ile zabicie N przeciwników nie jest problemem, o tyle zabicie 1000xN przeciwników trochę trwa). Po drugie, im bardziej rozwijamy któryś bonus, tym mniej dostajemy przy inwestowaniu kolejnych punktów. Powyżej 8,6% (bodajże) każdy kolejny token daje raptem 0,3%. Czyli przejście od 8,6 do 10% wymaga przynajmniej 5 tokenów. A zatem nie jest to kwestia pecha, tylko kiepsko zaplanowanego systemu, którego tak naprawdę mogłoby równie dobrze nie być, gdyż zysk z niego jest minimalny. +10% do obrażeń praktycznie się nie zauważa. A trzeba się solidnie narobić, by je zdobyć. Dla porównania, przy P2 w B1 mój Mordecai miał bodajże 45+ procent obrażeń od pistoletów i rewolwerów, co naprawdę dawało niezłego kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 21:20, DarkWolf_PL napisał:

Osobiście mam chyba coś ponad 250 h na liczniku i mam bonusy rzędu 12 %, nigdy nie farmiłem
żadnych in-game aczików wpadały przy okazji.


Ile tych bonusow masz? Ktore konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 02:20, Ring5 napisał:

Ile tych bonusow masz? Ktore konkretnie?

To żaden cud (jakby co). Ot, Badass Rank jest wspólna dla wszystkich postaci ale już listę in-game achievement''ów każdy ma osobną. Więc gdy ktoś gra kilkoma postaciami ma więcej Badass points...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 11:55, zadymek napisał:

> Ile tych bonusow masz? Ktore konkretnie?
To żaden cud (jakby co). Ot, Badass Rank jest wspólna dla wszystkich postaci ale już
listę in-game achievement''ów każdy ma osobną. Więc gdy ktoś gra kilkoma postaciami ma
więcej Badass points...

It''s my way ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.thinkgeek.com/product/f497/

Ja może głupi jestem i nie ogarniam tej kuwety (jak powiedział kot idąc przez pustynię), ale czy ktoś mi może wyjaśnić sens czegoś takiego? Za 99.99$ otrzymujemy plastikową, dość średniej jakości skrzyneczkę (wiem, bo taka sama była w kolekcjonerce B2, a tej jestem dumnym właścicielem), trochę gadżetów w postaci naklejek czy plakatów, maskę Goliatha i 20 kart z kodami SHIFT na Legendarki w grze... Jeśli komuś czegoś na tej liście brakuje i nie jest w stanie określić czego, śpieszę z wyjaśnieniem - nie ma w tym zestawie samej gry. Mhm. Dokładnie tak: Does not include a copy of Borderlands 2.

Innymi słowy ktoś sobie zażyczył sto dolców za kawałek plastiku i trochę wirtualnego sprzętu. Co ciekawe, patrząc na komentarze pod artykułem, ludzie nie tylko nie widzą w tym nic dziwnego, ale wręcz ślinią się na myśl o tym zestawie.

Chyba się starzeję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 09:15, NdysH napisał:

Przykro mi ale ta "kolekcjonerka" poszła w 3 godziny, a kolejny nakład będzie na E3 jeśli
dobrze pamiętam.


Przepraszam, ale czemu konkretnie Ci przykro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 10:22, Ring5 napisał:

> Przykro mi ale ta "kolekcjonerka" poszła w 3 godziny, a kolejny nakład będzie na
E3 jeśli
> dobrze pamiętam.

Przepraszam, ale czemu konkretnie Ci przykro?


Bo smutne jest to że ludzie kupują to gówienko za 100$ erm...99.99$ gdy jakość i zawartość warta jest może z maksymalnie 40-50$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 16:31, MastAlol napisał:

Osz Ty :) A kto Ci dał linka?:P


Taki ziomek co nie chce ze mną w dotę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować