Zaloguj się, aby obserwować  
darkwind21

Borderlands 2

959 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2013 o 19:45, Nightdew napisał:

Zakochałem się w tej grze, ale niestety mam problemy techniczne... Najpierw pograłem
z godzinę, freeze gry, po kilku sekundach pojawia się pulpit i komunikat (chyba ze steama)
run out of video memory i że aplikacja zostanie zamknięta. Mija kilka sekund na pulpicie

Jeśli w grach mam ten error to zawsze zwalam winę na PhysX...ale ty używasz tej samej AMD karty co ja a ja akurat tych problemów z nią nie miałem. No chyba, że odpalasz grę na W7, to częsty problem na tym systemie. 3 rady na początek:
1. To może być jednak PhysX- tyle, że software''owy. Wywal PhysX''a i zainstaluj najnowszą wersję.
2. Przeinstaluj grę. Tak, wiem to może boleć.
3. Harcore, tylko dla odważnych
http://www.addictivetips.com/windows-tips/make-32-bit-applications-use-4gb-virtual-memory-in-64-bit-windows-7-systems/
3.1 Alternatywa dla powyższego
http://forums.steampowered.com/forums/showpost.php?p=30679426&postcount=80

BTW W bazie Bloodshot''ów zmniejsz detale i jakość tekstur bo będsziesz miał crash za crash''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę zdziwiony byłem, większość błędów z tego co wyszukałem dotyczy kart nvidia i physx właśnie a ja używam hd4870. Co do systemu to używam win xp.

1. A jak mogę dokładnie to zrobić? Wątpię abym go w ogóle miał. Chociaż nie wiem czasem czy z rok temu nie usuwałem z menu dodaj/usuń czegoś podobnego. W opcjach borderlands mam to ustawione szarawo bez możliwości ruszania LOW.

2. Jutro spróbuje, zwłaszcza że obniżenie grafy niewiele pomogło. Przed chwilą znowu chciałem zagrać to po 5 min czarny ekran i komunikat że program nieoczekiwanie zakończył pracę i zostanie zamknięty. Najdziwniejsze jest to, że jeszcze mogłem włączyć menadżer zadań ale gdy pojawił się pulpit standardowo zawieszenie kompa.

3. Te rozwiązania chyba nie dotyczą przypadku z xp.

Niestety w tym momencie gra dla mnie jest niegrywalna, mam nadzieję że jakoś uda mi się znaleźć rozwiązanie bo zapowiadała się super rozgrywka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po odblokowaniu tego poziomu op będzie można na nowo przechodzić dlc, żeby np zdobyć unikatowe bronie, jak sand hawk, z lepszymi parametrami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 08:58, berbelek napisał:

Czy po odblokowaniu tego poziomu op będzie można na nowo przechodzić dlc, żeby np zdobyć
unikatowe bronie, jak sand hawk, z lepszymi parametrami?


Jasne. Na poziomie trudności UVHM możesz w dowolnym momencie zresetować całą grę (select character -> wybór poziomu trudności -> Q). Oznacza to, że rozpoczniesz kampanię + dlc od nowa tą samą postacią na najwyższym poziomie trudności :) Jako, że na UVHM wszystko skaluje się pod poziom postaci, to gdy zaczynasz po osiągnięciu limitu nagrody i loot sa pod Twój level. Jeśli wybraną postacią odblokowałeś poziomy OP, to możesz ustawić playthrough na takim poziomie jaki chcesz, one nie giną przy resecie :]
Pamiętaj też, że gdy dostajesz nagrodę za zadanie, to możesz ją "losować" (aby trafić np. porządane części czy element). Działa to prosto - gdy pojawia się okno z nagrodą sprawdzasz czy Ci pasuje. Jeśli nie, to alt+f4, ponowne odpalenie gry, sprawdzenie czy pasuje i tak w kółko ;) Bardzo przydatne przy m.in. sand hawk, ale jednocześnie mocno czaochłonne, ponieważ w 100 proc. losowe. Możesz trafić wymagany egzemplarz w 5 minut, możesz nie trafić w 2 godziny ;)
I taka rada ogólna - wyłaczyć steam cloud dla Borderlands 2 w opcjach gry na steam. Działa to kiepsko i raz straciłem progres przez ten syf. Przy losowaniu z oczywistych względów warto się tego badziewia pozbyć. Właczyć np. przed reinstalacją systemu.

20131206094421

20131206094427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:26, Nightdew napisał:

1. A jak mogę dokładnie to zrobić? Wątpię abym go w ogóle miał. Chociaż nie wiem czasem
czy z rok temu nie usuwałem z menu dodaj/usuń czegoś podobnego. W opcjach borderlands
mam to ustawione szarawo bez możliwości ruszania LOW.

Gra używa PhysX i nawet gdy go wyłączysz to "gdzieś tam siedzi" ...i bruździ. Wywalisz PhysX''a zwyczajnie go deinstalując. Nową wersję PhysX znajdziesz na stronie producenta
http://physxinfo.com/news/11592/physx-system-software-9-13-0604/

Reszty problemów nigdy nie miałem na XP (tego co wyżej też, ale jest cross platformowy to może rozwiązanie też) to i niewiele pomogę. Radzę porobić standardowe prace konserwatorskie: sprawdzić system plików na HDD itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 16:54, Nightdew napisał:

Swoją drogą czy po odinstalowaniu gry zostaną mi postępy w kampanii, postacie itd?

Jeżeli masz włączoną synchronizację savów z chmurą Steam, to powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś obeznanego we wszystkich dlc, dodatkach itd itp. Duża różnica jest między podstawką a goty? Kupiłem na steamie samą podstawkę za 30 zł a dzisiaj widzę w zimobraniu goty też za 30 zł... Zastanawiam się czy bardzo dużo straciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:41, Nightdew napisał:

Pytanie do kogoś obeznanego we wszystkich dlc, dodatkach itd itp. Duża różnica jest między
podstawką a goty? Kupiłem na steamie samą podstawkę za 30 zł a dzisiaj widzę w zimobraniu
goty też za 30 zł... Zastanawiam się czy bardzo dużo straciłem.

Jednym zdaniem
DOTY czyli Tiny Tina''s Assault on Dragon Keep;)
...a także parę okazji na łatwe farmienie legendarek, no i kilka leveli (to akurat mała strata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:41, Nightdew napisał:

Pytanie do kogoś obeznanego we wszystkich dlc, dodatkach itd itp. Duża różnica jest między
podstawką a goty? Kupiłem na steamie samą podstawkę za 30 zł a dzisiaj widzę w zimobraniu
goty też za 30 zł... Zastanawiam się czy bardzo dużo straciłem.


W GOTY masz wszystko to co było w sezon passie.
Sam mimo tego, iż posiadałem podstawkę kupiłem GOTY drugi raz, za wszystkie dodatki z sezon passa gdybys kupowal wszystko osobno nawet na zimobraniu zapłaciłbyś coś koło 70 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:41, Nightdew napisał:

Pytanie do kogoś obeznanego we wszystkich dlc, dodatkach itd itp. Duża różnica jest między
podstawką a goty? Kupiłem na steamie samą podstawkę za 30 zł a dzisiaj widzę w zimobraniu
goty też za 30 zł... Zastanawiam się czy bardzo dużo straciłem.

Grę kupiłem przed premierą, SP zanim wyszedł jakikolwiek DLC i nie żałuję ani jednej złotówki.
Wersja GOTY dodaje kilka rzeczy więcej, niż Season Pass, między innymi dwie dodatkowe klasy. W lepszej cenie upgrade''u nie znajdziesz jeszcze pewnie przez wiele, wiele dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać. Przewaliłem kilkadziesiąt tematów na temat wyboru klasy i dalej jestem w kropce. Ekran wyboru w grze nie tłumaczy nic. Na początku myślałem, że będę nastawiony na strzelanie karabinami, shotgunami etc. Jestem po naprawie oka robota i póki, korzystam tylko ze snajperki. Zastanawiałem się, czy nie grać snajperem, ale większość go odradza na pierwszy raz. Dlaczego? Może być niewidzialny i w ogóle. Zacząłem grać Axtonem i na chwilę obecną bardziej jara mnie strzelanie z dystansu, no i perspektywa podchodzenia do wroga na niewidzialnosci i walka wręcz rządzi.

btw postcie z dlc są warte uwagi? Kogo - nie tylko z dlc - polecacie na pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 02:23, Jave napisał:

Dlaczego? Może być niewidzialny i w ogóle.


To bardzo proste - ponieważ trudno się nim gra i o ile na normalu jakoś dasz sobie rade, to już na tvhm będziesz rzucał mięchem, a na uvhm będziesz sfrustrowany widząc, że znajperki które tak kochasz nie robią prawie żadnego dmg :] To dobra postać, ale nie na rozpoczęcie zabawy. Poza tym jeśli lubisz snajperki to nie ma żadnych ograniczeń, abys korzystał z nich dowolną inną postacią :]

Dnia 07.12.2013 o 02:23, Jave napisał:

btw postcie z dlc są warte uwagi? Kogo - nie tylko z dlc - polecacie na pierwszy raz?


Owszem, są fajowe. Na poczatek polecam Gaige. Ma bardzo specyficzny playstyle przy anarchii, a do tego ma najfajniejsze skórki i głowy :3 Anarchia + close enough sprawią, że nie będziesz musiał nawet celować w przeciwników (pociski będa odbijac się od powierzchni i same naprowadzac, co przy braku jakiejkolwiek celności w efekcie wysokiej anarchii jest naprawdę ciekawym doświadczeniem), dmg będzie potężny a robot elegancko zajmie uwagę przeciwników.
Dobry jest też Psycho, ponieważ posiada jedną, OGROMNĄ zaletę, a mianowicie jest postacią najmniej zależną od sprzetu. Ba. W zasadzie to od tvhm można polegać wyłacznie na jego skillu. Nie trzeba farmić, ot idziesz przed siebie i zabijasz. Pomimo tego nie mogę polecić go na poczatek z jednego, bardzo prostego względu - do momentu rozpoczęcia tvhm jest drugą najsłabszą postacią w grze. Przed osiągnieciem 31 lvl i odblokowaniem ostatniego skilla z drzewka mania (który zmienia WSZYSTKO -i od tego momentu gra Psycho staje się MEGA satysfakcjonująca a on sam bardzo potężny) granie nim jest nudnawe i frustrujące, ponieważ czesto będzie śmigał nosem po glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że powinienem zmienić komandosa na Gaige? Kilka razy przejawijał się wątek sprzętu. Myślałem, że w borderze jego go na pęczki etc, a co chwilę napotykam się na informacje, że taka a taka postać jest słaba na tym i na tym, bo jest zbyt zależna od broni. O co chodzi?oO Nie można po prostu kupić lepszego uzbrojenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2013 o 03:04, aope napisał:


To bardzo proste - ponieważ trudno się nim gra i o ile na normalu jakoś dasz sobie rade,
to już na tvhm będziesz rzucał mięchem, a na uvhm będziesz sfrustrowany widząc, że znajperki
które tak kochasz nie robią prawie żadnego dmg :]


Tu się nie zgodzę. Przy rozwoju drzewka pod critical hit damage i snajperce zwiększającej obrażenia krytyczne, naprawdę większość wrogów zdejmuje się jedną kulą, góra dwiema. Ja zacząłem przygodę z borderlands właśnie z Zer0 i na 72 lvl gra się juz bardzo przyjemnie, ale rzeczywiście momentami była to droga przez mękę (zwłaszcza przy walkach z bossami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 03:47, Jave napisał:

Myślisz, że powinienem zmienić komandosa na Gaige? Kilka razy przejawijał się wątek sprzętu.
Myślałem, że w borderze jego go na pęczki etc, a co chwilę napotykam się na informacje,
że taka a taka postać jest słaba na tym i na tym, bo jest zbyt zależna od broni.

Chodzi o broń klasową- podpiete są do niej umiejętności pasywne. Kilka postaci np Gage czy Salvador może przebierać w arsenale dowolnie, te postaci mają spore premie do używania szerokiego wachlarza sprzętu. Dla odmiany Axton i Zer0 mają premie do konkretnego typu broni IOW by w pełni wykorzystać ich zdolności trzeba arsenał ograniczyć do danej kategorii. Pytanie "dlaczego musisz koniecznie wyzyskać 100% " sam uznasz za retoryczne gdy spróbujesz gry na wyższych poziomach trudności;)

Dnia 07.12.2013 o 03:47, Jave napisał:

O co chodzi?oO Nie można po prostu kupić lepszego uzbrojenia?

Nie, w sklepach głównie biały crap . Jeśli szukasz poważnych pukawek musisz zdać się na farmę i kolegów. Ewentualnie odpowiednio zakręcić kołem ruletki przy niektórych questach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Wydałem prawie 30 mln u Moxxi na jednorękim, skoro wbiłem 72 lvl, ale nic ciekawego mi nie wypadło. Trzeba wrócić do farmienia eridium na normalu.

Jak zaliczyć tę lokacje na 100%. To jest lokacja "Magnys Lighthouse"

20131214221444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 22:22, Kajdorf napisał:

Ech. Wydałem prawie 30 mln u Moxxi na jednorękim, skoro wbiłem 72 lvl, ale nic ciekawego
mi nie wypadło. Trzeba wrócić do farmienia eridium na normalu.

Jak zaliczyć tę lokacje na 100%. To jest lokacja "Magnys Lighthouse"


Zapewne nie masz tej jednej lokacji, z którą prawie każdy ma problem :] Zerknij na zrzutke :]

20131214225833

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować