Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sapphire Radeon HD 6950 Toxic Edition - najszybszy w rodzinie

15 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2011 o 18:21, maniekk napisał:

Ktoś przegiął z ceną 1099. Skoro za 100-150 więcej można mieć gtx 570. Ewntualnie w tej
cenie gtx 560Ti.


Nie przesadzaj. GTX 560 Ti kupiłem w naszym sklepie (gigabyte OC) za coś koło 800 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:31, Myszasty napisał:

> Ktoś przegiął z ceną 1099. Skoro za 100-150 więcej można mieć gtx 570. Ewntualnie
w tej
> cenie gtx 560Ti.

Nie przesadzaj. GTX 560 Ti kupiłem w naszym sklepie (gigabyte OC) za coś koło 800 pln.


Ok może uściślę ;) na przykład wersja SOC od Gigabyta to w tej chwili koszt około 1000 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:33, maniekk napisał:

Ok może uściślę ;) na przykład wersja SOC od Gigabyta to w tej chwili koszt około 1000
pln.


Wszelkie mocno podkręcone karty typu SOC czy AMP! są zawsze sporo droższe niż normalne wersje (a co za tym idzie o wiele mniej opłacalne).
Ceny HD6950 z 2GB pamięci poszły ostatnio w górę, przez co niezbyt opłaca się wydawać na taką kartę ponad 1000 zł, podczas gdy niereferencyjny model z 1GB pamięci można kupić za 830 zł. Gry nie wykorzystują takiej ilości pamięci (chyba, że ktoś lubi grać w rozdzielczości 2560:1600), więc nie ma co przepłacać.
Ponadto chłodzenia Toxic od Sapphire są zazwyczaj głośne, lepiej kupić model z wentylatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chodzi mi o to, że ta karta nie jest warta tych pieniędzy jakie za nią wołają, skoro można mieć wydajniejsze za podobne lub mniejsze pieniądze.
Ta karta to raczej taka sztuka dla sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "monstrum" ? ;>. Myszasty widzę dziś znów zasypujesz nas informacjami odnośnie kart. Spory zapas pamięci 2GB. Przydałoby się mieć tyle w ''zapasie''
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:21, maniekk napisał:

Ewntualnie w tej cenie gtx 560Ti.


Polemizowałbym, czy bedzie lepszy...
http://nvision.pl/Radeon-HD-6950-vs-GeForce-GTX-560-Ti-ostateczne-starcie-czyli-szczegolowa-analiza-wydajnosci-i-roznic-w-wynikach-miedzy-portalami--Articles-422-ndetails-1.html

Co do GTX 570 to ja sam bym się zastanawiał, czy te pare do kilka fpsow wyjdzie mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż po ilości problemów jakie generują stery od ATI, to zostaję przy NVIDII, mimo, że w zamierzchłych czasach byłem posiadaczem 9800pro jak i X800 GTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 19:41, maniekk napisał:

Cóż po ilości problemów jakie generują stery od ATI


Nie znam, ale na nvidi. Jak juz jest to tez nie jest lepiej. IMO -> Techfanatyk Radeon Problem.
http://www.techfanatyk.net/problematyczny-problem-z-problemem/

Ja mam jeszcze starego 3850 i nie miałem problemow. Kumpel ma w Crossie 2x 4850 nie ma problemu.
Nawet kumpla mam z HD 2900XT i tez nic sie nie sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniałem swojego poczciwego GTX280 na GTX570 i nie żałuje , nie przesadzajcie z tym 1100zł bo za swojego (oryginalnego i nie kupowanego na allegro) dałem 899 zł , wystarczy poszukać i czekać na jakaś promocje , a co wydajności to chyba wielu tu zapomina ze do karty z serii GTX5xx potrzeba naprawdę mocnego procka , także przy serii 5xx Nvidia wreszcie poszła po rozum do głowy i zrobiła coś z tym chłodzeniem, karta mniej się grzeje i ciszej pracuje, ale nadal są czasami problemy z sterami PhysX, szkoda tez ze nie ma zbyt dużo tytułów pod DX11 bo w tym wypadku karta naprawdę pokazuje pazury, cóż trzeb czekać do końca roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:21, maniekk napisał:

Ktoś przegiął z ceną 1099. Skoro za 100-150 więcej można mieć gtx 570. Ewntualnie w tej
cenie gtx 560Ti.


PNY GTX570 można mieć za 999zł i to... w sklepie gram.pl :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 22:37, De-sti napisał:

PNY GTX570 można mieć za 999zł i to... w sklepie gram.pl :>


Trochę gorzej z chłodzeniem tego modelu. Już wolę HD6950 od Sapphire w wersji Toxic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować