Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja kolekcjonerska The Elder Scrolls V: Skyrim zapowiedziana

85 postów w tym temacie

Kolekcjonerka to kolekcjonerka w końcu - stosunek ceny do ilości "goodies" nie musi być w żaden sposób adekwatny. Inna sprawa, że artbook prezentuje się przednio i chciałbym na nim położyć łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 09:10, MarcusBrutus napisał:

Co ty nie powiesz? To niby jaki procent nowo wydawanych gier ma EK w podobnej cenie?
Jeśli to "normalna" cena zachodnia, to nie będziesz miał problemu z wymienieniem powiedźmy
10 gier wydanych w przeciągu ostatnich 3 lat, których EK tyle kosztowały.

1. DIRT 3 - 299$
2. Halo Reach Legendary Edition - 149,9$
3. Call of Duty Black Ops Prestige Editon - 149,9
4. Modern Warfare 2 Prestige Edition - 149,9
5. SW: TOR CE - 149.9$
6. Gran Turismo 5 (ten z pamięci, ceny nie pamiętam)
7. Resistance 3 Doomsday Edition (tylko w US) - 149,9$
8. Crysis 2 Nano Edition - 149,9$
9. Gears of War 3 Epic Edition - 149,9$

Dziesiątej za Chiny nie mogę sobie przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Oblivionem było podobnie, tyle że po jakimś czasie (~1,5 - 2 lata) można było dostać EK po 40 zł czy to na aukcjach czy nawet w sklepach, więc nie wiem po co te nerwy. Przez ten czas można uskładać na nową kartę graficzną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie przyłożył się kolega. Nawet nie pokusiłeś się odpowiedzieć jaki procent gier ma EK w podobnej cenie.

Lista też jakaś taka nieadekwatna do pytania i do informacji w artykule.
Po pierwsze ja wyraźnie napisałem że chodzi o ceny zbliżone do 150 Euro, a kolega wszystko w dolarach podał - ceny na rynek USA to jedno, a ceny w Europie to drugie (chyba że kolega zna sklep legalnie sprzedający na Europę po cenach ze Stanów). Po drugie większość z tych gier nie ukazała się w takiej wersji na PC, a tylko na konsole. Wiadomo ze ceny gier na konsole są wyższe. Po trzecie nie było 10 tytułów.

No ale po kolei:

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

1. DIRT 3 - 299$


W tej cenie był samochód zdalnie sterowany, który znacznie podbił cenę. Samodzielnie podobne modele kosztują, o ile się orientuję, właśnie około 300 dolarów. Wersja była tylko na konsole.

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

2. Halo Reach Legendary Edition - 149,9$


W GB było to 99.99 funta, czyli około 115 Euro. Ponad 20% mniej niż 150 Euro. Nie pasuje.

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

3. Call of Duty Black Ops Prestige Editon - 149,9


To wydanie także zawierało zdalnie kierowany pojazd. Cena w GB to 129.99 funtów więc około 150 Euro. Szkoda że wersja tylko na konsolę (nie znalazłem takiej wersji na PC-ta).

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

4. Modern Warfare 2 Prestige Edition - 149,9


Jak wyżej, z tym że głównym gadżetem były gogle noktowizyjne.

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

5. SW: TOR CE - 149.9$


Cena w Euro to 149.99, czyli odpowiednia. Gra się co prawda jeszcze nie ukazała (ba nie ma jeszcze daty premiery), ale niech będzie. Zwróć uwagę że zawiera ona jednak więcej dodatków niż jedną figurkę i artbook.

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

6. Gran Turismo 5 (ten z pamięci, ceny nie pamiętam)


Chętnie podam: wersja kolekcjonerska 79.99 Euro. Wersja Signature 179.99 Euro, tyle że zawiera kilka ładych gadżetów (w tym np. skórzany portfel) które tę cenę usprawiedliwiają. Obie wersje tylko na PS3.

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

7. Resistance 3 Doomsday Edition (tylko w US) - 149,9$


Dobrze że sam wspomniałeś że to tylko na tamten rynek wersja (niby jest również zapowiadana na rynek UK, ale nigdzie nie znalazłem oferty, są tylko na Survivor Ed po 99.99 funtów). Poza tym tylko PlayStatiion. No i zawartość chyba nieco bogatsza niż artbook i figurka, prawda?

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

8. Crysis 2 Nano Edition - 149,9$


Strona mycrysis.com podaje cenę EU jako 130 Euro - czyli jednak mniej niż ma kosztować Skyrim. Nie bardzo pasuje. Na dodatek ta wersja nie była wydana na PC, tylko na konsole. Poza figurką i artbookiem miała kilka bonusów do gry oraz stylizowany plecak na 17" laptopa (sam taki plecaczek sporo kosztuje).

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

9. Gears of War 3 Epic Edition - 149,9$


Gram.pl niedawno poinformował że wersja ta nie będzie dostępna w Polsce i części krajów europejskich. Wersja tylko na konsolę. Cena podawana w brytyjskich sklepach (np. game) to 99.99 funta, czyli mniej niż 150 Euro. Również odpada.

Dnia 07.08.2011 o 09:59, Henrar napisał:

Dziesiątej za Chiny nie mogę sobie przypomnieć.



Podsumowując: z 9 wydań gier podanych przez Ciebie trzy mają jednak niższe ceny niż podawana cena Skyrima. Jednej w ogóle w Europie nie da się kupić. Z pięciu pozostałych, cztery to wydania tylko na konsole, które jak wiadomo mają wyższe ceny gier. Tylko jedno wydanie jest w wersji na PC i ma podobną cenę. Zauważ też że większość ma dodatki których koszt wykonania lepiej usprawiedliwia cenę wydania EK niż figurka z PVC.
No i oczywiście nawet te 9 wydań to jednak niewielki procent spośród wszystkich wydanych na przestrzeni ostatnich lat wydań kolekcjonerskich.

Na jakiej podstawie twierdzisz że cena 150 Euro za takie wydanie to norma, pozostaje dla mnie zagadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 13:12, MarcusBrutus napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz że cena 150 Euro za takie wydanie to norma, pozostaje
dla mnie zagadką.

Napisałem to w sensie, że na Zachodzie wydanie 150 euro nie wymaga wielkich poświęceń. Nie chodziło o gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby pięknie, gdyby smok miał szeroko rozłożone skrzydła. A tak - taki trochę zdechły, co najmniej, jakby całą noc latał, palił wioski i porywał bydło... xD

Co do ceny - hmm... narzekanie, że cena na zachodzie jest wyższa, niż ceny kolekcjonerek w Polsce, jest chyba trochę niepoważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech i po raz kolejny na kolejnym serwisie musze tlumaczyc:

Dla niedoinformowanych:
"high quality PVC statue" w rozmiarze 30 cm. jest warta co najmniej 200 zl i to optymistycznie Panowie i panie.
-Dalej:
200 stronicowy artbook wykonany w podobnym stylu co ten ze SC2.
Comentary DVD
I mapa z MATERIALU z tego co widac zacnych rozmiarow.
Wersja XBOX360 za 150 euro czyli smieszna cena w krajach rozwinietych 1/10 minimalnej krajowej ;)
W polsce na PC pewnie kolo 450 zł -150zl za gre zostaje 300 za edycje kolekcjonerska co jak dla mnie mimo iz wartosc ta jest niewymierna jak dla - Kolekcjonera i piszcie co chcecie ale 50 zl mniej dalem za SC2 i jestem zadowolony bo niesmiertelnika rynora nic nie przebije :)

Jak sama nazwa wskazuje to jest edycja "kolekcjonerska" nc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2011 o 13:12, MarcusBrutus napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz że cena 150 Euro za takie wydanie to norma, pozostaje
dla mnie zagadką.

Jak dla mnie niedoinformowanie sieje spustoszenie - w stanach ma kosztowac wlasnie 149,9 usd.

Idac Twoim tokiem myslenia - tak ta kolekcjonerka jest warta swojej ceny - podana wersja jest na xboxa 360.

Pomine fakt iz nie da sie podac logicznej ceny w stosunku do wartosci edycji kolekcjonerskiej - chyba, ze jest to wor smieci z bazaru jak w EK DI :)

Tak samo mozna usprawiedliwic tworcow iz to nie ich wina, ze Polska to kraj ubogi :)

BTW: w Polsce pewnie nie wyjdzie a jak wyjdzie to jak zwykle okrojona bez figurki za duzo bardziej nieproporcjonalna cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 14:18, Henrar napisał:

Napisałem to w sensie, że na Zachodzie wydanie 150 euro nie wymaga wielkich poświęceń.
Nie chodziło o gry.


To o co chodziło? O cenę roweru?

Napisałeś chyba wyraźnie "Cena normalna - ale na normy zachodnie. Dla nas to jednak trochę za drogo." Jako że nie wspominałeś o cenie jakiegoś innego konkretnie towaru, a mowa jest o konkretnym wydaniu gry, założyłem ze wypowiadasz się o cenie tej gry. Stwierdziłeś też wyraźnie że chodzi o pewną normę cen na zachodzie - czego jak dotąd nie potrafisz poprzeć konkretami. To że podobne ceny gier się już pojawiały nie czyni z tego normy cenowej dla tego rodzaju produktów - dla większości wydań kolekcjonerskich ceny są sporo niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 10:52, mef666 napisał:

Jak dla mnie niedoinformowanie sieje spustoszenie - w stanach ma kosztowac wlasnie 149,9
usd.


Czy my jesteśmy w USA? Czy możemy te edycję w tej cenie zakupić legalnie w Polsce? Jakoś nie wydaje mi się.
Mało mnie więc obchodzi jaka cena jest w Stanach.

Dnia 09.08.2011 o 10:52, mef666 napisał:

Idac Twoim tokiem myslenia - tak ta kolekcjonerka jest warta swojej ceny - podana wersja
jest na xboxa 360.


Przeczytaj artykuł jeszcze raz. Wymieniona cena w Europie to 149.99 euro. Kliknij link do oferty amazon.com, jako do źródła informacji że możliwe iż wersja na PC będzie kosztować tyle samo co na Xboxa.

Dnia 09.08.2011 o 10:52, mef666 napisał:

Pomine fakt iz nie da sie podac logicznej ceny w stosunku do wartosci edycji kolekcjonerskiej
- chyba, ze jest to wor smieci z bazaru jak w EK DI :)


Oczywiście że się da. Cenę zawsze się da porównać z kosztami produkcji. To czy dany przedmiot ma wartość kolekcjonerską i dla części osób jego cena z tego powodu może być wyższa, to inna sprawa.

Dnia 09.08.2011 o 10:52, mef666 napisał:

Tak samo mozna usprawiedliwic tworcow iz to nie ich wina, ze Polska to kraj ubogi :)


Czy ja porównywałem to do cen EK w Polsce? Nie. Pisałem chyba wyraźnie że 150 euro to wysoka cena. Pisałem chyba że EK innych gier zawierały w sobie inne lub więcej gadżetów, bardziej usprawiedliwiających taką cenę.

Nie dopowiadaj sobie czegoś czego nie pisałem.

Na marginesie: PVC nie jest specjalnie drogim tworzywem, a figurka mimo że duża nie jest specjalnie skomplikowana do wytworzenia, ani do pomalowania. Może Tobie się wydaje warta 200 zł, ale dopóki nie poprzesz tego jakimiś konkretnymi danymi, to tylko twoja opinia. Ja podobne co do wielkości figurki widziałem w necie za 20 - 30 dolarów, czyli ponad połowę mniej.

Dnia 09.08.2011 o 10:52, mef666 napisał:

BTW: w Polsce pewnie nie wyjdzie a jak wyjdzie to jak zwykle okrojona bez figurki za
duzo bardziej nieproporcjonalna cene.


Jakie jest źródło takich rewelacji poza Twoją wyobraźnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 14:59, MarcusBrutus napisał:

Jakie jest źródło takich rewelacji poza Twoją wyobraźnią?

Nie wiem czy tyjko ja ale odnosze wrazenie iz Twoje odpowiedzi sa dosc ofensywnie kreowane tak jakgdyby inne zdanie nie mialo prawa bytu.

Wnioskuje iz EK w tej cenie i skladzie u nas sie nie pokaze tak jak np GT5 bez kozackiego sls.

Akurat siedze w temacie figurek dosc dlugo Panie ale widac iz nie kazdy musi miec rozeznanie w cenach tego typu produktow.

Nie mam zamiaru bronic Bethesdy ze niby powinni tyle wolac za CE nowego tesa ale jestem im wdzieczny za taki kierunek i forme tego wydania, jak dla mnie edycja jak najbardziej udana i akurat jesli tylko wyjdzie na pc w cenie 150 zl nizszej to napewno zakupie bo takich perelek jest malo.

Nie ma takiej opcji aby wersja pc u nas byla przelozona chociazby z tych 149 dolarow skoro to jest wersja xbox a wiadomo jaki jest stosunek cen gier na obie platformy.

149 dolarow to w przyblizeniu nieco ponad 400 zl i jesli to bedzie na xbox w takiej cenie no to nie rozumiem oburzenia.

Wracajac do oplacalnosci to powiem szczeze iz wlasciciele np: produktow apple-a raczej sie nie zastanawiaja :)

Wnerwia mnie tylko osobiscie gdy oburzenie na temat ceny czegokolwiek jest kierowane od ludzi, ktorzy z tych lub innych powodow nie moga sobie na taki wydatek pozwolic.
I nie chodzi mi o zarobkli tylko system wartosci bo jak wielu juz zauwazylo toz to cena jak za xboxa :)

Bethesda wydaje i ludzie, ktorym zalezy na tym kontencie bez sprzeciwu kupia a reszta bedzie dalej flugac jak to nie moga sobie pozwolic na zakup kolekcjonerki co by postawic smoczka obok latarki z DI :)


I znow wroce do tematu figurek - ostatni smok jakiego zakupilem jakis czas juz temu z tworzywa zywicznego - "podobny w obrobce do pvc" 18 centymetrowej wysokosci plus paleta farb to jakies 295 zl.

Firma, ktora zajmoje sie ta od skyrima jest wyspecjalizowana w tworzeniu gadgetow z gier.

Tak po prostu bo za droga to mozna powiedziec o kazdej kolekcjonerce natomiast nalezy wziac pod uwage fakt iz o ile uzytkowe gadgety sa fajne o tyle dobrze wykonana statuetka przetrwa jako dzielo znacznie dluzej i zawsze bedzie odznaczac sie wieksza wartoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 14:59, MarcusBrutus napisał:

Czy my jesteśmy w USA? Czy możemy te edycję w tej cenie zakupić legalnie w Polsce? Jakoś
nie wydaje mi się.
Mało mnie więc obchodzi jaka cena jest w Stanach.


Ale powinna - u nas wydawcy czasami sprowadzają EK po cenach w USA (popatrz na cenę TORa, który w UE też stoi 149,9 eurosów). Gdyby Cenega była ogarniętym wydawcą, to za EK Skyrima zapłaciłbyś tyle samo, co za TORa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapodam dla ciekawych:

Na allegro "FANTASY FIGURE GALLERY MEDUSA GAZE - 30 CM" ~450 zl z PVC.

Taniej nigdzie nie widzialem nic konkretnego.

Sam nie kupuje figurek powyzej 20cm bo sa po prostu drogie ale w zestawie z gra calkiem fajnie to cenowo wychodzi nawet.

Ba jesli mapa jest z materialu dosc fajnie zrobiona to w sam raz na gablotke - propozycja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Nie będę odpowiadał na większość, bo nie widzę sensu. Jeśli ktoś ignoruje cenę 149.99 USD za wersję na PC-ta podaną na Amazonie i twierdzi że "ma takiej opcji aby wersja pc u nas byla przelozona chociazby z tych 149 dolarow", to mówi samo za siebie.
Kilka zdań jednak skomentuję.

Dnia 09.08.2011 o 15:41, mef666 napisał:

Nie wiem czy tyjko ja ale odnosze wrazenie iz Twoje odpowiedzi sa dosc ofensywnie kreowane
tak jakgdyby inne zdanie nie mialo prawa bytu.


Zawsze mnie denerwowało jak ktoś poucza innych, jaki to ująłeś" niedoinformowanych", a sam podaje niesprawdzone informacje, lub też własną opinię przedstawia jako pewnik / fakt.

Dnia 09.08.2011 o 15:41, mef666 napisał:

Akurat siedze w temacie figurek dosc dlugo Panie ale widac iz nie kazdy musi miec rozeznanie
w cenach tego typu produktow.


Mówisz że w figurkach siedzisz dość długo? Ba podałeś nawet kilka cen. To ja też mogę podać. Mógłbym np. podać cenę kilku figurek do WH40k, lub do innych systemów bitewnych (w które kiedyś pogrywałem) - są sporo wyższe niż 150 dolarów (np. taki Tytan). Tyle że to nie dowodzi akurat, że ta konkretna figurka smoka jest warta tyle ile twierdzisz. Zamiast tego podam cenę na jaką Russ Frushtick wycenił tego smoka (za tym artykułem: http://multiplayerblog.mtv.com/2011/08/05/skyrim-collectors-edition-is-150-includes-a-dragon/)
Jest to uwaga: 50 $!

O ile się nie mylę Ty wyceniłeś tę figurkę na "co najmniej 200 zl i to optymistycznie" - czyli o ponad 25% więcej niż wydawca gry. Fakt, optymista z Ciebie jak się patrzy. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy przypadkiem za inne figurki nie przepłaciłeś.

Dnia 09.08.2011 o 15:41, mef666 napisał:

Wnerwia mnie tylko osobiscie gdy oburzenie na temat ceny czegokolwiek jest kierowane
od ludzi, ktorzy z tych lub innych powodow nie moga sobie na taki wydatek pozwolic.


Przeczytaj sobie mój pierwszy post i zobacz ile wydaję miesięcznie na rozrywkę. Nie trzeba należeć do mensy, by zrozumieć że mnie akurat stać, ale nie wydam na to EK tyle kasy, bo wiem kiedy mnie ktoś w balona robi. Wolę wydać na inne rzeczy, z których będę miał więcej przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 15:49, Henrar napisał:

Ale powinna - u nas wydawcy czasami sprowadzają EK po cenach w USA (popatrz na cenę TORa,
który w UE też stoi 149,9 eurosów). Gdyby Cenega była ogarniętym wydawcą, to za EK Skyrima
zapłaciłbyś tyle samo, co za TORa.


To dość duże "gdyby" rzekłbym ...

Czy chciałbym żeby to EK było w Polsce tańsze od ceny podanej w artykule, który komentujemy? Pewnie że tak. Ale dopóki ktoś oficjalnie nie poda ceny na Polskę, to będę używał ceny z rynku na którym mogę grę kupić, czyli tej w EU, lub funtach, która nota bene wynosi 129.99, jak się przed chwilą dowiedziałem.

BTW. Tak sobie przeglądałem fora zachodnie i muszę Ci powiedzieć, że jest tam bardzo dużo głosów krytycznych co do tej ceny. Nawet w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o wartosc kolekcjonerki bo naprawde to nie ma sensu taka dysputa na temat wartosci takiej edycji.

Natomiast co do cen z amazona to ja podziekuje za takie wrozenia.

U nich prawie kazda gra ma zblizona cene na wszystkie platformy.

Natomiast u nas wersje PC sa znacznie tansze.

NP MW3 177zl na amazonie vs 119 u nas na pc oczywiscie nc.

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 10.08.2011 o 11:35, mef666 napisał:

Natomiast co do cen z amazona to ja podziekuje za takie wrozenia.


Powoływanie się na ceny sklepowe to wróżenie? To co Ty niby robisz?

Podałeś cenę jednej gry i już niby udowodniłeś prawidłowość? Co z tego że zazwyczaj u nas ceny gier na PC są niższe niż ceny tego samego tytułu na konsolę? To nie ustanawia jakiegoś prawa, którego wydawca nie odważy się złamać.

Zauważ że np. cena EK Star Wars: TOR podawana na gram.pl czy w Empiku to 499,99 zł. Jest to trochę więcej niż cena podawana na Amazonie - 149,95 $.

Być może cena EK Skyrima w Polsce będzie równa lub nawet mniejsza niż 450 zł, ale nie jest to wcale takie pewne - nigdzie w prasie branżowej nie znalazłem na ten temat nawet spekulacji. Ja staram się opierać na informacjach ogłoszonych przez wydawcę, dziennikarzy z branży oraz podanych w sklepach. Ty zaś publikujesz tylko swoje domysły, nie poparte niczym konkretnym. Kto tu "wróży"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować