Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Składamy komputer, na którym ruszy Battlefield 3 - artykuł

181 postów w tym temacie

gram.pl

Premiera Battlefielda 3 tuż, tuż. Po ujawnieniu informacji o wymaganiach sprzętowych wielu graczy wręcz popadło w panikę. Wymagania zalecane przewyższały możliwości większości komputerów. Jednak bez paniki...

Przeczytaj cały tekst "Składamy komputer, na którym ruszy Battlefield 3 - artykuł" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o cenę dolara, to nie do końca się zgadza. Najniżej stał chyba w 2008-mym (lekko ponad dwa złote), obecnie jego cena waha się w pobliżu trzech. W ciągu ostatnich paru miesięcy podrożał. I nie mówię tego z teorii, tylko z praktyki (rozliczamy się z amerykańskimi kontrahentami w USD). Do pozostałej części artykułu nie mam zastrzeżeń ;) Ceny całkiem realne, a wiele osób część z tych komponentów przecież już ma i kupować nowych nie będzie (obudowa, dysk twardy czy napęd otyczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu będzie komentarzy z 30 ze swoimi parametrami kompa
jakieś 5 -10 komentarzy podobnych do "Pójdzie mi na 1 rdzeniowym kompie z przed 30 lat? "
około 5 koment. "mi tam pójdzie na full - muszę się sam oszukiwać żę mi pójdzie ale i tak mówie ze mam monstrum"

Tylko czekać na te komentarze ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"rezerwę ok. 100W rezerwy. "
Powinno być bez drugiej rezerwy :)

A co do samej konfiguracji, to ja osobiście wolałbym AMD Phenom II X6 1100T, a z ręsztą zgodziłbym się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od kwoty jaką chcemy przeznaczyć na komputer. Do 2500zł Athlon jak najbardziej, aby zostało kasy na lepszą kartę graficzną. Jednak powyżej 3500zł pchanie się w procki AMD nie ma sensu.

Płyty na LGA 1155 są drogie? no jeśli ktoś chce mieć bajery których i tak nie będzie używał to owszem... ale można już kupić fajną płytę AsRock P67 PRO3 za 470zł albo Extreme4 za 610 ( dla tych co chcą SLI/CF )

Jeśli o zasilacz chodzi to od Chieftec trzymałbym się raczej z daleka :P często polecanym teraz zasilaczem jest XFX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olek4 Radeon to dno pamiętaj choć wbije tutaj któs kto będzie mówił ze jest spoko ale pewnie nigdy nie miał do czynienia z kartami ale to nic . Geforce do grania radoen do srania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą rezerwą "100W" to kogoś poniosła fantazja, albo matematyka sprawiała komuś problemy..

Po kolei, zasilacz "600W", załóżmy z przycięciem - ma ~80% sprawności: to daje nam 480W faktycznej "mocy". Procesor pobierze MAX 95W + karta graficzna MAX ~150W. Dołóżmy RAM, nagrywarkę, wentylatory, jakieś świecące diody + coś co pociągnie płyta. Z górką załóżmy, że całość pociągnie 300W przy maksymalnym obciążeniu (powiedzmy, że przy stresowaniu procka + ramu + grafiki). Zazwyczaj jednak ciągnąć będzie on mniej prądu. Tak czy inaczej, 480W - 300W = 180W "rezerwy".

Więcej grzechów nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie :)

Ale skoro w zalecanych podany jest 6850 to po co dokładać coś jeszcze lepszego? Tak samo z RAMami. Ja mam 6850 i liczę, że z 2 rdzeniowym prockiem oraz 4 GB RAM będzie ok :)

Mam pytanie do autora tekstu - jak Twoim zdaniem będą spisywały się w BF3 wydajne procesory dwurdzeniowe? I co oznacza, że napęd DVD jest "wydajny" ? :) Bo zastanawiam się nad wymianą DVD, które działa dobrze, ale mam je już ok. 6-7 lat. Czas na wymianę, czy jeśli wszystko jest ok to nie ma potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:33, barth89 napisał:

Fajne zestawienie :)

Ale skoro w zalecanych podany jest 6850 to po co dokładać coś jeszcze lepszego? Tak samo
z RAMami. Ja mam 6850 i liczę, że z 2 rdzeniowym prockiem oraz 4 GB RAM będzie ok :)

Mam pytanie do autora tekstu - jak Twoim zdaniem będą spisywały się w BF3 wydajne procesory
dwurdzeniowe? I co oznacza, że napęd DVD jest "wydajny" ? :) Bo zastanawiam się nad wymianą
DVD, które działa dobrze, ale mam je już ok. 6-7 lat. Czas na wymianę, czy jeśli wszystko
jest ok to nie ma potrzeby?



Masz nagrywarkę na SATA? Jak tak to nie potrzeby wymiany. No chyba, że jest cholernie głośna i nie czyta wszystkich płyt (np. lekko porysowanych).

Nagrywarka DVD "nie może być wydajna" - bo w czym? Bzdura.

Napęd taki może być "cichy" i mieć dobrą korekcję błędów - ale gdzie tu wydajność? W 99% przypadków czasy odczytu/zapisu są takie same - a "szary Kowalski" i tak używa płyty do nagrania czegoś raz na "rok" i zainstalowania gry z DVD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Nie jest drogi, jak dla kogo. Bo dla mnie, jest to spora suma. Za 4-5 lat znów będzie patrzenie, czy gra mi pójdzie, czy będzie się ciąć, czy będę musiał obniżyć detale itp. Konsola kosztuje ok.1500 zł(nie mówię o aktualnej sytuacji) a starczy na dłużej, i nie muszę spoglądać na wymagania sprzętowe i martwić się, że w daną grę pogram na niskich detalach. Wkładam płytę i zaczynam grać. Cóż, może i konsola stoi w miejscu, ale grafika dużo gorsza przez to nie jest. Pokazuje to tylko jedno: na słabsze komputery dało by się robić takiej gry, ale tworząc grę głównie pod PC''ty deweloper nie musi się martwić ograniczeniami sprzętowymi i co z tego, że kilka tysięcy osób gry nie kupi, jak kupi ją kilkanaście milionów? Może walnąć takie kosmiczne wymagania, jakie zechce- bo komputer można modernizować a konsolę nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:30, ara8 napisał:

Olek4 Radeon to dno pamiętaj choć wbije tutaj któs kto będzie mówił ze jest spoko ale
pewnie nigdy nie miał do czynienia z kartami ale to nic . Geforce do grania radoen do
srania

Argumenty panie dzieju, argumenty - to taki wytwór, który pozwala stwierdzić, czy ktoś mówi z sensem, czy jest, że tak pozwolę sobie to ująć, "full of shit".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:37, Klimat napisał:

Hehe...czemu takie tematy robicie tylko o BF3? Zróbcie np o Dead Island, MW 3...


Przyczyna jest prosta: Modern Warfare 3 robione jest z myślą głównie o konsolach. Na pierwszy rzut oka widać, że grafika jest w nim na poziomie...hmmm...Crysis 1? Tak więc nie ma tu co się zastanawiać nad konfiguracją. BF3 w wersji PC z kolei szykuje się na najładniejszą grę, jaka została (zostanie :)) wydana. Tutaj więc pisanie takiego artykułu ma jak najbardziej sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś śmigał na full detalach BF:BC2, to i BF3 będzie gnał. Alpha nie pokazała jeszcze wszystkich graficznych bajerów (głównie z DX11), ale już po niej widać, że wymagania nie będą przesadnie duże. Wielu uważa, że BF3 będzie wymagała komputera z kosmosu. To nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:38, Snafu napisał:

Konsola kosztuje ok.1500 zł(nie mówię o aktualnej sytuacji) a starczy na
dłużej, i nie muszę spoglądać na wymagania sprzętowe i martwić się, że w daną grę pogram
na niskich detalach. Wkładam płytę i zaczynam grać.


Wiesz, to też nie jest tak, jak piszesz. 3 lata temu kupiłem kompa, który wtedy był ze średniej półki. Teraz wymieniłem jedynie grafikę (dosłownie ze 2 tygodnie temu) - również na produkt ze średniej półki. I jakieś 90-95% gier mimo to chodzi mi na full detalach.

Niestety (czy raczej stety) te astronomiczne ceny PC i konieczność wymiany co 2-3 lata całego zestawu to mocno rozdmuchany mit. Jeśli kupujesz z głową, i potrafisz w miarę przewidująco myśleć, to naprawdę fortuny na PC-ta nie wydasz.

Ponadto, a propo konsoli. Nawet, jeśli jest tańsza, to choćby ja wolę grać na myszy + klaw. Grałem w kilka FPS''ów na padzie, i uważam to za czystą katorgę. Tak więc co kto lubi.

Dnia 07.08.2011 o 10:38, Snafu napisał:

Cóż, może i konsola stoi w miejscu,
ale grafika dużo gorsza przez to nie jest.


Tylko zwróć uwagę na przyczynę takiego stanu rzeczy. Obecnie trendem jest robienie gry z myśla o konsoli, a potem portowanie na PC. Nic dziwnego, że wtedy grafika jest porównywalna na wszystkich platformach. Wystarcza jednak taki BF3, który wybija się z tej reguły, i już różnice w możliwościach PC i konsol widać jak na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować