Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Składamy komputer, na którym ruszy Battlefield 3 - artykuł

181 postów w tym temacie

Przepraszam, ale za 1299,- można mieć Xbox 360 z Kinect, można jeszcze kupić FullHD TV za ok 1 300,- np. Samsung LED 24" i nie trzeba się martwić o to, czy gra każda będzie przyzwoicie działać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2011 o 10:43, Tenebrael napisał:

Przyczyna jest prosta: Modern Warfare 3 robione jest z myślą głównie o konsolach. Na
pierwszy rzut oka widać, że grafika jest w nim na poziomie...hmmm...Crysis 1? Tak więc
nie ma tu co się zastanawiać nad konfiguracją. BF3 w wersji PC z kolei szykuje się na
najładniejszą grę, jaka została (zostanie :)) wydana. Tutaj więc pisanie takiego artykułu
ma jak najbardziej sens.

Śmiem twierdzić , że grafika w MW 3 jest na poziomie trzeciego,czwartego coda. A jeżeli chodzi o Crysisa (pierwszego) to jak na razie niewiele jest tak wymagających graficznie gier ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:09, Net_com napisał:

Sry , ale ja wolałbym zainwestować w dużo wydajniejszego i5 , a jeżeli chodzi o wybór
karty to raczej się zgadzam.

Tyle, ze i5 wyniesie Cię 2x tyle, a do tego dojdzie odpowiednia płyta - kolejne +300pln lekko i już przekraczamy 3k. 20% - ogromna różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:17, ara8 napisał:

haha jaki temat haha składamy :D składajcie X360+TV FULL HD = BAJKA


X360 + tv hull hd + rozdzielczość nie full HD + koślawe sterowanie padem (jak w każdej strzelance na konsole) + 24 graczy na 1 serwerze + w porywach 30 klatek na sekunde = bardziej kaszanka, niż bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...

Nie dość, że mamy tu fanbojów konsolowych (ara8), to i PCtowych i fanbojów GeForce''a i Radeona.

@ara8: zdajesz sobie sprawę z tego, że w Xboxie 360 siedzi Radeon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na PC ze względu na moją dużą mobilność w Polsce... Jutro za to zamawiam następujący sprzęt:
Alienware M18x:
Dual 2GB GDDR5 GeForce GTX 580M SLi;
8GB RAM;
procesor i72820 2,3GHz z turbobostem do 3,4GHz i 8MB Cache;
dysk SSD 256GB

mam nadzieję, że pociągnie... i pociągnie wszystkie najnowsze gry przez najbliższe 3 lata jeśli nie 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KingShaq32@ dobrze prawi, polać mu! Poza tym nie wiem czy się opłaca kupować komputer dla gry która zostanie zjedzona przez czity :D. Na szczęście my gracze konsol nie mamy tego problemu...FLAME WAR CZAS ZACZĄC HAHA!XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:55, Skwaru84 napisał:

> haha jaki temat haha składamy :D składajcie X360+TV FULL HD = BAJKA

X360 + tv hull hd + rozdzielczość nie full HD + koślawe sterowanie padem (jak w każdej
strzelance na konsole) + 24 graczy na 1 serwerze + w porywach 30 klatek na sekunde =
bardziej kaszanka, niż bajka


Co do koślawego sterowania padem. Może warto popatrzeć na swoje ręce, może to one są koślawe? Pograj może kiedyś na padzie w FPS''a, a nie gadasz głupoty. Aktualnie gram już tylko na PS3, i nie wyobrażam sobie grania już w cokolwiek, nie na padzie(już się przyzwyczaiłem) Myśl tak dalej...

Dnia 07.08.2011 o 10:55, Skwaru84 napisał:

> Konsola kosztuje ok.1500 zł(nie mówię o aktualnej sytuacji) a starczy na
> dłużej, i nie muszę spoglądać na wymagania sprzętowe i martwić się, że w daną grę
pogram
> na niskich detalach. Wkładam płytę i zaczynam grać.

Wiesz, to też nie jest tak, jak piszesz. 3 lata temu kupiłem kompa, który wtedy był ze
średniej półki. Teraz wymieniłem jedynie grafikę (dosłownie ze 2 tygodnie temu) - również
na produkt ze średniej półki. I jakieś 90-95% gier mimo to chodzi mi na full detalach.


Niestety (czy raczej stety) te astronomiczne ceny PC i konieczność wymiany co 2-3 lata
całego zestawu to mocno rozdmuchany mit. Jeśli kupujesz z głową, i potrafisz w miarę
przewidująco myśleć, to naprawdę fortuny na PC-ta nie wydasz.

Ponadto, a propo konsoli. Nawet, jeśli jest tańsza, to choćby ja wolę grać na myszy +
klaw. Grałem w kilka FPS''ów na padzie, i uważam to za czystą katorgę. Tak więc co kto
lubi.

> Cóż, może i konsola stoi w miejscu,
> ale grafika dużo gorsza przez to nie jest.

Tylko zwróć uwagę na przyczynę takiego stanu rzeczy. Obecnie trendem jest robienie gry
z myśla o konsoli, a potem portowanie na PC. Nic dziwnego, że wtedy grafika jest porównywalna
na wszystkich platformach. Wystarcza jednak taki BF3, który wybija się z tej reguły,
i już różnice w możliwościach PC i konsol widać jak na dłoni.


No widzisz, musiałeś wymienić grafikę, czyli jedną z droższych komponentów, a w konsoli przez 6 lat(lub dłużej) nie wymieniasz nic.
Widzę, jak wygląda BF 3 na PC''ty- obłędnie. Ale na konsole wygląda słabo, i tego jako przykładu bym nie podawał, bo DICE zrobiło słabą wersję konsolową(jestem gotów na riposty od wielbicieli DICE ;)) Warto popatrzeć na RAGE(wersja konsolowa) która wygląda pięknie, wiadomo że nie jest to BF3 na komputery, ale graficznie jest lepiej niż w przypadku BF''a na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:58, Henrar napisał:

Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...

Nie dość, że mamy tu fanbojów konsolowych (ara8), to i PCtowych i fanbojów GeForce''a
i Radeona.

@ara8: zdajesz sobie sprawę z tego, że w Xboxie 360 siedzi Radeon?



Dla twojej wiadomośći pytał o karte graficzną a jak byś chciał wiedzieć to nie da się wymienić karty na jaką chcesz w xbox 360 a do PC Geforce jest lepsza i tyle od tego chłamu wciskanego od radeona do piecyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:55, Skwaru84 napisał:

> haha jaki temat haha składamy :D składajcie X360+TV FULL HD = BAJKA

X360 + tv hull hd + rozdzielczość nie full HD + koślawe sterowanie padem (jak w każdej
strzelance na konsole) + 24 graczy na 1 serwerze + w porywach 30 klatek na sekunde =
bardziej kaszanka, niż bajka


Nie no, jak bym tego tak nie przedstawiał. Sterowanie dla kogoś, kto ga na PC-cie, może być na konsolach totalnie koślawe (np. dla mnie), jednak niektórym się może podobać. 24 graczy na serwerze i mniejsze mapy - zależy, jak zostanie to rozwiązane. 30 klatek na sekundę to też nie jest źle.

Uważam, że i na PC, i na konsolach gra może być naprawdę świetna. Za bezsensowne uważam jedynie licytowanie się, czy lepszy (bardziej opłacalny) jest zakup konsoli czy PC. Bo to inne maszyny, mające inny zakres funkcjonalności, inaczej się na nich gra. Co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:05, ara8 napisał:

do PC Geforce jest lepsza i tyle od tego chłamu wciskanego od radeona do piecyków


Podasz wreszcie konkretne argumenty, czy po prostu jesteś trollem i możemy uznać, że nalezy Cię zlewać ciepłym moczem coby trolla nie karmić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:05, ara8 napisał:

Dla twojej wiadomośći pytał o karte graficzną a jak byś chciał wiedzieć to nie da się
wymienić karty na jaką chcesz w xbox 360 a do PC Geforce jest lepsza i tyle od tego chłamu
wciskanego od radeona do piecyków


Od kiedy Radeon jest gorszy od GFa? Testy wydajności ostatnio widzieli? Słyszeli o palących się kartach serii 4xx (480) i 5 (590)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:55, Skwaru84 napisał:

> haha jaki temat haha składamy :D składajcie X360+TV FULL HD = BAJKA

X360 + tv hull hd + rozdzielczość nie full HD + koślawe sterowanie padem (jak w każdej
strzelance na konsole) + 24 graczy na 1 serwerze + w porywach 30 klatek na sekunde =
bardziej kaszanka, niż bajka


Jak nie umiesz grać na padzie to sie nie zabieraj .


Snafu

gram na padzie w fpsa i podoba mi sie to a skoro nie umiesz to co ci poradze ze nie umiesz trzymać pada XD
poza tym jest na necie filmik w wersji konsolowej vs PC i jak znajdziessz mi różnice to jesteś prze ciul;] poza tym tak mialo być z crysis 2 a na xboxa wygladą moim zdaniem lepiej niż pływające otoczenie w pC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:07, Tenebrael napisał:

> do PC Geforce jest lepsza i tyle od tego chłamu wciskanego od radeona do piecyków


Podasz wreszcie konkretne argumenty, czy po prostu jesteś trollem i możemy uznać, że
nalezy Cię zlewać ciepłym moczem coby trolla nie karmić?



Panie delegancie mi nie trzeba argumentów jak jesteś taki zakochany w radeonach to go kup i nie zawracaj dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:36, Gosiakoprzem napisał:

Masz nagrywarkę na SATA? Jak tak to nie potrzeby wymiany. No chyba, że jest cholernie
głośna i nie czyta wszystkich płyt (np. lekko porysowanych).

Nagrywarka DVD "nie może być wydajna" - bo w czym? Bzdura.

Napęd taki może być "cichy" i mieć dobrą korekcję błędów - ale gdzie tu wydajność? W
99% przypadków czasy odczytu/zapisu są takie same - a "szary Kowalski" i tak używa płyty
do nagrania czegoś raz na "rok" i zainstalowania gry z DVD :)


Już sam nie pamiętam, czy mam na SATA, czy na tej grubej taśmie :P No głośna nie jest, płyty czyta. Chodziło mi bardziej o to, czy nagrywarka może zacząć rysowaćp łyty? Ale dbam o nią, regularnie czyszczę płytą czyszczącą i też służy do tego, że czasem nagram jakąś płytę i zainstaluję grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputery mają to do siebie, że jak chce się komfortowo grać to nie wiadomo jaki sprzęt i tak trzeba wymieniać co półtorej roku, dzięki takim grą jak BF3 producenci kart graficznych nieźle na Was zarobią, i IMO o to chodziło z wydaniem tej gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować