Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Składamy komputer, na którym ruszy Battlefield 3 - artykuł

181 postów w tym temacie

Zdajesz sobie sprawę,że na PC to będzie dx11 z full bajerami a na konsole NIC? Co więcej ta seria słynie właśnie z gry w 64 osoby...

Mogę zrozumieć jak ktoś nie widzi dużej różnicy między kotletem COD ale tutaj to już jest jawna ignorancja, bo sami twórcy mówią o tym wprost.

Swego czasu grałem w Batmana na konsoli a potem kupiłem na PC i grałem w max ustawieniach. Dopiero na Pc ta gra pokazała jak świetnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:42, Henrar napisał:

> konsole puszcza obraz w 630p

Przecież już było pisane, że BF3 będzie w 720p


Kłamali :P

Trochę to boli, jak się wydaje kupę kasy na kompa, a w przyszłym roku jest już on dużo tańszy :< I ciekawe na jakich detalach pogram sobie na Sapphire Radeon HD 6850, mam nadzieję, że optymalizacja będzie dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 12:01, Net_com napisał:

> Milion razy było także poruszane ze wersja na pc bd działać w 30fps...
To może jakiś link to tych informacji , a nie takie pustosłowie...


A nie sry to chodziło o konsole XDD...fail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka, ale wole na Xboxa. Bo jakiego bym nie miał kompa to lagi na PC będą... Na konsoli jeszcze ich nie uświadczyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sipso2008 no to najwyzszy czas zbadac wzrok ... ja je widze prawie w kazdej grze ,mniejsze lub wieksze .
Nie ma co porownywac batka 3 na pc vs konsole bo to zupelnie imo dwie rozne gry . Konsolowy port to kastrat z o polowe mniejsza liczba graczy , mniejszymi mapami ,maszynami do wojowania . Graficznie wiadomo takze jak bedzie. Jak prawdziwy batek to tylko na PC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym że rozstrzał cenowy między GTX460-470 a serią GTX5xx jest troche z palca wyssany bo Taki fabrycznie podkręcony GTX560TI kosztuje 800zł a jest dużo wydajniejszy w grach od HD6950 no i Radeony nie mają PhysXa nad czym bardzo ubolewam, RAM GoodRam równie dobrze może służyć za podpałkę do grila - pali się świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:30, ara8 napisał:

Olek4 Radeon to dno pamiętaj choć wbije tutaj któs kto będzie mówił ze jest spoko ale
pewnie nigdy nie miał do czynienia z kartami ale to nic . Geforce do grania radoen do
srania


Degrad -1 - za obrażanie innych, spam, prowokacje.

Ostrzegam, że raz jeszcze zobaczę, że kogoś obrażasz, prowokujesz oraz używasz słownictwa, które jest po prostu niekulturalne dam bana, bo skoro nie potrafisz dyskutować to forum nie jest miejscem dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:17, ara8 napisał:

haha jaki temat haha składamy :D składajcie X360+TV FULL HD = BAJKA

hahaha. Bajka ? jak dla mnie żadna bajka z taką grafiką jaka jest na konsolach. Wolę czasami coś dokupić i się cieszyć faktycznie rewelacyjną oprawą, to jest właśnie bajka.. Full HD do konsoli ? Po co ? I tak gry nie chodzą w takiej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 12:08, Sipso2008 napisał:

Sorka, ale wole na Xboxa. Bo jakiego bym nie miał kompa to lagi na PC będą... Na konsoli
jeszcze ich nie uświadczyłem...

Widocznie miałeś z biedronki....Ja nigdy nie miałem problemów. na konsoli za to potrafią być spadki animacji i to spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, moglibyście więcej takich artykułów przygotowywać. Najlepiej do każdej większej premiery :P Człowiek może oblookać nie tylko co kupić jeśli ma takie plany, ale też lepiej przyrównać ten sprzęt do swojego obecnego.
W cały zestawieniu zmieniłbym chyba dwie rzeczy.
Pierwsza rzecz, drobna - napęd dvd. Firma LiteOn kiedyś robiła kapitalne napędy, jeszcze jak model był na szklanej optyce a nie plastiku, miodzio. Od paru lat trzymam się od nich z daleka, od czasu gdy różne modele Liteona zaczęły u mnie padać jak muchy, znacznie szybciej niż produkty typu nawet LG/Samsung, to uciekłem od LiteOna. Fakt, napędy u mnie lekko nie mają, ale to nie argument.
Druga rzecz - procesor. Jak ma starczyć komp na dłużej to dozbierałbym sobie ze 3 stówki i sprawił porządnego Phenoma II X6 1075T z czarnej edycji. Ale fakt faktem, że podany w artykule CPU jest fajny i za śmieszną kasę!

A co do konsol ... no co kto woli, ja korzystam z obu sprzętów. W konsoli lubię to, że kupuję raz i konfiguracja mnie nie interesuje, ma śmigać i szlus! A w kompie... a w kompie to ja właśnie zawsze lubiłem wymieniać bebechy :D ale to już wymaga nakładów. Wszystko ma plusy i minusy, co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:01, Thief napisał:

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na PC ze względu na moją dużą mobilność w Polsce...
Jutro za to zamawiam następujący sprzęt:
Alienware M18x:
Dual 2GB GDDR5 GeForce GTX 580M SLi;
8GB RAM;
procesor i72820 2,3GHz z turbobostem do 3,4GHz i 8MB Cache;
dysk SSD 256GB


Ciekawe jak pociągnie przy zbliżonej konfiguracji laptopa (i7 620M) ale z kartą ATI HD 5650 (Dell Studio 1749)... Na minimalnych detalach? Średnich? Ja sądzicie (pytanie do bardziej doświadczonych o hardware)? I jakie te niskie lub średnie detale będą miały odniesienie do wersji konsolowej (posiadam również PS3)?

Wiem, że może się powtarzam, ale stoję przed następującym dylematem: wybrać wersję PC i grać w ograniczonych detalach, czy wybrać wersję PS3 i nie mieć problemów. Jednakże, jak wiemy wersje konsolowe mają zostać radykalnie uszczuplone!

Poza tym, trzeba zwócić uwagę na to co pisze SpecShadow: dylemat czy wybrać wersję konsolową lub PC oraz to, że niektórzy nie mogą się pogodzić z obniżeniem detali w wersji PC (porównanie do amputacji ręki)!

Ja mógłbym się pogodzić z taką obniżką, ale zatem wracamy do kwadratury koła (a nawet dwóch kwadratur): czy nie wybrać wersji konsolowej... Ciekawe również czy nawet przy takiej obniżce detali na PC, wersją ta będzie lepsza od konsolowej (chyba nikt tego nie wie, prawda?)....

Czy ktoś bardziej doświadczony może coś konstruktywnego doradzić? z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:10, ara8 napisał:

Panie delegancie mi nie trzeba argumentów jak jesteś taki zakochany w radeonach to go
kup i nie zawracaj dupy.


Więc jeśli nie trzeba ci argumentów, by uwielbiać jedną firmę i nienawidzieć drugiej, oznacza to, że jesteś... nie, nie ignorantem. Jesteś IDEALNYM klientem. Trochę papki marketingowej, i już mają zapatrzonego ślepo fanboja po swojej stronie.

A co do zapatrzenia w Radeony - od dobrych paru lat gram tylko na kartach nVidii. Co nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru ślinić się na myśl o tej firmie i rzucać jak jakiś menel spod budy z browarami bluzgami na tych, co wolą co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam takie pytanie... Czy jeśli zależy mi głównie na singlu, to na konsoli będzie jakaś większa różnica? Bo taniej by mi jednak wypadło kupić grę za 200zł niż ulepszać komputer za
2,5 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 12:33, Janek_Izdebski napisał:

/ciach/

Dnia 07.08.2011 o 12:33, Janek_Izdebski napisał:

Ja mógłbym się pogodzić z taką obniżką, ale zatem wracamy do kwadratury koła: czy nie
wybrać wersji konsolowej...

Czy ktoś bardziej doświadczony może coś konstruktywnego doradzić? z góry dziękuję. :)


Sprawa jest prosta. Kupując wersję PC-tową, musisz obniżyć detale. Jak kiedyś dokupisz lepszy sprzęt, to będziesz mógł je podwyższyć. Kupując wersję konsolową, kupujesz grę z odgórnie narzuconymi niższymi detalami. I choćbyś się dwoił i troił, nigdy nie będzie wyglądać lepiej.

Mam nadzieję, że ten prosty tok logiczny rozwiał Twoje wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 12:40, Tenebrael napisał:

> /ciach/

> Ja mógłbym się pogodzić z taką obniżką, ale zatem wracamy do kwadratury koła: czy nie wybrać wersji konsolowej...
>
> Czy ktoś bardziej doświadczony może coś konstruktywnego doradzić? z góry dziękuję. :)

Sprawa jest prosta. Kupując wersję PC-tową, musisz obniżyć detale. Jak kiedyś dokupisz lepszy sprzęt, to
będziesz mógł je podwyższyć. Kupując wersję konsolową, kupujesz grę z odgórnie narzuconymi niższymi
detalami. I choćbyś się dwoił i troił, nigdy nie będzie wyglądać lepiej.

Mam nadzieję, że ten prosty tok logiczny rozwiał Twoje wątpliwości :)

A druga cześć kwadratury koła: Czy nawet po obniżce detali, wersja PC będzie lepsza, ładniejsza od konsolowej? Ciekawe, czy teraz można o tym w ogóle coś konkretnego powiedzieć... Może ktoś jednak wie... :)

A to co napisałeś Tenebrael, że kopię PC za x lat będę mógł zainstalować na innym komputerze, to celna uwaga... Zapomniałem o takiej ewentualności. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena zestawu mocno zawyzona:
1. niepotrzebny tak szybki dysk twardy (roznicy w szybkosci ladowania poziomow i tak nikt nie zauwazy bo jest minimalna), -100zl
2. 8GB RAM? a po co komu tyle? w zalecanych jest 4gb, wiec: -100zl
3. po co az radeon 6950? w zalecanych: 6850 kosztujacy 575zl, -225zl
4. po co az 600W zasilacz? 500W starczy, -50zl
czyli mniej o 475zl, jeszcze jak odjac system operacyjny 320zl to juz w ogole, bo kto dzisiaj kupuje windowsa jak wiekszosc ma za darmo z microsoft alliance, wyjdzie okolo 1700zl pc do grania w fullhd, teraz zlozcie kompa ktory wystarczy do grania przy grafice na poziomie z konsoli - pewnie kolo 1000-1200zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować