Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Składamy komputer, na którym ruszy Battlefield 3 - artykuł

181 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2011 o 12:27, Isildur napisał:

Degrad -1 - za obrażanie innych, spam, prowokacje.


I nastanie kultura u tego gramowicza<chociaż na chwilę>. Chwała temu kto wprowadził opcję zgłaszania :) <Tak ara8, zgłosiłem cię gdyż

Spoiler

chamstwa

nie znoszę...>.

@TheFlyingDutchman, zgadzam się z tobą. Takie artykuły są super ale stanowczo ich za mało. Ja osobiście mam bzika na punkcie podzespołów i ich doboru do danej maszyny więc ten artykuł mi strasznie pod pasował. Aż szkoda, że taki krótki :P

@Janie_Kowalski<z ang. John Smith - jak by ktoś się nie domyślił> Te wymagania są nieoficjalne więc ten zestaw jest specjalnie złożony na wyrost. Co do ramu to jednak wole dopłacić i mieć osiem, wtedy na pewno mi gonie zabraknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie zalecane a rzeczywistość to dwie zupełnie różne sprawy.

Dnia 07.08.2011 o 12:47, john_smith napisał:

czyli mniej o 475zl, jeszcze jak odjac system operacyjny 320zl to juz w ogole, bo kto
dzisiaj kupuje windowsa jak wiekszosc ma za darmo z microsoft alliance,

Wszyscy? Znaczy kto? Jaki procent graczy w Polsce należy do MSDN AA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną taką refleksję odnośnie BF 3:

Skoro DICE głosi wszem i wobec, że PC "jest platformą wiodącą" dla tej gry powinni ogłośić na jakiś czas przed premierą jak owa wersja będzie prezentować się w niskich, średnich i wysokich detalach oraz równocześnie jakie będzie odniesienie każdego z powyższych ustawień do wersji PS3 oraz X360. To by ułatwiło wszystkim trafne decyzje zakupowe. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat artykułu mi się spodobał bo aukrat robie to samo. Składam nowy komputer ze względu na to że ten który używam ma już 3,5 roku i nowe gry na full już nie chodzą, a zbliża się międzyinnymi BF3. Jednak po przeczytaniu czuje pewnien niedosyt. W kryterium Cena/Jakość zestaw z artykułu przedstawia się beznadziejnie, za ~3200zł (28% więcej) da się złożyć komputer 50-60% bardziej wydajny z dobrym OC kompletnie zdeklasuje ten zestaw za 700zł więcej. Komputer przedstawiony w artykule nie wygląda przyszłościowo, będe szczery kupując taki komputer za 1-1,5 roku będzie trzeba zastanowić się na upgradem jeżeli będziemy chcieli grać w nowe tytuły.

Nie mówie że ten artykuł jest zły czy pozbawiony sensu, wręcz przeciwnie, według mnie w serwisach jak gram.pl powinno być więcej tego typu artykułów. Jednak uważam, że problem powinnien być szerzej rozpatrywany. Rozwiązać to można np złożeniem 3 typów komputerów typ eco, optimum i premium (obojętnie jak to się będzie nazywać), ale żeby było coś dla każdego. Dla ludzi o niskim budżecie eco, dla ludzi którzy szukają czegoś najlepszego w kryterium cena/wydajność i coś dla ludzi o grubym portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: trójwymiarowa trawa(do ustawienia na PCtach), mniej kanciaste cienie, bardziej realistyczny gruz z budynków. Zresztą, po co ja Ci to piszę? Gdybyś na prawdę chciał wiedzieć jaka będzie różnica między Battlefield''em 3 na PieCach, a konsolach to pogrzebałbyś trochę w wyszukiwarce, a nie wywoływał niepotrzebny offtopic na forum...

Janek_Izdebski - już pokazali jak gra prezentuje się na niskich, średnich i wysokich detalach, ale obejmowało to tylko jakość tekstur, cienie oraz różne dodatkowe elementy graficzne(np. ślady po kulach, trawa w trójwymiarze) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 13:01, Henrar napisał:

Wymaganie zalecane a rzeczywistość to dwie zupełnie różne sprawy.

w sumie to nawet nie znamy zalecanych wymagan, bo to sa nieoficjalne wymagania
a nawet jakby byly to co sugerujesz? ze zawyzyli czy zanizyli? bo roznie z tym bywa jedni zawyzaja inni zanizaja :)

niezaleznie od ostatecznych wymagan to to co napisalem o: dysku twardym, ram i zasilaczu jest prawda, nie ma po co przeplacac, a zaoszczedzona kase mozna wydac na szybsza karte graficzna

Dnia 07.08.2011 o 13:01, Henrar napisał:

Wszyscy? Znaczy kto? Jaki procent graczy w Polsce należy do MSDN AA?

kazdego roku mamy w pl 2mln studentow, to juz 5% obywateli, a wiadomo, ze stanowia oni duza czesc graczy, dodaj do tego taki fakt, ze wielu ma juz system operacyjny bo np. kupili notebooka i nie dalo sie kupic bez os, albo uzywaja darmowych jak linux i moga licencje oddac komus spoza grupy studentow, znam wiele takich przypadkow, jak znasz jakiegos studenta to popros o cdkeya, a jak nie znasz zadnego to odejdz od pc/konsoli i wyjdz z domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 13:21, wojcio102 napisał:

Janek_Izdebski - już pokazali jak gra prezentuje się na niskich, średnich i wysokich detalach, ale obejmowało to tylko jakość tekstur, cienie oraz różne dodatkowe elementy graficzne(np. ślady po kulach, trawa w trójwymiarze) :)


Przyznam szczerze, widziałem różne filmiki z BF 3, ale nie widziałem porównania ustawień PC: niskich, średnich, wysokich. BTW można prosić o jakiś link? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i taki zestaw spełnia zalecane wymogi, ale podstawowe pytanie brzmi - jak poradzi sobie z multi? Tutaj wydajność zawsze idzie w dół, szczególnie gdy po mapie krząta się do 64 graczy. Sądzę, że jeśli ktoś chce sobie pograć na najwyższych ustawieniach będzie potrzebował niestety czegoś mocniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 13:32, wojcio102 napisał:

Nie jestem pewien w którym z obu było to pokazane, ale widać jak prezenter zmienia ustawienia
:)

http://www.gram.pl/news_8A3eJ,64_Battlefield_3_pozwoli_nam_dostosowac_bron_na_mnostwo_roznych_sposobow.html

P.S.
Radzę obejrzeć w najlepszej jakości :)


Wojcio, kiedyś widziałem pierwszy z wyżej wymienionych filmików, coś pamiętam ze zmianą ustawień, ale to były takie prostei ogólne ustawienia z tego co sobie przypominam. Poza tym, filmiki zostały już usunięte. Nie wiesz czy są inne? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w założeniu było, że każdy już ma wyświetlacz mogący obsłużyć Full HD? ;) Komputer można złożyć taniej, ale całość i tak wtedy wyjdzie ok. 2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 10:14, Moonstorm napisał:

Akurat jeśli chodzi o cenę dolara, to nie do końca się zgadza. Najniżej stał chyba w
2008-mym (lekko ponad dwa złote), obecnie jego cena waha się w pobliżu trzech.


Lekko poniżej 2 złote :)
Najtaniej dolara kupowałem w 2008 po 1.79-1.84, bodajże po 1.80 stał w lipcu i długo się taki nędzny kurs [nędzny dla amerykanów oczywiście] trzymał [bo kupowałem w 2008-2009 dużo towarów za dolary właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zestaw jest FATALNY, i3 2100 jest dużo lepszym procesorem w tej cenie, płyta za bardzo ucięta lepiej wziąść coś lepszego np. asrock h61de/s3, ram za drogi i za dużo, żadna gra nie wykorzystuje narazie 4gb, wystarczy goodram 4gb 1333 CL9 karta z bardzo głośnym i gorącym chłodzeniem polecam asus directCUII, dysk za drogi, lepszy jest samsung f3 1tb, obudowa m-atx?, lepszy jest silientiumPC Brutus 410, zasilacz po co takiej mocy? OCZ stealthxstream 500W wystarczy, napęd głośny, lepszy sony 5260s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 14:11, Pain_Blaster napisał:

Ja nawet jakbym miał takiego kompa, to bym na nim XP zainstalował, więc mi to wszystko
jedno. Do 2014 roku mogę zapomnieć o BF3 i NFS The Run

Powodzenia z XP i 8 GB RAM-u -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi:

1. Nagrywarka od LiteOn? Chyba dla samobójców. Oceniać wydajność przy nagrywarce? To jest jakiś żart? Kupując nagrywarkę wybiera się taką, która ma dobrą korektę błędów i dobrze pali, a wydajność jest na drugim miejscu. LiteOn robił dobre napędy, ale jakieś 10 lat temu. Tylko LG/Plextor/Samsung.

2. Procesor. Za niewiele więcej można mieć wydajniejszego Phenoma II X4 955. Co prawda i tak najlepiej by było tutaj wsadzić jakiś Core i3, albo i5, ale jak się nie ma za co, to już ten Phenom II w ostateczności da radę. Najwyżej się go podkręci porządnie.

A tak w ogóle, to jest tutaj ktoś, kto się szarpnie na nowy piecyk po to, żeby móc grać w BF3 na full detalach? :P A wymagania minimalne nie są takie najgorsze, łapię się na nie, damy radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy GeForce GTX 285 da radę??? kompa mam dość nowego i mam nadzieję że gierka mi odpali. Do pozostałych części jestem pewny. No może poza procesorem intel core 2 quad. Jak myślicie wystarczy???
EDIT: Pójść to raczej pójdzie. Chodzi mi o to czy będzie to w miarę ładnie wyglądało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 16:08, MarQiwaN napisał:

Czy GeForce GTX 285 da radę??? kompa mam dość nowego i mam nadzieję że gierka mi odpali.
Do pozostałych części jestem pewny. No może poza procesorem intel core 2 quad. Jak myślicie
wystarczy???
EDIT: Pójść to raczej pójdzie. Chodzi mi o to czy będzie to w miarę ładnie wyglądało
;)



a JAKI masz w wymaganiach quad to quad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować