Zaloguj się, aby obserwować  
ThePiotreek

Koniec Facebooka 5 Listopada 2011r ?

41 postów w tym temacie

Anonymous, najślijniejsza grupa hackerów, która dokonała włamu na PlayStation Network planuje 5 Listopada tego roku zniszczyć Facebooka. Wraz z Facebookiem zniszczą nasze konta i kontaty. Anonymous wydali oświadczenie ostrzegające, że najważniejsza sieć społeczna "przestanie istnieć", dlatego że oni twierdza ze Facebook sprzedaje dane i prywatne informacje użytkowników.

http://www.youtube.com/watch?v=SWQTS8zqYXU

Oto ich przekaz dla całego świata.

Tłumaczenie na polski:

Uwaga obywatele świata. Jesteśmy Anonymous.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebooku pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny, ani przed nimi, ani przed żadnym rządem. Pewnego dnia spojrzysz wstecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas
.

Podobno Facebook oferuje 500$ za każdy błąd wykryty na ich portalu.

Co Wy na to :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Zuckerberg sam chce "wyłączyć" Facebooka w przyszłym roku. :D Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Tak samo jak i w to, że grupa 18-latków zdoła "zniszczyć" największy i najbogatszy portal społecznościowy na świecie. Pewnie ten ich wielki plan walki o wolność naszą i waszą to kolejny DDoS. Z pewnością przychylniej patrzyłbym na działalność Anonimowych gdyby zamiast kłapać o tym jak to oni są fajni, a cały skomercjalizowany Internet zły, przedstawili jakieś dowody na to, że rzeczywiście ich krucjata ma jakiś realny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 10:57, Woko11 napisał:

Ponoć Zuckerberg sam chce "wyłączyć" Facebooka w przyszłym roku. :D Jakoś trudno mi w
to uwierzyć. Tak samo jak i w to, że grupa 18-latków zdoła "zniszczyć" największy i najbogatszy
portal społecznościowy na świecie


Ta grupa "18latków" złamała PSN, zrobiła kilka innych niemałych włamów, podejrzana jest tez o włam do Pentagonu [pomiędzy innymi grupami i państwami, jak obecnie wiemy Chiny odpadły droga eliminacji]... nie był bym taki prędki w ferowaniu wyroków, że to takie "leszcze co dużo mówią i mało robią".
Owszem - dużo mówią... proporcjonalnie do tego co robią.

A osobiście mi to kompletnie zwisa, tzn "fejsbuk", nie mam tam konta, nie licząc tego na którym grałem w DA Legends co by do DA2 kilka itemów odblokować, nie żyję tym portalem jak niektórzy moi znajomi, którzy zdają tam sprawozdanie ze swojego smutnego życia minuta po minucie [palę fajka - już wrzut na fb, pies mi nasrał na dywan - wrzut na fb... no litości, realne życie socjalne zanika kompletnie ? ludzie niedługo zapomną jak się po ulicy chodzi].
Może ktoś powie, "ale pieprzysz, starasz się być taki fajny nie mainstreamowy co?", nie mniej nie - nie mam obiekcji do wielu typowo mainstreamowych trendów ostatnich lat, korzystam z postępu i dóbr techniki, ale jeśli coś uznaję za skrajnie nonsensowne i irytujące [a za takiego uważam FB który obecnie można przyrównać do gówienek pokroju serwisów jak niesławne fotki czy zniszczone przez komercje nk] to zwyczajnie mijam to szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 11:05, Pietro87 napisał:

Ta grupa "18latków" złamała PSN,

To akurat nie wymagało większego wysiłku :P

A co do tematu - jasne, jasne. Przestanie istnieć. Yhy. Padnie na parę dni (jeżeli w ogóle padnie) i potem wróci, a sami użytkownicy będą walili drzwiami i oknami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 11:05, Pietro87 napisał:

Owszem - dużo mówią... proporcjonalnie do tego co robią.

Żeby mówili jeszcze coś mądrego, ale naprawdę, teksty o tym, że robią to dla dobra ogółu są cienkie i przy każdym następnym ataku po prostu nudne. Panowie uważają się za jakiś głos ludu. Cała ta maskarada z gębami z V jak Vendetta jest co najmniej śmieszna i jak widać Anonymus wcale nie są tak anonimowi, skoro w UK wysłali jednego pr0 haXX0ra na internetową banicję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mówią z sensem to już jest zupełnie inna sprawa :)
Żeby nie wyszło, ze ja ich bronię jako kolejny "głos ludu" bo tak nie jest, tez mi są na rękę tak jak wrzód na dupsku, przyrównać ich bowiem mogę do upierdliwych DRMów robionych przez twórców gier.
Najmocniej szkodzą uczciwym użytkownikom.

Ale kompletnymi jełopami tez nie są i tak bezceremonialnie ich dyskredytować się nie godzi, bo jakoś ostatnio nie czytamy przecież, że zgarnięto całą szajkę "groźnych złych hakerów" :)

Oczywiście tez nie wierze, że cały FB zniknie, aczkolwiek w awarię na mirę tego co było z PSN jak najbardziej.

Swoją drogą jestem ciekaw fali depresji i samobójstw tej części ludu która na FB robi no-life totalny i nie mogła by bez niego żyć nawet 5 min :P [to tak informacyjnie jest sarkazm-ironia, żeby zaraz ktoś nie przypiął mi łatki, że wyśmiewam się z samobójców... sarkazm pisany bowiem ciężko dostrzegalnym jest jak by rzekł mistrz DioDa =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pf. Takie mocarstwo jak facebook ma już pewnie z kilkaset kopii zapasowych. Jak serwy padną, to po prostu postawią wszystko na nowo. I szajs jak był tak będzie nadal. Chociaż inicjatywa jak najbardziej godna poparcia, szkoda, że skazana na niepowodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 11:28, Pietro87 napisał:

Ale kompletnymi jełopami tez nie są i tak bezceremonialnie ich dyskredytować się nie
godzi, bo jakoś ostatnio nie czytamy przecież, że zgarnięto całą szajkę "groźnych złych
hakerów" :)

Oczywiście, na pewno mają wiedzę i umiejętności, bo byle kto "hakować" nie potrafi. Tyle że patrząc na ich teksty "Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas." ich "osiągniecia" bledną. No ale poczekamy, zobaczymy co to dla nas szykują. O przepraszam, jak nam pomogą tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, no ciekawe co to będzie... w prawdzie to wkurza mnie to, bo założyłem konto na FB i po kilku dniach usunąłem je, ale kiedy zaloguje się na te same dane to normalnie konto mi działa "gdybym zmienił zdanie" - powinna być opcja usuń wszystko i koniec bez przywracania.

"Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata."

Może i to prawda... ile razy ja korzystam z takiego portalu jak nk żeby dowiedzieć się więcej info o pewnych osobach, żeby zobaczyć jak wyglądają oni i rodzina tej osoby... A dla agencji rządowych to super sprawa, gdyby kogoś szukali czy tam coś...

Pożyjemy zobaczymy - ale jak Ash napisał, że pewnie mają kilka(set) kopii zapasowych...

Dodam jeszcze, że dziwne to jest, że podają datę ataku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 12:22, Krzycho napisał:

> Anonymous, najślijniejsza grupa hackerów
Haha lol

ddos to nie hakowanie

Ciekawe jaki to musiał być ddos, żeby wyciągnąć dane z sony? Nie wierzysz? Pobierz je sobie z tpb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda to czy nie, mam to gdzieś. Ale już widzę łzy w oczach "plebsu", który siedzi na FB i karmi krówki lub świnki (jak wiadomo wszędzie są wyjątki i nie każdy kto gra w te mini gierki na FB musi być od razu kompletnym przygłupem, ale zasadnicza większość niestety jest).

Mam nadzieję, że chociaż na tydzień FB padnie, to może być nawet zabawne jak w/w plebs zacznie "walczyć" na forach żeby przywrócili ich farmy pokemonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni to naprawdę nie mają co robić w życiu... walka o "dobro", prawie jak Robin Hood i jego Wesoła Kompania... dali by na luz, wrócili do nauki, wyrośli na dobrych speców informatycznych i zarabiali by kasiorę XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Muradin_07
Oni raczej tą są Robin Hood i faceci w Rajtuzach :P
NIech sobie na Facebooka atakują mi to wisi, nie mam tam konta i nie zamierzam zakładać ale jestem ciekawy czy groźby przejdą do reala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakbym umiał to bym im pomógł zniszczyć tego całego FB ;D.
Jeśli to prawda, że przesyłają dane ludzi do rządu to jest to trochę nie w prządku z ich strony.
Ciekawe skąd oni to wgl wiedzą (jesli to prawda) pewnie juz sie po czesci wkradli do ich systemu ;D.

Go go go Anonymous ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 12:37, Shelazar napisał:

Przecież to jakiś lamerski fake bosh ludzie... jaki poważny haker nagrywałby takie pierdoły?

20110808125700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować