Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Co z tą branżą? - Windows 8 zjednoczy Xboxa z PC

41 postów w tym temacie

Łukasz Berliński

Plotki o Windows 8 pozwalającym odpalać gry z Xboxa 360 żyją swoim życiem, a Microsoft ani ich nie potwierdza, ani im nie zaprzecza. Czy Windows 8 faktycznie będzie tak rewolucyjny jak tego chcą inżynierowie z Redmond? O tym w dzisiejszym odcinku "Co z tą branżą?".

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Co z tą branżą? - Windows 8 zjednoczy Xboxa z PC" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda fajnie, tylko byłby pewni minus z ceną gier. Skoro zakupiłbym ją na XBOX i mógł grać na PC, to pewnie i odwrotnie też to by było możliwe. Ceny gier wtedy na PC zrównają się z konsolowymi...Ech..przydałby się boom gospodarczy:P

P.S Jestem ogólnie za takim rozwojem wydarzen, ale problemów też będzie co niemiara:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda rewolucja wymaga ofiar. W dziedzinie technologii komputerowej cierpią głównie sentymentaliści, chociaż niestety trudno oprzec sie wrażeniu że to ich głos spowalnia rozwój branży, bo przecież zamiast zastosować rewolucyjną technologię, zupełnie inną od starej, trzeba taką, która będzie kompatybilna z poprzednią, co ma swój wymiar ekonomiczny dla firmy i ludzi.
Przy bardzo silnych maszynkach możliwa jest emulacja konsoli na PC, ale na odwrót jest to raczej niemożliwe ze względu na ograniczone zasoby po stronie konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie ceny gier PC i konsole są porównywalne, na PC nieraz tańsze o ileś tam %, ale w Polsce to jest prawie 100 - więc tataringo nie bierz rynku Polskiego do całej branży :P

Cóż zobaczymy co wyjdzie z tą "integracją", coś musieli wymyśleć nowego aby Windows 8 sprzedać więc wymyślili to - co z tego wyjdzie czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 14:48, tatarinho napisał:

Wszystko wygląda fajnie, tylko byłby pewni minus z ceną gier. Skoro zakupiłbym ją na
XBOX i mógł grać na PC, to pewnie i odwrotnie też to by było możliwe. Ceny gier wtedy
na PC zrównają się z konsolowymi...Ech..przydałby się boom gospodarczy:P

w zadnym wypadku nie odpalisz gry z pc na konsoli bo konsola by musiala emulowac pcta, a na to jest na pewno za slaba

"Z jednej strony stosunkowo łatwo byłoby "przekonwertować" gry z konsoli na komputer, gdyż Microsoft wymaga stosowania bibliotek DirectX przy produkcji gier na Xboxa 360."
problem w tym, ze producenci gier na konsole czesto omijaja directx i uzywaja bezposrednio hardware konsoli zeby zoptymalizowac gre, na pc juz tego nie robia bo jest za duzo roznic w roznych gpu - nie ma standardow, ktorych by sie wszyscy trzymali

wg mnie to jest sciema, ms nie zrobi tego z wielu powodow, ms strzelilby sobie w stope, olbrzymie piractwo na pc zmniejszyloby na pewno sprzedaz gier na xboxa, szczegolnie exclusivow bo wielu by sciagnelo sobie wersje na pc, ktorego nie trzeba modowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:17, PowrotBialegoWilka napisał:

"tatarinho" gry z konsoli XBOX 360 na PC wartym teraz około 3000 tys (sama jednostka
centralna), bez problemu byś uruchomił,


Nie uruchomiłbyś (a raczej emulowałbyś - uruchimienie bez ingerencji w kod gry jest niemożliwe) ze względu na inną architekturę CPU (PowerPC na konsolach, x86_84 na PC) i nieco zmienioną architekturę GPU.
A nawet gdybyś miał taki sprzęt to po emulacji miałbyś mnóstwo bugów i artefaktów związanych z emulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:24, Henrar napisał:

> "tatarinho" gry z konsoli XBOX 360 na PC wartym teraz około 3000 tys (sama jednostka

> centralna), bez problemu byś uruchomił,

Nie uruchomiłbyś (a raczej emulowałbyś - uruchimienie bez ingerencji w kod gry jest niemożliwe)
ze względu na inną architekturę CPU (PowerPC na konsolach, x86_84 na PC) i nieco zmienioną
architekturę GPU.
A nawet gdybyś miał taki sprzęt to po emulacji miałbyś mnóstwo bugów i artefaktów związanych
z emulacją.


Tak... Powiedział po sprawdzeniu jak działają amatorskie emulatory PSX i PS2 :)
Oczywiście, że taka emulacja jest możliwa pomimo różnic w architekturze sprzętu i systemów. Potrzeba do tego także znacznie silniejszego sprzętu niż pierwotny, a PC jest już wystarczająco silny aby emulować konsole. Oczywiście mówimy tu o profesjonalnej emulacji, o sofware napisanym z dostępem do specyfikacji i dokumentacji sprzętu, rzeszy świetnych programistów itd.

Niestety PCSX 2 emuluje PS2 tak jak emuluje ponieważ jest pisany na podstawie kilku zdekompilowanych dem technologicznych pokazujących możliwości PS2 które wyciekły, czy zostały udostępnione. Dla tego właśnie tak ciężko jest chłopakom napisać dobry emulator. To trochę tak jakby próbować poskładać coś skomplikowanego mając dostęp jedynie do niewielkiej części instrukcji, i do tego napisanej w dziwnym języku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko unifikacji wszystkich usług i połączenia ich z jednym systemem. To ogromne ułatwienie. Szkoda, że tylko w granicach firmy Microsoft.
Bo, tak na marginesie (wiem, że to nie ma nic wspólnego z artykułem, bo omawiana jest tylko unifikacja zawartości pomiędzy xboxem i pecetem w obrębie jednego konta Live), jakby policzyć ile kont trzeba zakładać, żeby zagrać w najnowsze gry...
Ubisoft, EA, Steam(w tym przypadku można wybaczyć), wspomniane GFWL i kilka innych.

Zastanawiam się nawet czy nie lepiej kupować wszystkich gier z poziomu Steama, ale są droższe, no i... bez pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech widzę, że zostalem źle zrozumiany:P

"A co powiedzielibyście na upowszechnienie sprzedaży zestawów, w którym jedną grę kupujemy jednocześnie na kilka platform? Portal 2 na PlayStation 3 z kodem do pobrania pełnej wersji na PC za pomocą platformy Steam i save''ami w chmurach pokazał, że takie rozwiązanie jest możliwe i ma sens. Przesiadka z jednej platformy na drugą przestała wymagać zaczynania gry od nowa. Windows 8 mógłby taki proceder skutecznie spopularyzować."

Nie zagłebiałem się w architekture, emulacje itp. Chodziło mi o taką możliwość.

K0j0t, ale ja wiem, że gry PC na zachodzie są droższe. Umówmy się, większość graczy (w tym JA) kupuję gry w Polsce. Co nie zmienia faktu, że u nas są tańsze i moja uwaga dotyczyła właśnie rynku polskiego. Bo co mnie obchodzi ile za gry PC płaci mieszkaniec Wielkiej Brytanii? Albo ile na Wiedźmina 2 musi wydać Amerykanin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krok w odpowiednią stronę, nawet w wypadku braku możliwości gry z tymi którzy posiadają ''stacjonarnego klocka'' ;]

Zobaczymy jak emulowane tytuły będą działać. Wróże problemy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:50, cin222 napisał:

Tak... Powiedział po sprawdzeniu jak działają amatorskie emulatory PSX i PS2 :)


Wystarczy sprawdzić jak działa oficjalny emulator Xboxa na X360 - do każdej gry musisz mieć osobny profil emulacji, połowa gier nie działa w ogóle, reszta ma bugi w postaci dziwnych tekstur (lub ich braku), problemów z dźwiękiem lub sterowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

1. Wprawdzie nie znam się na technicznych szczegółach zabezpieczeń gier z X360, ale skoro to Microsoft wprowadził zabezpieczenie, które uniemożliwia działanie gier z X360 na PC, to czy ten sam Microsoft nie potrafiłby stworzyć oprogramowania, które takie zabezpieczenie ominie ?

2. Wg autora, przystosowanie Windows 8 do uruchomienia gier z PC pociągnęłoby za sobą znaczny wzrost wymagań sprzętowych nowego systemu Microsoftu. Możliwe, jednak skoro już teraz Windows 7 umożliwia obcięcie wielu różnych "bajerów", interfejsu Aero itp. na słabszych PC-tach, to chyba można sądzić, że Win 8 nie zostanie pozbawiony podobnych opcji, prawda?

To tak oczywiście swoją drogą, bo - póki co - informacji niewiele, za to spekulacji masa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 21:27, Headbangerr napisał:

Dwie sprawy.

1. Wprawdzie nie znam się na technicznych szczegółach zabezpieczeń gier z X360, ale skoro
to Microsoft wprowadził zabezpieczenie, które uniemożliwia działanie gier z X360 na PC,
to czy ten sam Microsoft nie potrafiłby stworzyć oprogramowania, które takie zabezpieczenie
ominie ?


Nie wiem czy Microsoft mógłby sobie pozwolić na stworzenia uniwersalnego sterownika do KAŻDEGO czytnika DVD pozwalającego na uruchomienie gier z Xboxa.

Dnia 08.08.2011 o 21:27, Headbangerr napisał:


2. Wg autora, przystosowanie Windows 8 do uruchomienia gier z PC pociągnęłoby za sobą
znaczny wzrost wymagań sprzętowych nowego systemu Microsoftu. Możliwe, jednak skoro już
teraz Windows 7 umożliwia obcięcie wielu różnych "bajerów", interfejsu Aero itp. na słabszych
PC-tach, to chyba można sądzić, że Win 8 nie zostanie pozbawiony podobnych opcji, prawda?


Interfejs ma być kafelkowy, co możesz zobaczyć na pierwszym filmiku załączonym do tekstu. A czy ten "bajer" będzie można wyłączyć? Nie wiem, pewnie będzie tak jak napisałeś. W tekście miałem na myśli wymagania rekomendowane pozwalające na cieszenie się m.in. emulacją gier z X''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila czyli cały interfejs pulpitu ma być kafelkowy ?
Czy tylko ma być to jeden z możliwych wyglądów lub program w systemie ala win media center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować