Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Londyńskie zamieszki ugodziły w Sony

34 postów w tym temacie

> Czarny czy biały bandzior, to bandzior.

Jasne. Tyle, że obaj powinni być równie ostro traktowani. A często tak nie jest i czarny bandzior jest traktowany ulgowo... właśnie dlatego, że jest czarny. A spróbuj coś złego mu powiedzieć, to od razu nazwie Cię rasistą.

I to nie są sporadyczne wypadki. Znam takie rzeczy z pierwszej ręki, że tak powiem, bo siostra od 4 lat siedzi w Zjednoczonym Królestwie. Sytuacja pierwsza z brzegu - młoda czarnoskóra kobieta wchodzi do kafejki internetowej, ale każde miejsce jest już zajęte. Właściciel (grzecznie) mówi, żeby chwile poczekała, na pewno ktoś zaraz skończy korzystać z neta i zwolni miejsce przed kompem. Ale ona chce korzystać JUŻ - zaczyna się drzeć na właściciela, że jest rasistą (+ kilka innych epitetów), a miejsca przed kompem nie ma, dlatego że dyskryminuje czarnych. Dla białego na pewno miejsce by się znalazło. Rzuca jeszcze kilka epitetów i wychodzi.

Wyobrażasz sobie jakąkolwiek sytuację, że "białas" się w ten sposób zachowuje ? Że "jemu się należy" tu i teraz bo jest biały ?

To jest przecież nienormalne. A poprawność polityczna polega na tym, że jeśli nazwę taką niegrzeczną sucz, suczą garbatą (nie ze względu na kolor skóry, to mam gdzieś), to zostanę okrzyknięty rasistą. Gdyby tak zachowała się biała kobieta, to moje słowa pozostałyby bez echa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 12:07, thiefi napisał:

Dobrobyt strasznie rozmiękczył anglików.

Normalny rząd w normalnym kraju wprowadziłby na ulice uzbrojone wojsko lub gwardię narodową i spacyfikowałby bandytów terroryzujących miasta.

Angielska armia zabija skutecznie talibów, a swojego kraju strzec nie potrafi? Zadymę robią głównie
czarnuchy i pakistany więc po ich eliminacji Anglia nie odczuje negatywnych skutków.


A ja muszę przyznać, że mimo ostrości komentarza, trudno się z nim nie zgodzić. Prawda w oczy kole (szczególnie co poniektórych zwolenników tzw. poprawności politycznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telewizja wpaja nam obraz Murzyna jako osoby inteligentnej, wiecznie wyluzowanej, honorowej itepe itede

Czarna telewizja wpaja nam obraz Murzyna jako ucieleśnienia czarnej kultury raperskiej

Prawdziwe zapisy wideo wpajają nam obraz Murzyna jako bezczelnego nieroba, co zamiast zająć się czymś konstruktywnym woli napadać ludzi, możliwie w grupie

hy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać z tymi ludźmi. Mam ochotę napisać, że w tyłkach się im poprzewracało. Byłby koleś niewinny, to by nie strzelał, chyba logiczne. Ale mogę się mylić, nie śledzę za bardzo sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazek zmiata wszystko ;)

Ja też się boję powoli o moją czarnulkę*, ale mam nadzieję, że Sony po premierze Vity porządnie nadrobi straty.

*nawet w zwykłym komentarzu trafi się rasizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są normalni ludzie tylko rozwydrzone dzieciaki, których rodzic nawet nie obserwuje, a niestety takich jest sporo w Londynie (dostają zasiłki na dzieci i tyle ich to interesuje) ...

Krzyczą, że rząd ich opuścił, że nie mają pracy, ale taka prawda, że jak im dać prace na tacy to 90% i więcej nawet nie spojrzy bo trzeba pracować, pokolenie życia na zasiłku i z nielegalu (kradzieże/deal/itp), bo im się dobrze żyje (będąc na zasiłku potrafią mieć 2-3 konsole stacjonarne i tv 30-40 cali)

więszkość z nich należą do mniejszych paczek lub większych gangów, wczoraj ilość uczestników sięgała wg. szacunków ok 26 tyś osób.

samo wprowadzenie czy godziny policyjnej czy armii na ulice nie rozwiąże problemu, co najwyżej wyciszy, zobaczymy co zrobi rząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie negowałem tego, że czarnych traktuje się ulgowo ze względu na ową poprawność, ba sam pisałem o tym kiedyś na przykładzie chodnika.
Tzn jeśli biały przewróci się na chodniku, to się przewrócił i tyle, złamie rękę, idzie do lekarza, zgłasza się do ubezpieczyciela, takie życie [shit happens]
Jak czarny się przewróci, szuka wszystkich, zarządcy dróg, architekta chodnika, a jak mu ktoś odmówi dodatkowego odszkodowania oskarży go o rasizm i o zgrozo ma spore szanse wygrać proces.

I tak to jest chore. Bo popadliśmy ze skrajności w skrajność, z tępienia czarnych, czasów KKK i innych represyjnych działań w skrajne "lizodupstwo", a cześć ludzi na tym żeruje i rozpuściła się jak dziadowski bicz.

Wiec w tej kwestii - tak zgadzam się, wszystkich obywateli bez względu na kolor skóry, pochodzenie, i inne preferencje, powinno się traktować równo. Równo nagradzać jak i karać [to tak w ogólniku ujmując]


Negowałem jedynie słowa pierwszego posta, że nie można podciągać pod miano bandziora i degenerata społecznego wszystkich czarnych/białych/żółtych, bo jest to tworzenie chorego stereotypu [w stylu - każdy czarny to patałach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, problemy społeczne w UK nawarstwiały się przez wiele lat i w końcu wybuchły. Myślę, że wszystkie państwa europejskie powinny wyciągnąć z tego właściwe wnioski - nie traktować ulgowo jednych kosztem drugich, nie wywyższać, nie poniżać, nie rozleniwiać, a wspierać przedsiębiorczość, edukację, kulturę i inicjatywę. Kara powinna nie tyle być potwornie surowa, ile zawsze nieunikniona. A teraz powróćmy z krainy marzeń do rzeczywistości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczną w końcu strzelać, jak to nie pomoże wojsko sprawę załatwi. Ale to ostateczność i wcale się temu nie dziwię.

Niedługo będzie boom na portalach aukcyjnych. Produkty zapewne w atrakcyjnych cenach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Murzyn czlowiek jak kazdy inny- w Berlinie, gdzie mieszkalem i pracowalem spotykalem sie i ze skrajnie uprzejmymi i ze skrajnie zdziczalymi. Ci pierwsi niczym nie odrozniali sie od pragmatycznych Niemcow (poza moze ta pragmatycznoscia ;), ale ta druga grupa to jacys psychopaci- z malych osiedli, podworek itp. robia sobie jakies getta, na ktorych czuja sie wielkimi panami- laza srodkiem ulicy, odprowadzaja wzrokiem kazde auto, kazdego przechodnia i nigdy nie wiadomo jak zareaguja, zaczynasz rozmawiac z jednym z nich i po 15 sekundach jestes otoczony przez cala grupe. I przynajmniej jeden z tej grupki ma spluwe, a co drugi kose, z rekojescia na widoku oczywiscie -_- Bezczelnosc z jaka ci goscie demonstruja swoja zasrana uliczna gangsterke w tym miescie przebija wszystko, malo kto trzodzi tam tak jak Murzyni, nawet nie Polacy ani nie Rosjanie. I malo kto tak zaniedbuje miejsca, w ktorych mieszka- smrod wszedzie, pomazane wszystko, smieci fruwaja, na trawnikach strzykawki, poprzepalane sreberka i potluczone szklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zamieszki panuja w kilku miastach w tym i moim (mieszkam w centrum Wolverhampton). Spradlowano całą główną ulicę, Birmingham tez w ruinie. Wyszedlem kilka razy na zewnatrz zobaczyc z bliska co sie dzieje i szczerze? Wiecej "czystych" Anglikow niz imigrantow czy osob o innym kolorze skory. Naprawde ta sytuacja wynika z wielu roznych czynnikow a teraz wiekszosc biega nakrecona na "darmowy towar" bo wydaje im sie, ze im nikt nic nie zrobi, bo zapomnieli o tym, ze cale centra sa pod ciaglym okiem kamer. Juz dzisiaj zaczal sie placz i ponad 700 aresztowan w calej Anglii no ale glupi ludzie nie mysla prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować