Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteelSeries World of Warcraft MMO Gaming Mouse Legendary Edition

26 postów w tym temacie

Michał Nowicki

SteelSeries zaprezentowało swoją najnowszą myszkę dla graczy, dedykowaną maniakom World of Warcraft i zgodnie z tradycją nazewnictwa sprzętu do gier MMORPG posiadającą króciutką nazwę World of Warcraft MMO Gaming Mouse Legendary Edition.

Przeczytaj cały tekst "SteelSeries World of Warcraft MMO Gaming Mouse Legendary Edition" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3600 dpi... powinno wystarczyć, ale jeśli można mieć Nagę z 5600 (dpi) i bardziej przemyślanymi klawiszami z boku to po co kupować tą myszkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:49, StNimrod napisał:

3600 dpi... powinno wystarczyć, ale jeśli można mieć Nagę z 5600 (dpi) i bardziej przemyślanymi
klawiszami z boku to po co kupować tą myszkę?


tę myszkę.

A w praktyce kto używa więcej niż hmm 2000 dpi? sam mam Razera Deathadder Respawn, którego używam w 800dpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:51, De-sti napisał:

A w praktyce kto używa więcej niż hmm 2000 dpi? sam mam Razera Deathadder Respawn, którego
używam w 800dpi




Myślałem dokładnie tak samo, w konsekwencji kupiłem Icon7 Z300 (2000dpi), po czym zacząłem grać w Battlefield''a BC 2. Przy FPS''ach, taka rozdzielczość, raczej nie daje rady; tylko kto kupuje Wow''ową myszkę do grania w shoot''ery? Wiem, można być fanem Wow''a i w strzelałki(sic!) "cisnąć" , ale... wybór niesygnowanych modeli jest znacznie większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:09, Volrgarth napisał:

> A w praktyce kto używa więcej niż hmm 2000 dpi? sam mam Razera Deathadder Respawn,
którego
> używam w 800dpi
>
>


Myślałem dokładnie tak samo, w konsekwencji kupiłem Icon7 Z300 (2000dpi), po czym zacząłem
grać w Battlefield''a BC 2. Przy FPS''ach, taka rozdzielczość, raczej nie daje rady;
tylko kto kupuje Wow''ową myszkę do grania w shoot''ery? Wiem, można być fanem Wow''a
i w strzelałki(sic!) "cisnąć" , ale... wybór niesygnowanych modeli jest znacznie większy.


Tak więc Razer only (aga!n). Sam mam Deathaddera Lunar White (czy jak kto woli MAC ed.) i czekam na nowe modele z licencją BF-a 3. Co do WoWicznych Steelseriesow to ich jakosc podobno nie poraża (w szczególnosci pierwszy model - ma moj kumpel i faktycznie lakier paskudnie odpada).

Dnia 09.08.2011 o 19:09, Volrgarth napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:09, Volrgarth napisał:

Myślałem dokładnie tak samo, w konsekwencji kupiłem Icon7 Z300 (2000dpi), po czym zacząłem
grać w Battlefield''a BC 2. Przy FPS''ach, taka rozdzielczość, raczej nie daje rady;
tylko kto kupuje Wow''ową myszkę do grania w shoot''ery? Wiem, można być fanem Wow''a
i w strzelałki(sic!) "cisnąć" , ale... wybór niesygnowanych modeli jest znacznie większy.


Jeeez kolejny..... Powiedz mi co oznacza ze rozdzielczosc nie daje rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeeez kolejny..... Powiedz mi co oznacza ze rozdzielczosc nie daje rady ?
+1!
2000dpi mało... :D Przecież wystarczy, żeby sensor się nie gubił. Resztę można sobie konfigurować z gry. Może w rtsach jest ważne, żeby mieć srylion dpi, ale jak tu trafić w pierdółki na mapie to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 22:32, Stingerji napisał:

> Myślałem dokładnie tak samo, w konsekwencji kupiłem Icon7 Z300 (2000dpi), po czym
zacząłem
> grać w Battlefield''a BC 2. Przy FPS''ach, taka rozdzielczość, raczej nie daje rady;

> tylko kto kupuje Wow''ową myszkę do grania w shoot''ery? Wiem, można być fanem Wow''a

> i w strzelałki(sic!) "cisnąć" , ale... wybór niesygnowanych modeli jest znacznie
większy.

Jeeez kolejny..... Powiedz mi co oznacza ze rozdzielczosc nie daje rady ?

Spieszę z wyjaśnieniem - Im wyższa rozdzielczość gryzonia, tym mniejsze ruchy musisz wykonywać, żeby szybko przesunąć kursor(celownik) o większą odległość, co znacząco przekłada się na prędkość całej operacji. Mnie naprawdę drażni, jak muszę "zapierdzielać" myszką po całej macie, zwłaszcza w trakcie sterowania pojazdami w BF. Można z gry, ale to znacząco przekłada się na precyzję myszki. Ograniczeń fizycznych/konstrukcyjnych nie da się "przeskoczyć" z poziomu softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 23:35, Volrgarth napisał:

Spieszę z wyjaśnieniem - Im wyższa rozdzielczość gryzonia, tym mniejsze ruchy musisz
wykonywać, żeby szybko przesunąć kursor(celownik) o większą odległość, co znacząco przekłada
się na prędkość całej operacji. Mnie naprawdę drażni, jak muszę "zapierdzielać" myszką
po całej macie, zwłaszcza w trakcie sterowania pojazdami w BF. Można z gry, ale to znacząco
przekłada się na precyzję myszki. Ograniczeń fizycznych/konstrukcyjnych nie da się "przeskoczyć"
z poziomu softu.


Tym razem podejde do tego na spokojnie. Bo jak widze twierdzisz, że pomiedzy 2000 DPI a niech bedzie nawet tymi 5000 DPI jest znacząca roznica w precyzji grajac na zwyklym monitorze LCD w standardowej rozdzielczosci. Otoz jestes w wielkim bledzie, bo przy tej samej szybkosci kursora (ktora mozna uzyskac w obu myszkach odpowiednio ustawiajac czulosc w samej grze) nie ma czlowieka na Ziemi ktory bylby w stanie to odroznic grajac na takiej konfiguracji. Zarowno Ty jak i wieluuu innych dales sie podpusicic marketingowi jaki serwuja wszyscy producenci myszek dla graczy. Jezeli mi nie wierzysz to polecam google i zrobic maly research co w rzeczywistosci oznacza DPI i jak sie to ma do rozdzielczosci ekranu na ktorej grasz. A jezeli znajde chwile wolnego czasu to chyba w koncu zaloze o tym temat na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stingerji
Spytaj sie grafika czy woli mysz 800dpi z podpita szybkoscia w windowsie, czy moze myszke z fabrycznym 3600DPI.
Tak samo spytaj sie jakiegokolwiek gracza w gry typu fpp

gwarantuje ci ze zaden z nich nie wybierze 800dpi jezeli zakosztowal lepszego rozwiazania.
Pisali ci juz wyzej ze o ile predkosc zwiekszysz w windowsie, o tyle precyzja zacznie kulec, i kursor zamiast plynnie smigac, bedzie skakal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast odsyłać do google i czytać czyjeś wypociny o DPI polecam (jeżeli masz taką możliwość oczywiście) samemu przetestować co daje duża liczba DPI w grze Battlefield 2.

Ustaw w grze standardową szybkość myszki 1.00, następnie według wygody dostosuj szybkość kursora po przez DPI, pograj chwile klasą snajperską celując z dużego dystansu na bardzo małe pierdółki.
Następnie ustaw w grze szybkość myszki 0.20, podnieś DPI do 5600 (szybkość kursora będzie przyzwoita, sam na takiej gram, przy 0.10 jest trochę za wolno, przynajmniej dla mnie) i przetestuj klasę snajperską tak samo jak poprzednio.

W efekcie (o ile jesteś ogarniętym graczem) odczujesz efekt płynności kursora z możliwością łatwego namierzenia każdej pierdółki co do piksela na dużym dystansie, ten efekt jest przyjemny i na pewno odczuwalny (przynajmniej w moim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 01:20, Blah napisał:

Stingerji
Spytaj sie grafika czy woli mysz 800dpi z podpita szybkoscia w windowsie, czy moze myszke
z fabrycznym 3600DPI.
Tak samo spytaj sie jakiegokolwiek gracza w gry typu fpp

gwarantuje ci ze zaden z nich nie wybierze 800dpi jezeli zakosztowal lepszego rozwiazania.
Pisali ci juz wyzej ze o ile predkosc zwiekszysz w windowsie, o tyle precyzja zacznie
kulec, i kursor zamiast plynnie smigac, bedzie skakal


Ja jestem graczem w gry typu fpp, od 7 lat gram klanowo w rozniste FPSy i jak dla mnie absolutnie nie mas racji. Na dodatek nie mowie czysto teoretycznie bo przez ten caly czas posiadalem wiele roznych myszek tzw "dla graczy". A to co powiedziales to juz jest konkret glupota. Bo jezeli przy 800 DPI kursor Ci skacze to albo masz z dupy myszke albo problemy ze wzrokiem :) Ponadto interesuje sie e-sportem i moge Ci powiedziec, że cała swiatowa czolówka sceny Quake''a gra na 400/800 DPI, a najpopularniejsza myszką na pr0 scenie CSa jest Microsoft IE 3.0 z maksymalna rozdzielczoscia 800 DPI. To sa konkretne argumenty, jakie Ty masz na poparcie swoich tez oprocz wiecej=lepiej, co niestety nie zawsze jest prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 02:03, doflamingo napisał:

Zamiast odsyłać do google i czytać czyjeś wypociny o DPI polecam (jeżeli masz taką możliwość
oczywiście) samemu przetestować co daje duża liczba DPI w grze Battlefield 2.

Ustaw w grze standardową szybkość myszki 1.00, następnie według wygody dostosuj szybkość
kursora po przez DPI, pograj chwile klasą snajperską celując z dużego dystansu na bardzo
małe pierdółki.
Następnie ustaw w grze szybkość myszki 0.20, podnieś DPI do 5600 (szybkość kursora będzie
przyzwoita, sam na takiej gram, przy 0.10 jest trochę za wolno, przynajmniej dla mnie)
i przetestuj klasę snajperską tak samo jak poprzednio.

W efekcie (o ile jesteś ogarniętym graczem) odczujesz efekt płynności kursora z możliwością
łatwego namierzenia każdej pierdółki co do piksela na dużym dystansie, ten efekt jest
przyjemny i na pewno odczuwalny (przynajmniej w moim przypadku).


Po pierwsze nikt nie celuje z dokladnoscia do piksela no chyba ze grasz w rozdzielczosci 640x480. Po drugie "algorytm" sprawdzania tej plynnosci podany przez Ciebie nie jest w zaden sposob wymierny jezeli nie uzyskasz idealnie tej samej szybkosci kursora. A z Twojego opisu tak wnioskuje. Jezeli chcesz zrobic sobie prawdziwe testy to oblicz sobie ile centymetrow na podkladce musisz przejechac myszka zeby zrobic pelny obrot 360 stopni na "standardowej" DPI (cokolwiek to znaczy). Zwiekszajac DPI zmniejsz czulosc w grze tak aby uzyskac dokladnie taka sama wartosc. Wtedy ma to jakis sens.
Sam to walkuje od kiedy zakupilem sobie X lat temu pierwszego Diamondbacka ktory na tamte czasy mial zawrotne 1600 DPI. Wszystkie swoje dotychczasowe myszki w ten sposob sprawdzalem - roznica nieodczuwalna, oprocz tego ze np. w Abyssusie przy 3500 DPI byl zauwazalny jittering czyli drganie kursora przy wolnych ruchach. 100 wiekszy wplyw na to jak precyzyjnie i plynnie celujesz i tak ma podkladka i czulosc myszy a nie samo DPI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 00:18, Stingerji napisał:

Tym razem podejde do tego na spokojnie. Bo jak widze twierdzisz, że pomiedzy 2000 DPI
a niech bedzie nawet tymi 5000 DPI jest znacząca roznica w precyzji grajac na zwyklym
monitorze LCD w standardowej rozdzielczosci. Otoz jestes w wielkim bledzie, bo przy tej
samej szybkosci kursora (ktora mozna uzyskac w obu myszkach odpowiednio ustawiajac czulosc
w samej grze) nie ma czlowieka na Ziemi ktory bylby w stanie to odroznic grajac na takiej
konfiguracji. Zarowno Ty jak i wieluuu innych dales sie podpusicic marketingowi jaki
serwuja wszyscy producenci myszek dla graczy. Jezeli mi nie wierzysz to polecam google
i zrobic maly research co w rzeczywistosci oznacza DPI i jak sie to ma do rozdzielczosci
ekranu na ktorej grasz. A jezeli znajde chwile wolnego czasu to chyba w koncu zaloze
o tym temat na forum.


Co to jest zwykły monitor i standardowa rozdzielczość? Dzisiaj standardem staje się FullHD, więc bardzo chętnie bym zobaczył, jak wymiatasz wszystkich na wspomnianej rozdzielczości, przy 800dpi. Na moim monitorze 1680x1050, to przy tym dpi nawet praca na dokumentach wkurza. Może jestem niczego nieświadomą, naiwną ofiarą marketingowej demagogi, z umysłem poddanym niewyobrażalnej alteracji, ale ja naprawdę nie uważam się za postać "Orwell''owską" i między 2000 a 3600dpi, różnicę odczuwam z własnej, nieprzymuszonej woli. Znam paru grafików potwierdzających moje tezy; jednogłośnie twierdzą, że większe dpi= większa precyzja, co za tym idzie komfort pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować