Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SteelSeries World of Warcraft MMO Gaming Mouse Legendary Edition

26 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2011 o 02:43, Stingerji napisał:

Po pierwsze nikt nie celuje z dokladnoscia do piksela no chyba ze grasz w rozdzielczosci
640x480. Po drugie "algorytm" sprawdzania tej plynnosci podany przez Ciebie nie jest
w zaden sposob wymierny jezeli nie uzyskasz idealnie tej samej szybkosci kursora. A z
Twojego opisu tak wnioskuje. Jezeli chcesz zrobic sobie prawdziwe testy to oblicz sobie
ile centymetrow na podkladce musisz przejechac myszka zeby zrobic pelny obrot 360 stopni
na "standardowej" DPI (cokolwiek to znaczy). Zwiekszajac DPI zmniejsz czulosc w grze
tak aby uzyskac dokladnie taka sama wartosc. Wtedy ma to jakis sens.
Sam to walkuje od kiedy zakupilem sobie X lat temu pierwszego Diamondbacka ktory na tamte
czasy mial zawrotne 1600 DPI. Wszystkie swoje dotychczasowe myszki w ten sposob sprawdzalem
- roznica nieodczuwalna, oprocz tego ze np. w Abyssusie przy 3500 DPI byl zauwazalny
jittering czyli drganie kursora przy wolnych ruchach. 100 wiekszy wplyw na to jak precyzyjnie
i plynnie celujesz i tak ma podkladka i czulosc myszy a nie samo DPI.

Gram w rozdzielczości 1680x1050, myszka Logitech g9x (5700DPI, w nocy byłem tak zamulony, że się pomyliłem), do tego z trzy letnia podkładka Steelseries (SX o ile się nie mylę, wybuliłem wtedy za nią około 180zł). Nigdy się nie bawiłem w liczenie centymetrów, kilkadziesiąt minut temu zrobiłem inny test: W grze przy 5700DPI szybkość 0.20 mając myszkę w miarę na środku podkładki (tak jak ją standardowo trzymam) mogę zrobić pełny obrót w lewo/prawo o 360 stopni i swobodnie strzelić do przeciwnika przed sobą bez podnoszenia myszki. Mniej więcej taki sam rezultat uzyskuje przy 1200DPI z szybkością 1.00, ale mniejszą dokładnością. Nie bawię się też w celowanie co do piksela, zawsze szybko celuję w środek głowy/albo w to co wystaje i strzelam, a większa siatka w grze dla kursora mi to ułatwia. Wcześniej grałem na myszce bezprzewodowej Logitech G7, później na Logitech G9 a teraz siedzę na Logiteh G9x i czuję tą różnicę. Poniżej zamieszczam screenshota, w którym dwa pierwsze obrazki pokazują "najmniejszy" przeskok kursora przy szybkości myszki w grze 1.00, dwa następne obrazki pokazują wielkość celów do których zazwyczaj się strzela grając snajperem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 10:33, Volrgarth napisał:

Co to jest zwykły monitor i standardowa rozdzielczość? Dzisiaj standardem staje się FullHD,
więc bardzo chętnie bym zobaczył, jak wymiatasz wszystkich na wspomnianej rozdzielczości,
przy 800dpi. Na moim monitorze 1680x1050, to przy tym dpi nawet praca na dokumentach
wkurza. Może jestem niczego nieświadomą, naiwną ofiarą marketingowej demagogi, z umysłem
poddanym niewyobrażalnej alteracji, ale ja naprawdę nie uważam się za postać "Orwell''owską"
i między 2000 a 3600dpi, różnicę odczuwam z własnej, nieprzymuszonej woli. Znam paru
grafików potwierdzających moje tezy; jednogłośnie twierdzą, że większe dpi= większa precyzja,
co za tym idzie komfort pracy.


Zwykły monitor to taki ktory wciaz jest monitorem a nie telewizorem LCD (czyli powiedzmy ze do 24"), a standardowe rozdzielczosci to takie ktore sa zazwyczaj w nich stosowane. No coz zgadles - w tej chwili gram wlasnie na 800 DPI (1680x1050) - kto wie moze kiedys sie spotkamy w jakiejs grze - zapewniam Cie ze moj aim wcale na tym nie ucierpial, ba nawet na 400 DPI moge grac bez zadnych problemow z moimi ustawieniami sensa.

Pare technicznych szczegołów:

http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=2
http://www.esreality.com/index.php?a=post&id=1843131#pid1843131

A tutaj kalkulatorek wyliczajacy ile DPI wystarczy aby Twoja myszka odwzorowywala twoje ruchy co do piksela.
http://www.mikofoto.net/ae/calculator2.php

Trzeba wziac pod uwage takze to ze takie indealne odwzorowanie jest niepotrzebne aby idealnie celowac w samej grze. Wiadomo - wieksza rozdzielczosc ekranu = wiecej DPI potrzebne aby kursor nie omijal pikseli( zalezy to takze od czulosci myszy jaka stoaujesz). Jednoczesnie wieksza rozdzielczosc = ta sama mala glowka przeciwnika jest odwzorowana za pomoca wiekszej ilosci pikseli. Wiec nawet jezeli twoja myszka nie ma idealnego odwzorowania i tak idealnie w ta glowke mozesz trafic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna mycha dla miłośników Wow''a świetne oprogramowanie w pełni zintegrowane z grą.
Naga nie jest tak super, jak masz większe dłonie to można mieć problem z obsługą ostatniego rzędu klawiszy.

Wtedy kiedy Diablo 3 będzie dostępne w sprzedaży.Lepiej kupić już SteelSeries Sensei :).
Wystarczy poszukać na YouTube i na stronie SS jest materiał filmowy z odpowiedzią na pytanie kiedy będzie dostępny Xai w szacie graficznej Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A w praktyce kto używa więcej niż hmm 2000 dpi? sam mam Razera Deathadder Respawn,
> którego
> > używam w 800dpi
> >
> >
>
>
> Myślałem dokładnie tak samo, w konsekwencji kupiłem Icon7 Z300 (2000dpi), po czym zacząłem
> grać w Battlefield''a BC 2. Przy FPS''ach, taka rozdzielczość, raczej nie daje rady;
> tylko kto kupuje Wow''ową myszkę do grania w shoot''ery? Wiem, można być fanem Wow''a
> i w strzelałki(sic!) "cisnąć" , ale... wybór niesygnowanych modeli jest znacznie większy.
>
Mysz spokojnie nadaje sie do FPSow jak i wszystkich innych gier gdzie myszka sie sprawdza lepiej niz pad! 3200 dpi to w zupelnosci wystarczy!! nawet w FPSach. sam gram w BF3 i grajac stwierdzilem ze nie ogarniam tej predkosci i zmniejszylem na 1600. A co do tego ze Naga ma nioby lepiej przemyslane rozlozenie klawiszy... Powaznie??? 12 przyciskow pod jednym palcem to wedlug Was lepsze rozlozenie i bardziej przemyslane?? to sprobuj uzyc trzech - czterech przyciskow naraz, albo chocby nawet szybko jeden po drugim!!! nigdy nie zrobisz tego szybciej niz ja na mojej Legendary Steelseries ! :D Gwarantuje :D Oprocz tego mam wrazenie ze Steelseries lepiej lezy w dloni niz naga i jest wygodniejsza przy dluzszym graniu , ale to akurat moze byc kwestia idywidualnej budowy i ksztaltu/rozmiaru dloni. Dlugo sie zastanawialem czy kupic Steelseries czy nage. Za nagą przemawiala wieksza ilosc przyciskow, ale po dluzszej analizie stwierdzilem ze itak nic mi po tych przyciskach skoro wszystkie prawie są pod jednym palcem wiec z szybkich kombinacji nici. Tak oto zakupilem Steelseries WoW L E i jestem zadowolony tym bardziej ze zajebiscie wspolpracuje z moja klawiatura tej samej firmy a mianowicie SHIFT. Poza tym dochodzi jeszcze sprawa ceny i tu Steelseries bezsprzecznie wygrywa! To jest moja opinia i nie musicie sie ze mna zgadzac. Ale sprobujcie spojrzec na to obiektywnie a nie jak fanboye Razera. Wtedy wyciagajcie wnioski. :D HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować