Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Humble Indie Bundle 3 zebrało ponad dwa miliony dolarów

14 postów w tym temacie

Brawa dla Humble Indie Bundle! To świetny sposób na rozkręcenie rynku gier dla Linuksa. Jak widać użytkownicy Linuksa nie próżnowali, średnio 12$ a więc ponad dwa razy tyle co użytkownik Windows. Mam nadzieję, że część tych pieniędzy pomoże w rozwoju rynku dla jeszcze lepszych gier pod pingwinka. I z niecierpliwością czekam na Humble Indie Bundle 4, tak jak poprzednie edycje na pewno zagości na moim komputerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie i tak powinni ustanowić jakaś minimalną kwotę (może dolar?), i skończyć z cwaniaczkami kupującymi za 1 centa i do tego chwalącymi się jaki to wielki zakup zrobili -.-

Czy to taki świetny wynik cóż - w poprzednim Humble Indie Bundle sprzedaż było chyba w graniach 230 - 250k i uzbierano 1,8 mln ,a teraz 373k i uzbierano 2,2...

Tak czy siak super pomysł, ja wsparłem głównie idee niż same gry w które póki co nie zagrałem :) I czekam na następną edycję! A co do użytkowników linuxa cóż - zbyt dużego wyboru dedykowanych gier nie mają, ale i tak największe zyski są z windowsów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 12:47, K0j0t napisał:

A co do użytkowników linuxa cóż - zbyt dużego
wyboru dedykowanych gier nie mają, ale i tak największe zyski są z windowsów :)

Really? Pingwiniarze zakupili około 1/4 wszystkich gier, tak samo Makówki... do the math.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 14:01, nerka99 napisał:

Really? Pingwiniarze zakupili około 1/4 wszystkich gier, tak samo Makówki... do the
math.

Przeczytaj opis przy wykresie - to jest podział wpływu, nie podział liczby sprzedanych egzemplarzy. Użytkownicy Linux i Mac wyłożyli po jakieś 20% z tych 2.2 miliona, reszta to Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 16:21, akodo_ryu napisał:

Przeczytaj opis przy wykresie - to jest podział wpływu, nie podział liczby sprzedanych
egzemplarzy. Użytkownicy Linux i Mac wyłożyli po jakieś 20% z tych 2.2 miliona, reszta
to Windows.


Taa, tylko ilu ich jest. Biorąc pod uwage jaką srednią wyciągneli. To i tak dobrze wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 16:24, Zgreed66 napisał:

Taa, tylko ilu ich jest. Biorąc pod uwage jaką srednią wyciągneli. To i tak dobrze wyglądają.

przy mniejszej probie zawsze wynik bedzie zaklamany, a widac ze linuxiarze stanowili jakies 5% wszystkich kupujacych
zreszta to jest tylko wykres tego z jakiego systemu ktos odwiedzil ta strone i kupil gry, a wsrod linuxiarzy bylo na pewno duzo pracownikow it, administratorzy itd wiec osoby z wieksza iloscia gotowki, podejrzewalbym tez jakies lobby linuxiarskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 17:00, john_smith napisał:

> Taa, tylko ilu ich jest. Biorąc pod uwage jaką srednią wyciągneli. To i tak dobrze
wyglądają.
przy mniejszej probie zawsze wynik bedzie zaklamany, a widac ze linuxiarze stanowili
jakies 5% wszystkich kupujacych
zreszta to jest tylko wykres tego z jakiego systemu ktos odwiedzil ta strone i kupil
gry, a wsrod linuxiarzy bylo na pewno duzo pracownikow it, administratorzy itd wiec osoby
z wieksza iloscia gotowki, podejrzewalbym tez jakies lobby linuxiarskie :)

Że co? Przecież na stronie swojego Bundle zaznaczasz sobie z jakiej platformy Cię mają naliczać
"Which platform(s) would you like your contribution to count as, for statistical purposes?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 18:02, nerka99 napisał:

Że co? Przecież na stronie swojego Bundle zaznaczasz sobie z jakiej platformy Cię mają
naliczać
"Which platform(s) would you like your contribution to count as, for statistical purposes?"

a gdzie ty to widzisz jak nie mozna kupowac?
jak tak bylo to ok, ja tego badziewia nie kupowalem to tylko sie domyslalem, co i tak pasuje do teorii o lobby linuxiarskim, haterzy ms dali o sobie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 18:12, john_smith napisał:

a gdzie ty to widzisz jak nie mozna kupowac?


Każdy kto zakupił ma swoją unikalną stronę z której moze pobierać gry.

Dnia 10.08.2011 o 18:12, john_smith napisał:

jak tak bylo to ok, ja tego badziewia nie kupowalem to tylko sie domyslalem, co i tak
pasuje do teorii o lobby linuxiarskim, haterzy ms dali o sobie znac


Hmmm, wszędzie widzisz spiski :P?
Userzy Linuxa jako, że sami często, gęsto używają softu nad którym pracuje jeden człowiek, lub mała grupka ludzi potrafią docenić twórców indie... tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 18:12, john_smith napisał:

jak tak bylo to ok, ja tego badziewia nie kupowalem to tylko sie domyslalem, co i tak
pasuje do teorii o lobby linuxiarskim, haterzy ms dali o sobie znac

Co to jest "lobby linuxiarskie"? Ne bardzo rozumiem do czego tutaj pijesz - jeżeli do tego, że użytkownicy nixów płacą więcej, to jest to szybciej związane z faktem, że najczęściej są to profesjonaliści komputerowi, którzy po pierwsze umieją docenić wkład pracy w oprogramowanie, po drugie - $15, nawet przy rodzimych zarobkach - nie stanowi dla nich problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować