• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Piterixos

Internet z Netii-problem z szybkoscią działania [Rozwiązany]

Pytanie

Chodzi o to, że netia oferuje internet o takiej szybkości "jaką pozwala osiągnąć twoje łącze", pisze się jakąś wiadomość i konsultant stwierdza jaką prędkość w danym miejscu się osiągnie. Mój tata powiedział mi, że u mnie ma dochodzić ona mniejwięcej do 20 Mb/s, z tym, że rzeczywista prędkość to jakieś 1Mb/s. Opłata miesięczna wynosi 50 zł, czyli zdecydowanie za dużo jak na taką szybkość internetu. Może mi ktoś powiedzieć co w takiej sytuacji robić? mojemu tacie gdy korzysta z laptopa, i net jest podzielony na dwie części to nie przeszkadza, ale ja nie mogę sobie pograć przy pingach 500 czy coś w tym stylu. Prędkość downloadu to też śmiech na sali. 120 KB/s gdy włączony jest tylko mój komputer, i 60 KB/s gdy tata włączy laptopa. Nie wiem co w takiej sytuacji robić, powiedziałem tacie, że chyba go nieźle oszukali, skoro płaci za internet 20 Mb/s a ma 1 Mb/s ale jego to nie interesuje...Dziwne jest reż to, że PIERWSZE KILKA dni po podłączeniu do internetu, działał on zdecydowanie szybciej. Strony szybko się ładowały (teraz to szkoda gadać), a prędkość downloadu osiągała jakieś 600 KB/s. Może wie ktoś co się dzieje z tym internetem bo mnie już szlak trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.09.2011 o 23:12, Pietro87 napisał:

Zapytać na jakie łącze jesteś u nich zapięty zawsze warto, w ofercie no limits powinno
to być łącze 50Mb/s.
No i tak - zresetowanie ustawień urządzenia jak i portów z ich strony może pomóc.

Jeszcze w czasach gdy oferowali tylko net do 8Mb/s po zwykłym modemie ADSL, sam ze swoim
netem 5.6 miewałem czasem zgrzyty, nie synchronizował się na 5.6 a np na 2.2. Jeśli manualny
reset z mojej strony nie pomagał, dzwoniłem na infolinie i prosiłem o reset z ich strony,
jak ręką odjął, pomagało z marszu.

To dzięki za pomoc, jeśli byś jeszcze miał jakiekolwiek pomysły to napisz:). Postaram się napisać, gdy tylko otrzymam odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trochę znowu zapomniałem o sprawie, ale gdy przyszło mi pobrać parę większych pliczków i zobaczyłem szybkość downloadu na poziomie 30 kb/s jeden plik, oraz 8 kb/s drugi plik pobierany w tym samym czasie, to postanowiłem, że jednak pomęczę znowu tatę by tam zadzwonił, ale on nie widzi problemu w takiej szybkości.

Próbowałem na czacie z konsultantem netii dopytać się o to, ale pisze mi, że muszę się zalogować to podaję login i hasło jakie mam do tego panelu kontrolnego, po czym wyskakuje mi jakiś error, że trzeba spróbować ponownie o.O Może jak wyśle maila to mi odpiszą?

PS. Piszę tu po takiej przerwie czasu, ponieważ jak wspomniałem we wstępie dopiero teraz nadeszła chwila, w której przydałby mi się szybki internet...

PS2. Ostatecznie nikomu nie polecam internetu z netii. Z UPC w odpowiednim pakiecie miałem bardzo stabilne szybkie łącze, natomiast tutaj jest syf kiła i mogiła. Nawet jakbym miał mieć u nich za tydzień download 50 mb/s to i tak uważam, że jest to beznadziejny dostawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do jakiego "panelu" się logowałeś ?
Na router czy na stronie Netii ?
Dla routera login to : user, hasło to : user.
Na stronie Netii login to numer abonenta widoczny na umowie, hasło to ustalony odgórnie przy zawieraniu umowy kod pin [ten sam którym logujesz się do systemu na bezpłatnej infolinii]

Dnia 10.10.2011 o 21:49, Piterixos napisał:

PS2. Ostatecznie nikomu nie polecam internetu z netii. Z UPC w odpowiednim pakiecie miałem
bardzo stabilne szybkie łącze, natomiast tutaj jest syf kiła i mogiła. Nawet jakbym miał
mieć u nich za tydzień download 50 mb/s to i tak uważam, że jest to beznadziejny dostawca.



Zwalanie własnych uchybień i braku zdolności do poprawnego skontaktowania się z konsultantem to nie jest wina operatora.
Jeśli jest problem, należy go zgłosić a operator go usunie - tak to działa, jeśli twój tata nie chce ruszyć w tej sprawie 4 liter [a po całym tym temacie widać, że nie chce] to nie jest wina firmy Netia.


Mogę Netii zarzucić kilka rzeczy, jak np kiepska stabilność telewizji [która co by oddać sprawiedliwość dopiero u nich raczkuje], zapchane infolinie lub opieprzających się konsultantów bo do niektórych działów można się dodzwonić bez problemu a do kilku można wisieć i godzinami, ale akurat standard usług telekomunikacyjnych : netu i telefonu, jest jedna z lepszych w naszym cofniętym technologicznie kraju.

Podałem ci na przestrzeni tego postu dokładnie o co się dopytać operatora, o jakie dane poprosić, co zgłaszać i gdzie dzwonić - to, że z tata nie zrobiliście zupełnie NIC w odpowiednim wskazanym kierunku, to już wasza wina. O swoje sprawy trzeba dbać [jak się chce - to się da]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Efekt jednego telefonu. Ping nadal jest kiepski chyba, ale download podskoczył około dziesięciokrotnie, natomiast upload 4 krotnie, więc jest ok. Oby jak najdłużej. To takie małe podsumowanie tego topicu, który się za mną ciągnął już kilka miesięcy:)

20111107220904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować