Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Ja mam łącze 512. Na kompie pokazuje mi 1,3 Mb/s. Testując stronkami wychodzi mi ok 512. I jak wytłumaczyc takie zachowanie neostrady (nie tylko ja tak mam i zdarza się przy różnych prędkościach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:53, Kukowsky napisał:

Dla autora tematu!- Nie wypowiadaj iminia Pana Swego nadaremno!:D:D


Heh od razu po założeniu tematu niestaty sobie przypomniałem iż złamałem przykazanie Boże:) Ale jest takie powiedzienie i do neo jak najbardziej pasuje;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 21:06, myniekka napisał:

Ja mam łącze 512. Na kompie pokazuje mi 1,3 Mb/s. Testując stronkami wychodzi mi ok 512.


ja mam rzekomo opcję 256 a jak wyświetlę stan to mam 327,6
może to normalne, czy ktos jeszcze ma róznicę w wyświetlaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się teraz będe przeprowadzał więc co będze z mym netem ? Czy będe musiał zerwać umowe, czy da się z tymi ludźmi jakoś dogadać :P ? Bo chyba nie będe mógł tak poprostu modemu przenieść. Co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalne ja mam 512 a pisze 655,5 :) a dlaczego? Jak kolega chicken wczesniej napisał:

Bo to jest zsumowana wartość ściągania i wysyłania. Czyli ty ściągasz 512, a jak wysyłasz np.
ten post to z prędkością 128.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 22:03, argon napisał:

może to normalne, czy ktos jeszcze ma róznicę w wyświetlaniu ?


pare kumpli też ma razy 2 (tylko przy wyświetlaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś także neo przyspieszyła o.O. Gram sobie w SWAT 4 (Pieprzem Vipa i wiola XD) a neo mi się rozłączyła... Pełen goryczy staram się połączyć powtórnie... Coś ciężko... Od nowa zaczynya "initializing modemu"... WTF?!.

Puf... połączyłem się... ale!? Miast 160 kb/s mam 320 kb/s ! Zamiast 16 kb/s -ściąga 32 kb/s !
Po długim namyśle "kapnąłem" się, że to przez te promocję, że za free z 128 robią 256... Ale chyba powinni się zapytać, no nie? :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 20:17, Valed napisał:

Ale chyba powinni się zapytać, no nie? :D.

no jesli w umowie jest napisane ze tpsa moze sobie zmieniac "te rzeczy" to nie musza sie pytac bo tak jest w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 20:17, Valed napisał:

Czy komuś także neo przyspieszyła o.O. Gram sobie w SWAT 4 (Pieprzem Vipa i wiola XD) a neo
mi się rozłączyła... Pełen goryczy staram się połączyć powtórnie... Coś ciężko... Od nowa zaczynya
"initializing modemu"... WTF?!.

Puf... połączyłem się... ale!? Miast 160 kb/s mam 320 kb/s ! Zamiast 16 kb/s -ściąga 32 kb/s
!
Po długim namyśle "kapnąłem" się, że to przez te promocję, że za free z 128 robią 256... Ale
chyba powinni się zapytać, no nie? :D.


ja jeszce dziwniejszą rzecz miałem sciagnałem filmik 5MB w 2 sekundy na łączy 512kb/s!!! jednak za drugim razem już sie tak nie udało:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:16, argon napisał:

TPSA twierdzi, że u nich wszystko ok.
I co ja mam robić ?

W tym momencie korzystam ze zwykłego modemu, bo neostrada nie działa, a pomoc techniczna doszukuje się zawsze problemów po stronie użytkownika. Ewidentnie jest to brak synchronizacji na linii, a oni każą mi sterowniki zmieniać (przez kilka miesięcy działało wszystko, poza tym pod Linuksem też nie działa, a było inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 20:43, Treant napisał:

W tym momencie korzystam ze zwykłego modemu, bo neostrada nie działa, a pomoc techniczna doszukuje
się zawsze problemów po stronie użytkownika. Ewidentnie jest to brak synchronizacji na linii,
a oni każą mi sterowniki zmieniać (przez kilka miesięcy działało wszystko, poza tym pod Linuksem
też nie działa, a było inaczej).


po zadzwonieniu na 9393 po raz chyba dziesiąty dowiedziałem się, ze robią coś z serwerami i pewnien pan uprzejmie pinformował mnie, że mam co jakis czas sie łączyć i jak mi sie uda to znaczy, że już naprawili :/
i po co ja im płacę tyle pieniędzy ?
a juz wiem...bo nie mam innej możliwości połączenia z netem.
a do modemu nie chce juz wracać bo koszty nie zawsze sa przewidywalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko uwierzyc ze jeszcze kilka lat temu za instalacje neo płaciło sie 880zł!!! A za miesięczny abonamnet około 230zł i mówię tu o 512kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 20:39, HumanGhost napisał:

Czy Wam predkość neo wieczorami też tak strasznie spada? Tzn. strony otwieraja sie znaaacznieeee
dłużej. Czy to wina dużego ruchu w sieci czy jak?


eee a mi własnie w noicy chodzą super:P Czasem sie zamuli a jaką masz opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować