Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 12:03, kamciu609 napisał:

Mam problem z neostrado może wiecie jak go rozwiązać, mianowicie ona rozłącza mnie, czasami
co 5min, a czasami 2-3 razy dziennie, ale codziennie mnie rozłącza, wiecie co może być przyczyną??


mi tez sie tak dzieje,czasem sie rozłacza co 5-10min,a czasem działa przez cały dzien bez rozłaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 00:38, PatrolPatryk napisał:

Kiedyś miałem Neostradę i nie byłem z niej zadowolony, modem jakiś dziwny, a żeby połączyć
sie z netem trzeba było parę razy kliknąć w to, a potem w tamto, no i jeszcze jakieś limity
były !


Prawda, kiedys były limity, ale (od marca bodajże) zostały zniesione i teraz można szlec do woli. A co do samej Neostrady to nie moge złego słowa powiedazieć. Na początku mojej przygody z siecią miałem internet z kablówki (Vectra - jestem z Olsztyna) - prędkość 128 kb\s. Czekałem miesiac na podłączenie a jak już sie doczekałem to wszystko chodziło tak, że miałem ochote wpaśc do ich siedziby z minigunem i zrobic porzadek. Po roku założyłem neostradę 512 kb\s i chodziła wysmienicie - póżniejsze limity nieznacznie popsuły ten obraz - ale że ciagle było mi mało na koniec 2-letniej umowy (kwiecien tego roku) ponownie wybrałem Neo, tym razem 6 Mb\s. Jak do tej pory smiga wyśmienicie, bez żadnych problemów. Z czystym sercem mogę polecić tego operatora.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:28, kamciu609 napisał:

jakiego masz windowsa i antivirusa????


Widows XP a obecnie brak antywirusa. Ale mam wyłaczoną zaporę w windowsie i mam dodatkowo firewall-a. Jak go nie masz to po 30-45 sekundach od uruchomienia neostrady masz juz jakiś syf na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy czy ma się modem 512 czy liveboxa. wszyscy co mają modem to im się wiesza a ci co liveboxa to chodzi jak marzenie. nie zalezy to od antywirusa bo sam zmieniałem nic to mi nie dało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:49, Gelink napisał:

to wszystko zależy czy ma się modem 512 czy liveboxa. wszyscy co mają modem to im się wiesza
a ci co liveboxa to chodzi jak marzenie. nie zalezy to od antywirusa bo sam zmieniałem nic
to mi nie dało :/


Jak miałem 512 kb\s i modem to też nie miałem problemów. Może to wina podłaczenia (kabel sieciowy, USB). Livebox mam podłączony przez kartę sieciową i chodzi bez problemów, ale słyszałem że przy korzystaniu z połaczenia przez USB moga nastapić jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:03, kamciu609 napisał:

Mam problem z neostrado może wiecie jak go rozwiązać, mianowicie ona rozłącza mnie, czasami
co 5min, a czasami 2-3 razy dziennie, ale codziennie mnie rozłącza, wiecie co może być przyczyną??

Jak jeszcze miałem neostradę, to czasami miałem taki sam problem. I okazało się, że powodem tego był zwykły kabel, ja nie podłączyłem tego kabla, którego dostałem w paczce z modemem, ponieważ był za krótki, musiałem kupić 10m i go zainstalować. Po pewnym czasie leżenia tego kabla pod dywanem, ten po prostu się ścierał, czasami jak się na niego stawało, to net się rozłączał, jednak kiedy położyłem kablem w miejscu, gdzie nikt nie chodził, problem o dziwo minął... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 15:24, Seqiu napisał:

> Mam problem z neostrado może wiecie jak go rozwiązać, mianowicie ona rozłącza mnie, czasami

> co 5min, a czasami 2-3 razy dziennie, ale codziennie mnie rozłącza, wiecie co może być
przyczyną??
Jak jeszcze miałem neostradę, to czasami miałem taki sam problem. I okazało się, że powodem
tego był zwykły kabel, ja nie podłączyłem tego kabla, którego dostałem w paczce z modemem,
ponieważ był za krótki, musiałem kupić 10m i go zainstalować. Po pewnym czasie leżenia tego
kabla pod dywanem, ten po prostu się ścierał, czasami jak się na niego stawało, to net się
rozłączał, jednak kiedy położyłem kablem w miejscu, gdzie nikt nie chodził, problem o dziwo
minął... ;)


ok, sprawdze cały kabelek :) dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie samego z innego posta - nie mam ochoty pisać tego od nowa;)

"Właśnie korzystam z neo na godziny... i jest całkiem nieźle - przy umowie na rok przez pierwsze pół roku nie doliczają ci godzin (czyli siedzę ile chcę i płacę 20zł miesięcznie), a gdy minie to pół roku, to mam możliwość zamiany na opcję wyższą, dalej płacąc tylko 20 zł przez drugie pół roku.... miodzio;)
A prędkość 256 kb/s też można jakoś przeboleć za taką cenę:D a za 3 miesiące przesiadam się na 1 MBit i przez następne pół roku płacę 20 zł miesięcznie...
Gdyby nie to, że na aktywację usługi czekałem 6 tygodni z powodu problemów technicznych, nie miałbym żadnych zarzutów..."

Jak dotąd nie miałem żadnego rozłączenia, ani innych problemów, więc dla mnie neo jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam pojęcia dlaczego. Mam pytanie: Jak wygląda ponowna instalacja Neostrady po reinstalacji komputera? Czy nie ma przy tym żadnych kłopotów i jak uzyskuje się dostęp do swojego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 22:04, Iqor napisał:

Ja też nie mam pojęcia dlaczego. Mam pytanie: Jak wygląda ponowna instalacja Neostrady po reinstalacji
komputera? Czy nie ma przy tym żadnych kłopotów i jak uzyskuje się dostęp do swojego konta?


no dobrze jest miec zapisane swoje haslo i login potem to banal instalujksz aplikacje i wpisujesz dane albo nie instalujesz tego i konfigurujesz dial upa i tez masz neo tylko nie zzera ci ona tyle pamieci co aplikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:49, Gelink napisał:

to wszystko zależy czy ma się modem 512 czy liveboxa. wszyscy co mają modem to im się wiesza
a ci co liveboxa to chodzi jak marzenie. nie zalezy to od antywirusa bo sam zmieniałem nic
to mi nie dało :/

No ciekawe, ja mam neostrade 1024 z modemem usb i wszystko smiga od prawie roku jak marzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że wystarczy rozpocząć instalację, a tam będzie już opcja wprowadzenia danych? To coś jak wybrać opcję /mam już konto/, a nie /utwórz nowe/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 22:12, Iqor napisał:

Czyli mówisz, że wystarczy rozpocząć instalację, a tam będzie już opcja wprowadzenia danych?
To coś jak wybrać opcję /mam już konto/, a nie /utwórz nowe/ ?


tak ze masz juz konto tylko pamietaj zebys mial login i haslo bo bez tego ani rusz i bedziesz musial szukac umowy i dzwonic pod 0800102102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować