Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2009 o 19:49, Witcher1990 napisał:

Lord-AdeQ
Szybkość, stała prędkość (gry sieciowe) zmienne ip (pobieranie plików z rapida, bany
na serwach itp). Niezależność od warunków pogodowych, ilości osób, zasięgu (w przypadku
radiówki ma to ogromne znaczenie). Wady? Póki co chyba nie stwierdziłem. Przez router
działa jak należy choć u kolegi z normalnym oprogramowaniem od tpsy czasem wywala mu
błąd i neo.
Wiedzieć musisz to, że trochę to kosztuje. Nie wiem jak teraz bo ponoć abon tel się zmienił
na 35zł na stałe ale ja co miecha płacę ponad 110zł rachunku za tel i net. Jak masz stacjnarke
to bierz neo radiowego się wtedy nie opłaca.



Ja chcę samą Neostradę ,bez stacjonary...chyba lepsze to, niż radiówka...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od jakiegos czasu duze problemy z neo to znaczy wyrzuca mnie z neta co 2 -3 godziny a to naprawde konkretnie wkurza jak sciagam klip 90% i nagle ciach, macie podobne problemy?

Aha i te limity cos strasznego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem neo 12 miesięcy i przez ten rok nie miałem ŻADNYCH kłopotów. Mówię poważnie. Ani jednej awarii przez calusieńki rok. A jeżeli chodzi o te limity to jest straszne dla tych co ściągają duże pliki (najczęściej nielegalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrada ma niestety ( moim zdaniem) dużo więcej wat niż zalet... Serio mówicie ze przez tyle czasu nie odłączyło wam ani razu neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli polaczenie jest prerywane to mozebyc wynikiem dzialania wirusow (lub podobnych) albo moze byc to spowodowane blednymi ustawieniami polaczenia (w jakims programie moze byc ustaiona opcja rozlanczania)

Jesli to zadena z powyzszych rzeczy to skontaktuje sie z obsluga techniczna.

PS. I zainstaluj sobie manager sciagania plikow (np. FlashGet) dzieki ktoremu bedziesz mogl wznawiac sciaganie plikow po przerwaniu polaczenia.

PPS. Mam neo i mnie nie rozlancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>dużo więcej wat

Chodzi Ci o wate cukrową?


>Serio mówicie ze przez tyle czasu nie odłączyło wam ani razu neta?

Mi odłączało co chwilkę, ale potem okazało się że mam uszkodzony mode. Od ręki wymienili mi modem na nowiusienki i potem wszystko było OK :D

Teraz mam MultiMedie i jest awaria za awarią.... Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:53, Widek napisał:

Witam, mam od jakiegos czasu duze problemy z neo to znaczy wyrzuca mnie z neta co 2 -3 godziny a to naprawde konkretnie
wkurza jak sciagam klip 90% i nagle ciach, macie podobne problemy?


neostrada powinna rozlaczac co 24h,
jezeli rozlacza czesciej to sprawdz kable (czy nie przetarly sie gdzies, mi kiedys telefon wariowal, okazalo sie ze kabel pod wykladzina sie przetarl i gdy ktos chodzil to robil spiecia :P) , czy filtry sa dobrze zalozone, czy nie ma luzu na wtyczkach, sprawdz tez czy rozlacza w czasie gdy ty do kogos dzwonisz, albo ktos do ciebie; moze zauwazysz jakas regularnosc

do sciagania plikow z neta uzywaj flashgeta, netantsa albo leechgeta(tego ostatniego ja sam uzywam, jest darmowy, bez spyware)

Dnia 21.10.2005 o 17:53, Widek napisał:

Aha i te limity cos strasznego;/


dlaczego, ja mam limit 7GB, a zwykle nie przekraczam 3,5-4GB miesiecznie (a dziele sygnal w mieszkaniu na kilka kompow)

ja przez rok mialem tylko jeden raz problem, router nie mogl zsynchronizowac sie z centralka przez ponad godzine; pozatym jestem z neo bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu starasz sie rymowac ? Ostatni Twoj rym jaki czytalem byl nieco lepszy :D

@ Widek -> Wat ma niewiele, raptem napiecie w sieci telekomunikacyjnej razy prad pobierany przez urzadzenie ... :) Za to wad cala kupe, chociaz pewnie lzej mi sie to mowi bo mam stalke wifi... ale gdy bym nie mial takiej mozliwosci to trzeba by sie bylo pogodzic z jej niedostatkami...

Tak jak pisze Arkadiusz przyczyna moze byc stan okablowania i to niekoniecznie u ciebie w domu. Nekaj biuro usterek tak dlugo, az sprawdza cala linie do ciebie. Jak mielismy klopoty z DSL-em w firmie okazalo sie ze bylo to polaczone dzialanie rozwalonej puszki z ktorej kabelki wisialy na sloncu i deszczu oraz przebicia w jednej z ich skrzynek rozdzielczyh ... Ogolnie infrastruktora TP to wielka ruina, tym bardziej w mniejszych miejscowosciach...

Ale zanim zaczniesz tracic na impulsy do tepsy, pro forma formatnij dyski i zrob na czysto nowy i porzadnie zabezpieczony system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam na neo na początku miałem problemy najgorszy był brak neta przez ok7h ale to coś w centrali majstrowali a tak to pozatym lux :D a ktoś z was korzysta z tego badziewnia do łączenia sie z neo bo ja nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sorry za straszny błąd !!! Nie musicie się od razu ze mnie beczeć ;)

Jeżeli chodzi o Neo - zdarzyło mi się że jak szedłem rano do szkoly na 8, to pod rząd 4 razy mnie rozłączyło...

No trochę przesadziłem średnio rozłącza co 7 - 8 godzin, na pewno to nie jest wina modemu ani kabli ani nic innego, ten typ co mi instalował mowil ze jak bedzie mnie czesto wyrzucac to mam zadzwonic na infolinie a oni mają ponoc prosty sposob jak temu zaradzic, i uwaga jak patrzylem na wielu forach to ludzie mieli podobny problem a moich kumpli wyrzuca ale raz na 15 - 16 godzin... no nie!!! Własnie zostałem rozłączony, ale zbieg okolocznosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - Mam bardzo dobry AntyVir - ArcaVir 2005 i na 100% nie mam aktualnie żadnych wirusów, a co do formata - oszaleliscie? niedawno kupiłem nowy dysk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:00, DonZ napisał:

mówie o tej ich aplikacji do łączenia sie to jest zupełnie zbędne "coś" i wkurza :P

Zabardzo niewiem oco chodzi, ale mam sobie zakładać neo w przyszłym miesiącu... i czy ta aplikacja do łączenia o jest ten modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mieszajcie w to Pana Boga, bo Neostrada to szatański interes!!

Każdy (no, prawie) dobrze wie, że TP od dawna wykorzystuje swoją pozycję na rynku, łatwą dostępność, po to żeby wyeliminować tańsze, pozbawione limitów i szybsze usługi ADSL od Neostrady...

Dlatego swoim kolegom/koleżankom zawsze polecam Neostradę na samym końcu, jeżeli w pobliżu nie działają inni operatorzy oferujący usługi ADSL.

Pamiętajcie zawsze sprawdzajcie wszystkie dostępne możliwości i to nie tylko w wypadku internetu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:08, Seqiu napisał:

> mówie o tej ich aplikacji do łączenia sie to jest zupełnie zbędne "coś" i wkurza :P
Zabardzo niewiem oco chodzi, ale
mam sobie zakładać neo w przyszłym miesiącu... i czy ta aplikacja do łączenia o jest ten modem?



Spoko to tylko mały programik którym nawiązujesz połaczenie - nie ma znaczenia ;)
Ja ma noe 2048 a w rzeczywistości użytkuję 2496 kb\s i to też jest plus bo mimo że płacisz za opcję powiedzmy 512 to i tak dostajesz 640 :) tepsa sama to przydziela - mam kilku znajomych którzy też mają wyższy transfer niż ten za który płacą.
Użytkuję neo już od ponad roku i nue miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:18, Lord_Zak napisał:

Tylko nie mieszajcie w to Pana Boga, bo Neostrada to szatański interes!!

Każdy (no, prawie) dobrze wie, że TP od dawna
wykorzystuje swoją pozycję na rynku, łatwą dostępność, po to żeby wyeliminować tańsze, pozbawione limitów i szybsze usługi
ADSL od Neostrady...

Dlatego swoim kolegom/koleżankom zawsze polecam Neostradę na samym końcu, jeżeli w pobliżu nie działają
inni operatorzy oferujący usługi ADSL.

Pamiętajcie zawsze sprawdzajcie wszystkie dostępne możliwości i to nie tylko w wypadku
internetu!!!


a ja wlasnie zrezygnowalem z sieci lokalnej na rzecz neostrady i jestem bardziej niz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:08, Seqiu napisał:

> mówie o tej ich aplikacji do łączenia sie to jest zupełnie zbędne "coś" i wkurza :P
Zabardzo niewiem oco chodzi, ale
mam sobie zakładać neo w przyszłym miesiącu... i czy ta aplikacja do łączenia o jest ten modem?


neostrada z modemem za 1,22 to takie male pudeleczko z dwoma zlaczami, do jednego podlaczasz kabel z telefonu, a drugie to USB podlaczane do kompa

zeby podlaczyc sie do neta to trzeba kliknac prawym klawiszem na ikonce tepsy obok zegara i dac "połacz"

i to rozwiazanie jest totalnie badziewne (na pasku pojawia sie program ktorego nie mozesz zamknac, bo wtedy rozlaczy neostrade)

duzo lepszym rozwiazaniem jest kupno routera np dlink 504T (za ok 250) (wtedy do routera podpinasz kabel z telefonu oraz do 4 kompow via karta sieciowa; dzieki temu ze router sam nawiazuje polaczenia i automatycznie laczy sie w przypadku rozlaczenia; ponadto net jest "od razu" w kompie, wiec np programy antywirusowe ktore sie aktualizuja przez neta moga w momencie startu windowsa to zrobic))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 19:39, Arkadiusz napisał:

rozwiazanie jest totalnie badziewne (na pasku pojawia sie program ktorego nie mozesz zamknac, bo wtedy >rozlaczy neostrade)


Do łączenia wcale nie trzeba mieć tego programu. Wystarczy nam sam Win XP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować