Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Co jak co ale to ludzki pojęcie przechodzi, powinienem mieć transfer ponad 60 kb/s, a mam góra 5 kb/s, czyli 12 razy mniej! To można szału dostać, chyba wsadzę sobie modem telefoniczny, już on będzie szybszy! Wrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 21:49, Steven8 napisał:

Co jak co ale to ludzki pojęcie przechodzi, powinienem mieć transfer ponad 60 kb/s, a mam góra
5 kb/s, czyli 12 razy mniej! To można szału dostać, chyba wsadzę sobie modem telefoniczny,
już on będzie szybszy! Wrr..

Od pewnego czasu (2 tygodnie) też mi się tak robi - prawie co dziennie.
Szlak mnie trafia,
chyba jutro sobie zadzwonię albo nawet pofatyguję się do TP. TP nie wywiązuje się umowy, a na to jakiś "paragraf" się znajdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tak myślę, mam nadzieję, że to się zmieni.. Jeśli będę tak miał codziennie to chyba zwariuje, jak to korzystać z neta kiedy strona się otwiera minutę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 23:19, Azrathel napisał:

tja, mam to samo. trza kilka razy odpalać to niebieskie okienko i klikać na ''globusik'' (co
za idiota projektował wygląd tego okna?), aż w końcu program zaskoczy... w beznadziejnych sytuacjach
pomaga restart kompa.
a mnie około 19 - 20 regularnie, dzień w dzień, neo się wiesza. prędkość spada do zera, nic
się nie da zrobić. irytująca rzecz, bo po około 15 minutach wszystko mija (trza jednak zamknąć
program i ponownie się podłączać).
neo to jednak wkurzające ścierwo.


heh, udało się... nie pluje się jak włączam - zreinstalowałem kilka razy, potem zmieniłem skrót - prawdopodobnie miałem jakoś źle utworzony, że przy otwieraniu neo ''z pulpitu'' coś się rąbało - wbiłem na menu start, podjechałem na samą górę i wrzuciłem skrót na pulpit od grupy z neo. potem posiedziałem trochę na necie; cośtam wykazało oznaki psucia się, to dałem, żeby przywróciło ostatnią działającą konfigurację [neo, nie windows] i od teraz jest spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 21:49, Steven8 napisał:

Co jak co ale to ludzki pojęcie przechodzi, powinienem mieć transfer ponad 60 kb/s, a mam góra
5 kb/s, czyli 12 razy mniej! To można szału dostać, chyba wsadzę sobie modem telefoniczny,
już on będzie szybszy! Wrr..


Powiem jakie masz wyniki w pomiarze prędkości łącza - http://speedtest.tp.pl/speedtest.jsp
Ja kiedyś także miałem dużo mniejszy download i upload, ale nie w neostradzie tylko w Multimo - internecie który posiadam obecnie. Okazało się że miałem jakieś wirusy, bo ciągle mój upload wysyłał jakieś informacje do neta, tak że cały czas miałem upload na maza obciążony...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie kończyła mi sie umowa o neostrade 256 zadzwoniła pani załatwiłem wszystko przez telefon.
Poprosiłem o przyspieszenie do 1024 wszystko ok czekam na kuriera. Kurier pojawia się tydzień później
podpisuje umowę. czekam 3 tyg na przyśpieszenie w końcu dzwonie a oni do mnie że podpisałem umowę
na 256 patrze do aneksu rzeczywiście 256 stoi jak byk! Pani sprawdza zamówienie telefoniczne tam oczywiście pisze ze zamawiałem 1024! Złożyłem skargę ma ona być rozpatrzona w ciągu 14 dni. Jedno jest pewne stracili klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2007 o 15:54, Kemilk napisał:

...patrze do aneksu rzeczywiście 256 stoi jak byk! Pani sprawdza zamówienie telefoniczne
tam oczywiście pisze ze zamawiałem 1024! Złożyłem skargę ma ona być rozpatrzona w ciągu 14
dni. Jedno jest pewne stracili klienta.

I to jest kolejny dowód na to, że neostrada ma klientów gdzieś... Trzeba dokładnie czytać umowę, bo z takmi ludźmi nie ma żartów. Dziwi mnie jeszcze jedno, a mianowicie neostrada wiedząc, że teraz jest duża konkurencja na rynku dostawców internetu, dalej chce pozyskać klienta poprzez takie cfaniactwo...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 16:30, Seqiu napisał:

I to jest kolejny dowód na to, że neostrada ma klientów gdzieś... Trzeba dokładnie czytać umowę,
bo z takmi ludźmi nie ma żartów. Dziwi mnie jeszcze jedno, a mianowicie neostrada wiedząc,
że teraz jest duża konkurencja na rynku dostawców internetu, dalej chce pozyskać klienta poprzez
takie cfaniactwo...;(


Bo ma trochę klientów takich jak ja... Kablówka nie dochodzi (osiedle domków jednorodzinnych), radiowy działa jeszcze gorzej od neo - więc wyboru praktycznie nie ma... (jedyne co nas ratuje to z każdym rokiem podpisywanie nowej umowy, ale to też niewiele daje... :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, mianowicie przeprowadziłem się na jakiś czas do rodzinki i okazało się, że zamówili oni neostradę 1mb, pomijam fakt kombinowania i czekania 3 tygodni, aż adsl łaskaiwe się zaświeci(w końcu wysłali monterów i nie znam szczegółów, ale coś od nich było jak zwykle). Odnośnie problemu: konkretnie-prędkość cały czas wynosi 32kb/s i nie zanosi się aby miało być wyżej, ledwie dostałem się na to forum bo tak muli, i nie wiem co może być tego przyczyną. Komp jest bardzo słaby, bodajże geforce 2mx400,700lub800mhz i 512ramu, ale kiedyś nie przeszkadzało to przy prędkości 128kb/s. jeśli ma ktoś pomysł to prosiłbym o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy próbie połączenia się widzę taki to komunikat: Twoja usługa zostałą odłączona. Sugerowałoby to jakoby rachunek nie został zapłacony. Rzecz jasna został, w terminie. Konsultant przez telefon każe kasować aplikację, zmienić hasło przez panel i łączyć się przez dial-upa. I działa. Ale czy konieczne było tej aplikacji kasowanie. Chociaż może to dobrze bo w sumie troche syfiarska była:P W sumie to mogłem w ogóle do nich tam nie dzwonić, bo nie pierwszy raz ten problem miałem, ale komunikat był nowością:P Oczywiście w ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewam się kolejnego problemu tego typu. Ale co poradzić. Jak wspomnieli przedmówcy alternatywy za bardzo nie ma. I dlaczego w ogóle takie problemy występują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 20:30, mateuszkalach napisał:

ehhh...
Neostrada 1mb nagle nie osiąga więcej niż 300kb. ŻAL

Tobie chyba chodzi o to, że neostrada 1mbit osiąga takie prędkości jak neostrada 300kbps?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałe, ale jakie Ty być chciał osiągać prędkości na łaczu 1mbit? Przecież to jest 1024kbps, czyli 128kb/s. Ja sam posiadam takie łącze, ale nie w neostradzie lecz w Multimo. Mój download średnio wynosi 135kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najlepiej prędkość donaload i upload. Jeżeli prędkości będą takie jak w neostradzie 256kbps, bądź bardzo zbliżone, to możliwe że podłączyli Ci złą prędkość. Sam miałem kiedyś taki problem, jednak u mnie zaistniała odwrotna sytuacja, tzn miałem mieć neostradę 256, a podłączyli mi 1024...;)
Oczywiście nie miałem nic przeciwko temu, bo rachunki przychodziły mi jak za neo256. Wyczytałem na forum, że TP nie będzie mogła mi nic zrobić, jeżeli nawet się dowiedzą, że mam inna prędkość niż w umowie. Jednak po upływie 4 miesięcy zmienili mi opcję na 256...;)
Druga sprawda, to mogą być różnego rodzaju wirusy, bądź robale interentowe. Zobacz czy coś Ci przypadkiem się nie wysyła do neta, podczas gdy nie używasz kompa. Miałem niedawno taką sytuacje, że na moim obecnym łączu 1024kbps, miałem prędkości jak na neo128. Mój upload na pasku narzędzi był ciągle na maxa użyty i okazało się że z mojego kompa jest rozsyłany spam. Zainstalowałem dobrego firewalla i program antywirusowy i problem minął...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:10, Seqiu napisał:

Tobie chyba chodzi o to, że neostrada 1mbit osiąga takie prędkości jak neostrada 300kbps?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałe, ale jakie Ty być chciał osiągać prędkości na łaczu 1mbit? Przecież
to jest 1024kbps, czyli 128kb/s. Ja sam posiadam takie łącze, ale nie w neostradzie lecz w
Multimo. Mój download średnio wynosi 135kb/s

Jemu chodziło o to, że ma 300 kb/s w porównaniu do 1024 kb/s (czy ile tam to jest, bodajże 1280) a nie o transfer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prędkość wysyłania i odbierania wynosi 32kb/s, wirusy odpadają...nie wiem, musze chyba do nich zadzwonić(znowu...) i wyjaśnić co z tym jest, ale dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UPC - chello szczerze to nie jestem zadowolony ostatnio czesto sie zdarza że nagle wyąłcza sie internet co jest irytujące szczególnie w wieczorne piątki xD z neostradą nigdy nie miałem kontaktu i nie mam zamiaru miec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:10, Seqiu napisał:

> ehhh...
> Neostrada 1mb nagle nie osiąga więcej niż 300kb. ŻAL
Tobie chyba chodzi o to, że neostrada 1mbit osiąga takie prędkości jak neostrada 300kbps?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałe, ale jakie Ty być chciał osiągać prędkości na łaczu 1mbit? Przecież
to jest 1024kbps, czyli 128kb/s. Ja sam posiadam takie łącze, ale nie w neostradzie lecz w
Multimo. Mój download średnio wynosi 135kb/s


NAGLE - wiesz, nagle znaczy , że wcześniej było inaczej - zresztą rozróżnijmy jednostki 1mbit to jakieś 120kBit, i ściąga mi 300kbps czyli jakies 37,5 kBps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co sie dzieje z tą neostrada? juz od jakiegos tygodnia dzien w dzien wlasnie gdzies w tych godzinach od 16 do 22 net chodzi jakby go nie bylo. Mam 1 mb i sciaga mi strasznie wolno gdzies 3x kB/s. Co jest z nimi? ma ktos jakies info? czy to tylko u mnie tak jest? juz nie mowie o grach bo chcialbym sobie teraz pograc ale lagi masakryczne i pingi po 300 wwwrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować