Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Zastanawia mnie jedna rzecz - mój sąsiad miał Neostradę 128(założył ją dawno temu...), potem, zdaje się Unii Europejska dowalił TP karę(za tak niski transfer, co było w krajach UE niedozwolone, czy coś takiego:) ) i Neo zmieniła się na 320. Sąsiad niedawno przedłużył umowę z TP i nadal ma 320. Czytałem gdzieś, że minimalną Neo jest teraz 512. O co tu chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!!!! Jestem przeciwnikiem TP Neostrady !!!!
Ja mam internet Upc Chello 512 kb/s i działa bez problemów....
A takie filmiki na youtube, które trawją po 20 minut ładują mi się (dosłownie) 1 minutę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mi się dzieję z neostradą :| Łączy się około 10min ,oczywiście nie zawsze tak mam . Wy też macie taki problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 12:50, szypek26 napisał:

nazwa dostawcy znaczy byle co mam wpisać? czy ''telekomunikacja polska'' albo inny syf?


Wpisz, co chcesz. Ja jak łączyłem się za pomocą tego sposobu, to wpisałem sobie delikatnie "Net" :)

Do poprzednika: tak, ostatnio dużo osób ma problemy z TP. Zdaje się, że wymieniają jakieś światłowody stąd ten kiepski transfer. Teraz pozostaje nam korzystać z neta albo do 14. albo po 22. bo w tych godzinach transfery są równe max 5kB/s.

Mlody2K6 -> Nie chwal dnia przed zachodem. Ja też na początku nie miałem na co narzekać, a teraz im więcej osób przyłączają do mojej linii, tym jest trudniej z normalnym transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:38, AdiN2 napisał:

Ostatnio coś mi się dzieję z neostradą :| Łączy się około 10min ,oczywiście nie zawsze tak
mam . Wy też macie taki problem ?



Nie i nigdy nie miałem takich problemów. A do wszystkich co bluzgają na Neo - sądzę że są to bluzgi bezpodstawne sam mam Neo 1MB (od paru lat - wcześniej miałem 128 i 512) i nie mam z nią żadnych problemów. Śmiga szybko (przy ściąganiu z neta 120-130 KB/sek), NIGDY mnie nie zawiodła. No może raz jak była jakaś awaria i nie miałem dostępu do neta przez jeden dzień. Ale czym jest jednodniowa awaria na przestrzeni czterech lat???? Założę się że znajdą się ludzie mający Chello, Netie lub innego neta i jedni będą wniebowzięci swoim internetem zachwalając go pod niebiosa podczas gdy inni będą na niego bluzgać i przeklinać jako najgorszy na rynku. Więc w myśl mądrego zdania "jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja mam następujący problem iż. Mam neo i modem ZXDSL 852 i jak klikam na ikone neostrady to na pokazanie sie menu musze czekać ok.20-40sek. wcześniej (od razu po formacie) kliknąłem i za 3sek. już menu było....CO SIE DZIEJE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 12:07, Zaskroń napisał:

Witam
Ja mam następujący problem iż. Mam neo i modem ZXDSL 852 i jak klikam na ikone neostrady to
na pokazanie sie menu musze czekać ok.20-40sek. wcześniej (od razu po formacie) kliknąłem i
za 3sek. już menu było....CO SIE DZIEJE?

pewnie coś się zwaliło w menu. JA polecam wyrzucenie tego Dialera od TP, ABSOLUTNIE NIC NIE STRACISZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby nie spamować zapytam czy masz pojęcie o neostradzie ja mam troche ...no ale żeby wygadywać że menu sie zwaliło....POżAL SIE BOżE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam nie miałem nigdy Neostrady wiec ci nie pomoge. Sądze że jednak nie ma potrzeby zmieniana NEO na inne (chello itd) ja mam właśnie chello(UPC) i ostatnio doprowadza mnie do szału bo mi co jakiś czas gaśnie net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 12:07, Zaskroń napisał:

/.../


Sugeruję format. I podobno od pisania na tym forum net zwalnia, więc może lepiej zostać przy GG? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 02:22, Cyr4x napisał:

Swoją drogą znalazłem dzisiaj ofertę pracy w gazecie - dla informatyka bez doświadczenia (w
tym studenci) - jak zadzwoniłem i dowiedziałem się, że chodzi o pracę w infolinii technicznej
neostrady tp to zrezygnowałem od razu. Nie miał bym serca zachwalać ludziom tego czegoś.


Z tego co wiem, to ta praca nie polega na zachwalaniu Neo, tylko na odpowiadaniu na arcydebilne pytania ("Kontrol? Jakie kontrol? Panie, u mnie nie ma takiego przycisku na klawiaturze!!!")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 23:27, rob006 napisał:

Z tego co wiem, to ta praca nie polega na zachwalaniu Neo, tylko na odpowiadaniu na arcydebilne
pytania ("Kontrol? Jakie kontrol? Panie, u mnie nie ma takiego przycisku na klawiaturze!!!")

I udzielaniu rad na ekwiwalentnym poziomie, tj. zakładającym, że ma się do czynienia z idiotą. Ale to niestety częsta przypadłość różnych infolinii. Na szczęście zdarzają się chlubne wyjątki od tej reguły.

rad84
Twoje posądzanie o bezpodstawność jest... bezpodstawne. Dzisiaj mam neo ostatni dzień. Podczas dwuletniej umowy zdarzył się jeden.. wypadek. Fachowcy po oględzinach u mnie w mieszkaniu stwierdzili, że wina leży po stronie kabli położonych w domu. Powątpiewałem w to, ale dla spokoju wymieniliśmy z ojcem kabel. Dostępu do sieci nie miałem ze 2 tygodnie, a druga wizyta serwisantów poskutkowała telefonem do ich centrali, gdzie leżało źródło problemu - dysfunkcja karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie...

Czy po podłączeniu livebox''a TP muszę łączyć się przez aplikację dostępową TP czy mogę zrobić to normalnie, tak jak teraz, przez kreatora połączenia Windows?

I jeszcze jedno pytanie. Jakie są mniej więcej ceny w VOD TP za nowe filmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:43, Dark Demon napisał:

Mam jedno pytanie...

Czy po podłączeniu livebox''a TP muszę łączyć się przez aplikację dostępową TP czy mogę zrobić
to normalnie, tak jak teraz, przez kreatora połączenia Windows?

I jeszcze jedno pytanie. Jakie są mniej więcej ceny w VOD TP za nowe filmy?


Odnośnie pierwszej części pytania: ani nie musisz, ani nie możesz. Livebox to router i sam się łączy z netem. Wystarczy, że po instalacji (a właściwie nawet w trakcie) wpiszesz parametry dostępowe i tyle. No i jeszcze taka rada, nie korzystaj z połączenia USB na liveboxie bo to jedna wielka kaszana. A najlepiej kup sobie normalny ruoter ADSL i zobaczysz ile problemów cię ominie:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A najlepiej kup sobie normalny ruoter ADSL i zobaczysz ile problemów

Dnia 29.11.2007 o 00:24, B0c14N napisał:

cię ominie:P.


Najlepsze rozwiązanie :) odkąd zmieniłem tepsowy modemik na router bezprzewodowy Linksysa wszystkie problemy zniknęły, jak ręką odjął. Mam ten problem, że tepsa jest jedynym dostawcą netu, z którego mogę korzystać, Multimo, czy Netia też idzie po tepsowych kablach, a jakość obsługi klienta jest taka sama :P

A dwie moje przygody z tepsą warte sa opisania

1) brak wpisania neo na rachunku. Co trochę telefony do tepsy, że błędne rachunki. Nic. Po pół roku przychodzą korekty rachunków za neo. Reklamacja - odrzucona. Skończyło się, jeszcze wtedy URTiPem. Tepsa się poddała i reklamację uznała

2) Nagle przestaje działać net. Telefon na błękitną linię i zonk maksymalny. "Przepraszamy, ale pomyliliśmy numer, który mieliśmy odciąć od neostrady". Dwa dni awantur, które sjkończyły się tym, że musiałem podpisać nową umowę. Tyle, że w salonie Orange powiedzieli mi, że kiedyś czekało się na scrossowanie linii 5 dni max, a teraz ile tepsa sobie zapragnie.

Wykorzystałem wtedy pracę w jednej z redakcji gazet ogólnopolskich :P zadzwoniłem do zarządu TP S.A, wymieniłem nazwę gazety i kazałem się połączyć z członkiem zarządu, który odpowiada za błękitne linie. Przełączyli. Po paru minutach rozmowy z bardzo uprzejmą panią prezes, kobieta się lekko zirytowała mówiąc m.in "przecież to powinno być załatwione w ciagu jednego dnia", bardzo mnie przepraszała i obiecała, że załatwi problem. Za 20 minut, dzwoni lekko przerażona pani z TP, mówiąc, że właśnie podłączyli mi net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 23:24, rob006 napisał:

> /.../

Sugeruję format. I podobno od pisania na tym forum net zwalnia, więc może lepiej zostać przy
GG? ;>


Grrr, czy Wy ludziska w końcu skończycie zawsze pisać format format format? W 99% przypadków bez tego się obejdzie. Jakoś dziwne, że ja mam Winde nie reinstalowaną od 2 lat, gram w masę gierek, mam w cholerę programów i wszystko chodzi nadal rewelacyjnie. A jak coś się popsuło, to zawsze było jakieś wyjście. Odnośnie neostrady: no ja mam już w ciągu całego dnia normalną możliwość korzystania z neta, nie sypie się już nic (z wyjątkiem resetującego się co kilka dni Liveboxa, ale wystarczy go odłączyć od prądu na kilka minut i wszystko śmiga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 17:38, AdiN2 napisał:

Ostatnio coś mi się dzieję z neostradą :| Łączy się około 10min ,oczywiście nie zawsze tak
mam . Wy też macie taki problem ?

a jaki masz modem ??? ZXDSL 852??? jak ten to normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 02:12, Agntx napisał:

Grrr, czy Wy ludziska w końcu skończycie zawsze pisać format format format? W 99% przypadków
bez tego się obejdzie. /.../


Weź poczytaj sobie jego posty i pomyśl, jakie jest prawdopodobieństwo, że uda się mu wytłumaczyć jak wyczyścić rejestr, sprawdzić czy nie ma na dysku żadnych wirusów, adware,spyware,malware i innego ogólnie pojęŧego syfu i czy w końcu będzie mu się chciało to robić. Nie oszukujmy się, Windows działa najlepiej wtedy, gdy nikt go nie używa, a najprostszą metodą zwiększenia jego wydajności jest format. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]
No to jest tylko Twoje zdanie. Ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim jak niestabilność, nie działanie, zawieszanie się, blue-screeny i takie podobne. Nie wiem, może to kwestia oryginalności systemu, ale wcale nie jestem nie wiadomo jak zaawansowanym użytkownikiem komputera, ale z większością problemów zawsze sobie daję radę. I nie raz wybawiłem z opresji kompy kumpli. Dla mnie format to ostateczna ostateczność, a to, że niektórym system się sypie, to zależy od dwóch czynników:
a) lipne oprogramowanie
b) nieznajomość obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować