Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2008 o 17:04, Radykał napisał:

Jak dodzwonić się do Tepsy z telefonu komórkowego? Gdy dzwonie na numer 9393 pojawia
mi się komunikat "połączenie odrzucone". Myślę nad zmianą internetu...

Dodzwonisz się z ORANGE. A z np plusa spróbuj 489393 lub 229393 (kiedyś działało, nie wiem jak teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się trochę pożalić. Neo 1mb już od około roku nie mogłem narzekać. Lecz od jakiś 2 tygodni neo wieczorami muli niemiłosiernie. Pingi w grach mam po 200-300 transfer ok. 3-4 kb/s. I tak wszyscy u mnie w okolicy. Kumpel mieszka kilka bloków dalej, ma neo 2mb i wieczorami dsl.cz pokazuje mu że ma net 128. No żal.pl po prostu. Próbuję zmusić się do telefonu do TP, ale jakoś nie mam chęci - jestem prawie pewnien że tylko stracę czas bo tel. pewnie nic nie da :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:12, Falconer napisał:

Wie ktoś jak ustawić w Viście, aby Neostrada automatycznie łączyła mnie z internetem
po włączeniu Windowsa?

A nie masz tego w tym cały "oprogramowaniu" od neo ?? Ja w tym czymś (nie wiem jak to się zowie) ustawiłem to w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:21, MasterOfBlaster napisał:

> Wie ktoś jak ustawić w Viście, aby Neostrada automatycznie łączyła mnie z internetem

> po włączeniu Windowsa?
A nie masz tego w tym cały "oprogramowaniu" od neo ?? Ja w tym czymś (nie wiem jak to
się zowie) ustawiłem to w opcjach.


W Viście się nie uruchamia tej Aplikacji Dostępowej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy windows nie ma włączonej opci oszczędzania energii na portach USB, bo miałem ten sam problem. Wtedy wystarczy zmienić tą opcje w ustawieniach i wszystko jest ok.
pozdrawiam

Dnia 06.03.2008 o 22:24, tomoliop napisał:

Mam taki problemik z Livebox''em. To wredne pudło ma częstą tendendencję do nagłego zrywania
połączenia. Problem rozwiązuje każdorazowo wyjmując i wkładając kabelek USB, ale jest
to niewygodne i wiadomo, podczas gier online wielce irytujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:15, elfmag napisał:

Sprawdź czy windows nie ma włączonej opci oszczędzania energii na portach USB, bo miałem
ten sam problem. Wtedy wystarczy zmienić tą opcje w ustawieniach i wszystko jest ok.
pozdrawiam


> Mam taki problemik z Livebox''em. To wredne pudło ma częstą tendendencję do nagłego
zrywania
> połączenia. Problem rozwiązuje każdorazowo wyjmując i wkładając kabelek USB, ale
jest
> to niewygodne i wiadomo, podczas gier online wielce irytujące...


Problem rozwiązałem po prostu przerzucając się na kabel Ethernet, ale dzięki za radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 18:28, Asthariel napisał:

Jestem lamerem, wiec sie pytam: co zrobić, żeby neostrada sie tak czesto nie odłączała?

A co jaki czas neostrada Ci się odłącza? Bo może masz problemy techniczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam neo 512, dostałem w zestawie modem ZTE 852. Przez ponad rok chodził jak marzenie, od około pół roku miewam z nim problem - co jakiś czas net zdycha do marnych 0.5% łącza i mniej, czasami sam powstaje, czasami jedynym wyjściem jest restart kompa. Do łączenia się używam Windowsowego połączenia sieciowego. Próbowałem następujących metod
-format
-zmiana gniazda USB (z koncentratora na USB w płycie głównej)
-zmiana ustawień energii w gniazdach USB
-poprawki od MS (wskazane na generic.neostrada.pl)
-blokowanie portów programem WWDC
-pełne skanowanie wieloma AV i anti-spyware
-grzebanie w ustawieniach połaczenia (żeby nie rozłączało po XX bezczynności)
Co mogę jeszcze zrobić?
Jeśli pozostaje tylko wymiana modemu, to czy muszę to zrobić we własnym zakresie, czy w salonie TP dostanę inny tj. nie ZTE, ale np. Sagem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 18:59, szypek26 napisał:

witam. mam neo 512, dostałem w zestawie modem ZTE 852. Przez ponad rok chodził jak marzenie,
od około pół roku miewam z nim problem - co jakiś czas net zdycha do marnych 0.5% łącza
i mniej, czasami sam powstaje, czasami jedynym wyjściem jest restart kompa. Do łączenia
się używam Windowsowego połączenia sieciowego. Próbowałem następujących metod
-format
-zmiana gniazda USB (z koncentratora na USB w płycie głównej)
-zmiana ustawień energii w gniazdach USB
-poprawki od MS (wskazane na generic.neostrada.pl)
-blokowanie portów programem WWDC
-pełne skanowanie wieloma AV i anti-spyware
-grzebanie w ustawieniach połaczenia (żeby nie rozłączało po XX bezczynności)
Co mogę jeszcze zrobić?
Jeśli pozostaje tylko wymiana modemu, to czy muszę to zrobić we własnym zakresie, czy
w salonie TP dostanę inny tj. nie ZTE, ale np. Sagem?

byłbym wdzięczny za pomoc, bo na błękitnej linii raczej jej nie otrzymam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 18:59, szypek26 napisał:

(ciach)


No po wyrecytowaniu takiego wierszyku na infolinii to tylko jeszcze jedna przeszkoda może stać między tobą a nowym modemem. Mianowicie sprawdzenie modemu na innym kompie albo innego na twoim. Bo jak na razie to jeszcze nie wykluczysz uszkodzenia kompa (chociaż linia też może być kiepska, przydałoby się sprawdzić podczas rozmowy na 0800102102). BTW zdycha ci niezależnie od pory dnia czy w jakichś konkretnych porach. Możesz sprawdzić jeszcze w programie do modemu czy nie ma błędów CRC (jak są od strony modemu to faktycznie jego wina).

Oj, skleroza. BL nie jest od neostrady więc nie dziw się, że tam nie otrzymasz pomocy. A co do jeszcze jednej pominiętej przeze mnie kwestii to modem możesz dostać inny, tylko musisz poprosić żeby było to dopisane w zgłoszeniu i mieć nadzieję, że w danym telepunkcie taki model jak chcesz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:50, B0c14N napisał:

No po wyrecytowaniu takiego wierszyku na infolinii to tylko jeszcze jedna przeszkoda
może stać między tobą a nowym modemem. Mianowicie sprawdzenie modemu na innym kompie
albo innego na twoim.

nie mam u kogo... wszyscy kumple mają neta osiedlowego, tylko ja się wyrodziłem ;/

Dnia 27.04.2008 o 22:50, B0c14N napisał:

Bo jak na razie to jeszcze nie wykluczysz uszkodzenia kompa (chociaż
linia też może być kiepska, przydałoby się sprawdzić podczas rozmowy na 0800102102).
BTW zdycha ci niezależnie od pory dnia czy w jakichś konkretnych porach.

niezależnie

Dnia 27.04.2008 o 22:50, B0c14N napisał:

Możesz sprawdzić
jeszcze w programie do modemu czy nie ma błędów CRC (jak są od strony modemu to faktycznie
jego wina).

hm... jak zauktualizowałem stery z francuskiej strony TP to w ogóle nic nie działało... nie lubi widocznie nowych sterów ;/

Dnia 27.04.2008 o 22:50, B0c14N napisał:

Oj, skleroza. BL nie jest od neostrady więc nie dziw się, że tam nie otrzymasz pomocy.

to gdzie?

Dnia 27.04.2008 o 22:50, B0c14N napisał:

A co do jeszcze jednej pominiętej przeze mnie kwestii to modem możesz dostać inny, tylko
musisz poprosić żeby było to dopisane w zgłoszeniu i mieć nadzieję, że w danym telepunkcie
taki model jak chcesz jest.

tj. podczas rozmowy gdzieś-tam z kimś-tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jak chcemy ustawić sobie odbiór poczty e-mail w programie który od razu jest na komputerze musimy podać Serwer poczty przychodzącej(POP3 lub IMAP) oraz Nazwę serwera poczty wychodzącej(SMTP) i pytanie jest takie: Jak nazywają się te serwery?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:34, albinskia napisał:

Mam pytanie: Jak chcemy ustawić sobie odbiór poczty e-mail w programie który od razu
jest na komputerze musimy podać Serwer poczty przychodzącej(POP3 lub IMAP) oraz Nazwę
serwera poczty wychodzącej(SMTP) i pytanie jest takie: Jak nazywają się te serwery?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Ja mam w Operze ustawioną pocztę w o2.pl i wygląda to tak:
Serwer poczty wychodzącej (SMTP) - mail.o2.pl
Port - 25

Serwer poczty przychodzącej (POP) - mail.o2.pl
Port - 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:09, albinskia napisał:

Acha. Ale mi chodzi o te porty w neostradzie. :)

Kiedyś mi się obiło o uszy, ale nie wiem czy to jest poprawne...
Serwer POP3: poczta.neostrada.pl
Serwer SMTP: poczta.neostrada.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:09, albinskia napisał:

Acha. Ale mi chodzi o te porty w neostradzie. :)


Ja mam ustawione 110 dla przychodzącej i działa. Dla wychodzącej nie wiem, bo tej poczty nie warto używać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem skazany na Neo bo tam gdzie mieszkam nie ma zbytnio jak wziąć innego operatora. I już mnie ostatnio wkurza ten net. Od kilku dni co chwilę mam dc. Wiecie czym może być to spowodowane?

PS Mam prędkość łącza 1MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować