Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2008 o 08:19, piero92 napisał:

Jestem skazany na Neo bo tam gdzie mieszkam nie ma zbytnio jak wziąć innego operatora.

Jak to? Przecież możesz mieć umowę na telefon domowy z TP, zaś na internet z innym operatorem. Istotny jest sam fakt bycia podłączonym do linii telefonicznej.

Dnia 30.04.2008 o 08:19, piero92 napisał:

I już mnie ostatnio wkurza ten net. Od kilku dni co chwilę mam dc. Wiecie czym może być to spowodowane?

Możliwe, że jakimiś niedociągnięciami po stronie TP (kiedyś nie miałem dostępu do sieci przez ok. 2 tygodnie i okazało się, że coś im się zawiesiło w centrali). Po tym incydencie nie przedłużałem już z nimi umowy i zmieniłem operatora (również za względu na modem, którego nie muszę podłączać pod USB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na neo ostatnio nie narzekam, po przyspieszeniu z 256kbps na 1mbps dziala bardzo ladnie. Po drodze byly kiedys tam jakies problem (DC i te sprawy) teraz DC mi sie zdazy moze raz na miesiac i to raczej winy tego ze filtr na telefonie sie obluzowal czy cos:), bo jak poprawie, to z powrotem sie załącza zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 09:35, Treant napisał:

> Jestem skazany na Neo bo tam gdzie mieszkam nie ma zbytnio jak wziąć innego operatora.

Jak to? Przecież możesz mieć umowę na telefon domowy z TP, zaś na internet z innym operatorem.


Może źle to ująłem- mój starszy ma telefon domowy jako służbowy, ponieważ jest leśniczym i mieszkamy w leśniczówce (ale nie w lesie tylko blisko miasta ^^) i jego firma ma umowę na telefon i neta chyba tylko z TP więc nie da się nic zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 22:37, Dark SMG napisał:

Lol co to za awaria była? teraz net się włączył, typ z PT mówił że ogólnopolska awaria.


A to ciekawe, ja juz chcialem do nich dzwonic bo lekkie zdziwko jak po roku albo 2 latach uzywania neta nagle wyskakuje komunikat ze zle haslo albo nazwa uzytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 22:37, Dark SMG napisał:

Lol co to za awaria była? teraz net się włączył, typ z PT mówił że ogólnopolska awaria.

no właśnie! rozumiem, że tak też mieliście, bo ja się rozłączam, żeby ominąć limity z RS a tu bach! błędne hasełko :P już odpaliłem wszystkie AV i antyspyware jakie rezydują na HDD, zreinstalowałem stery do modemu, już włosy wyrywałem sobie z... głowy aż nagle net łaskawie się połączył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam neo i nigdy nie miałem z nim problemów, standardowy reset co 24h i tyle. W grach mam bardzo niskie pingi, zawsze pliki ściągają się z maksymalną prędkością. Dużo ludzi na neo narzeka i nie wiem czemu. Używam routera.
A dziś nie miałem żadnych problemów z netem, u mnie żadnej awarii nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 22:47, szypek26 napisał:

głowy aż nagle net łaskawie się połączył :P

To i tak miales lajtowo. Ja probowalem zreinstalowac sterowniki do modemu- instalator prosil o podlaczenie adaptera do portu USB i sie zacial :/ Podobnie bylo, gdy chcialem podlaczyc LB przez kabel USB. 15 minut temu skonczylem reinstalacje Windowsa... Na szczescie juz jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy korzysta ktoś z orange Freedom (o ile się orientuję jest to odmiana neo tylko pod inną nazwą)?? Jesli tak to jaką ma opinię na temat tego netu i czy są jakieś problemy (podobno ten standardowy modem sprawia kłopoty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 08:19, piero92 napisał:

Jestem skazany na Neo bo tam gdzie mieszkam nie ma zbytnio jak wziąć innego operatora.
I już mnie ostatnio wkurza ten net. Od kilku dni co chwilę mam dc. Wiecie czym może być
to spowodowane?
PS Mam prędkość łącza 1MB


Prawie mam tak samo (tzn. moja rodzina) na Śląsku - od prawie dwóch tygodni, czasami co chwilę, wyłącza net - wszystko w domu jest OK, komp, modem, linią wewnątrz domu... - czyli wina po stronie TPSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak to jest, że mam Neostrade ponad 1 GB, a patch do F.E.A.R. którego właśnie ściągam i zawsze inne pliki ściągają mi się z szybkością 12KB? Każdy tak ma czy tylko ja?

Nie , trochę się pomyliłem tylko z gram.pl mi z taką prędkością ściąga. Gdzieindziej jest 120KB, ale to i tak za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 18:54, Dominik000 napisał:

Napiszcie jak to jest, że mam Neostrade ponad 1 GB, a patch do F.E.A.R. którego właśnie
ściągam i zawsze inne pliki ściągają mi się z szybkością 12KB? Każdy tak ma czy tylko
ja?



To nie koniecznie jest wina Neostrady tylko transferu danych na stronie z której ściągasz. Chociaż mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 18:54, Dominik000 napisał:

mam Neostrade ponad 1 GB
Gdzieindziej jest 120KB, ale to i tak za mało.

Jak to "za mało"? Przecież na łączy 1 Mb/s (nie 1 GB), więcej aniżeli 115 kb/s Ci nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:03, balduran2 napisał:

> mam Neostrade ponad 1 GB
> Gdzieindziej jest 120KB, ale to i tak za mało.
Jak to "za mało"? Przecież na łączy 1 Mb/s (nie 1 GB), więcej aniżeli 115 kb/s Ci nie
pociągnie.


Pociągnie bo ja miałem nawet 125 kb/s. Niestety tylko przez parę minut. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:06, kavior15 napisał:

Pociągnie bo ja miałem nawet 125 kb/s. Niestety tylko przez parę minut. ;(

Chodziło mi o stałą prędkość, a nie w "porywach".
Bo u mnie przy 512 kb/s, gdy zaczynam ściągać jakiś plik przez kilka sekund idzie nawet 76 kB/s. A normalna maksymalna prędkość do 64 kB/s (oczywiście z jakiegoś normalnego serwera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:15, balduran2 napisał:

> Pociągnie bo ja miałem nawet 125 kb/s. Niestety tylko przez parę minut. ;(
Chodziło mi o stałą prędkość, a nie w "porywach".
Bo u mnie przy 512 kb/s, gdy zaczynam ściągać jakiś plik przez kilka sekund idzie nawet
76 kB/s. A normalna maksymalna prędkość do 64 kB/s.


A przy łączy 1 mega maksymalna prędkość to 128kb/s, nie wiem skąd wytrzasnąłeś 115 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:18, rob006 napisał:

A przy łączy 1 mega maksymalna prędkość to 128kb/s, nie wiem skąd wytrzasnąłeś 115 ;)

Widzę, że na tym forum nawet nie można pomylić się odrobinkę - bo od razu zwracają Ci uwagę (żeby tylko napisać posta).
W wzięło mi się to z (jak widać błędnych) obliczeń. Człowiek to nie komputer - może się mylić.
A poza tym, to moglibyście pisać jednostki normalnie (poprawnie), a nie jakieś "1 mega" - bo ktoś nie zorientowany, mógłby pomyśleć że jest to 1 MB/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:57, balduran2 napisał:

Widzę, że na tym forum nawet nie można pomylić się odrobinkę - bo od razu zwracają Ci
uwagę (żeby tylko napisać posta).

O_o Sorry ze cię uraziłem, ale wprowadzasz ludzi w błąd - nie mogłem przejść obojętnie... ;>

Dnia 09.05.2008 o 19:57, balduran2 napisał:

A poza tym, to moglibyście pisać jednostki normalnie (poprawnie), a nie jakieś "1 mega"
- bo ktoś nie zorientowany, mógłby pomyśleć że jest to 1 MB/s...

Ktoś niezorientowany nie widzi różnicy pomiędzy "B" a "b". ;]. Poza tym od kiedy to prędkość łączy podaje się bajtach na sekundę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj, przepraszam, ale nie znalazłem lepszego tematu a nie chciałem śmiecić i nowego zakładać. dostałem coś takiego na maila:

Microsoft Corporation
#1 Microsoft Way,
Redmond, WA 98052
Ref: xxx
Batch: xxx

MICROSOFT EMAIL LOTTERY AWARD PROMOTION: UNITED KINGDOM

Finally,today we announce this months winners of the MICROSOFT MEGA
JACKPOT
held on the 16th of May,2008.This is an Electronic Mail Award in which
email
addresses from all over the world were selected from our Email Selection
Machine (TOPAZ),of which Your email address was a lucky winner of $500,000
USD
in a Certified Bank Draft to your personal e-mail address,attached to the
winning number xxx,With serial number xxx,Ref:
xxx
and Batch: xxx.Selection process was carried out through random
selection
in our computerized email selection machine (TOPAZ) from a database of
over
1,000,000 email addresses drawn from all the continents of the world.You
are
to contact your claims(winnings) through our fiduciary agent.

CLAIMS FIDUCIARY AGENT: Mr. Mark Blair
E-mail: microclaims_blair@live.com

NOTE THAT THE BELOW INFORMATION IS REQUIRED TO CLAIM YOUR WINNINGS:

1.Full Name: 2.Address: 3.Nationality: 4.Age/Date of Birth:
5.Occupation: 6.Tel/Fax: 7.State of Origin: 8.Country: 9.Sex:
10.Ref/Batch no:


Sincerely,
Mrs. Linda Clarkson
Secretary.
2008 Microsoft.


phishing, nieprawdaż? jednakowoż szkoda byłoby $500.000 przepuścić koło nosa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też ostanio (dziś, wczoraj) macie tak wolną chodzącą Neostradę ? Już dziś normalnie szlag mnie trafia i nie wiem czy tylko ja tak mam, czy u was też to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować