Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

no wiesz, narzekanie na neostradę to po części wynik tego, na co sobie zapracowała swoją polityką i olewatorstwem w stosunku do klientów. nawet jak nie sprawia problemów, to trzeba ponarzekać, bo to tp jest. ruskich też nie lubią, nawet jak nic złego akurat nie robią... ;]
tp zawsze coś wykręci. o ile pewnemu odsetkowi użytkowników udaje się bez problemu korzystać z usługi przez cały okres trwania umowy, o tyle inni mają różnorakie problemy. pomijając już to, że np. u mnie kilkakrotnie na okres kilku dni drastycznie spadła prędkość działania netu (pomogły telefony w żołnierskich słowach do tp) oraz net mi się zawieszał po X czasu korzystania - trzeba było restartować kompa - okazało się, że to przez modem - do wymiany, to tyle taka heca, że w sporej części Polski przez kilka miesięcy transfer wahał się w granicach 10-30kB/s to jest śmiech na sali... (niezależnie od prędkości łącza, bo buraki wymianiały kable)... no to potem TP ma opinię, jaką ma i wszyscy na nią popluwają. i nie dziwię się.
a ja co jakiś czas muszę restartować ręcznie modem (kabel z gniazdka), bo mi się nie chce połączyć z netem. a o zainstalowaniu nowych sterów nie mam co marzyć - już w ogóle nie wstaje. chociaż od czasu, jak się przesiadłem z 512 na 1mega (czyli jakieś dwa miechy) to problemów z prędkoscią nie mam. znaczy mam, ale to raczej nie wina tp. a szkoda, poużywałbym sobie... ^^ dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)
mam pytanie bo zamówiłem sobie Neostradę z liveboxem i coś mnie dręczy, ale zacznę od samego początku no więc: W zeszły czwartek zamówiłem Neostradę bez zakladania telefonu tylko osobne łącze do tego celu bo wole płacić 36,60 zł za obsługę linii aniżeli 50 złotych w najtańszym abonamencie z telefonem, w którym mogę wziąć Neostradę. Pani mi powiedziała, że najpóźniej linię mi pociągną do poniedziałku czyli do Dzisiaj, no więc czekam na panów monterów i czekam ale zamiast nich dzwoni do mnie telefon z Wałbrzycha z głównej centrali w moim okręgu, zadzwoniła do mnie pani, która umówiła się ze mną na termin pociągnięcia z puszki kabla do mojego domu na piątek między 12 a 14 no to już jestem zdenerwowany gdyż monterzy mieli to zrobić do dzisiejszego dnia a w dodatku denerwuje mnie sam fakt, że pociągnięcie kabla z puszki bo tylko to muszą zrobić będzie trwało około 45 minut a ja muszę czekać do piątku. W dodatku umowę na Neostradę zapewne podpiszę w poniedziałek bo w sobotę oczywiście punkt tp jest nieczynny :( Traktowanie klientów przez tp jest żenujące, ale co możemy zrobić? Tylko się awanturować. Ale przejdźmy do mojego pytania a mianowicie przez jaką grubą ścianę przejdzie sygnał z liveboxa do tego odbiornika na USB?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że Livebox ma bardzo słaby zasięg. Czasem 1 ściana (nośna) może spowodować spadek sygnału do niskiego, a nawet bardzo niskiego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co powoduje że net nie działa po kilku godzinach używania? Wygląda to tak że próbuję wejść na jakąś stronkę i tylko pokazuje mi się pusta zakładka, bez możliwości odświeżania.
Raz udało mi się zresetować Explorera (taki proces w Menadżerze zadań po którym "resetuje" się Pulpit) i pomogło ale najczęściej muszę resetować kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-) Mam 2/mb neostradę , modem TPSA w koszu i zakupiony nowy hub ADSL z wifi ;>
Nie mam powodów do narzekań, internet stale jest włączony, nigdy się nie rozłącza(hub jest niezależny od komputera, więc koniec z "połącz", "rozłącz"), nie muszę używać tego beznadziejnego programu neostrady TP do łączenia z siecią i wszyscy w domku są zadowoleni ;)
Jedyne na co mogę zwrócić uwagę, to dosyć duże wahania w prędkości(czasami znacznie spada, ale to już głównie wina rozdzielenia łącza na 4 komputery ). Polecam zakup routera ADSL, wystarczy tylko 50-150 zł i naprawdę życie staje się o wiele łatwiejsze , a neo przyjazne ^^ Jedyny problem może sprawić konfiguracja, ale osoby lekko obeznane z komputerem na pewno dadzą sobie radę ;) pozdro

Spector - używasz domyślnych sterów od NEO TP ? Miałem podobny problem w biurze, zrób tak jak napisałem wyżej, albo zainstaluj tylko sterowniki do modemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 10:21, ferbi napisał:

Z własnego doświadczenia wiem, że Livebox ma bardzo słaby zasięg. Czasem 1 ściana (nośna)
może spowodować spadek sygnału do niskiego, a nawet bardzo niskiego poziomu.


A jeśli modem będzie stał w drugim pokoju zaraz obok mojego to będę miał zasięg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 11:37, wdowiakm napisał:

A jeśli modem będzie stał w drugim pokoju zaraz obok mojego to będę miał zasięg?

Z własnego doświadczenia: laptop z kartą wi-fi wala się po całym mieszkaniu, livebox stoi w pokoju "skrajnym". W całym mieszkaniu (niemałym) mam zasięg "doskonały" - skala w Atheros Managerze wypełniona do końca. Więc nie przesadzałbym z tym "słabym zasięgiem", kolega tylko straszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 12:19, Krejt napisał:

Z własnego doświadczenia: laptop z kartą wi-fi wala się po całym mieszkaniu, livebox
stoi w pokoju "skrajnym". W całym mieszkaniu (niemałym) mam zasięg "doskonały" - skala
w Atheros Managerze wypełniona do końca. Więc nie przesadzałbym z tym "słabym zasięgiem",
kolega tylko straszy.


No to żeś mnie trochę uspokoił bo się bałem, że jeden z komputerów nie będzie miał internetu. Teraz muszę czekać do piątku na montaż linii na Neostradę i w poniedziałek pewnie podpisze umowę a Neostrada miała mi dzisiaj działać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 21:05, Kawosz napisał:

Czytam Wasze posty i jakoś nie mogę wyjść z podziwu dla niektórych. Robicie z siebie
totalnych malkontentów, którzy z założenia muszą ponarzekać na Neostradę. Mam 3 lata
neo i w ciągu tego czasu nie miałem ani jednego problemu z transferami, przerwami w sygnale
etc. Mało tego, nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z usługą, nadmienię że
posiadam 1 Mbit. Albo urwałem się z choinki i jestem wyobcowanym wymoczkiem pośród tych
z problemami, albo po prostu co niektórzy z Was żyją nie na ziemi, a na Księżycu... ;)))


Masz całkowitą rację - ja też nie narzekam... Myślę, że to czysta zazdrość, że Neostrada jest łatwo dostępna a na radiówke niektórzy muszą czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:41, nadol91 napisał:

> Czytam Wasze posty i jakoś nie mogę wyjść z podziwu dla niektórych. Robicie z siebie

> totalnych malkontentów, którzy z założenia muszą ponarzekać na Neostradę. Mam 3
lata
> neo i w ciągu tego czasu nie miałem ani jednego problemu z transferami, przerwami
w sygnale
> etc. Mało tego, nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z usługą, nadmienię
że
> posiadam 1 Mbit. Albo urwałem się z choinki i jestem wyobcowanym wymoczkiem pośród
tych
> z problemami, albo po prostu co niektórzy z Was żyją nie na ziemi, a na Księżycu...
;)))

Masz całkowitą rację - ja też nie narzekam... Myślę, że to czysta zazdrość, że Neostrada
jest łatwo dostępna a na radiówke niektórzy muszą czekać...



Mam neo od 4 lat bodaj i poza samym początkiem, a mianowicie czekaniem 3 miechy na podłączenie po podpisaniu umowy(sic!) nie miałem ani jednego problemu z transferem albo przerywaniem połączenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leżę na podłodze,nie mogę wytrzymać.

Moja radiówka 256...Osiąga prędkość 3MB!

I to od wczoraj rana:)

No i git,nie potrzeba mi neo,mam 3MB za 40zł miesięcznie.

Wyniki speedroad testu:

Download:3293 kbps
Upload:75 kbps

Jak tak będzie na weekendzie to ja jestem w niebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to ty zapewne nie wiesz że radiówki gdy jest super połączenie to transfer przyśpiesza... No ale jak bedzie coś nie tak, to nawet na forum nie wejdziesz. Szczęście w nieszczęściu nie ma co :D

EDIT:
Nie żebym cię jakoś krytykował, broń Boże. Tylko mówię, że czasem jak dostawca nawala to wszystko "idzie się paść"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 23:17, nadol91 napisał:

Oooo, to ty zapewne nie wiesz że radiówki gdy jest super połączenie to transfer przyśpiesza...
No ale jak bedzie coś nie tak, to nawet na forum nie wejdziesz. Szczęście w nieszczęściu
nie ma co :D

EDIT:
Nie żebym cię jakoś krytykował, broń Boże. Tylko mówię, że czasem jak dostawca nawala
to wszystko "idzie się paść"


Troche z wejściem na forum przesadziłeś ;D. Mam radiówkę i gdyby nie limity to by było nice :) tylko że rozłącza. Skype działa :) i co łyso? Wy jak narzekacie na neo to sie zemną zamieńcie (z chęcią się zamienię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wy jak narzekacie na neo to sie

Dnia 10.09.2008 o 23:37, Mr X napisał:

zemną zamieńcie (z chęcią się zamienię).

No wiesz ty co... Ja nie narzekam - ja popieram. I sam wolę neostradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam neo od 4 lat bodaj i poza samym początkiem, a mianowicie czekaniem 3 miechy na podłączenie

Dnia 10.09.2008 o 17:48, Chopin_l napisał:

po podpisaniu umowy(sic!) nie miałem ani jednego problemu z transferem albo przerywaniem
połączenia...


Ja też z neo nie mam żadnego problemu a używam go od 2 lat. A zerwane połączenia mogłem policzyć na jednej ręce w ciągu 2 lat. Teraz z 512 mam 1mb/s i mi to w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 09:24, gpodoba napisał:

Ja też z neo nie mam żadnego problemu a używam go od 2 lat. A zerwane połączenia mogłem
policzyć na jednej ręce w ciągu 2 lat. Teraz z 512 mam 1mb/s i mi to w zupełności wystarcza.


Ja cztery lata temu miałem neostrade i ani razu mi nie zerwała połączenia, ale po przeprowadzce musiałem zerwać umowę bo moja centrala nie miała możliwości technicznych podłączenia neostrady a teraz to się zmieniło więc zakładam sobie neostradę 1 Mb/s. Jutro monterzy przyjeżdżają by mi podłączyli kabel pod nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten FlashNet dalej mnie zaskakuje.Przeglądam sobie gram.pl,najnormalniej klikam odśwież a tu pokazuje się strona:

"Z powodu czegoś tam prosimy zmienić numer IP z ***.***.**.** na ***.***.**.**,oraz bramę na ***.***.***.*."Ok,a po zmianie speed test jest taki:
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 209 kbps (26.1 KB/s)
Data: 11.9.2008, 21:38:46

Nie no,po wczorajszych prędkościach zawiodłem się:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 21:05, Kawosz napisał:

Czytam Wasze posty i jakoś nie mogę wyjść z podziwu dla niektórych. Robicie z siebie
totalnych malkontentów, którzy z założenia muszą ponarzekać na Neostradę. Mam 3 lata
neo i w ciągu tego czasu nie miałem ani jednego problemu z transferami, przerwami w sygnale
etc. Mało tego, nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z usługą, nadmienię że
posiadam 1 Mbit. Albo urwałem się z choinki i jestem wyobcowanym wymoczkiem pośród tych
z problemami, albo po prostu co niektórzy z Was żyją nie na ziemi, a na Księżycu... ;)))


Nie jesteś jedyny. Ja z neo przeszedłem od 128 po 1mb bez jakichkolwiek problemów. Zawsze maks transfer i pełna swoboda z korzystania z przeglądarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować