Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2011 o 18:59, hans_olo napisał:

No to trudno, musisz się przemęczyć, albo zapłacić "karę". "Kara" brzmi strasznie, w
rzeczywistości jest to zwrot równowartości całej umowy.


Czyli jest to cena miesięcznego abonamentu pomnożona przez ilość miesięcy (czyli u mnie będą to 24)? Cóz, dziękuję.

Jeszcze jedno, mam od TP ten dekoder HD i umożliwia mi on korzystanie z jednego TV. Z tym, że w domu mam dwa telewizory - jeden w salonie i drugi w moim pokoju. Czy jeżeli kupiłbym na Allegro taki drugi (identyczny co dostałem) dekoder ( http://allegro.pl/dekoder-samsung-shd-85-tv-tp-orange-dvb-t-i1965503595.html) i podpiął go tak samo jak ten pierwszy to wszystko by hulało?
Wiem, że to jest niezgodne z umową, ale nikt nie będzie mi robić rewizji. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz wiem, że się nie da bo jest coś takiego jak karta dostępu którą wsuwa się do dekodera...

Mam jednak inne pytanie. Podpisałem umowę w środę, już mam tą telewizję i wszystko ładnie działa, ale prędkość internetu pozostała bez zmian (podpisałem umowę na TV i internet 10mbs). Cały czas mam poprzednią prędkość. Czy jeżeli mogę już oglądać TV z dekodera to nie powinienem mieć również zwiększonej prędkości łącza? Ile się na to czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zależy jak się chce temu tp. Ja zamawiałem przez neta Internet to kurier z umową przyszedł po prawie 2 tygodniach, a później żeby nie to, że dzwoniłem i potwierdzałem dane to nie dostałbym za szybko hasła do podłączenia się do linii ADSL. Tak więc moja rada to zadzwoń na infolinię, tak się więcej dowiesz i szybciej załatwisz sprawę niż czekając, tak przynajmniej ja zawsze miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 12:54, Radek15 napisał:

Szczerze to zależy jak się chce temu tp. Ja zamawiałem przez neta Internet to kurier
z umową przyszedł po prawie 2 tygodniach, a później żeby nie to, że dzwoniłem i potwierdzałem
dane to nie dostałbym za szybko hasła do podłączenia się do linii ADSL. Tak więc moja
rada to zadzwoń na infolinię, tak się więcej dowiesz i szybciej załatwisz sprawę niż
czekając, tak przynajmniej ja zawsze miałem.


Zadzwoniłem do nich i po jakiejś godzinie już miałem 10mb. Ciekawe czy bez telefonu by tak było. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 16:07, JackXPPL napisał:

Zadzwoniłem do nich i po jakiejś godzinie już miałem 10mb. Ciekawe czy bez telefonu by
tak było. :P

W życiu. Gdyby operator miał pilnować co się dzieje na każdym łącz, no to sam już rozumiesz. Dzwonisz, zgłaszasz i robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 16:07, JackXPPL napisał:

Zadzwoniłem do nich i po jakiejś godzinie już miałem 10mb. Ciekawe czy bez telefonu by
tak było. :P


Tak jak hans napisał, trzeba samemu się zgłosić po coś co się należy. A mając tyle klientów co oni mają to często można coś przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże wtf, mam Livebox''a 2.0. Już biorę pod uwagę tandetę tego urządzenia, ale mam pewien problem z którym nie umiem sobie poradzić. Cały dzień dzisiaj odłączało mnie od sieci WiFi chociaż wszystkie lampki świeciły się tak jak należy. Po prostu traciłem połączenia musiałem się rozłączać i łączyć jeszcze raz z poziomu Windowsa, to raz. Dwa, że teraz świeci się ta jebana żółta dioda od @ i nic kompletnie nie da się zrobić podłączam kablem nie mogę wejść w ustawienia, resetuje, włączał wyłączam nic wciąż ta durna żółta dioda. Poza tym co to za filozofia, że nie mogę wejść w ustawienia główne routera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że mnie też czekają ciężkie czasy bo pewnie niedługo podłączymy Liveboxa i TV do tego. Starym w kółko tłumaczę, że to słaba opcja i lepiej opłaca się to co teraz mamy czyli Cyfrowy Polsat za 20zł i router do neo.
Czy z tym Liveboxem na prawdę jest tyle problemów? Będę łapał sieć przez wi fi a do pokonania ma sufit i podłogę u mnie w pokoju i trzy ściany do drugiego, da radę?
A może da się podłączyć telewizję a neta dalej mieć przez swój router

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary model (ten z tym świecącym logo tp) i powiem, że raz na jakiś czas muszę go resetować, bo niby widzi wifi, ale za chorobcie nie da się podłączyć do niej. Jeżeli chodzi o zasięg to nie jest taki słaby, ale za dużo od niego nie wymagaj. U mnie przez sufit daje rade jak na tym lapku siedzę co teraz (tutaj mam mocniejszą kartę od wifi) to łapie zasięg znakomity, ale obok siostra na lapku z adapterem ma 3/5 albo 4/5 kresek. A na takim samym adapterze mam jeszcze stacjonarny i na nim muszę mieć go skierowanego w stronę schodów, przy których piętro niżej mam liveboxa. A co do telewizji na innym routerze to na pewno jest możliwa, musisz mieć tylko router obsługujący taką możliwość. Sam myślałem, żeby Internet połączyć swoim routerem, a telewizje przez liveboxa, niestety nie miałem okazji tego wypróbować, nie powinno być żadnych komplikacji, ale z tym to nigdy nic nie wiadomo, bo livebox jest nieraz nieprzewidywalny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam router z modemem więc chyba nie da rady podłączyć go do liveboxa do którego to wkłada się kabel adsl. Router ma tylko wejście adsl, ethernet no i antenkę wi fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 16:22, Witcher1990 napisał:

Ja mam router z modemem więc chyba nie da rady podłączyć go do liveboxa do którego to
wkłada się kabel adsl. Router ma tylko wejście adsl, ethernet no i antenkę wi fi


Możesz spróbować rozgałęziacza i podłączyć oba do linii adsl, ale czy to będzie działać to nie wiem, lecz zawsze warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, od samego rana mam bardzo niestabilne łącze. Prędkość downloadu waha się między 0.70Mb/s do 8Mb/s, więc rozbieżność jest ogromna. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Wczoraj było normalnie, czyli ponad 10Mb/s. Miał ktoś podobne problemy z Neostradą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokie E52 która umożliwia przeglądanie internetu za pomocą sieci bezprzewodowej. Internet mam z neostrady, mam też liveboxa. Sieć wifi jest ustawiona, na laptopie bezprzewodowo bez problemu da się przeglądać internet. Jednak gdy próbuję komórką połączyć się z internetem za pomocą sygnału z liveboxa niestety się nie da, nawet po wpisaniu hasła wymaganego do połączenia. Ktoś się bawił w coś takiego, żeby za pomocą komórki przeglądać internet za pomocą sygnału z liveboxa ? Czy jest to w ogóle możliwe czy jednak nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wcisnąłeś przycisk który sprawi, że livebox przyjmie urządzenie do zaufanych? Reg się chyba nazywa ten przycisk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 12:00, KrisK91 napisał:

Dwa pytania:
Czy przy przedłużaniu neostrady przez internet trzeba coś podpisywać / czekać na kuriera
?
Kiedy rozpoczyna się okres uprawniający do przedłużenia umowy? Miesiąc przed jej zakończeniem?



Taka dobra rada osoby która z NEO ma spotkania codziennie od lekko 10-u lat. Nic na telefon. Nic na "gębę"
Umowa na papierze jest jedynym wiążącym dokumentem. Niedawno były u mnie pewne cyrki z NEO i cóż gdyby nie papierek bym był w czarnej " no tam z tyłu"
Telepunktów jest u nas w kraju dostatek i naprawdę lepiej raz się przejść i załatwić papier niż po pewnym czasie dzwonić i w kółko obsłudze powtarzać mantrę z problemem.

Co do tematu uaktualnienia umowy lub wybrania lepszej " o ile TP to dobre rozwiązanie" opcji na internet to oni już lekko pół roku przed wygaśnięciem starej umowy mają gotową nową ofertę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się w przyszłym roku kończy umowa i chyba zrezygnuję z neostrady. Powód? Zbyt wolne połączenie. 2Mb/s to jest raczej słabo w dzisiejszych czasach. Można zapomnieć o swobodnym oglądaniu filmów czy ściąganiu czegoś większego w mniej niż kilka godzin. Teraz rodzi się problem co zamiast neo. Raczej coś bezprzewodowego, bo na mojej linii więcej niż 2Mb/s nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 16:13, HumanGhost napisał:

Mnie się w przyszłym roku kończy umowa i chyba zrezygnuję z neostrady. Powód? Zbyt wolne
połączenie. 2Mb/s to jest raczej słabo w dzisiejszych czasach. Można zapomnieć o swobodnym
oglądaniu filmów czy ściąganiu czegoś większego w mniej niż kilka godzin. Teraz rodzi
się problem co zamiast neo. Raczej coś bezprzewodowego, bo na mojej linii więcej niż
2Mb/s nie przejdzie.


Ha, mało tego, ponieważ ja zawierając umowę na neostradę 20Mb/s, dostaję niecałe 14-13 Mb/s, mimo że mieszkam blisko centrali i z dnia na dzień jest coraz gorzej.Najpierw wyciągałem 16Mb, a podczas dwóch tygodni stopniowo malało, w wyniku czego mam tyle, ile napisałem wyżej. Ja czekam, aż skończy się umowa i od razu od nich odchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neo+ Livebox 2.0 w całym domu WiFi. Chodzi chodzi chodzi i nagle ni z gruchy ni z piertruchy się focha 4 ikona zaczyna albo świecić (normalnie miga) albo gaśnie 1,2 i 5 świecą (czyli tak jak zwykle) ni wszystkie urządzenia tracą połączenie, pomaga tylko reset. Potrafi mi wytłumaczyć, o co biega?

edit. czasami potrafi wytrzymać cały dzień,a tak jak dzisiaj rozłączyło mi już z 5-6 razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować