Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2005 o 11:03, Volvox napisał:

> Tja....masz pecha
> Niestety mam wyjścia na RJ-45 a nie USB więc mogę....

No to dawaj w opisie ze chodzi o modem/router
, a nie o standardowy Sagem czy Thompson.


No sory wybacz
Człowieku ja z neostrady jestem zielony(gdyby to była zwykła lanka to bym nawet niepytał).........a z instrukcji ani z pudełka niewynikało że to router.
Na tym z tyłu jest jedno gniazdo telefoniczne, jedno gniazdo RJ-45 i gniazdo zasilania to skąd ja mogłem wiedzieć że to router. Mi od zawsze router kojarzył się z wiele otworków :) diodek i kabelków a toto jakoś niewygląda na router.
Mimo że zachowuje się jak router....

No sory ale zielony z neo jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2005 o 12:37, Hegemon napisał:

Wlasnie, czyli koszty
sa podwojne, bo musisz miec i modem/router i switch. 2 pudelka zamiast jednego.


Jakie podwójne koszty.........dałem za neo 100 pln( chciałem tylko to co umożliwia pracę z neo i nic więcej) a za swicza nic bo mi kumpel skądś załatwił....EdiMax-a
Jak za neo 512 to to się opłacało. Abonament mam coś koło 80pln czyli taniocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 12:42, Saltictus napisał:

Jakie
podwójne koszty.........dałem za neo 100 pln( chciałem tylko to co umożliwia pracę z neo i nic więcej) a za swicza nic bo
mi kumpel skądś załatwił....EdiMax-a
Jak za neo 512 to to się opłacało. Abonament mam coś koło 80pln czyli taniocha


Ja instalacje mialem za darmo (z podstawowym modemem Speedtouch), a nie kazdy ma kumpla, ktory zalatwi mu switcha. A jak nazywa sie ten modem, z ktorego korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 12:47, Hegemon napisał:

> Jakie
> podwójne koszty.........dałem za neo 100 pln( chciałem tylko to co umożliwia pracę z neo i nic więcej)
a za swicza nic bo
> mi kumpel skądś załatwił....EdiMax-a
> Jak za neo 512 to to się opłacało. Abonament mam coś
koło 80pln czyli taniocha

Ja instalacje mialem za darmo (z podstawowym modemem Speedtouch), a nie kazdy ma kumpla, ktory
zalatwi mu switcha. A jak nazywa sie ten modem, z ktorego korzystasz?



To jest Thompson SpeedTouch 516. Co niezmienia faktu że na neo się jeszcze mało znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak to możliwe ze mam pobrane dzienny transfer (dzisiejszy) 20mb w autoconnect skoro nic nie sciagalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ samo serfowanie po necie też liczą do tego transferu. Nie wiem jaki jest przelicznik, ale to wygląda mniej więcej tak (przykładowo): 2h serfowania = 10 MB ściągniętych. Takie cfane skubańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 19:18, HumanGhost napisał:

Ponieważ samo serfowanie po necie też liczą do tego transferu. Nie wiem jaki jest przelicznik, ale to wygląda mniej więcej
tak (przykładowo): 2h serfowania = 10 MB ściągniętych. Takie cfane skubańce.


Nie no to chyba oczywiste, że surfowanie po necie jest również pobieraniem danych... bo przecież wchodząc na strony, ładują Ci się zdjęcia, tekst, animacje i inne pierdoły, które Twoja przeglądarka ściąga na HDD. Tu nie istnieje żaden określony przelicznik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest średnio transfer przy ściąganiuplików z internetu i jaki abonament jeśli sie ma neostrade 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 17:53, Widek napisał:

Witam, mam od jakiegos czasu duze problemy z neo to znaczy wyrzuca mnie z neta co 2 -3 godziny a to naprawde konkretnie
wkurza jak sciagam klip 90% i nagle ciach, macie podobne problemy?

Aha i te limity cos strasznego;/

Wiem jak to jest co prawda nie wyrzucała mnie z neta ale nie mogłem sie do nigo dostać ale na szczęście zminiłem sieć i już wszystko działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:43, Lex napisał:

a jaki jest średnio transfer przy ściąganiuplików z internetu i jaki abonament jeśli sie ma neostrade 512


512/256 kb/s to jest coś około 64/32 kB/s - (max. prędkości in/out) wszystko zależy jednak od serwera, z którym jesteśmy połączeni i z którego aktualnie coś ściągamy/uploadujemy :)

A co do cen? Są jakieś promocje, 6 miesięcy za 1 PLN w każdej opcji, potem coś około (tak mi się wydaje) 84 PLN/mies (przy podpisaniu umowy na 24 mies.). Jednak IMHO nie opłaca się podpisywać umowy z TELEKOMPROMITACJĄ POLSKĄ na 24 mies. ponieważ, za rok opcja 512 będzie znacznie tańsza, a Ty będziesz i tak musiał za nią więcej płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jam mam internet z qmplem na spółe (znaczy sieć) i transfer 100- 130 kb/s i place 25 zeta na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi noestrada nie działa, zmieniłem ze starej na tą przez 6 miesięcy za zeta i nie chce mi się połączyć, jak chce się zarejestrować to wyskakuje mi komunikat, że nie może ustanowić połączenia i żeby nie używać jakiegoś tam filtra. wiem że wszystko mam dobrze podłączone i zainstalowane, bo kilka tygodni temu miałem neostardę tą przez dwa miechy za chyba 30 zeta i mi chodziło elegancko, ale teraz po zmianie nie mogę się zarejestrować, modem mam ten sam co poprzednio, dzwoniłem do nich i mówili że aktywowali mi już 16 listopada, ale połącz?nia nie ma, i mieli przyjechać sprawdzić co jest nie tak ale nie przyjeżdżają dziady i już parę tygodni nie mam neta, co mnie wkurza. nie wie nikt o co może biegać? czemu może nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś neo zaskoczyło po raz kolejny i po raz kolejny negatywnie... Wchodze sobie i patrze nie moge sie połączyć tym razem niby dlatego ze wprowadzam hasło nieprawidłowe, restart i wszystko działa:) Ale Neo ma Filmy;0 I zdarzyło sie wam takie cos:

MIELIŚCIE KIEDYŚ TRANSFER NA NEO 2,5mb/s !?!?!? Kurde sciagam sobie teledysk no nie patrze 10 sekund i jest niezłe porycie miałem, potem zszokowany, odswiezam strone i sciagam ponownie a tu juz 55kb/s ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Co zrobić jeżeli neostrda rozłącza częściej niż powinna? Wczoraj w ciągu 2 godz zostałem rozłączony 3 razy!!!
2.Czy da się zainstalowac same sterowniki do modemu bez tego oprogramowania neo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 16:02, Seqiu napisał:

1.Co zrobić jeżeli neostrda rozłącza częściej niż powinna? Wczoraj w ciągu 2 godz zostałem rozłączony 3 razy!!!
2.Czy da
się zainstalowac same sterowniki do modemu bez tego oprogramowania neo?


1. Jeżeli neostrada często się rozłacza warto sparwdzić stan portu USB. W moim przypadku był on uszkodzony, co powodowało przepięcia i wyłączania się modemu.

2. Oczywiście, że się da. Wtedy do ustanowienia połaczenia wystarczy skorzystać z kreaotora połaczeń systemu Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2005 o 16:27, ferbi napisał:

1. Jeżeli neostrada często się
rozłacza warto sparwdzić stan portu USB. W moim przypadku był on uszkodzony, co powodowało przepięcia i wyłączania się modemu.


Jeżeli mam podłączona myszkę pod USB to chyba mam sprawne? Więc jaka może być inna przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie moge pożalić ostatnio (tj.wczoraj [01.12.05]) na 3 otwarte strony otwierało mi jedną i nic nie mogłem zuploadować :/ ehh jakbym miał jakiś inny wybór poza neo to bym wybrał już dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować