Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

A ja mam dość zabawną sytuację z neo gdyż i ponieważ bo dlatego, że kiedy chcą to mi odłączają. Dzwonie pytam się oni na to, że sprawdzą u siebie i mam zadzwonić za 24 godziny jeśli nadal nie będzie. Oczywiście podłączają ale za dwa tygodnie znowu ten sam problem. I tak przez ostatnie pół roku z kilkanaście razy. Dwa to przychodzą mi jakieś kosmiczne rachunki nikt nie wie za co. W terminie wszystko jest płacone a tu nagle w połowie miesiąca przychodzi rachunek na 200 ileś złoty. Dzwonię pytam się o co chodzi i nie dostaje odpowiedzi a żądanie zapłaty ~~ Tyle ile się z nimi na kłóciłem mógłbym spać spokojnie i się relaksować, w każdym razie lepiej spędzić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 11:25, pan m. napisał:

Mam radiówkę FlashNet 128kb/s

Tj. opcje standard? http://www.flashnet.pl/pl/oferta:internet/content=cennik
Jak napisano na stronie FlashNet - maksymalna przepustowosc lacza wynosi 512 kb/s, i wtedy faktycznie mogloby pobierac z predkoscia 65-70 kB/s - po prostu masz szczescie i jedziesz na maksie ;]

edit: wejdz tu http://speedtest.pl/ i sprawdz predkosc: kliknij Begin test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się.
Powiedzcie mi tylko,ile szybsza przy pobieraniu będzie Neo 1 megabajt od tej radiówki.I czy się opłaca.

{EDIT}-W tym teście wyszło tak:
Download-562kbps(70.3KB/s)
Upload-81 kbps(10.1KB/s)

Dużo czy mało w porównaniu z neostradą 1Megabajt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 11:51, pan m. napisał:

Powiedzcie mi tylko,ile szybsza przy pobieraniu będzie Neo 1 megabajt od tej radiówki.

Nie megabajt tylko megabit.
Jesli faktycznie sciagasz z predkoscia 65 kB/s (wlasnie w kilobajtach obrazowany jest download w oknie przegladarki - dostawcy internetowi przewaznie podaja predkosc w kilobitach. Aby otrzymac szybkosc w kilobajtach nalezy predkosc w kilobitach podzielic przez 8)), to Neo 1 Mb bedzie ok. 2 razy szybsza (predkosc pobierania ~128 kB/s).

Dnia 18.06.2008 o 11:51, pan m. napisał:

I czy się opłaca.

Nie wiem ile kosztuje Neo 1 Mb, ale wg. mnie warto - w koncu w tej radiowce moga Ci obnizyc transfer do dolnej granicy i bedzie chodzil 4x wolniej i nic im nie zrobisz, a Neo jednak przez wiekszosc czasu chodzi z ta nominalna predkoscia. Masz stacjonarny w TP? Jesli nie, to licz sie z tym, ze bedziesz musial placic oplate za utrzymanie lacza o wysokosci <smiech na sali> ok. 40 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Ok,zapamiętam.MegaBit;)
2.Tak,mam stacjonarny w TP.
3.Teraz płacę 40zł w FlashNet,a Neo 1MB kosztuje 57zł/miesiąc na 3 lata.Chyba się opłaca;).
I jeszcze jedno:
Mam 2 kompy.Teraz z jednego kabel mam podciągnięty pod drugi i mam w obu net.Jak jest z neostradą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 12:04, pan m. napisał:

2.Tak,mam stacjonarny w TP.
3.Teraz płacę 40zł w FlashNet,a Neo 1MB kosztuje 57zł/miesiąc na 3 lata.Chyba się opłaca;).

No to faktycznie sie oplaca. Net dwa razy szybszy za tylko 42% wiecej? Bierz!

Dnia 18.06.2008 o 12:04, pan m. napisał:

I jeszcze jedno:
Mam 2 kompy.Teraz z jednego kabel mam podciągnięty pod drugi i mam w obu net.Jak jest z neostradą?

Da sie, ale wiecej Ci nie powiem, bo sam nie wiem.

Dnia 18.06.2008 o 12:04, pan m. napisał:

Mój brat cioteczny ma 6 Mb Neostrady.Ma ją na spółkę z 2 kolegami,więc jest ich 3.Płacą po 39zł na miesiąc od osoby.Czy takie rozwiązanie się opłaca(z ciekawości pytam,bo żaden z kolegów u mnie się na to nie łapie;)


Chyba tak, bo wychodzi 2 Mb na glowe (a gdy nie wszyscy korzystaja jednoczesnie z lacza, to chyba nawet wiecej) za cene 256 kb/s... warto, ale nie wiem, czy to do konca legalne.

Nevrac: a dlaczego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No,nacieszyłem się tym 65-70 kilobajtów na sekundę.Znowu powróciło do standardowego 45 kilobajtów.Argh...A było tak pięknie...Kupuje Neo;)
Bieżący test:
Download:364 kbps(45.5KB/s)
Upload taki sam.

A więc taka duża prędkość była chwilowa.Szkoda:(

Mój brat cioteczny ma 6 MB Neostrady.Ma ją na spółkę z 2 kolegami,więc jest ich 3.Płacą po 39zł na miesiąc od osoby.Czy takie rozwiązanie się opłaca(z ciekawości pytam,bo żaden z kolegów u mnie się na to nie łapie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 12:14, pan m. napisał:

Mój brat cioteczny ma 6 MB Neostrady.Ma ją na spółkę z 2 kolegami,więc jest ich 3.Płacą
po 39zł na miesiąc od osoby.Czy takie rozwiązanie się opłaca(z ciekawości pytam,bo żaden
z kolegów u mnie się na to nie łapie;)


Tutaj jest roznie bo jezli mieszkaja wszyscy 3 w bloku jednym to sie nie oplaca duzo taniej wyjzie chello. natomiast jesli mieszkaja blisko siebie w domkach to sie oplaca NEO. Z tym ze pamietaj TP zakazuje dzielic NEO tylko pytanie czy ktos na to zwraca uwage?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkają w domach,na wsi.Zakazuje?Hm...rzeczywiście chyba nikt na to nie zwraca uwagi;)
EDIT-Ostatnie pytanie.Czy to wszystko się montuje samemu?Czy to trudne?Czy coś się płaci za aktywację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 12:23, pan m. napisał:

Mieszkają w domach,na wsi.Zakazuje?Hm...rzeczywiście chyba nikt na to nie zwraca uwagi;)
EDIT-Ostatnie pytanie.Czy to wszystko się montuje samemu?Czy to trudne?Czy coś się płaci
za aktywację?


montuje sie samemu ale zeby to podzielic to mozna zrobic na kilka sposobow. jak sie zdecydujecie to sie odezwij to ci powiem jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tu się zapytam - dzieli ktoś może Neostradę za pomocą routera ADSL? Poszukuję jakiegoś niedrogiego, przewodowego routera z wbudowanym modemem, może ktoś ma jakiś model do polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś logować się do sieci nie używając tego okropnego programiku neostrady? Często mam problemy związane z tym, bo nie łączy się i muszę resetować kompa, nawet po 3-4 razy aby połączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 14:12, trombocylek napisał:

Czy można jakoś logować się do sieci nie używając tego okropnego programiku neostrady?
Często mam problemy związane z tym, bo nie łączy się i muszę resetować kompa, nawet po
3-4 razy aby połączyć.


Tak istnieje taki prosty programik autoconnect. W momencie keidy wlancza ci sie system program sa sie laczy z netem i masz net, do tego sam wznawia utracone polaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co może być problemem długiej synchronizacji? Nie da się tego jakoś naprawić? Zauważyłem, że jak włączam grę, to znacznie szybciej ona następuje.

Dzięki za nazwę programiku, pozdr0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że:
1. Router jest używany, a wolałbym nowy sprzęt.
2. Za niższą cenę znalazłem router, który miał więcej funkcji, chociażby QoS, którego tu nie zauważyłem, a które jest mi koniecznie do życia potrzebne :)
W zasadzie chodzi mi o propozycje oparte na własnych doświadczeniach, bo w opisach raczej nie ma wzmianki o tym jak często router się zawiesza i jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 14:31, trombocylek napisał:

A co może być problemem długiej synchronizacji? Nie da się tego jakoś naprawić? Zauważyłem,
że jak włączam grę, to znacznie szybciej ona następuje.

Dzięki za nazwę programiku, pozdr0.


na synchronizacje ma wplyw linia po czesci system jesli masz zasmiecony bardz to tez dluzej sie laczy i wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że mogły występować już posty o identycznej treści, ale nie mogłem ich znaleźć :P. Dobra sprawa ma się tak: Posiadam Livebox TP od jakiegoś czasu i jest wsio git. Ale dziś napotkałem problem. Ponieważ mam w domu 2 komputery i chciałbym mieć na obydwóch internet. Wziąłem płytkę instalacyjną TP do Liveboxa. Włożyłem do komputera BEZ internetu i dałem "chce zainstalować dodatkowy komputer do sieci" (byćmoże ktoś już się z tym obeznajmił dostatecznie by mi z tym pomóc). No dobra lecimy dalej. Instalacja przebiega tak samo jakbym instalował zwyczajnie neta od początku i prosi mnie o włożenie adaptera Wi-Fi. No to wyjąłem z tego komputera gdzie internet mi chodził wcześniej na tamten drugi. No i alleluja internet mam w pokoju obok (Siła sygnału niska choć oddaliłem się o 6 m :P). Wracam do poprzedniego kompa żeby się połączyć z netam a tu lipa. Nie wykrył żadnej sieci bezprzewodowej. To wziąłem płytke Neo byćmoże odinstalowałem oprogramowanie potrzebne do połączenia kto wie. No i znowu mnie prosi o ten adapter. No i wrociłem do punktu wyjścia. Znowu tu mam internet a tam jest już oprogramowanie i jak szuka sieci to nie może jej znaleźć. Błagam pomocy :P

P.S. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że modem i adapter znajdowały się w 2 różnych miejscach (w sensie pokojach), ale myśłe, że nie tu tkwi problem. Jeśli ktoś już przez to przechodził niech mi łaskawie poda cenne rady krok po kroku co mam zrobić żeby miec internet w 2 komputerach.

P.S. 2 Aha jeszcze jedno. Kiedy moja siostra dostała laptopa to po włączeniu 1 raz odrazu wykrył sieć bezprzewodową. Musiałem podac tylko klucz WEP i moglem korzystac z internetu. Sam podejrzewam że to moze byc odleglosc ale to by sie gryzlo z tym co powiedzialem ze to maloprawdopodobne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 17:40, FoZz napisał:

/ciach/

A nie możesz, komputera który stoi bliżej Livebox''a podłączyć przewodowo? Przecież w zestawie jest kabel USB jak i Enthernet - może są i krótkie, ale zakup kabla Enternetowego nie jest dużym wydatkiem - od 50 groszy za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować