Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Spróbuję tego netlimiter. Tylko czy brat nie będzie mógł sobie tego zmienić? Chodzi mi mniej więcej o to żebym mógł zarządzać kto ma ile ;D


I drugie pytanko. Czy żeby grać po lanie z bratem dzięki liveboxowi to trzeba jakoś tworzyć sieć czy to już jest od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 19:10, the_bishop napisał:

witam, mam problem, czy tylko mi pliki powyzej 100 mega sciaga predkoscia 12kb/s :|
mam 1 mb

To wszystko zależy od serwera- np z rapida ciśnie 120 (choć przerywa) z hotfile ostatnio 3,5-10. Instalki 120. Również godziny mają znaczenie- rapid najlepiej od rana do 14-15 i później od 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy te 49 zł/mies. za 4Mbps to przez cały okres umowy jest i czy zwykłe adsl starczy czy trzeba mieć adsl2+
http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

Akurat mi się umowa w netii skończyła i jak na razie ta oferta wygląda ciekawie z adsli, bo w neozdradzie jest za 49 2Mbps,a w orange za 59 2 Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Neostradę i nie mogę powiedzieć o nich nic złego ( może dlatego, że mam szybki serwis w okolicy :p ).
Moim zdaniem opinia o Neo została nie całkiem słusznie wystawiona. Blue Connect jest wolniejszy, mniej wygodny i tandetny :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę na neo ponarzekać bo dawno tego nie robiłem :) Pisałem chyba kiedyś w tym wątku o moim ogromnym problemie który miałem kilka lat temu - przez całą końcówkę i początek roku internet chodził mi wtedy z prędkością 0,5 kb/s. Ich tłumaczenia? "Wąskie gardło jest, wąskie gardło, pracujemy nad tym". Po kilku miesiącach czekania (!) internet zaczął śmigać.

Aż tu nagle dwa tygodnie temu przestał całkowicie chodzić, na całym pobliskim terenie. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że jest awaria. Trudno - dwa dni i naprawią - powiedziałem sobie. Po tygodniu internet znowu zaczął chodzić, ale rozłączał się bardzo często (wcześniej prawie nigdy nie miałem disconectów), no i ta prędkość - znowu tylko kilka kb/s na sekundę! Przeglądanie sieci to istna katorga, gdy wchodzę na gram.pl zmuszony jestem iść zrobić sobie herbatę i jakieś kanapki - inaczej całkowicie bym się zanudził czekając aż strona się otworzy. Granie po sieci, ściąganie czegokolwiek z XBL/Steam odpada. Dzisiaj znowu dzwoniłem do pomocy technicznej i dowiedziałem się, że są "przeciążenia" - nie wiedzą kiedy zostanie to naprawione(!). Podziękowałem ładnie, zadzwoniłem na błękitną i złożyłem reklamacje. Eh, boje się, że znowu będę musiał czekać kilka miesięcy aż problem zostanie rozwiązany... Najgorsze jest jednak to, że jestem świeżo po zawarciu nowej umowy i podbiciu prędkości neta do 2 mb/s. Mogłem mimo wszystko zdecydować się na jakiś bezprzewodowy internet. Uroki życia na wsi :F

Normalnie źle się czuje, gdy myślę, że tym leniom nie chce się zapewnić ludziom odpowiedniej infrastruktury, do tego mają takie problemy z naprawianiem awarii. Strasznie zazdroszczę właścicielom UPC, gdybym miał do upeka dostęp na pewno zdecydował bym się na jakiś porządny 20mb+ internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka propozycja z mojej strony - najlepiej napisać do nich skargę w formie listownej - bodajże na adres w Katowicach i przesłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - bardzo pomaga. Co prawda ja akurat wysłałam z pieczątką firmową ale po rozmowie przez dwa miesiące z błękitną linią i działem technicznym miałyśmy dość - tym bardziej, że internet chodził miesiąc, potem nie i dowiedziałyśmy się, że pod tym adresem Neostrada być nie może (mimo, że pod tym samym adresem - telefon domowy - chodziła już kilka ładnych lat).
W każdym razie po wysłaniu skargi telefon był po dwóch dniach i ładnie, grzecznie nas przepraszali i od razu wszystko się dało zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zadzwonić jeszcze raz na techniczna i poprosić o zgłoszenie do monterów na niski transfer. Tylko nie krzycz, a spokojnie wytłumacz konsultantowi, ze bardzo Ci zależy. Jeśli jest rozgarnięty (a większość jest) to powinien takie zgłoszenie wystawić. Nawet jeśli twoja centrala jest przeciążona to transfer nie powinien spadać do kilku Kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Neostradę TP przedłużoną do 2011 roku, prędkość 2mb/s ale dość małą prędkośc wysyłania (uploadu). Czy orientuje się ktoś czy można do nich podejść (do telepunktu) i za dopłatą zwiększyć samą prędkość wysyłania danych? Teraz mi wysyła około 30kb/s a chciałbym zwiększyć do 60kb/s. Jest to możliwe u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 19:01, Keneth napisał:


Nie.


No pewnie. Mogłem wybrać UPC gdzie nie robią z tego problemu i można zwiększyć prędkość uploadu za dwie dyszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Podepne sie troche pod temat. Niedlugo konczy mi sie umowa z obecnym operatorem, teorytycznie jestem zadowolona , ale place ok. 140 zl, a przegladajac strony www zauwazylam ze ostatnio wprowadzili sporo promocji.
Zastanawiam sie nad opcja 6mb.bo wydaje sie w atrakcyjnej stawce- 69 zl, ale przyznam szczerze ze jestem technicznym laikiem, czy taka predkosc wystraczy do zwyklego surfowania+ rzadkie sciaganie plikow , jesli rozdziele net na 2-3 kompy? Tzn. Nie beda sie np:zacinaly zakladki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ściągania plików z komfortową szybkością (chociaż "komfortowa" jest dla każdego inna) trzeba by ~ 1 mb/s mieć. Ponieważ masz trzy kompy, trzeba by co najmniej czegoś o prędkości 3mb/s, przy założeniu że wszystkie trzy będą ściągać naraz. Tak więc prędkość 6mb/s jest aż nadto wystarczająca.

Dla przykładu - jeśli jeden komp miałby pełne łącze 6mb do dyspozycji, plik o wadze 100MB ściągnąłby w 140 sekund. Trzy kompy po 2mb każdy - 7 minut.

Przez "zacinanie się zakładek" co masz na myśli? Bo jeśli to, że otworzysz zakładkę, a tu się przeglądarka zwiesza - internet tu nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz @szypek26. Czytalam gdzies ze za rok 6mb ma byc standardem , wiec wolalabym nie schodzic z tego progu, operatorzy bardzo preznie sie roziwjaja, wiec nie wiem czy za 2 lata 3 mb/s bylyby dla mnie zadawalajace :/.
A czy ta cene (69 z) nie jest wygorowana? znalazlam tez na stronie www oferte neostrady za 1 zl, ale nie wiem czym one sie roznia?l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 12:26, flamming_rozowy napisał:

A czy ta cene (69 z) nie jest wygorowana? znalazlam tez na stronie www oferte neostrady
za 1 zl, ale nie wiem czym one sie roznia?l


Różnią się tym, że 1 zł płacisz przez pół roku, a przez pozostałe półtora już 100 zł, więc ostatecznie i tak wychodzi drożej niż Netia.
A co do ceny, to zależy gdzie mieszkasz, w miastach jest większa konkurencja, często można ustrzelić o wiele lepsze oferty, ale w wioskach już jest wybór niewielki, często ogranicza się do albo Neo, albo Netia, albo jakiś bezprzewodowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Robo006- wiem,ze net ze cena 1zl nie jest na caly okres trwania umowy, chyba zaden operator jeszcze czegos takiego nie wprowadzil.. ale i tak wydaje mi sie to dosc atrakcyjnie.
z tego co wchodzilam na strone www to sa dwie promocje,
1) net za 1 zl
2) obnizka ceny na predkosc 6mb/ 69 zl
i nie wiem czy to wynika z jakis roznic technicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 12:15, flamming_rozowy napisał:

@Robo006- wiem,ze net ze cena 1zl nie jest na caly okres trwania umowy, chyba zaden operator
jeszcze czegos takiego nie wprowadzil.. ale i tak wydaje mi sie to dosc atrakcyjnie.


Masz rację - wydaje ci się ;). Przez 18 miesięcy płacąc 100 zł wydasz 1800 zł na 2-letniej umowie. Jest to o ok 150 zł więcej niż w drugim wypadku - płacąc przez 24 miesiące po 69 zł wydasz 1656 zł.
A co do opłacalności, lepiej rozejrzałbym się za ofertą Netii, IMO mają dużo lepsze promocje teraz.
http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym Shitboxem od neostrady. Bardzo często nie mogę połączyć się z siecią wifi, często gubi połączenie i strasznie wolno działa internet. Ktoś wie może co trzeba z tym zrobić (oprócz wyrzucenia tego gówna przez balkon) żeby dobrze działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos wytlumaczyc, dlaczego od jakiegos czasu (kilku dni?) moja neostrada przyspieszyla... drastycznie? ;] Mam neo 2MB, do niedawna predkosc downloadu byla w porywach 170-200kB/s, zwykle jednak max. 160 kB/s. Teraz sciagam gre ze Steama i mam download na poziomie 475kB/s - 495kB/s, godzine temu, jak jeszcze jedna osoba byla podlaczona pod router, to mialem 250-300, co i tak jest powyzej tego co "powinienem" miec ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować