Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2010 o 18:07, kuba9876543210 napisał:

(...)


Ja bym na twoim miejscu siedział cicho i nie szukał przyczyn. A nóż to pomyłka z ich strony i się o tym nie dowiedzą :)
Na tych wszystkich speedtestach które można znaleźć w sieci też masz takie prędkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na whatismyip stronie tez mialem tak szybki download, w Sieci znalazlem tylko jeden taki przypadek, ale teraz cos mi download spadl (na drugim kompie siedzi siostra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Liveboxa a do niego te szybkie opcje Neo czyli np 6Mbit albo 10Mbit? Bo ciekawi mnie, czy czasem awaryjność tego pudła nie jest wprost proporcjonalna do szybkości łącza ;) Na moim 1Mbit jak intensywnie zasysam trailery jednym ciągiem, to potrafi niezłej czkawki dostać.

A tak w ogóle, to ostatnie promocje są naprawdę ciekawe - 6Mbit za 89zł, 10Mbit za 99zł. Waham się między tymi dwiema ostatnimi. Żeby było śmieszniej, dziś dostałem telefon od TP i ofertę:
1Mbit + livebox + tuner (pseudo)HD na 2 lata za... 64zł!!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co robić, napiszę w tym temacie.
Mam Netię na łączach TPSA (mam to za dużo powiedziane). Prędkość 1 Mb, do końca umowy został niecały rok, więc mogłem w promocji w dobrej cenie z telefonem zamówić 20 Mb. Miało to być uruchomione od 1 czerwca. Pytałem zarówno TPSA jaki i Netię czy na tych łączach taka prędkość będzie śmigała - dostałem pozytywne odpowiedzi.

Problem w tym, że 1 czerwca około południa dzwoniłem że nadal mam 1 Mb a nie 20 Mb. Popołudniu nie miałem w ogóle internetu. Dosłownie padło wszystko, dioda ADSL się nie świeci, sprawdzałem na dwóch routerach i modemie, dzwoniłem na infolinię, resetowaliśmy ustawienia, wszystko od nowa i nadal nie działa.
I tak jest od wtorku, dzień w dzień dzwonię i proszę o pomoc. Raz dostałem smsa że już naprawiono, a tu lipa. Dzisiaj jest sobota, mój ojciec nie wytrzymał, wyzwał tam konsultantów i powiedział że zrobimy im reklamę na forach i portalach itd. Oczywiście wiemy że konsultanci nic nie mogą, ale mamy już dość walki z wiatrakami.
Z nikim innym nie można porozmawiać, żadnego dyrektora opierdzielić też nie można. To kiedy będę miał internet, i co najważniejsze...jak szybki? W piątek jeden z konsultantów powiedział że być może 20 Mb to za dużo na te łącza TPSA, ale co z tego, skoro nic nadal nie działa?
Umowy chyba zerwać nie mogę, bo dużo się płaci, jeszcze kilka miesięcy zostało. A sesja się zbliża, pracować też muszę a bez netu ani rusz. Teraz z pożyczonego mobilnego Playa korzystam ale na tym necie pociąć się można, niby zasięg maksymalny ale wydajność jak na starym modemie, z tym że na modemie było stabilniej. :/
Kompletnie nie wiem co mam już robić, okaże się że tygodniami będę bez netu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 17:05, Agntx napisał:

A tak w ogóle, to ostatnie promocje są naprawdę ciekawe - 6Mbit za 89zł, 10Mbit za 99zł.
Waham się między tymi dwiema ostatnimi.


Bleh, co to w ogóle są za oferty? Za 69 zł w Netii masz 20Mbit, a jak nie da rady tyle założyć to 10Mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 15:39, RamiroPL napisał:

Bleh, co to w ogóle są za oferty? Za 69 zł w Netii masz 20Mbit, a jak nie da rady tyle
założyć to 10Mbit.


I tak są to oferty o niebo lepsze, bo jeszcze do niedawna za stówkę mogłem mieć najwyżej 2Mbit.
Zgadza się, Netia ma lepszą ofertę, tyle że u mnie właśnie byłoby max 10Mbit i po drugie - nigdy jeszcze nie narzekałem na stabilność i prędkość łącza w TePsie, zaś na Netię czy innych dostawców wciąż wiesza się psy. Więc wolę nieco dopłacić i być w pełni zadowolony niż zastanawiać się, dlaczego w Netii zamiast 10Mbit mam w porywach połowę z tego ;)
BTW - ceny dotyczą umowy na 1 rok, a w netii na 2 lata. W TP gdy podpiszesz na 2 lata, to masz pół roku neta za 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 15:39, RamiroPL napisał:

Bleh, co to w ogóle są za oferty? Za 69 zł w Netii masz 20Mbit, a jak nie da rady tyle
założyć to 10Mbit.


Mnie dopiero po niecałym tygodniu przywrócili 1 mega, czyli tyle ile było. A miało być 20. Technik który sprawdzał u mnie w domu wszystko powiedział, że więcej jak 1-2 mega na moim osiedlu nie ma szans puścić. TPSA musiałaby światłowód położyć. A zanim oni to zrobią...to Ukraina czy Białoruś nas w prędkości netu wyprzedzą. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie łączę internetowe najlepiej wybrać?Potrzebne mi będzie do grania i ogólnie do przeglądania stron.Nie musi być to neostrada, a raczej lepiej było by jakby to nie neostradę byście polecali.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 15:47, matis9988 napisał:

Jakie łączę internetowe najlepiej wybrać?Potrzebne mi będzie do grania i ogólnie do przeglądania
stron.Nie musi być to neostrada, a raczej lepiej było by jakby to nie neostradę byście
polecali.:)


Ja jestem zadowolony z mojej Neostrady. W okolicy nic lepszego nie mam, a to co jest odbiega mocno od tego czym być powinno.

Odpowiedni temat do zadani tego typu pytania jest tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45454&u=261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@matis9988: "...nie musi to być neostrada". To czemu piszesz w tym wątku? A tak w ogóle - Neostrada 1Mb jak najbardziej pozwala na komfortową grę.

Pytanie ode mnie - ile trzeba czekać na kuriera od TePsy (lulz)? Dzwonili do mnie 1 czerwca (wtorek), czekam dotąd i ni widu ni słuchu. Myślałem że kurier przyjeżdża w przeciągu 1-3 dni ale widocznie się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2010 o 12:06, SpecShadow napisał:

Pytanie ode mnie - ile trzeba czekać na kuriera od TePsy (lulz)? Dzwonili do mnie 1 czerwca
(wtorek), czekam dotąd i ni widu ni słuchu. Myślałem że kurier przyjeżdża w przeciągu
1-3 dni ale widocznie się myliłem.


zwykle kurier dzwoni do Ciebie i sam się z tobą umawia. skoro się nie odzywa, chwytaj słuchawkę i załatwiaj sprawę, nie ma co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyjechał. Fajny odtwarzacz dostałem - Lark MuVee :D polecam poczytac co nieco o tym "radzieckim" tworze. Jak to się mówi - darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby.

Otrzymuje ktoś z was faktury przez maila? Ja taką dostałem (mimo iż zarzekano o dalszym odsyłaniu pocztą) i czy muszę koniecznie drukować te kwity czy mogę normalnie wypełnić na druku do przelewu bankowego (bez kodu kreskowego w tytule przelewu)?

Szkoda tylko że muszę czekać do 1 września aż skończy się stara umowa i włączą mi te 2 megabity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim spedze to pol godziny na dobijaniu sie do linii pomocy technicznej tp:
Po pierwsze - ile zajmuje im zmiana predkosci neta? W srode byla podpisywana umowa przyslana przez kuriera, a net stoi dalej na poziomie 1 mega zamaist 6.
Po drugie i wazniejsze - net pada. Raz na jakis czas sie po prostu rozlacza. WTF? Od paru tygodni skutecznie mi to uniemozliwa rozgrywke w wieczory, bo wtedy wlasnie zdarza sie to najczesciej. Probowalem zrestartowac ustawienia routera, wyprobowac innego, ale dalej net pada. Da sie moze jednak cos z tym zrobic i o co ewentualnie pytac goscia od pomocy technicznej?
Z gory dziekuje mojemu wybawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to przedłużenie umowy to nowa prędkość pojawi się dopiero w momencie wygaśnięcia starej umowy.
Synchronizacja na wyższa zawsze jest zmieniana szybciej, a jej utraty mogą być spowodowane zbyt długa linia na której opcja 6mb nie będzie działać stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 20:20, Abomek napisał:

Zanim spedze to pol godziny na dobijaniu sie do linii pomocy technicznej tp:
Po pierwsze - ile zajmuje im zmiana predkosci neta? W srode byla podpisywana umowa przyslana
przez kuriera, a net stoi dalej na poziomie 1 mega zamaist 6.
Po drugie i wazniejsze - net pada. Raz na jakis czas sie po prostu rozlacza. WTF? Od
paru tygodni skutecznie mi to uniemozliwa rozgrywke w wieczory, bo wtedy wlasnie zdarza
sie to najczesciej. Probowalem zrestartowac ustawienia routera, wyprobowac innego, ale
dalej net pada. Da sie moze jednak cos z tym zrobic i o co ewentualnie pytac goscia od
pomocy technicznej?
Z gory dziekuje mojemu wybawcy.

Jeśli zmieniałeś profil i nagle zrywa synchro, to bardzo prawdopodobne, że juz go wprowadzili w życie i łącze mu nie daje rady (za daleko od RSU + kiepskie parametry linii). Musisz się zgłosić do błękitnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 11:34, Keneth napisał:

Jeśli to przedłużenie umowy to nowa prędkość pojawi się dopiero w momencie wygaśnięcia
starej umowy.

Nah - to nie to. Z tego co wiem to umowa na 1Mb wygasla wraz z podpisaniem na 6Mb. Przynajmniej tak mi powiedziala pracowniczka TP.

@hans_olo

Dnia 22.06.2010 o 11:34, Keneth napisał:

Jeśli zmieniałeś profil i nagle zrywa synchro, to bardzo prawdopodobne, że juz go wprowadzili w życie i łącze mu nie daje rady (za daleko od RSU + kiepskie parametry linii). Musisz się zgłosić do błękitnych.

O ile sobie przypominam to synchro zrywalo jeszcze pare dni przed przyjsciem kuriera. Jest jakas inna mozliwosc? Na chwile obecna planuje dopiero jutro zadzwonic do Neo w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 14:24, Abomek napisał:

O ile sobie przypominam to synchro zrywalo jeszcze pare dni przed przyjsciem kuriera.
Jest jakas inna mozliwosc? Na chwile obecna planuje dopiero jutro zadzwonic do Neo w
tej sprawie.

Pytanie czy kurier byl na czas ;]. Zadzwoń i to sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem do końca pewien czy to odpowiedni temat ale w sumie warto spróbować. Otóż korzystałem z routera który kilka dni temu najprościej mówiąc, zepsuł się. Oddam go do naprawy ale to zajmie trochę czasu więc pomyślałem że podłączę sobie stary modem od Neostrady żeby przez ten okres nie być bez internetu. Na kompie z którego piszę udało mi się wszystko podłączyć (jak widać :P). Jednak zależy mi żeby podłączyć ten internet na laptopie. I tu pojawia się problem gdyż mam na nim Vistę. Poszukałem trochę w googlach i znalazłem odpowiednie sterowniki do modemu działające z tym systemem. Niestety nie można wgrać programu który jest zamieszczony na płytce dołączanej do modemu (Chodzi mi o program przez który łączy się z internetem). Z wypowiedzi ludzi na innych forach wynika że da się to zrobić bez niego korzystając z systemowego kreatora sieci. I tu wreszcie pojawia się problem. Robię wszystko zgodnie z instrukcjami jednak nie mogę nawiązać połączenia. Nie chce przyjąć mi nazwy użytkownika i hasła mimo że te są prawidłowe, w końcu tutaj działają. Miał ktoś może podobną sytuację i znalazł jakieś rozwiązanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek ma działający stabilnie net od TPSA czy od Netii na łączach właśnie TPSA szybszy niż hmm 1-2 Mb/s? Ostatnio trąbiono o promocjach 21 mega, potem 6 mega. Problem jest taki, że zaledwie jakiś odsetek użytkowników może mieć taki internet, a reszta musi się kisić na 1 Mb. Po prostu kable są za stare. Mi nie pójdzie więcej jak 1-2 Mb, ostatnio paru znajomych też się nacięło na 6 Mb i oczywiście po tygodniu bez internetu wrócili z radością do 1 Mb. A konsultanci dawali sobie ręce ucinać, że "mieszkają państwo blisko centrali, na pewno to będzie działało". I guzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować