Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2005 o 23:48, adams99 napisał:

posiadam:
- WindowsaXP SP1 - jestem w trakcie aktualizacji,
- antiwirus AVG 7.1 PRO - zaktualizowana baza i wogule wszystko ok.
co można na to poradzić?


Cos jakby USB szwankowal? Moze warto sprobowac podlaczyc modem Tepsy do drugiego portu? Moze trzeba tez sprobowac reinstalacji Neostrady. Radze tez odinstalowac program Neo (zostawic sterowniki modemu) i skonfigurowac polaczenie "recznie", tak jak to pokazuja tutaj:

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp

Zawsze warto jakims programem antyszpiegowskim przeskanowac komputer (Ad-Aware, Spybot, MS AntiSpyware itd.). Przydalby sie tez Firewall i instalacja SP2 oraz wszytkich poprawek do Windy, ale jesli dotad wszystko chodzilo dobrze na innym laczu, to nie powinno sie nagle zepsuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo jak ty gdy łaczyłem sie z neo przez ten ich badziewnyprogram...;/ pomogł mi jednak format i sie nie wieszało. jezeli chcesz uniknac formatu to po prostu usun ten ich program i skoniguruj połaczenie recznie to tez powinno zaradzic problemowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 05:55, Persona Non Grata napisał:

- ambitnie dąże do gry w WoW;P


Toś aż przedobrzył :P Do gry w WoW wystarczy 256kbps (gram na takowym, czasami nawet coś ściągam w tle, oczywiście nie chodze wtedy do instance''ów, ale po otwartych przestrzeniach można spokojnie śmigać), a większość osób twierdzi, że nawet 128kbps, a to że część osób narzeka na lagi... To na ogół nie są lagi, tylko zbyt mała ilość pamięci ram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka moze byc przyczyna tego, ze neo mi niedziala[miga dioda ADSL]. Dzieje sie tak tylko w dzien, polaczy sie moze na 1h przez caly dzien, w nocy nie ma takich problemow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 01:57, Ledoke napisał:

Jaka moze byc przyczyna tego, ze neo mi niedziala[miga dioda ADSL]. Dzieje sie tak tylko w
dzien, polaczy sie moze na 1h przez caly dzien, w nocy nie ma takich problemow .


noo, stary... tym mnie zagiąłeś, a się uważałem za znawcę neo... sprawdzałeś te wszystkie mikrofiltry i cuda? bo albo to jest po twojej stronie kiepska instalacja neo i telefonów, albo coś ci schrzanili z linią przy podłączaniu... blueline czeka :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 01:15, GanD napisał:

> - ambitnie dąże do gry w WoW;P

Toś aż przedobrzył :P Do gry w WoW wystarczy 256kbps (gram na takowym, czasami nawet coś ściągam
w tle, oczywiście nie chodze wtedy do instance''ów, ale po otwartych przestrzeniach można spokojnie
śmigać), a większość osób twierdzi, że nawet 128kbps, a to że część osób narzeka na lagi...
To na ogół nie są lagi, tylko zbyt mała ilość pamięci ram...


Śmigam na 256kbps, WoW zasuwa aż miło patrzeć. 30 osób - nie ma laga. 40 - nadal nie ma. Podobno 128 też wystarcza, tylko, że na raidach może skakać ping do 300-400. Ale działa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 10:35, BaRt3k. napisał:

a mnie zastanawia to czemu ci co maja neo 128 to w grach maja znacznie nizsze pingi niz ci
co maja np.512?

Bo ci co mają 512 instalują różne g**a i później nawet z 1024 jest mały transfer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 00:58, BaRt3k. napisał:

Miałem tak samo jak ty gdy łaczyłem sie z neo przez ten ich badziewnyprogram...;/ pomogł mi
jednak format i sie nie wieszało. jezeli chcesz uniknac formatu to po prostu usun ten ich program
i skoniguruj połaczenie recznie to tez powinno zaradzic problemowi

ale połączenie juz mam skonfigurowane:/
tylko, że nadal pewnie są jakieś smieci tepsowe;)
właśnie robie gruntowny rescan dysku...
no i spróbuje innego wyjścia USB (jak sugerował Hegemon)
powiem jak skutki...
dzieki wielkie Ludziska
Wesołych Świąt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej jak to mozliwe ze sciagam 2 pliki jeden normalnie 55kb/s a drugi z Download acceleratoera z tą samą prędkoscią 49kb/s a moje lacze to 512 ... kiedys na modemie tak nie mialem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 01:57, Ledoke napisał:

Jaka moze byc przyczyna tego, ze neo mi niedziala[miga dioda ADSL]. Dzieje sie tak tylko w
dzien, polaczy sie moze na 1h przez caly dzien, w nocy nie ma takich problemow .


Problem z linia. Czy wszystkie urzadzenia poza modemem sa podlaczone do linii przez mikrofiltr? Nie masz przypadkiem np. 2 modemow podlaczonych do 1 linii? Czy jest mozliwe, ze ktorys z aparatow telefonicznych jest uszkodzony? Jesli nie - to dzwon na infolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 20:36, Widek napisał:

ej jak to mozliwe ze sciagam 2 pliki jeden normalnie 55kb/s a drugi z Download acceleratoera
z tą samą prędkoscią 49kb/s a moje lacze to 512 ... kiedys na modemie tak nie mialem :)


Pomiary predkosci bardzo czesto wychodza bledne. Programy zaczynaja mierzyc czas sciagania zbyt pozno. Zeby zmierzyc rzeczywista predkosc sprobuj na 2 wiekszych plikach (kilkadziesiat mega) zmierzyc czas "recznie". Mysle, ze wyjdzie Ci wlasnie cos zblizonego do 512 kbit/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nielepszy problem :>

Otóż miałem prędkość 160 kb/s czyli tzw. opcje 128 . Wtedy też nie miałem AutoConnecta i modem mi...
Się wyłączał :/
Nie wiem czego to wina czy też kogo ? Jeśli macie podobny problem to napiszcie.

Zauważyłem także zmiane, bo gdy podnieśli do 1.1.2006 r prędkość do 320 kb/s to zaczął sie mniej wyłączać, mam tez wgranego AutoConnecta. Średnio wyłącza się 5 x na tydzień to i tak lepiej bo gdy miałem 160 kb/s to wyłączał się 30 razy na dzień ! Najczęściej tak się dzieje w godzinach 10 - 12 . Nie wiem od czego to zależy, czy to wina USB czy może przepustowości łącza...
Nie wiem

Jak ktoś wie w czym problem to niech mi pomoże...

Z góry dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj dziwną przygodę z neo. W ogóle nie chciały mi się strony otwierać (chyba był tak niski transfer), jedynie gg działało. Mam opcje 512. Dopiero po restarcie routera coś się zaczęło dziać, ale dalej nie jest to ta szybkość co zwykle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pozytywne odciucia

Neo wziołem jak była ta promocja wakacyjna, gdzie na próbe można było wziąść 512,
po okresie próbnym zmieniłem na 128,

ale dopiero za miesiąc od momenty kiedy powinny zmienili mi opcję
wcześnie to do nich nawet zwoniłem, żeby nie zapłacić wyższego abo

to mi powiedzieli że zgłoszenie jest w systemie, tylko pewnie nie mają czasu, bo dużą zamówień mają.
(wtedy akurat dali tą promocję pól roku za 1zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś mi neo szwankuje dokładnie chodzi o pingi w grach, są średnio 5 razu wieksze niż powinny być i niż były od momentu założenia neo. Sprawdzałem avastem cały komp i wykrył tam jakies wiry, ale pingi nadal są wysokie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 18:51, Seqiu napisał:

Dzisiaj coś mi neo szwankuje dokładnie chodzi o pingi w grach, są średnio 5 razu wieksze niż
powinny być i niż były od momentu założenia neo. Sprawdzałem avastem cały komp i wykrył tam
jakies wiry, ale pingi nadal są wysokie ;(


Spyware''u nie ma? Limit sciagania danych nie przekroczony? Nic sie nie sciaga w tle? Rozne serwery gier wyprobowane? To dzwonic na infolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 18:58, Milteen napisał:

dziwne bo ja w kazdej grze mam stosunkowo niski ping...
Ale wybierasz chyba serwery o stodunkowo niskim PING-u tak? :)

Na każdym serwie ping mam taki sam ok 150- 200 a miałem 30-40, jednak ping ten bardzo intensywnie skacze z 30 do 100 itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować