Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Nie bezprzewodowy tylko stacjonarny. Wiem, że na bezprzewodowym bym nie pograł, dlatego nie pakuję się w to badziewie. Źle napisałem z tym 6kb/s, bo czasem skacze do 20, czasem do 30. A w konia nie dałem się zrobić, bo ten internet mam już dobre parę lat i to był jeden z lepszych kilka lat temu. Trochę mnie dziwi, że nie dali niższego abonamentu przez tyle lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 12:19, Sericulum napisał:

A w konia nie dałem się zrobić, bo ten internet mam już dobre parę lat i to był
jeden z lepszych kilka lat temu. Trochę mnie dziwi, że nie dali niższego abonamentu przez
tyle lat...


Dałeś się zrobić - ja prawie 2 lata temu podpisywałem 2-letnią umowę na 6mb za 60 zł. Ewidentnie coś schrzaniłeś, skoro teraz masz taki lipny net za taką kasę.
Poza tym jeśli ten net od T-mobile będzie na łączach TP, to możliwe że w ogóle nie zauważysz różnicy, bo w końcu to ten sam lipny kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5-6 lat jak się nie mylę, to najlepsza oferta neostrady była 4Mb za jakieś ~100 zł, 2 Mb ~80zł, a 1.3Mb 60zł. Nic nie mogłem schrzanić, bo w niczym nie grzebałem. I byłem już w t-mobile, przyjechali do mnie i robili jakieś testy. Dojdzie spokojnie 10mb, więc tu wina leży u neostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 15:18, Sericulum napisał:

5-6 lat jak się nie mylę, to najlepsza oferta neostrady była 4Mb za jakieś ~100 zł, 2
Mb ~80zł, a 1.3Mb 60zł. Nic nie mogłem schrzanić, bo w niczym nie grzebałem. I byłem
już w t-mobile, przyjechali do mnie i robili jakieś testy. Dojdzie spokojnie 10mb, więc
tu wina leży u neostrady.

A zgłaszałeś w ogóle usterkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 15:27, hans_olo napisał:

> 5-6 lat jak się nie mylę, to najlepsza oferta neostrady była 4Mb za jakieś ~100
zł, 2
> Mb ~80zł, a 1.3Mb 60zł. Nic nie mogłem schrzanić, bo w niczym nie grzebałem. I byłem

> już w t-mobile, przyjechali do mnie i robili jakieś testy. Dojdzie spokojnie 10mb,
więc
> tu wina leży u neostrady.
A zgłaszałeś w ogóle usterkę?


I to wiele razy, oni mówili że to chwilowe i trzeba poczekać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 15:18, Sericulum napisał:

5-6 lat jak się nie mylę


Nie ma umów 5-6 letnich. Chyba max to 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 16:18, rob006 napisał:

> 5-6 lat jak się nie mylę

Nie ma umów 5-6 letnich. Chyba max to 3 lata.


...

Czy ja gdzieś pisałem, że mam umowę na 5 lat?

Co 2 lata umowa zostawała automatycznie przedłużana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 16:29, Sericulum napisał:

Co 2 lata umowa zostawała automatycznie przedłużana.


No i widzisz - i tu dałeś się zrobić w konia - przed końcem umowy podpisujesz nową na nowych warunkach. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 17:10, rob006 napisał:

> Co 2 lata umowa zostawała automatycznie przedłużana.

No i widzisz - i tu dałeś się zrobić w konia - przed końcem umowy podpisujesz nową na
nowych warunkach. ;]


I znowu się mylisz... Nie podpisywałem nowej umowy, bo ten internet co miałem był dla mnie wystarczalny. Tylko teraz coś im odwaliło i odstawiają takie maniany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 17:28, Sericulum napisał:

I znowu się mylisz... Nie podpisywałem nowej umowy, bo ten internet co miałem był dla
mnie wystarczalny. Tylko teraz coś im odwaliło i odstawiają takie maniany...


A to jak sobie chcesz, ale na nowej umowie za 1 mega płaciłbyś kilkanaście złotych mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z Neostradą, otóż co i rusz pada net, konkretnie - zaczyna migać dioda ADSL. W dodatku w telefonie pojawiły się dziwne szumy, właściwie uniemożliwiające rozmowę (m.in. z wykwalifikowaną obsługą techniczną TP), a połączyć się można jedynie po odłożeniu słuchawki, ale i to nie zawsze skutkuje. "Technik" kazał mi podłączyć rozdzielacz do gniazdka, i wtedy w jedną wtykę - kabel od modemu, w drugą - od telefonu, ale i to nic nie pomogło. Może mi się wydaje, ale jedna wtyka ADSL od modemu jest jakby nieco przydymiona, ale może one po prostu takie są, trudno stwierdzić, bo to słabo widoczne.

Oczywiście internet trochę pochodzi, potem pada, trzeba poczekać z 1 - 2 minuty i znowu się łączy, na czas bliżej nieokreślony. Macie może jakieś pomysły? Bo zaczyna być to nieco uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy. Posprawdzaj kable (raz dzwoniłem do pomocy technicznej a okazało się, że po prostu kot mi wyrwał jedną wtyczkę) i ich połączenie. Najbardziej możliwe jest to, że po prostu modem Ci się przegrzewa i wyłącza (dokładnie tak było u mnie, wystarczyło wymienić w punkcie TP/Orange na nowy - warunkiem jest jednak wizyta techników w mieszkaniu i wystawiony przez nich numer zgłoszenia czy coś takiego, który należy okazać w punkcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przypadku braku synchronizacji winnym okazał się kabel w skrzyce na słupie, który przy silnym wietrze często się odłanczał. Pomagało wtedy dzwonienie z telefonu domowgo lub na telefon domowy- po chwili dioda ADSL przestawała mrugać i jakiś czas był net. Problem naprwił technik, który może do Ciebie przyjechać gdy ma ku temu powody- gdy dzwoniłem z domowego do tp wtedy pojawiał się internet i pani mówiła, że nie może nikogo wysłać bo wszystko jest ok dopiero jak zadzwoniłem z kom wysłali ludzi.
Co do drugiego problemu- mam obecnie identyczną sytuację. Często pomaga wymiana filtrów lub sprawdzenie ich podłączenia. Poza tym sprawdź telefon na innej linii być może to wina aparatu. Sam zrobiłem wszystko i nic nie udało mi się zdziałać więc będę do nich dzwonił
Jeśli Tobie uda się rozwiącać ten problem to napisz co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne problemy kiedys. Dioda adsl migala, net padal. Zadzwonilem po technikow, przyjechali panowie i stwierdzili ze mam za szybki internet i jestem za daleko od servera (mieszkam na wsi) i niby wystepuja jakies tam bledy, zmniejszyli predkosc i faktycznie pomoglo. Po okolo tygodniu net niewiadomo czemu wrocil do poprzedniej predkosci (tej szybszej) i o dziwo od kilku miesiecy nie mam problemow, a mieszkam gdzie mieszkalem. Moim zdaniem oni po prostu oporowo leca w wiadomo co. Mialem mase problemow, przyjezdzali technicy, zdarzalo sie ze dziennie dwoch roznych i kazdy mowil co innego :)

A tak przy okazji nie mial ktos poroblemow z neo przez ost 3 dni? Wczoraj wylaczylem kompa z rana, po poludniu ponownie odpalilem i dupa, nie ma neta, diody sie pala tak jak powinny, polaczenie jest, z softweru nic nie zmienialem ale neta nie ma. Dzisiaj o dziwo znowu sie pojawil, cholera wie czemu. Ost jak tak mialem czyli jakis rok temu pan technik bardzo mocno mnie przekonywal ze mimo iz diody sie swieca to modem jest zepsuty. Dobrze ze nie zdarzylem sie wybrac do sklepu, bo kilka godzin po jego wyjezdzie net wrocil. Teraz boje sie rozlaczyc neta bo znowu zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mianowicie kilka lat temu postanowiłem mieć internet od TP, ale okazało się, że wszystkie miejsca w najbliższej studzience są zajęte. No i chciałbym się zapytać czy da się coś w tej sprawie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy istnieje możliwość w czasie trwania umowy wymiany Liveboxa 1.1 na Liveboxa 2.0? Niby technik, który był dzisiaj u mnie stwierdził bym spakował tego starego i poszedł do salonu i bez problemu wymienią mi na wersję 2.0 ale tak przeglądam różne strony i różnie ludzie piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuś też ostatnio neostrada muli? Mi z 6Mb do 0,40 prędkość spadła, niby to jest spowodowane jakimiś pracami w centrali. Ludzie z neo mówili, że do 7 kwietnia teoretycznie powinno wszystko wrócić do normy, ale w praktyce może to nawet trwać pół roku. Koledzy z okolicy o dziwo mają w miarę dobry transfer i się zastanawiam czy zmiana routera coś może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować