Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2012 o 15:57, Gacol08 napisał:

Komuś też ostatnio neostrada muli? Mi z 6Mb do 0,40 prędkość spadła, niby to jest spowodowane
jakimiś pracami w centrali. Ludzie z neo mówili, że do 7 kwietnia teoretycznie powinno
wszystko wrócić do normy, ale w praktyce może to nawet trwać pół roku. Koledzy z okolicy
o dziwo mają w miarę dobry transfer i się zastanawiam czy zmiana routera coś może pomóc.


Mi muli a zgłaszanie to do pomocy technicznej nie przynosi skutku, jedynie co to kasują mnie za połączenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 15:57, Gacol08 napisał:

Komuś też ostatnio neostrada muli? Mi z 6Mb do 0,40 prędkość spadła, niby to jest spowodowane
jakimiś pracami w centrali. Ludzie z neo mówili, że do 7 kwietnia teoretycznie powinno
wszystko wrócić do normy, ale w praktyce może to nawet trwać pół roku. Koledzy z okolicy
o dziwo mają w miarę dobry transfer i się zastanawiam czy zmiana routera coś może pomóc.


Zastanawiałem się właśnie dlaczego Internet mi tak wolno chodzi. Dobrze wiedzieć, że coś w końcu robią, aby poprawić jakość ich usług, bo ostatnio to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awaria Nestrady (podobno) w całym łódzkim. Zgłosiłem to na infolinii i od debila dowiedziałem się, że problem ten może potrwać do jutrzejszego wieczora. Ktoś jest z łódzkiego i nie ma Internetu?

Dobrze, że mam w domu telefon, którego mogę użyć, jako modem do Internetu mobilnego... ;/

Ech, ostatnio mi te niedo****eby podmienili numer telefonu stacjonarnego i nie mogłem nigdzie zadzwonić... ech, co chwilę coś, zaczynam żałować, że przedłużyłem z nimi umowę tydzień temu - koniec końców dostałem przynajmniej za darmo dysk twardy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje dotychczasowe doświadczenia z pracownikami, infolinią i punktami sprzedaży TPSA / Neo potwierdzają to co się o tym ''czymś'' [ bo normalną firmą tego majdanu się nazwać nie da ] słyszy choćby w necie - to ludzie strasznie niekompetentni, nie znający się na rzeczy którym zależy tylko i wyłącznie na kasie i odesłaniu człowieka z kwitkiem, ewentualnie wciśnięciu kitu że wszystko działa tudzież nic się nie da załatwić. Zerwałem z nimi umowę, przeszedłem pod skrzydła Netii, jest w moim odczuciu o niebo lepiej - nigdy więcej partaczy z TPSA / Neo [ z całym szacunkiem dla x % ludzi którzy tam pracują i się znają na rzeczy ]. Nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 23:21, kuba9876543210 napisał:

> Awaria Nestrady (podobno) w całym łódzkim.

Nieprawda :P


Mieszkasz w łódzkim?

No to teraz widać, jak rzetelna jest ta pieprzona pomoc techniczna... ech, szkoda gadać. :D

Dobrze, że już dziś rano (hmm... w sumie to "wczoraj", bo już po dwunastej :P) wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda ciekawie, intrygująco wręcz.
Od kwietnia jadę na umowie na czas nieokreślony. Nie przedłużam ze względu na obecny stan techniczny mojej sieci. (jako jedyny na mojej ulicy posiadam kabel dyndający 3m nad ziemią, który ciągnie się przez posesję sąsiada.) Max. prędkość na tym kablu to 2mb/s co jest żenująco nisko i do tego pingi, które mogły by być niższe. Jaka jest szansa, ze po wysłaniu 5 pisma otrzymam inną odpowiedź jak "wyślemy techników" bądź "nie można z tym nic zrobić"?

Technicy przyszli - popatrzyli, spalili papierosa, powiedzieli że nie wejdą na słup bo się boją że strzeli i będą walić do centrali. Nic nie zrobili, przynajmniej 0 dalszych działań. Następnie technicy powiedzieli że da się nas podłączyć do skrzynki! HURRA! ALEEEE... nie ma dla nas podpięcia w skrzynce - że coo? No to grubo...
Później nawet nie wysyłali techników. Co ja mam z tym fantem robić? :/ przenieść się nie mogę, bo odbiera tylko netia i neo...


Jestem zainteresowany światłowodowym 40mb/s - tylko że to chyba nie możliwe obecnie... Meh. Nie polecam neostrady nikomu. Ich podejście do klienta jest tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja

Ostatnio do domu dzwonili ludzie z Orange/TP proponując przedłużenie umowy na promocyjnych warunkach. Mama (na nią jest umowa) woli jednak załatwiać rzeczy osobiście i pojechała dziś do punktu obsługi klienta w centrum handlowym. Wyjaśniła o co chodzi i spytała o oferty, plany itd. Pani uprzejmie odpowiedziała, że nie pamięta i musiała by to sprawdzić*, po ponownej prośbie mojej mamy pofatygowała się aby sprawdzić ofertę. Okazało się, że pani nie jest poinformowana o ofertach, które Orange oferuje "przez telefon". Innym razem, jakiś rok temu, byłem tam z rodziną przy przepisywaniu umowy. W tym centrum handlowym mają 2 punkty, jedni nic nie wiedzą, w drugim punkcie wszystko ok, jeszcze innym razem w jednym z punktów "padł system" i nie dało się nic zrobić, w drugim wszystko działało.

Mimo, że umowa jest nie na mnie, to też chyba podpiszę się pod tym, że obsługa klienta jest, cóż, niezbyt dobra.

Z drugiej do działania telefonu i internetu nie mam raczej zastrzeżeń, ale to może dlatego, że mieszkam w Warszawie, jeśli to ma znaczenie. Chociaż, mam 10Mb/s i mówili, że więcej u mnie nie pójdzie, bo to zależy od odległości światłowodu. W sumie nie wiedziałem, że ADSL używa światłowodów.

*jakby to był dla niej problem, chyba pracuje tam po to, żeby informować klientów, nie? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, bo nie wiem co robić. Ostatnio zadzwonił jakiś fagas z tańszą ofertą i mniejszą prędkością, a że ja nie odebrałem tylko mama to się zgodziła i kurier ma przywieźć umowę. Teraz pytanie, czy jeśli nie przyjmę tej umowy od kuriera to żadnych konsekwencji nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 10:21, Sericulum napisał:

Witam. Mam problem, bo nie wiem co robić. Ostatnio zadzwonił jakiś fagas z tańszą ofertą
i mniejszą prędkością, a że ja nie odebrałem tylko mama to się zgodziła i kurier ma przywieźć
umowę. Teraz pytanie, czy jeśli nie przyjmę tej umowy od kuriera to żadnych konsekwencji
nie będzie?


Nie będzie. A generalnie to nowość że proponują tańszą ofertę, zwykle wciskają droższe rozwiązania... :]

@Minamir
Praktycznie każdy dostawca korzysta ze światłowodów, chyba nie myślałeś że twój internet leci sobie przez całą Polskę po miedziakach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 10:28, rob006 napisał:

Praktycznie każdy dostawca korzysta ze światłowodów, chyba nie myślałeś że twój internet
leci sobie przez całą Polskę po miedziakach. :D

Chcesz zdjęcie słupa z moją linią? To światłowód nie jest na 100% XD
max prędkość neta jaką mi proponują to 6mb/s z przesyłem 4.5 bo linia więcej nie da rady, ale musiał bym jeszcze zrezygnować z TV... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 10:28, rob006 napisał:

Nie będzie. A generalnie to nowość że proponują tańszą ofertę, zwykle wciskają droższe
rozwiązania... :]

U mnie ostatnio przedłużono umowę z 2mb na 6mb i to za 50zł taniej :)
Chyba koniecznie chcą utrzymać klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 11:19, kaczek93 napisał:

Chyba koniecznie chcą utrzymać klientów.

Może i coś w tym jest bo do mnie dzwonili jakiś czas po tym jak zakończyła mi się z nimi umowa po to bym jednak wrócił pod ich skrzydła a mają dla mnie super hiper ofertę i inne cuda. Takiego, o. Nigdy więcej tego partactwa i niekompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 11:13, Akoss-94 napisał:

Chcesz zdjęcie słupa z moją linią? To światłowód nie jest na 100% XD


Pewnie że nie jest, nikt przy zdrowych zmysłach nie podciąga światłowodu do zwykłego użytkownika. Światłowód leci od centrali, a im dalej od niej jesteś, tym dłużej sygnał od i do ciebie musi się tłuc po kijowych łączach, przez co net wolniej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 11:19, kaczek93 napisał:

U mnie ostatnio przedłużono umowę z 2mb na 6mb i to za 50zł taniej :)
Chyba koniecznie chcą utrzymać klientów.


To ile płacisz teraz, a ile kiedyś? Ja niedawno przedłużyłem umowę z Netią, teoretycznie ma być no limit (nawet do 20 Mb) zobaczymy jak będzie w praktyce. Wcześniej miałem za tą samą cenę (60 zł) właśnie 6 Mb, więc nawet jak nie będzie szybciej to bez tragedii. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 11:29, rob006 napisał:

> U mnie ostatnio przedłużono umowę z 2mb na 6mb i to za 50zł taniej :)
> Chyba koniecznie chcą utrzymać klientów.

To ile płacisz teraz, a ile kiedyś? Ja niedawno przedłużyłem umowę z Netią, teoretycznie
ma być no limit (nawet do 20 Mb) zobaczymy jak będzie w praktyce. Wcześniej miałem za
tą samą cenę (60 zł) właśnie 6 Mb, więc nawet jak nie będzie szybciej to bez tragedii.
:]

Wcześniej za internet + abonament (najtańszy wariant) jakieś 150zł. Teraz oczywiście 50zł mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Minamir
Witam,
Przykro mi, że zaistniała taka sytuacja. Uważam, że powinieneś zgłosić skargę. Możesz to zrobić korzystając z formularza Pomocy Orange znajdującego się na Fanpage Orange Polska lub skorzystaj z innej formy kontaktu: http://www.orange.pl/esupport_b2c_contact.phtml. Zapewniam, że takie zgłoszenia Orange traktuje poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować