Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2013 o 00:44, Tyler_D napisał:

No nie wiem, zmieniłem operatora i widzę kolosalną różnicę. I w szybkości i w działaniu
[ właściwie zero większych zwiech, problemów technicznych etc ].


Na jakiego? U mnie w domu (wioska) podciągnięte są tylko linie TP, więc albo oni, albo niewiele lepsi dzierżawcy (w sumie teraz w Netii mam umowę). Internetu mobilnego nie liczę, choć pewnie i tak by ledwo działał, bo zasięg średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też na Netię. Kable i łącza niby te same ale do tej pory nie miałem praktycznie żadnych ''zerwań połączenia'' tudzież innych usterek [ co za czasów tepsy było niemal na porządku dziennym ], net o wiele szybciej śmiga, ja różnicę widzę, nie wiem jak inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 00:52, Tyler_D napisał:

Też na Netię. Kable i łącza niby te same ale do tej pory nie miałem praktycznie żadnych
''zerwań połączenia'' tudzież innych usterek [ co za czasów tepsy było niemal na porządku
dziennym ], net o wiele szybciej śmiga, ja różnicę widzę, nie wiem jak inni.


Też na początku widziałem, później stwierdziłem, że to jeden czort, bo jak do domu wracam to szlag mnie trafia, jak chcę zdalnie popracować. A zerwania połączenia to mogła być "zasługa" Liveboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja.
W mojej miejscowości najprawdopodobniej linie TP są za słabe na taką ilość uzytkowników i od około półtorej roku internet w weekendy i od godziny 16 do północy osiąga zawrotne prędkości 0,20mb/s a w umowie mam 6mb.
Po północy internet hula aż miło ale w tych godzinach jest tragedia.
Liczne telefony do TP nic nie dawały a chodziły słuchy że umowy nie można rozwiązać bo grozi to karą.
Dziś ojciec dzwonił ponownie i usłyszał informacje że na tej linii już tak jest, jest przeciążona i że długo nic nie będzie z tym zrobione. Co ciekawsze, typ z orange powiedział też że można w tym wypadku bez problemu odstąpić od umowy i ubiegać się o odszkodowanie za niezapewniona usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie można tylko telefony nic nie dzadzą i raczej należałoby iść do salonu i poprosić o rozmowę z kierownikiem. U mnie na wsi często brakowało internetu i telefonu po burzy, ponieważ silny wiatr zrywał linię. Zrobili nam natomiast linie pod ziemią, chyba światlowody. Wystarczył jeden telefon i przedstaiwnie sytuacji i przyjechał Pan który podłączył neta do tej nowej linii. Teraz nie ma problemu z obciążeniem czy zrywaniem połączenia więc wszystko się da u nich załatwić. Pytanie co chcecie osiągnąć i co w zamian?
Mogą wam też powiedzieć, że np nie zdecydowaliście się na sprawdzenie czy taki internet w ogóle będzie działał w tej miejscowości, chociaż to ich działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 11:29, Witcher1990 napisał:

Prawdopodobnie można tylko telefony nic nie dzadzą i raczej należałoby iść do salonu
i poprosić o rozmowę z kierownikiem. U mnie na wsi często brakowało internetu i telefonu
po burzy, ponieważ silny wiatr zrywał linię. Zrobili nam natomiast linie pod ziemią,
chyba światlowody. Wystarczył jeden telefon i przedstaiwnie sytuacji i przyjechał Pan
który podłączył neta do tej nowej linii. Teraz nie ma problemu z obciążeniem czy zrywaniem
połączenia więc wszystko się da u nich załatwić. Pytanie co chcecie osiągnąć i co w zamian?
Mogą wam też powiedzieć, że np nie zdecydowaliście się na sprawdzenie czy taki internet
w ogóle będzie działał w tej miejscowości, chociaż to ich działka.

Nie mogliby zarzucić tego że nie sprawdziliśmy bo przez pierwsze lata internet od Neo działał bez zarzutów aż nawet sam się dziwiłem czemu tylu ludzi narzeka na neostradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 13:25, kaczek93 napisał:

Nie mogliby zarzucić tego że nie sprawdziliśmy bo przez pierwsze lata internet od Neo
działał bez zarzutów aż nawet sam się dziwiłem czemu tylu ludzi narzeka na neostradę.


U mnie również neo chodziło bez zarzutów przez 3 lata. Dopiero w tym roku, coś się tak na poważnie zepsuło, bo mając umowę na 10Mb/s mam niecałe 2Mb/s ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 14:01, Jedimax napisał:

U mnie również neo chodziło bez zarzutów przez 3 lata. Dopiero w tym roku, coś się tak
na poważnie zepsuło, bo mając umowę na 10Mb/s mam niecałe 2Mb/s ;/

To ja mam na 6mb a w "godzinach szczytu" chodzi mi 0.20mb. Do godziny 17 a potem od mniej więcej 23 to nawet i 6mb przekracza. Ostatnio miałem 6,75mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to próbuj coś działać z tp. Rób screeny z programu mierzącego prędkość internetu lub przy pobieraniu plików, dzwoń do pomocy technicznej żeby mieli takie zgloszenia i gadaj z kierownikiem. Negocjuj obniżenie ceny lub rozwiązanie umowy co tam chcesz, wszystko się da załatwić jeśli udowodnisz że stan faktyczny jest niezgodny z warunkami umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 15:14, Witcher1990 napisał:

No to próbuj coś działać z tp. Rób screeny z programu mierzącego prędkość internetu lub
przy pobieraniu plików, dzwoń do pomocy technicznej żeby mieli takie zgloszenia i gadaj
z kierownikiem. Negocjuj obniżenie ceny lub rozwiązanie umowy co tam chcesz, wszystko
się da załatwić jeśli udowodnisz że stan faktyczny jest niezgodny z warunkami umowy.

Tak jak wspomniałem w pierwszym poście. Dzwonione było wiele razy, z tego co wiem podobnie jak inni użytkownicy neostrady z mojej miejscowości. W końcu powiedzieli, że jest przeciążona linia i długo nie będzie nic z tym zrobione, można się ubiegać o rozwiązanie umowy i odszkodowanie za niewykonaną usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, potrzebuję waszych opinii.

Mam od roku Neostradę 6 MB. Niedawno dostałem telefon z propozycją że zwiększą mi prędkość do 10 MB, otrzymam jakieś tam programy oraz zdejmą mi opłatę za Liveboxa(stanie się on moją własnością). Oczywiście umowa zostaje przedłużona do 24 miesięcy. Cóż... ja się zgodziłem na tą ofertę bo wyglądało wszystko ładnie. Wczoraj coś mnie jednak tknęło by poczytać o tej promocji - spotkałem wiele negatywnych komentarzy mówiących o tym, że połączenia często są zrywane, prędkość trzyma się 1 MB, ping wynosi 300 ms itd. Nie wątpliwie to co przeczytałem, poważnie mnie zaniepokoiło. Dlatego mam pytanie: czy faktycznie jest tak źle? Czy jak zgodziłem się na ofertę to mogę się z niej jeszcze wycofać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj możesz odstąpić od umowy w ciągu 10 dni, jeśli zawierałaś/łeś ją przez internet (kurier przywiózł dokument). Natomiast jeśli nie, to będziesz musiała/musiał zapłacić za zerwanie umowy. Ale zajrzyj najlepiej do regulaminu w podpisanej umowie, tam wszystko będzie wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - miałem identycznie rok temu. Na 24 miesiące zgodziłem się na powiększenie z 6 do 10 mb. Internet mam szybszy, wszystko działa u mnie jak należy. Opinie, z którymi się spotkałeś mogły być wynikiem tego, że po małych miejscowościach linie tego nie dawały rady uciągnąć i dlatego były takie drastyczne spadki itd. Ja w mieście nie mieszkam, moja miejscowość do wielkich nie należy. Czasem dobrze jest iść do nich albo zadzwonić i zamówić technika żeby sprawdził czy linie do których jesteś podpięty "uciągną" 10 mega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Harrolfo
Czyli jak kurier przywozi mi dokument to mam 10 dni na odstąpienie. To dobrze :)

@haderQ
Ja też nie mieszkam w mieście, tylko drugiej, co do wielkości w gminie, wsi.
A z tych negatywnych komentarzy wynikało, że gdy mieli tam 6 MB to im śmigało a jak przeszli na tą umowę to mieli podobno kolosalne spadki prędkości.
Nawet nie musi być to 10 MB, ważne by było żeby prędkość jakoś tak drastycznie nie spadała i ping nie przekraczał 100 ms. Bo jako gracz tego nie zniosę :)
Twój komentarz mimo wszystko, daje mi tam jakąś nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 10:30, haderQ napisał:

Powiem Ci tak - miałem identycznie rok temu. Na 24 miesiące zgodziłem się na powiększenie
z 6 do 10 mb. Internet mam szybszy, wszystko działa u mnie jak należy. Opinie, z którymi
się spotkałeś mogły być wynikiem tego, że po małych miejscowościach linie tego nie dawały
rady uciągnąć i dlatego były takie drastyczne spadki itd. Ja w mieście nie mieszkam,
moja miejscowość do wielkich nie należy. Czasem dobrze jest iść do nich albo zadzwonić
i zamówić technika żeby sprawdził czy linie do których jesteś podpięty "uciągną" 10 mega
:)


Ja np. biorąc FunPacka (telefon internetowy, telewizja, internet 10Mb) mam w rzeczywistości 7Mb, prawdopodobnie przez słabe łącze, bo mieszkam na wsi, ale i tak płacę w Funpacku mniej niż wcześniej (teraz ~ 104zł, wcześniej za telefon, telewizję, internet 6Mb ~130zł). Telefon internetowy czasem zawodzi i zanim uda się wykręcić do kogoś numer, trzeba po kilka razy odkładać słuchawkę. Poza tym jestem nawet zadowolony ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytuację odwrotną do tej opisanej przez wspomnianych przez Ciebie "narzekaczy". :P Posiadałem internet o prędkości 8 Mb (było to ulepszenie z posiadanego wcześniej 1 Mb, który działał wręcz idealnie, nie było żadnych problemów), który spisywał się słabo - prędkość w testach nigdy nie przekraczała 7 Mb, ale, co gorsze, często traciło się połączenie. Czasami wszystko ładnie śmigało przez cały miesiąc, ale bywały dni, w których dosłownie co chwilę przerywało. Wezwany technik coś o kablach wspominał, ale ich wymiana nic nie dała. No i pod koniec zeszłego roku dzwonili z propozycją przejścia właśnie na 10 Mb. Nie byłem zbyt optymistycznie nastawiony do tej zmiany (w końcu skoro przy 8 Mb było fatalnie, to czy teraz nie będzie jeszcze gorzej?), ale, ku mojemu zaskoczeniu, jest teraz o wiele lepiej, choć nie idealnie. Prędkość to rzeczywiście 10 Mb (a nawet odrobinę więcej, przed chwilą sprawdziłem i wyszło 10,2), natomiast co do utrat połączenia, jest o wiele lepiej - od początku grudnia trafiły się tylko cztery dni z przerwami (wcześniej było to średnio jakieś 5 dni w miesiącu). W zeszłym tygodniu się nieco zaniepokoiłem, bo przez dwa dni z rzędu trochę przerywało (przy czym pierwszego dnia internetu nie było w sumie przez 2 godziny i to w porach dziennych), ale widziałem na stronie z komunikatami, że TP zrobiło po tym aż dwie przerwy techniczne z rzędu (w ciągu dwóch kolejnych nocy) i po tym na razie żadnych przerw nie było.

Także generalnie mówiąc, w moim przypadku przejście na 10 Mb zdecydowanie poprawiło sytuację i mam nadzieje, że u Ciebie też tak będzie. :) I jakby co, mieszkam w mieście posiadającym nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców, znajdującym się pod Poananiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli może będzie dobrze :)

Najbardziej budzący mój niepokój komentarz: "Zawsze jest DO a dodatkowo w opcji 10Mb są widełki 1-10Mb i wszystko co mieści się pomiędzy jest zgodnie z umową."

Z tego co patrzyłem na głównej stronie Orange to wszystkie prędkości(10 MB, 20 MB itp.) mają dopisek "do". Obawiam sie, że na to mogłem przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z neostradą są tragiczne, podpisałem w grudniu umowę na 20Mb/s i pierwszy tydzień było okay, potem było gorzej wchodzę sobie na YT próbuję odtworzyć filmik w Full HD to bufforuje mi się pół godziny film trwający 10 minut, w Hd ready też tak samo jest, podczas gdy miałem umowę na 6 Mb/s takiego problemu nie miałem, mam pytanie to jest wina usługodawcy czy może u mnie coś jest nie tak, choc nie wydaję mi się bo nie tylko ja mam problemy jako korzystający z neostrady z serwisem Youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miarka się przebrała, mam dość korzystania z usług TP. Niesamowite wahania prędkości transferu, samoczynne rozłączanie internetu, brak możliwości obejrzenia jakiegokolwiek filmu na youtube w godzinach wieczornych - to tylko część udręki, jaka mnie spotkała.

Dlatego mam prośbę, czy pomógłby mi ktoś w wyborze innego dostawcy internetu? Czy z UPC nie ma takich problemów, jak z Neostradą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować