Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2013 o 21:46, Tyler_D napisał:

Jaki masz modem? Czy może jest to ten tragiczny livebox [ największe badziewie jakie
widziałem do tej pory ]?


Nigdy nie korzystałem z tego dziadostwa od TP. Mój modem to TP-Link TD-W8901G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa: lokalni dostawcy.

U mnie w mieście (Tczew) jest to TelKab, czyli kablówka, która oferuje najsolidniejsze usługi. Jedyne wahania transferu to te w górę, uptime internetu w ciągu roku to jakieś 99,5%.Wszystko śmiga idealnie. W każdym mieście coś takiego znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 21:38, Hubiqq napisał:

Dzisiaj miarka się przebrała, mam dość korzystania z usług TP. Niesamowite wahania prędkości
transferu, samoczynne rozłączanie internetu, brak możliwości obejrzenia jakiegokolwiek
filmu na youtube w godzinach wieczornych - to tylko część udręki, jaka mnie spotkała.

Skąd ja to znam? :)
Mam Neo 6mb. Teraz w wakacje w dzień i w weekendy osiąga zawrotne prędkości nawet do 0,10 kb/s.
Rano i mniej więcej po 23 jest pięknie bo chodzi idealnie, aż się morda cieszy jak się robi speedtesta.
Wiele razy dzwoniliśmy do obsługi i któregoś razu powiedzieli, że linia jest przeciążona i na pewno długo nic nie będzie w tym temacie zrobione. Plus taki, że przynajmniej nie ściemniali. Powiedzieli też, że można ubiegać się o zwrot kosztów za niezapewnioną usługę.
W mojej miejscowości wszyscy korzystający z Neostrady mają ten sam problem.
Wynika to z tego, że linia nie jest w żaden sposób modernizowana a podłączają do niej kolejnych użytkowników.
Jeszcze 5 lat temu nie mogłem powiedzieć na Neostradę złego słowa. Miałem internet 2mb i chodził bez zarzutu i bez jakichkolwiek spadków prędkości przez cały dzień.
Jest jednak o tyle dobrze, że nigdy nie traciłem połączenia ani nic w tym stylu co przytrafia się wielu osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neo to zło. Przed [ formalności, ceny, umowa ], w trakcie [ tragiczne modemy, zrywanie łącza, słabość łącza, bardzo słaba pomoc techniczna i wiele, naprawdę wiele innych ] i po [ rozliczanie się z firmą, bajzel w papierach, częste telefony z ofertą powrotu ]. Nie chcę mieć już w życiu nic wspólnego z netem od Orange / TPSA. Nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ja z TP nie miałem większych problemów, może z raz czy dwa, ale tak bez zarzutów. Teraz mam z Netii, 2x szybsy za tę samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać ile mega mogę wyciągnąć z tego łącza? Jutro planuje przedłużyć umowę a gdy robiłem to ostatnio ~dwa lata temu to za każdym razem gdy dzwoniłem otrzymywałem sprzeczne informacje co do prędkości którą mógłbym mieć. Wtedy gdybym zdecydował się na coś szybszego niż 2 mega i nie chodziło by stabilnie musiałbym się męczyć, dzwonić i zmieniać umowę by mi prędkość do stabilnych dwóch mega zmniejszyli. Teraz widzę, że najmniejsza oferta to "do 10 mega" tak więc z różnymi prędkościami będę mógł się chyba pobawić. Chciałbym się dowiedzieć na czym ewentualnie stoję bo czuje, że znowu rozpocznie się ciuchcia "każdy konsultant ma inne zdanie".

20131214120741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sytuację:
Mieszkam na wsi, nie mam zrobionej instalacji podziemnej, więc nie mogę mieć Neostrady. Telefon mam radiowo, a internet z Orange CDMA i Orange Free. W maju kończy mi się umowa na CDMA i jak brałem tablet ostatnio to pogadałem ze sprzedawczynią z punktu i ona mi powiedziała, że można bezpłatnie zamówić technika, który oceni czy można mnie podłączyć do skrzynki (bo skrzynka od mojego domu jest na wprost z +/- 50 m), a jak będzie taka możliwość to zrobią instalację za darmo. Jest coś takiego? Poza tym, jakie mogą być przeszkody przy podłączeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 12:26, lukas_k napisał:

Poza tym, jakie mogą być przeszkody
przy podłączeniu?

W sklepie moich rodziców, gdzie studzienka znajdowała się z jednej strony pod chodnikiem (+/- 5 metrów od budynku na działce sklepu), a z drugiej strony w odległości 10 metrów na działce podlegającej pod restaurację (której współwłaścicielem również jest mój tata i gdzie telefon jest normalnie podłączony) przeszkodą były... koszty kopania. W ziemi. Żaden kamień czy nie wiadomo co. Musieliby po prostu przysłać gościa z łopatą, który przez 2 godziny kopałby wąski kanalik na kable, przez kolejne 2 to wszystko podpinał i może pół godziny zasypywał. Aha. Centrala znajduje się jakieś 30 metrów od sklepu i dzieli je jedynie parking Urzędu Gminy.
Rodzice od ponad 5 lat nie mogą się doprosić doprowadzenia w to miejsce normalnego łącza telefonicznego. Ale w celu założenia internetu po kablu to dzwonią przynajmniej 2 razy w miesiącu. Rezygnują jednak szybko jak się okazuje, że jednak tego kabla nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to inne pytanie. Teoretyczne ale dla mnie dosyć ważne.

Przyjmijmy że istnieją dwa mieszkania:

- w pierwszym jest telefon stacjonarny, jest tutaj wszystko co potrzebne do neta [ gniazdka, kabelki, włączona usługa internetowa na ten adres ]

- w drugim jest także telefon stacjonarny, rzecz jasna inny numer, tutaj za to jest tylko włączona usługa telefoniczna

I teraz pojawia się pytanie - czy istnieje realna szansa by przenieść usługę internetową do drugiego mieszkania [ w miarę możliwości wraz ze zlikwidowaniem w tym pierwszym mieszkaniu telefonu stacjonarnego a właściwie tej usługi ] bez większych opłat / problemów?

Gwoli ścisłości - oba mieszkania należą do kogo innego, na obie usługi przypisane są inne osoby. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem albo wie jak wyglądałoby takie przeniesienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przesiadłem się z Orange do 20Mb/s na Orange Fiber 80Mb/s. Mieszkam praktycznie w centrum Warszawy. Już przy montowaniu "technik" stwierdził, że sygnał jest NIECO MNIEJSZY, niż przewidywał. Minęły 2 godziny i zaczęło się testowanie prędkości. Najpierw download nie przekraczający 40Mb/s i upload na poziomie 8Mb/s. Później z godziny na godzinę było coraz gorzej. Dzisiaj rano prędkości downloadu wahają się między 15M-29Mb, a upload to trochę więcej niż 7Mb. Po prostu szok, co za gówno oferuje TPSA. Żeby tego było mało - ich wspaniały modem zwany FUNBOXEM przez wifi wyciąga prędkości o kilka Mb mniejsze niż kabel ethernetowy. Do tego rozłączył się już kilka razy bez powodu. Używam neostrady od 8 lat, ale po ostatnich doświadczeniach stwierdzam, że nie warto dalej ładować się w to bagno. Prawdopodobnie przejdę do UPC i mam tylko nadzieję, że tam kupując internet o określonej prędkości, będę miał chociaż połowę z tego, co obiecują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam sprawę w 2005 roku zakładałem neostradę u siebie w domu plus pani która sporzadzała umowę założyła również maila o moich danych które jej podałem, w 2014 roku przeszedłem do netii i dziś chciałem odzyskać ów mail założony w 2005 roku dla neostrady, Pani w punkcie obsługi Orange powiedziała że jest to nie możlwie gdyż mail przypisany został do linii telefonicznej, i moje pytanie brzmi ile w tym jest prawdy i czy w ogóle to jest prawda, konto chciałem odzyskać ze względu że mam tam hasło i login do konta w grze online które chciałbym odzyskać, konto było w ogóle przypisany do Outlooka z PoP3 poczta.neostrada.pl i SMTP również poczta.neostrada.pl, czy w jakikolwiek sposób da się odzyskać tego maila i czy pkt neostrady obecnie orange może go odzyskać? Z góry dziękuje za odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij pisać i wysyłać papierowe listy polecone to pierwszy sygnał że komuś na czymś zależy.
Najpierw napisz do działu technicznego Orange i wyłóż im to w przystępny sposób oraz umotywuj swoją
prośbę.
Później spróbuj napisać do tej Pani która sporządzała umowę jeśli i to nie pomorze napisz do jej zwierzchnika i
coraz wyżej w hierarchii korporacyjnej drabiny.

Musisz się uzbroić w cierpliwość poniżej link do moich przejść z TP
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=227
Ponadto kiedy podpisywałem nową umową z TP to centrali w Katowicach zajęło to aż 3 miesiące aby ta informacja
do nich dotarła, po 4 reklamacjach wysłanych listem poleconym w końcu przyjęli to do wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 08:53, kerkas napisał:

Musisz się uzbroić w cierpliwość poniżej link do moich przejść z TP
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=227
Ponadto kiedy podpisywałem nową umową z TP to centrali w Katowicach zajęło to aż 3 miesiące
aby ta informacja
do nich dotarła, po 4 reklamacjach wysłanych listem poleconym w końcu przyjęli to do
wiadomości.

Dzięki, spróbuję coś wskórać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować